Kondismedlem Sponset innhold
Siri Størmer i mål som vinner på 11 km på tida 48.40. (Foto: Bjørn Hauge)

Siri Størmer i mål som vinner på 11 km på tida 48.40. (Foto: Bjørn Hauge)

Siri Størmer og Eirik Telebond best i Bjerkeløpet

Vel 400 aktive løpere var i aksjon på 4 , 11 km og stafett da Årvoll IL i samarbeid med bydel Bjerke arrangerte historiens andre utgave av Bjerkeløpet søndag.
Vidar-veteranen Siri Størmer var med 48.40 nær halvannet minutt raskere enn nest beste dame, Hilde Gudem, i den 11 km lange og krevende løypa på variert underlag. Marte Kyte Stokka var tredje dame i mål vel to minutter bak dagens vinner. 

Eirik Telebond fra Klæbu Løpeklubb forbedret Eirik Johannessens løyperekord fra premiereløpet i fjor med 49 sekunder da han løp inn på 40.48. Også Anders Knudsen, IK Tjalve (41.10) og Abdellatif Achrih (41.26) løpe under fjorårets vinnertid. 
 

b16_vh11.jpg
Eirik Telebond, Klæbu Løpeklubb kunne juble for seier og ny løyperekord.
 

På 4 km var det ungdommen som preget listene, og vinnerne Pauline Tørnby, Aurskog-Høland FIL og Eivind Stenvold fra arrangørklubben løp i henholdsvis 16-17 og 14-15-årsklassen. Årvollgutten gjorde unna den tøffe runden på 18.10, mens Pauline var eneste jente under 20 minutter.  

Stafetten på 11 km ble suverent vunnet av Team Job Zone på tida 40.22.

Akkurat 150 fullførte 11 km, og 93 deltok på 4 km med tidtaking. Med 15 lag som hver mønstret 11 løpere ble det 165 løpere som bidrog på stafetten.

NB! Bildereportasjen fortsetter under resultatene. (Alle foto: Bjørn Hauge)

De beste i Bjerkeløpet 25.09.2016:

             
11 km kvinner (45 deltakere)          
Plass Fornavn Etternavn Klubb Klasse Tid Etter
1 Siri Størmer Spkl Vidar K45-49 48:40 0:00
2 Hilde Gudem OSLO K35-39 50:08 1:28
3 Marte Kyte Stokka OSLO K23-34 50:41 2:01
4 Julie Dahl Benum Boston Consulting K23-34 52:16 3:36
5 Cathrine Lagerberg Team158 K35-39 52:32 3:52
6 Oda Lægran Spkl Vidar K18-19 52:42 4:02
7 Kjersti  Simensen Os IL K23-34 53:48 5:08
8 Siri Vilberg HARSTAD K23-34 55:08 6:28
9 Katrine Hofstad IF Frøy K23-34 56:14 7:34
10 Stine HAUGEN Rustad IL K23-34 56:24 7:44
             
11 km menn (105 deltakere)          
1 Eirik Telebond Klæbu Løpeklubb M23-34 40:48 0:00
2 Anders Knudsen Tjalve M23-34 41:10 0:22
3 Abdellatif Achrih OSLO M23-34 41:36 0:48
4 Trond Atle Smedsrud Røa IL/Aker Biomar. M23-34 42:55 2:07
5 Magnus Lystad Team Jobzone BI M23-34 43:07 2:19
6 Mathias Moen Ciber BIL M23-34 43:10 2:22
7 Christian Grønvold Lillomarka Skiklubb M23-34 44:00 3:12
8 Marcus Mauricio Knudsen NESODDTANGEN M23-34 45:27 4:39
9 Ole Kristian Bjørge OSLO M35-39 45:34 4:46
10 Nils Ola Sande Opil M40-44 46:10 5:22
11 Harald Hjelmseth Scancem Int. M45-49 46:24 5:36
12 Jarle Henriksen Oslo U.sykehus M45-49 46:26 5:38
13 Frank Grønvold Lillomarka Skiklubb M50-54 46:48 6:00
14 Christian Mykland Team Mykland M23-34 47:05 6:17
14 Ståle Grøthe Hemsedal IL/HEL  M35-39 47:05 6:17
16 Stig Unhammer Eksportfinans ASA M45-49 47:27 6:39
17 Martin Hansen Team Hansen M23-34 47:37 6:49
18 Lars Martin Falck OSLO M23-34 47:47 6:59
19 Joao Eiras OSLO M23-34 48:09 7:21
20 Hans Fredrik Heier Hioa IL-Løpegruppe M23-34 48:11 7:23
             
4 km kvinner (45 deltakere)          
1 Pauline Tørnby Aurskog-Høland FIL K16-17 19:54 0:00
2 Julie Håskjold Trondheim Friidrett  K23-34 20:18 0:24
3 Vilde Røstberg OSLO K10-11 21:08 1:14
4 Dalia Santana Mendez HAGAN K35-39 21:38 1:44
5 Hanne Litleré Fana IL K23-34 22:21 2:27
6 Ingeborg Stenvold Årvoll K10-11 22:28 2:34
7 Kamilla Aasebø Kjelsås IL K10-11 22:30 2:36
8 Marit Fenstad Kjelsås IL K45-49 23:00 3:06
9 Anne Helene Strand-Andersen OSLO K40-44 23:59 4:05
10 Anna Sande Koll IL K10-11 24:15 4:21
             
4 km menn (47 deltakere)          
1 Eivind Stenvold Årvoll IL M14-15 18:11 0:00
2 Mons Melbye Årvoll IL M10-11 18:25 0:14
3 Sander Haukvik-Jensen Årvoll IL M12-13 18:59 0:48
4 Kasper Halvorsen Årvoll M12-13 19:01 0:50
5 Kasper Reme Abrahamsen Årvoll Il M10-11 19:31 1:20
6 Axel William Finne OSLOOSLO M10-11 19:35 1:24
6 Bo Eckhoff OSLO M12-13 19:35 1:24
8 Leander Handeland Omdal Årvoll M10-11 19:43 1:32
9 Arvid Grønvoll Omega As M40-44 19:50 1:39
10 Jacob Bystrøm SPIKKESTAD M16-17 20:07 1:56
             
11 km stafett (15 lag)          
1 Team Jobzone Bi Marte Aunemo   Mix 40:22 0:00
2 Comeback Edit V Myklebust   Kvinner 46:15 5:53
3 Fridheim Barnehage Fridheim Barnehage   Mix 47:21 6:59
4 Renovasjonsetaten Paal Eilertsen   Mix 47:38 7:16
5 Rehab- og Mestringssenteret Oslo Kommune   Mix 50:05 9:43
6 Uteseksjonen i Velferdsetat Oslo Kommune   Mix 50:30 10:08
7 Siste liten Bydel Bjerke    Mix 54:26 14:04
8 Lille Ekeberg Barnehage     Mix 58:11 17:49
9 Barneverntjenesten Bydel Bjerke   Mix 58:53 18:31
10 Tannhelsetjenesten Bydel Bjerke   Mix 59:04 18:42


 

b01.jpg
Fra starten på 4 km med nesten 100 løpere.

b02.jpg
Eivind Stenvold, Årvoll IL i tet fra start.

b03.jpg
Bjerkeløpet har tilbud for hele familen.

b04vinner4_herrer.jpg
Vinneren, Eivind Stenvold har fåttt en luke på konkurrentene.
 
b05.jpg
Mons Melbye, som løper i klasse  10-11 år, imponerte med 2. plass.

b06.jpg
Så fulgte ytterligere to Årvoll-gutter, Sander Haukvik-Jensen og Kasper Halvorsen, begge i klasse 12-13 år. 

b07_v4kvinner.jpg
Beste jente, Pernille Tørnby, Aurskog-Høland Friidrettslag.

b08.jpg
Julie Håskjold, Trondheim Friidrett på veg til 2. plass.

b09.jpg
Vilde Røstberg i klasse 10-11 år var best av de mange unge jentene med sin sterke 3. plass uansett aldersklasse. 

b10.jpg
Dalia Santana Mendez fra Hagan synes absolutt å trives i Bjerkeløpet.

b11.jpg
Kamilla Aasebø fra Kjelsås IL tok en fin 7. plass.

b12.jpg
Elise Wærp Hauge i fint driv i høstlige omgivelser.

b13.jpg
Og her kommer lillesøster Hanne Wærp Hauge like bak.

b14.jpg
I landelige omgivelser i byen.

b15_start11.jpg
Starten har gåttt på 11 km.

b17_2h11.jpg
Anders Knudsen, IK Tjlave sikret seg 2. plassen med god margin

b18_3h11.jpg
Abdellatif Achrih klokket seg selv inn på dagens 3. beste tid.

b20_2d11.jpg
Hilde Gudem bikket så vidt over 50 minutter og ble bare slått av Siri Størmer.

b21_3d11.jpg
Marte Kyte Stokka inn til 3. plass.

b22.jpg
Unge løpere gratuleres med innsatsen i det andre Bjerkeløpet.

b23.jpg
"After run" i målområdet.