FIK Orions Line Maria Larsen løp fra alle i motbakkeløpet Blåenga opp i Våler lørdag og satte med 35.46 ny rekord i den nye 5,5 km lange løypa. Dagens beste herreløper ble Arild Vaktskjold fra UMB BIL som måtte se seg slått med 26 sekunder av Orion-jenta. Begge totalvinnerne fikk påskjønnelse for ny løyperekord siden det i år er innført en ny trase med starte fra Butjerna.
De 46 løpere fikk sammen med tilskuere og funksjonærer en flott dag i sola på Blåenga.
Bildet: Totalvinnere av Blåenga opp 2013: Line Maria Larsen og Arild Vaktskjold. (Foto: Vaaler IF)
Bilder på Vaaler IF Friidretts nettsider
Samleside for Blåenga opp
Forhåndsomtale på kondis.no
Resultater Blåenga opp 07.09.2013: |
||||
Gutter og jenter født 2004 og seinere | ||||
Plass | Navn | Klubb | F.år | Tid |
Østen Midtsundstad | Braskreidfoss | 2004 | 55.45 | |
Ola Severin Melhus | Jømna/Heradsbygd | 2005 | 1:07.51 | |
Eirik Gjerdrum | Vaaler | 2006 | 1:17.58 | |
Halvor Svenkerud | Braskreidfoss | 2005 | 1:17.55 | |
Amund Vestby Kornstad | Vaaler | 2007 | 1:21.48 | |
Tilde Bogstad Martinsen | Vaaler | 2007 | 1:43.03 | |
Henning Hauge | Solør Ck | 2006 | 1:07.14 | |
Gutter født 2003 | ||||
1 | Einar Rognerud | Braskreidfoss | 2003 | 48.19 |
2 | Lars Gjerdrum | Vaaler | 2003 | 1:03.48 |
3 | Sondre Bogstad Martinsen | Vaaler | 2003 | 1:07.55 |
Jenter født 2003 | ||||
1 | Sigrid Svenkerud | Braskreidfoss | 2003 | 1:21.41 |
Gutter født 2002 | ||||
1 | Iver Midtsundstad | Braskreidfoss | 2002 | 48.15 |
2 | Jens Svenkerud | Braskreidfoss | 2002 | 1:01.43 |
3 | Martin Berget | 2002 | 1:06.00 | |
4 | Alex Haug | Vaaler | 2002 | 1:07.49 |
5 | Magnus Berget | Vaaler | 2002 | 1:08.26 |
6 | Isak Bjørneseth | Vaaler | 2002 | 1:19.24 |
7 | Alvin Korsmo | Solør CK | 2002 | 1:21.33 |
Gutter født 2000 | ||||
1 | Andreas Hansen Beck | Åsa IL | 2000 | 49.24 |
Gutter født 1998 | ||||
1 | Karsten Østeberg | Vaaler | 1998 | 39.39 |
2 | Simen Midtsundstad | Vaaler | 1998 | 1:21.48 |
Jenter født 1998 | ||||
1 | Sofie Melhus | Jømna/Heradsbygd | 1998 | 1:22.42 |
Jenter født 1996 | ||||
1 | Jenny Bjørneseth | Vaaler | 1996 | 1:31.24 |
Jenter født 1995 | ||||
1 | Line Maria Larsen | Orion | 1995 | 35.46 |
Menn Senior | ||||
1 | Arild Vaktskjold | UMB-BIL | 1962 | 36.12 |
2 | Inge Martin Håberget | Puls Flisa | 1967 | 38.03 |
3 | Øystein Rognerud | Braskreidfoss | 1973 | 38.24 |
4 | Oleg Ruds | Namnå | 1965 | 39.04 |
5 | Geir Sørmo | Flisa IL | 1962 | 39.47 |
6 | Christian Svenkerud | Braskreidfoss | 1970 | 41.32 |
7 | Ola Flobergseter | Forestia | 1965 | 47.55 |
8 | Morten Haugmo | Kunstner Morten Haugmo + bevaring | 1975 | 50.11 |
9 | Haavard Midtsundstad | Braskreidfoss | 1967 | 55.46 |
10 | Ola Pedersen | Jømna/Heradsbygd | 1972 | 1:07.55 |
11 | Arne Bekkevold | Braskreidfoss | 1945 | 1:18.42 |
12 | Trond Martinsen | Vaaler | 1975 | 1:43.10 |
Kvinner Senior | ||||
1 | Marianne Risåsen | 1984 | 44.25 | |
2 | Marianne Udneset | Solør CK | 1980 | 1:21.34 |
3 | Katinka Eriksen | Vaaler | 1971 | 1:22.20 |
4 | Lise B. Svenkerud | Braskreidfoss | 1970 | 1:22.57 |
5 | Anne Kristine Rossebø Lie | Vaaler | 1962 | 1:25.56 |
6 | Karin Smedby | Braskreidfoss | 1942 | 1:25.58 |
7 | Gunn Merete Vestby | Vaaler | 1972 | 1:43.06 |
8 | Hanne Beate Vestby | Vaaler | 1969 | 1:43.08 |
9 | Sonja Bjørneseth | Vaaler | 1969 | 1:50.00 |
10 | Trude Hoksrød | 1970 | 1:50.00 |