Tor-Erik Heyerdahl Nyqvist og Line Haug Pedersen var raskest på Vinterkarusellens 9.l øp på Lillestrøm. Løpet torsdag kveld samlet akkurat 100 deltagere. Løypa er 7 km med vending halvveis. Siste 1,5 km til vending er motbakke.
Bildet: Tor-Erik og sønnen Omar etter dobbeltseier i Dragsjøen Rundt sist høst. Nå ble det første og tredje plass (foto:Olav Engen).
I herreklassen var det altså veteranen Tor-Erik Nyqvist som vant, 22 sekunder foran Pål Simen Rud og ytterligere 4 sekunder foran junior Omar Nyqvist.
I kvinneklassen ble det en ganske klar seier til Line Haug Pedersen som var 41 sekunder foran en annen Line; Line Granås.
Tidligere Kondispresident og motbakkeelsker Christian Prestegaard var strålende fornøyd med forholdene på Lillestrøm denne gangen. Han løp et minutt raskere enn ved forrige deltagelse i 2007; Jeg deltok og kan ikke huske å ha opplevd makan til topp løpsforhold i februar noe år tidligere, og da ser jeg helt tilbake til 1977… Det ble en flott start på løpssesongen 2014 for meg.. + 4 grader, vindstille og helt snø og isfri løype, forteller Christian.
Neste løp:
Vinterkarusellen 2013-2014 10. løp
Lørdag 8. mars kl 14:30 Lørenskoghallen
Lokal arrangør Lørenskog FIL
Innbydelsen
Samleside for løp på Romerike 2013
Her finner du link til innbydelse, resultater og reportasjer for løpene på Romerike i 2013
(2014-side kommer i mars/april)
Tidligere samlesider:
2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005
Link til disse årsoversiktene finner du også øverst på Romerikesiden: http://www.kondis.no/romerike
De raskeste kvinnene: | ||||
1 | Line Haug Pedersen | NOTEAM | 29:38 | |
2 | Line Granås | SATS Lillestrøm | 30:19 | |
3 | Heidi Tronbøl | NOTEAM | 30:51 | |
4 | Avona Marthinussen | NOTEAM | 31:11 | |
5 | Kjersti Engen | Lørenskog FIL | 31:46 |
De raskeste herrene: | ||||
1 | Tor-Erik Heyerdahl Nyqvist | Valdres Langløparlag | 25:14 | |
2 | Pål Simen Ruud | Privat | 25:36 | |
3 | Tor Omar H. Nyqvist | Valdres Langløparlag | 25:40 | |
4 | Torbjørn Grønningen | SK Vidar/Multiconsult BIL | 25:57 | |
5 | Ole Gorm Berg | Lørenskog FIL | 25:57 | |
6 | Leif Sægrov | IL Driv | 26:13 | |
7 | Rene Fredholm Larsen | Ull/Kisa | 26:20 | |
8 | Helge Andersen | Nordea | 26:26 | |
9 | Henrik Foss | Aurskog-Høland Friidrettlag | 26:33 | |
10 | Are Aarebrot | VGS/Kjelsås IL | 27:15 |
Resultatliste Vinterkarusellen 9 løp | ||||
Kvinner 14-15 år | ||||
1 | Julie Holtet Dælen | AHF-Friidrett | 36:26 | |
Kvinner 23 -34 år | ||||
1 | Line Haug Pedersen | NOTEAM | 29:38 | |
2 | Line Granås | SATS Lillestrøm | 30:19 | |
3 | Avona Marthinussen | NOTEAM | 31:11 | |
4 | Kjersti Engen | Lørenskog FIL | 31:46 | |
5 | Torill Wahlberg | NOTEAM | 32:10 | |
Kvinner 35-39 år | ||||
1 | Heidi Tronbøl | NOTEAM | 30:51 | |
Kvinner 40-44 år | ||||
1 | Monica Sannerud | Raumnes & Årnes IL | 35:11 | |
2 | Cecilie Sannes | NOTEAM | 37:00 | |
3 | Mari Lang-Ree | NOTEAM | 37:47 | |
Kvinner 45-49 år | ||||
1 | Rita M Grøndalen | Steg for Steg | 32:06 | |
2 | Karianne Tangen | Fürst BIL | 37:11 | |
Kvinner 50-54 år | ||||
1 | Liv Kooyman | Romerike Runners | 37:28 | |
2 | Våril Bendiksen | Skedsmo Videregående Skole | 38:27 | |
3 | Mari-Anne Egge Ranheim | Romerike Runners | fullf | |
Kvinner 55-59 år | ||||
1 | Ingvill Merete Stedøy-Johansen | Romerike Ultraløperklubb | 32:34 | |
2 | Kari Jensen | Romerike Runners | 50:29 | |
3 | Regie Wivian Eliassen | Privat / Icopal | fullf | |
Kvinner 60-64 år | ||||
1 | Guri Faller | Fet skiklubb | 42:49 | |
2 | Åse Berget | NOTEAM | fullf | |
Kvinner 70-74 år | ||||
1 | Wenche Alice Garsjø | Privat | fullf | |
1 | Wenche Haga | Pepes Pizza Jessheim | fullf | |
Kvinner 75-79 år | ||||
1 | Signy Henden Rustlie | Lørenskog FIL | 46:09 | |
Menn 12-14 år | ||||
1 | Sigurd Sporild Breievne | Hasle-Løren | 31:11 | |
Menn 16-17 år | ||||
1 | Tor Omar H. Nyqvist | Valdres Langløparlag | 25:40 | |
2 | Rene Fredholm Larsen | Ull/Kisa | 26:20 | |
3 | Henrik Foss | Aurskog-Høland Friidrettlag | 26:33 | |
Menn 23-34 år | ||||
1 | Pål Simen Ruud | Privat | 25:36 | |
2 | Torbjørn Grønningen | SK Vidar/Multiconsult BIL | 25:57 | |
3 | Jan Magnus Brevik | Grunerløkka | 27:51 | |
4 | Anders Omholt-Jensen | BUL IL | 28:01 | |
5 | Eirik Smidt Sagstuen | NOTEAM | 28:32 | |
6 | Terje Gangås | SK Rye | 30:50 | |
7 | Marius Haug Pedersen | NOTEAM | 31:24 | |
8 | Martin Smidt Sagstuen | KMPMG Law Advokatfirma | 34:54 | |
Menn 35-39 år | ||||
1 | Leif Sægrov | IL Driv | 26:13 | |
2 | Helge Andersen | Nordea | 26:26 | |
3 | Terje Lybekk | AFSK | 27:17 | |
4 | Christian Andersen | Team Andersen | 31:53 | |
Menn 40-44 år | ||||
1 | Ole Gorm Berg | Lørenskog FIL | 25:57 | |
2 | Knut Arne Dæhlen | AHF | 27:31 | |
3 | Kjetil Brynildsen | Lørenskog FIL | 28:00 | |
4 | Rune Holmen | Halmsås & Omegn | 28:06 | |
5 | Tore Mortensen | Justervesnet | 29:58 | |
6 | Geir Inge Nyberg | Eidsvoll sykkelklubb | 30:54 | |
7 | Steinar Wølner | NOTEAM | 31:24 | |
8 | Vidar Fjelltun | SIF | 31:34 | |
9 | Torfin Olsen | Romerike Runners | 31:37 | |
10 | Juan Turki Chako | NOTEAM | 38:36 | |
Menn 45-49 år | ||||
1 | Tor-Erik Heyerdahl Nyqvist | Valdres Langløparlag | 25:14 | |
2 | Harald Furuseth | Ull/Kisa | 27:19 | |
3 | Roy Dommersnes | OSL BIL | 30:50 | |
4 | Rolf Eriksen | Team Sats | 31:18 | |
5 | Pål Bela Lampert | Romerike Runners | 31:19 | |
6 | Dag Frode Bjerke | Privat | 31:21 | |
7 | Per Erik Tangen | SATS Lillestrøm | 35:58 | |
8 | Terje Wibe | Bækkelaget SK | fullf | |
Menn 50-54 år | ||||
1 | Are Aarebrot | VGS/Kjelsås IL | 27:15 | |
2 | Oddbjørn Homstvedt | FIL Borg | 27:21 | |
3 | Gisle Kogstad | Romerike Runners | 28:51 | |
4 | Tor Ivar Hvam | Kløfta IL | 30:07 | |
5 | Torbjørn Torbjørnsen | HSIL | 31:13 | |
6 | Erik Moren | NOTEAM | 33:54 | |
Menn 55-59 år | ||||
1 | Steinar Skaar | Løpsklubben 1814 | 28:12 | |
2 | Christian Prestegård | IL Fanaråk / Kondis | 29:15 | |
3 | Leif Damsgård | FFIB IL | 30:37 | |
4 | Wayne Stebbing | BOS BIL | 30:44 | |
5 | Tor-Henning Lindhart | Oslo Sporveier | 31:05 | |
6 | Ove Aastorp | Privat | 34:01 | |
7 | Kjell Martinsen | Skedsmo Kommune | 36:40 | |
8 | Erland Nærby | Privat | 38:30 | |
9 | Dag Eliassen | Privat | fullf | |
9 | Kjell Johansson | Oslo Sporveier | fullf | |
9 | Modolf Ranheim | Romerike Runners | fullf | |
Menn 60-64 år | ||||
1 | Sigmund Jensen | Romerike Runners | 30:10 | |
2 | Geir Engesæter | Tollpost BIL | 32:28 | |
3 | Arne Langseth | AHF | 33:10 | |
4 | Leif Arne Lundhagen | Søndre Høland | 33:27 | |
5 | Per Gunnar Røstad | Romerike Runners | 34:10 | |
6 | Rolf Meek | IF Minerva | 34:24 | |
7 | Per Johan Dulsrud | Romerike Runners | 36:37 | |
8 | Sverre Lang | IL Driv | 37:22 | |
9 | Sigurd Steensæth | NOTEAM | 37:43 | |
10 | Per Kirkerud | Privat | 50:29 | |
Menn 65-69 år | ||||
1 | Tor Arne Stenhaug | Romerike Runners | 30:00 | |
2 | Bjørn Lauglo | Stovnerkameratene | 30:21 | |
3 | Gunnar Lauritz Pedersen | Lørenskog FIL | 33:00 | |
4 | Ole Melaas | Hadeland | 37:43 | |
5 | Arne Ingelsrud | Oslo Sporveier | 38:05 | |
6 | Ole Jonny Sørensen | Hadeland FIK | 38:58 | |
7 | Odd Martin Jensen | Lørenskog FIL | 39:06 | |
8 | Widar Rognerud | Raumnes & Årnes IL | 39:34 | |
9 | Ivar Nielsen | Privat | fullf | |
9 | Asbjørn Ringstad | Lørenskog FIL | fullf | |
Menn 70-74 år | ||||
1 | Kjell Jonhaugen | Nittedalsjoggen | 29:19 | |
2 | Petter Kildal | Haga IF | 35:06 | |
3 | Vemund Wemundstad | Ull/Kisa | 42:11 | |
4 | Per Olav Anthonsen | Anklev Joggers | fullf | |
5 | Arne Jon Luke | Ull/Kisa | fullf | |
Menn 75-79 år | ||||
1 | Henning Høgheim | NOTEAM | 41:10 |