Det 12,8 km lange løpet går på asfalt rundt Snipsøyrvatnet i Hareid kommune .
Deltakelsen.
Totalt 40 deltakere.
Løyperekordene står fortsatt
Det er det Oddbjørn Skogen og Trine Pilskog som har rekordene, Oddbjørn med tiden 39.10 og Trine med 46.41.
Vant i år som i fjorr
Kristian Nedregård fra Spjelkavik og omegn FIK.vant med tiden 44.02. I fjor vant han løpet på 42.03.
Bak Nedregård kom Fredrik Hovdevik (Åheim IL) med tiden 46.15 og Are Uran (Havørn IL) med tiden 47.28.
Fride Møller Flatin fra Dimna IL vant dameklassen der 7 deltok, med tiden 1.00,16. Bak henne kom Sølvi Løvøy, Ulstein VGS med tiden 01:06:02 og tredjeplassen tok Cecilie Bakken fra Gurskøy med tiden 01:06:46.
Les på Vikebladet om løpet og video om Marcus Vedeler som gjennomførte løpet uten sko
Resultater: Også i pdf her
Klasse | Namn | Klubb | Tid | Plassering | |
K-U 17 | Isabella Chemmai Sundgot | Dimna IL | 01:07:28 |
1 |
|
K 17-34 | Fride Møller Flatin | Dimna IL | 01:00:16 |
1 |
|
Cesilie Mæland | Fysio IL | 01:07:13 |
2 |
||
Kristine Rein | Malm IL | 01:07:29 |
3 |
||
K 40-44 | Cecilie Bakken | Gurskøy | 01:06:46 |
1 |
|
K 45-49 | Marit Lillestøl | Gjerdsvika | 01:08:10 |
1 |
|
K 55-59 | Sølvi Løvøy | 01:06:02 |
2 |
||
M U-17 | Fredrik Hovdevik | Åheim IL | 00:46:15 |
1 |
|
M 17-34 | Ole Magnus Melchior | Kleven BIL | 00:47:50 |
1 |
|
Hagos Desta | Link Ulsteinvik | 00:49:32 |
2 |
||
Daniel Slettebakk | 00:55:32 |
3 |
|||
Andreas Haddal | 00:58:14 |
4 |
|||
Morten Andersen | Spjelkavik og omegn FIK | 01:01:06 |
5 |
||
Aleksander Aschehoug | 01:01:39 |
6 |
|||
Brynjar Bye | 01:08:18 |
7 |
|||
M 35-39 | Lars Petter Bjørlykke | Hareid | 00:48:50 |
1 |
|
Kenneth Aschehoug | JIL Oslo | 00:54:04 |
2 |
||
M 40-44 | Kristian Nedregård | Spjelkavik IL | 00:44:02 |
1 |
|
Are Uran | Havørn IL | 00:47:28 |
2 |
||
Jan Endre Rise | Hareid IL | 00:48:47 |
3 |
||
Joar Gjerde | Hareid IL | 00:49:53 |
4 |
||
Jonny Tømmerbakk | Ulsteinvik | 00:51:52 |
5 |
||
Ken Anderson | Dimna IL | 00:53:37 |
6 |
||
Markus Vedeler | Eid IL | 00:56:14 |
7 |
||
Torbjørn Ole Frost Vidnes | Ulset | 01:41:11 |
8 |
||
M 45-49 | Jan Einar Roos | SUFH | 00:53:59 |
1 |
|
Jan Magne Breivik | Hareid IL | 01:05:38 |
2 |
||
M 50-54 | Hallstein Saunes | Link Ulsteinvik | 00:49:39 |
1 |
|
Bjørn Arne Brune | Stranda | 00:54:07 |
2 |
||
M 55-59 | Odd Elvanes | Hareid IL | 00:57:03 |
1 |
|
M 60-64 | Erik Driveklepp | 00:54:34 |
1 |
||
Finn Godø | Godøy | 01:05:53 |
2 |
||
Audun Garshol | Hamar IL | DNF |
DNF |
||
M 65-69 | Sigleiv Karlsen | Flø | 01:00:27 |
1 |
|
Andre Gjerde | Hareid IL | 01:01:20 |
2 |
||
Kjell M. Fagerlund | Hasundgot IL | 01:04:02 |
3 |
||
Per Storøy | Bergsøy IL | 01:15:05 |
4 |
||
Berge Hjørungnes | Molde og omegn IL | 01:30:52 |
5 |
||
M 70-74 | Peder Ringdal | Måndalen | 01:03:19 |
1 |
|
Bjørn Harald Harkjerr | Hareid IL | 01:20:42 |
2 |