Trysil Skimaraton går i flotte omgivelser i 450-850 meters høyde mellom Østby og hytteområdene ved Ryskdalen og Solberglia. I tillegg til naturopplevelsen er det seedingrenn for Vasaloppet og Birkebeinerrennet. Det meldes om fantastiske forhold i løypa, og arrangørene håper å se mange glade skiløpere på Østby på lørdag!
Det er bra med snø og ypperlige forhold i hele løypetraséen, og alt ligger til rette for en flott dag i skiporet på lørdag. Det ser ut til å bli opphold og godt med kuldegrader på renndagen som vil bety faste og raske forhold.

Legg merke til at fristen for forhåndspåmelding går ut onsdag 12. februar kl. 23:59. Etteranmelding kan gjøres mot forhøyet startkontingent helt frem til rennstart. Med 520 påmeldte tre dager før jubileumsrennet ligger det an til en pen økning fra i fjor da 418 av de 470 påmeldte fullførte rennet som gikk i reservetraséen for andre gang på rad. Rekorden i antall fullførende løpere er fra 2012 da 718 løpere fullførte 42 km.
Påmelding og startliste
Du også kan melde deg på Trysildobbelen som består av Trysil Skimaraton 15. februar og Trysilmila 9. august.

Trysil Skimaraton er tredje renn Skiplukkern langløpscup Innlandet, og det blir overrekking av ledertrøyer i forbindelse med premiesermonien etter rennet. Dagens raskeste dame og herre på SPLI25: Rossignol Speed Segment vinner et par Rossignol-ski! Segmentet er merket med Skiplukkern beachflagg og er ca. 700 meter langt i nedoverkjøringen mellom 4. og 5. drikkestasjon etter ca 25 kilometer.
Det er pengepremier til de tre beste dame- og herreløperne totalt på helmaraton og spurtpris i Ryskdalen etter ca 19 km. Det er ellers en tredels premiering i alle aldersklassene på helmaraton, og premie til de tre beste damer og herrer totalt på halvmaraton. Alle løpere får deltakerdiplomer.