Alle bilder overfor: foto: Bjørn Hytjanstorp.
Tre gamle kjenninger altså når vi snakker om vinnere i ABIK-karusellen, og det var også tre klare seire. Tonje og Solfrid vant også dette løpet i fjor, men da var det en annen herrevinner (Matthew Speake). I herreklassen var det derimot samme mann på 2. plass både i fjor og i år, og det var den sterke veteranløperen Frode Engelund som løper i M50-54.
Tonje Berg var raskest i kvinnenes 2,8 km lange løype (foto:Bjørn Hytjanstorp).
Bjørn André Aaslund tok teten umiddelbart og løp fra de andre til en klar seier i herreklassen
(foto: Bjørn Hytjanstorp).
Det var fint løpsvær men noe vind i løpet som har IFE Kjeller som lokal arrangør. Med 280 deltagere* var det litt nedgang i forhold til fjorårets 310 løpere... men dette er jo uansett er stort løpsarrangement 10 tirsdager på sommeren. (* Vi skrev 414 deltagere da vi først la ut denne saken... det var en stygg tellefeil inne i bildet).
Nedenfor: Videosnutt fra passering 1,5 km ut i den lange løypa der du ser det første heatet passere
(fotograf: Bjørn Hytjanstorp).
MANGE FLERE BILDER FRA LØPET FINNER DU PÅ KONDIS BILDEDATABASE PÅ IMAGESHOP
Alle foto: Bjørn Hytjanstorp
Neste løp, 2. løp av 10
Lillestrøm stadion 4 km vegløp
Lokal arr.: Romerike Runners
INNBYDELSE OG LØPSLISTE
Her finner du link til innbydelse, resultater og reportasjer for løpene på Romerike (+link til tidligere år).
De raskeste på Kjeller:
Topp 10 kvinner 2,8 km (113 deltagere) | ||||||
1 | Tonje Berg | Løpsklubben 1814 | 10:34 | K30-34 | ||
2 | Marie Næss | Ullensaker/Kisa IL | 11:18 | K11-15 | ||
3 | Bente Holter | SLM-revisjon | 11:49 | K50-54 | ||
4 | Rita Maanum Grøndalen | NOTEAM | 11:50 | K45-49 | ||
5 | Birgit Dønnum Jensen | Eidsvoll Svømmeklubb | 11:52 | K45-49 | ||
6 | Mona Elisabeth Østvang | SLM-revisjon | 12:02 | K35-39 | ||
7 | Marit Tveit Igland | Nets Active | 12:03 | K50-54 | ||
8 | Frøydis Hallstensen Øyen | Romerike Runners Team | 12:10 | K50-54 | ||
9 | Helen Selboe | NOTEAM | 12:38 | K45-49 | ||
10 | Trude Blomseth | NOTEAM | 12:46 | K50-54 | ||
Topp 3 kvinner 6,4 km (11 deltagere) | ||||||
1 | Solfrid Braathen | SK Vidar | 25:14 | K lang | ||
2 | Eldbjørg Moxnes | Meteorologen BIL | 25:33 | K lang | ||
3 | Silje Christiansen | Enebakk IF | 27:31 | K lang | ||
Topp 20 menn 6,4 km (156 deltagere) | ||||||
1 | Bjørn André Aaslund | Heming IL SKi | 22:04 | M16-19 | ||
2 | Frode Engelund | NOTEAM | 22:51 | M50-54 | ||
3 | Pål Simen Ruud | NOTEAM | 23:06 | M30-34 | ||
4 | Kristian Braathen | Privat | 23:29 | M30-34 | ||
5 | Tor Gunnar Bjørnstad | Allnex B.I.L. | 23:33 | M30-34 | ||
6 | Kennet Baarlid | NOTEAM | 24:32 | M20-24 | ||
7 | Are Aarebrot | Skedsmo Vgs | 24:52 | M50-54 | ||
8 | Brede Olsen | Eidsvoll Og Hurdal Lensmannsko | 25:02 | M25-29 | ||
9 | Eirik Ahlsen Grimstad | NOTEAM | 25:21 | M30-34 | ||
10 | Geir Andersen | Romerike Ultraløperklubb | 25:33 | M45-49 | ||
11 | Bjørn Lauglo | Stovnerkameratene | 25:54 | M65-69 | ||
12 | Harald Vamnes | NOTEAM | 26:00 | M50-54 | ||
13 | Asbjørn Oppegaard | Aurskog - Høland Friidrettslag | 26:03 | M55-59 | ||
14 | Kjetil Brynildsen | NOTEAM | 26:13 | M40-44 | ||
15 | Sveinung Grov | Skedsmo Vgs | 26:17 | M45-49 | ||
16 | Steinar Skaar | Løpsklubben 1814 | 26:28 | M55-59 | ||
17 | Njål Pedersen | Team Foss | 26:39 | M11-15 | ||
18 | Roy Dommersnes | OSL BIL | 27:04 | M45-49 | ||
19 | Gisle Kogstad | Romerike Runners Team | 27:04 | M50-54 | ||
20 | Asmund Sveen | Aas-Jakobsen BIL | 27:05 | M45-49 |
Resultatlistene fra ABIK-karusellen blir ofte korrigert etter noen dager... helt oppdaterte lister vil du da finne på: http://akershus.bedriftsidretten.no/resultater/trim-lop (listene vi på kondis.no presenterer i bedre layout inkl totallister tar det lang tid å bearbeide, så disse baserer seg på de listene vi får etter løpet)
Klassevis resultater:
K11-15 | ||||
1 | Marie Næss | Ullensaker/Kisa IL | 11:18 | |
2 | Ellen Skrimstad | NOTEAM | 12:56 | |
3 | Sofie Hodnebrog Westgård | NOTEAM | 13:01 | |
4 | Sofie Wager | NOTEAM | 13:33 | |
5 | Ida Wager | NOTEAM | 14:18 | |
K25-29 | ||||
1 | Karina Hallstensen Øyen | NOTEAM | 13:01 | |
2 | Tine Viktoria Aas | NOTEAM | 13:05 | |
K30-34 | ||||
1 | Tonje Berg | Løpsklubben 1814 | 10:34 | |
2 | Lilll-Ann Kildahl | NOTEAM | 12:59 | |
3 | Kristin Gundersen | NOTEAM | 13:59 | |
4 | Lene Andreassen | NOTEAM | 15:57 | |
5 | Silje Haugerstuen | Romerike Politidistrikt | 18:08 | |
6 | Yvonne Solevåg | NOTEAM | 18:14 | |
K35-39 | ||||
1 | Mona Elisabeth Østvang | SLM-revisjon | 12:02 | |
2 | Julie Katrine Lindstad | Nasjonalt Folkehelseintitutt | 13:56 | |
3 | Rigmor Bergh | Lørenskog Kommune | 15:22 | |
4 | Camilla Myhre | Aim Norway B.I.L | 16:20 | |
K40-44 | ||||
1 | Anja Maanum | Steg For Steg | 14:28 | |
2 | Hege Yvonne Albert | NOTEAM | 16:43 | |
3 | Heidi Helvig | Lloyds Register Consulting - E | 17:01 | |
4 | Mette Ulsakernygård | Gjerdrum | 17:02 | |
5 | Monica Nyheim | Team Foss | 46:04 | |
6 | Marianne Røtterud | Nannestad Kommune | fullført | |
6 | Ingrid Skjerdal | Skedsmo Kommune | fullført | |
6 | Helga Vareberg Christophersen | Privat | fullført | |
K20-24 | ||||
1 | Ragnhild Nyen | NOTEAM | 15:36 | |
2 | Kjersti Hallstensen Øyen | NOTEAM | fullført | |
K45-49 | ||||
1 | Rita Maanum Grøndalen | NOTEAM | 11:50 | |
2 | Birgit Dønnum Jensen | Eidsvoll Svømmeklubb | 11:52 | |
3 | Helen Selboe | NOTEAM | 12:38 | |
4 | Merethe Andersen | NOTEAM | 12:59 | |
5 | Karen Grini | Allnex B.I.L. | 13:06 | |
6 | Heidi Kildal | NOTEAM | 13:15 | |
7 | Line Sannes | Privat | 14:44 | |
8 | Hanne Muri | NOTEAM | 15:58 | |
9 | Kristin Davies | Aim Norway B.I.L | 16:20 | |
10 | Elisabeth Bjølstad | RB 10 | 16:41 | |
11 | Jane Haraldsrud Jensen | Icopal BIL | fullført | |
K50-54 | ||||
1 | Bente Holter | SLM-revisjon | 11:49 | |
2 | Marit Tveit Igland | Nets Active | 12:03 | |
3 | Frøydis Hallstensen Øyen | Romerike Runners Team | 12:10 | |
4 | Trude Blomseth | NOTEAM | 12:46 | |
5 | Liv Kooyman | Romerike Runners Team | 13:09 | |
6 | Kari Elisabeth Oustad | BilAhus | 14:42 | |
7 | Sidsel Kvernhaugen | NOTEAM | 15:01 | |
8 | Marianne Glømmi | Sapa Building System | 16:22 | |
9 | Marianne Granberg | Romerike Politidistrikt | 21:35 | |
10 | Helen Raaum | Abik | 26:48 | |
11 | Jorun S. Kildahl | Romerike Runners Team | 36:06 | |
12 | Tove Martinsen | Icopal BIL | fullført | |
12 | Astrid Nyeng | Helsedirektoratet | fullført | |
12 | Bjørg Kvifte Andresen | ELEKTROSKANDA AS | fullført | |
12 | Kristin Løver | Skedsmo Kommune | fullført | |
12 | Kate Alnes | Universitet I Oslo | fullført | |
K55-59 | ||||
1 | Trude Kattem | Skedsmo Vgs | 12:47 | |
2 | Anne-Brit Strandset | NOTEAM | 13:12 | |
3 | Inger Braathen | Lørenskog Kommune | 14:07 | |
4 | Berit Østby | NOTEAM | 14:16 | |
4 | May-Rita Dahl | Romerike Runners Team | 14:16 | |
6 | Kari Jensen | Romerike Runners Team | 14:23 | |
7 | Trine Kildal | Skedsmo Kommune | 14:24 | |
8 | Berit Østvoll | Skedsmo Regnskapskontor | 15:06 | |
9 | Torunn Rygge | NOTEAM | 17:39 | |
10 | Ragnhild Røang | Lørenskog Kommune | fullført | |
10 | Anne Kristine Korsmo | Lørenskog Kommune | fullført | |
10 | Torhild Hage | Telenor | fullført | |
10 | Mari-Anne Egge Ranheim | NOTEAM | fullført | |
10 | Grete Kroken | NOTEAM | fullført | |
10 | Bjørg Mentzoni | Lørenskog Kommune | fullført | |
10 | Nina Skyrud | NOTEAM | fullført | |
10 | Mette Tandberg | Privat | fullført | |
10 | Regie Eliassen | NOTEAM | fullført | |
K60-64 | ||||
1 | Solveig Kalstad | Stovnerkameratene | 13:01 | |
2 | Aina Jørgensborg | Aim Norway B.I.L | 15:46 | |
3 | Eva Thoresen | NOTEAM | 21:55 | |
5 | May Briit Taftø | NOTEAM | fullført | |
5 | Marit Sveen | Lørenskog Kommune | fullført | |
5 | Gunn Røym | Abik | fullført | |
5 | Trude Essie Ask | NOTEAM | fullført | |
5 | May Gulbrandsen | NOTEAM | fullført | |
5 | Guri Faller | NOTEAM | fullført | |
5 | Vigdis Fagerhus | Skedsmo Kommune | fullført | |
5 | Kjersti Sortland | NOTEAM | fullført | |
5 | Marilyn Førsund | Privat | fullført | |
5 | Gerda Grøndahl | Romerike Runners Team | fullført | |
5 | Karen Martinsen | NOTEAM | fullført | |
5 | Turid Ingvaldsen | Privat | fullført | |
5 | Grete Sveine | Skedsmo Kommune | fullført | |
5 | May Britt Natvik | NOTEAM | fullført | |
K65-69 | ||||
1 | Gerd Husvik | Aim Norway B.I.L | 17:43 | |
2 | Wenche Meissner | SLM-revisjon | 18:18 | |
3 | Kirsti M. Blomdal | Lørenskog Kommune | 19:36 | |
4 | Alfhild Kristiansen | Privat | fullført | |
4 | Erna Margrethe Tranholt | Elektroskandia AS | fullført | |
4 | Torill Næss Skogen | SKBIL | fullført | |
4 | Kari Middlemiss | Icopal BIL | fullført | |
4 | Bjørg Holås | Privat | fullført | |
4 | Tone Eik | Harald Eik AS | fullført | |
4 | Elisabeth Engø | Skedsmo Kommune | fullført | |
4 | Kari Esvall | Skedsmo Kommune | fullført | |
4 | Marit Skoveng | Lørenskog Kommune | fullført | |
4 | Kari Hansen | Alere Technologies | fullført | |
K70-74 | ||||
1 | Kari Furu | NOTEAM | 18:16 | |
2 | Aud J. Korsmo | NOTEAM | 20:55 | |
3 | Inger Marie | NOTEAM | 21:07 | |
4 | Rigmor Berntsen | Privat | fullført | |
4 | Anna K. Blakkisrud Kruge | NOTEAM | fullført | |
4 | Kerstin Lodding | NOTEAM | fullført | |
4 | Gro Kristin Haug | Skedsmo Kommune | fullført | |
4 | Wenche Haga | Peppes Pizza | fullført | |
4 | Marianne Bjørtomt | NOTEAM | fullført | |
4 | Else Kaasa | Romerike Runners Team | fullført | |
K75-79 | ||||
1 | Eva Carlsen | NOTEAM | fullført | |
Kvinner Lang distanse | ||||
1 | Solfrid Braathen | SK Vidar | 25:14:00 | |
2 | Eldbjørg Moxnes | Meteorologen BIL | 25:33:00 | |
3 | Silje Christiansen | Enebakk IF | 27:31:00 | |
4 | Tone Dirdal | Skedsmo Kommune | 31:40:00 | |
5 | Toril Lysaker | Kripos BIL | 33:52:00 | |
6 | Våril Bendiksen | Skedsmo Vgs | 34:02:00 | |
7 | Nina Iversen | Icopal BIL | 35:54:00 | |
8 | Monica Rundereim | NOTEAM | 36:07:00 | |
9 | Turid Iversen | FLO BIL | 39:41:00 | |
10 | Monica Haukåssveen | NOTEAM | 41:52:00 | |
11 | Signy Rustlie | Privat | 42:27:00 | |
M11-15 | ||||
1 | Njål Pedersen | Team Foss | 26:39:00 | |
2 | Mads Koriton | NOTEAM | 32:32:00 | |
M16-19 | ||||
1 | Bjørn André Aaslund | Heming IL SKi | 22:04 | |
2 | Sebastian Eliassen | NOTEAM | fullført | |
M20-24 | ||||
1 | Kennet Baarlid | NOTEAM | 24:32 | |
2 | Marius Pettersen | NOTEAM | 27:47 | |
M25-29 | ||||
1 | Brede Olsen | Eidsvoll Og Hurdal Lensmannsko | 25:02 | |
2 | Ole Jakob Michelsen | NOTEAM | 27:06 | |
3 | Håkon Ahlsen Grimstad | NOTEAM | 30:03 | |
M30-34 | ||||
1 | Pål Simen Ruud | NOTEAM | 23:06 | |
2 | Kristian Braathen | Privat | 23:29 | |
3 | Tor Gunnar Bjørnstad | Allnex B.I.L. | 23:33 | |
4 | Eirik Ahlsen Grimstad | NOTEAM | 25:21 | |
5 | Knut Furuknap | Aim Norway B.I.L | 27:26 | |
6 | Håvar Dahl | Ø.M.Fjeld | 28:25 | |
7 | Henrik Larsen | Eidsvoll Og Hurdal Lensmannsko | 28:32 | |
8 | Erik Torp | Fet Friidrettsklubb | 28:33 | |
9 | Alf Otto Buvik | NOTEAM | 29:39 | |
10 | Kristoffer Stav | NOTEAM | 31:30 | |
11 | Kenneth Sandvik | NOTEAM | 34:05 | |
M35-39 | ||||
1 | Thomas Laiti | Moelven Modus B.I.L | 30:54 | |
2 | Hans-Gunnar Vold | Teleplan | 31:29 | |
3 | Jan Steinar Gloslie | KONE AS | 85:04 | |
M40-44 | ||||
1 | Kjetil Brynildsen | NOTEAM | 26:13 | |
2 | Morten Buer | Lørenskog Friidrettslag | 28:45 | |
3 | Vidar Fjelltun | Glava | 29:08 | |
4 | Rune Sigvartsen | Nets | 29:21 | |
5 | Espen Skrimstad | Storebrand Sport | 29:42 | |
6 | Yngve Sporild Breievne | Gamle Aker Kirke | 30:33 | |
7 | Thomas Myhre | NOTEAM | 31:59 | |
8 | Terje Uriansrud | Nets Active | 38:40 | |
9 | Jan Koriton | NOTEAM | fullført | |
M45-49 | ||||
1 | Geir Andersen | Romerike Ultraløperklubb | 25:33 | |
2 | Sveinung Grov | Skedsmo Vgs | 26:17 | |
3 | Roy Dommersnes | OSL BIL | 27:04 | |
4 | Asmund Sveen | Aas-Jakobsen BIL | 27:05 | |
5 | Thorbjørn Næss | Ullensaker/Kisa IL | 27:13 | |
6 | Dag Frode Bjerke | NOTEAM | 27:39 | |
7 | Helge Hella | Romerike Friidrett | 27:50 | |
8 | Arne Eik | Romerike Elektro AS | 28:31 | |
9 | Geir Holmsen | Stovnerkameratene | 29:12 | |
10 | Thomas Grøstad | NOTEAM | 29:13 | |
11 | Ole Petter Larsstuen | Aim Norway B.I.L | 31:29 | |
12 | Åge Haakonsen | Akershus Elektro | 32:48 | |
13 | Dan Boye Nilsen | Romerike Runners Team | 35:04 | |
14 | Anders Tangerud | NOTEAM | 39:19 | |
15 | Bjørn Karl Kilvik | NOTEAM | 51:59 | |
16 | Frode Wolla | NOTEAM | 55:36 | |
M50-54 | ||||
1 | Frode Engelund | NOTEAM | 22:51 | |
2 | Are Aarebrot | Skedsmo Vgs | 24:52 | |
3 | Harald Vamnes | NOTEAM | 26:00 | |
4 | Gisle Kogstad | Romerike Runners Team | 27:04 | |
5 | Terje Nyen | NOTEAM | 28:42 | |
6 | Geir Bråten | NAV | 29:07 | |
7 | Øyvind Huse | Privat | 29:32 | |
8 | Håvard Nilsen | FLO Kjeller | 30:57 | |
9 | Ronny Solli | NOTEAM | 31:05 | |
10 | Rolf Hodnekvam | Siggerud IL | 31:12 | |
11 | Trond Vatne | Allnex B.I.L. | 32:45 | |
12 | Sigmund Muri | NOTEAM | 33:48 | |
13 | Arild Myhrer | NOTEAM | 34:45 | |
14 | Frank Olaf Holter | NOTEAM | 34:55 | |
15 | Thor-Arne Kristoffersen | NOTEAM | 35:28 | |
16 | Jan Ove Øyen | Romerike Runners Team | fullført | |
M55-59 | ||||
1 | Asbjørn Oppegaard | Aurskog - Høland Friidrettslag | 26:03 | |
2 | Steinar Skaar | Løpsklubben 1814 | 26:28 | |
3 | Lasse Westad | NOTEAM | 27:16 | |
4 | Dag Hage | Tollernes IL | 27:39 | |
5 | Ole Vikerhaug | FFI | 28:03 | |
6 | Lars Straumsheim | NOTEAM | 29:08 | |
7 | Odd Solhaug | NOTEAM | 29:54 | |
8 | Stein Bidne | NOTEAM | 30:20 | |
9 | Lars-Owe Holt | Romec AS | 31:10 | |
10 | Per Bjerkan | Skedsmo Vgs | 31:16 | |
11 | Morten Dahl | Romerike Runners Team | 31:40 | |
12 | Knut Hegland | NOTEAM | 31:47 | |
13 | Inge Østby | Åsen IL | 33:13 | |
14 | Karl Grude | Moelven Modus B.I.L | 34:05 | |
15 | Ombir Upadhyay | Nets | 34:25 | |
16 | Karl Gustav Solberg | CGI Norge AS | 36:14 | |
17 | Georg Szyperski | Privat | 36:42 | |
18 | Torgeir Jakobsen | Hurdal Turlag | 36:49 | |
19 | Bård Kroken | NOTEAM | 39:34 | |
20 | Arne Martin Soot | Stovnerkameratene | fullført | |
20 | Åge Jensen | Romerike Runners Team | fullført | |
20 | Kjell Martinsen | Skedsmo Kommune | fullført | |
20 | Dag Eliassen | NOTEAM | fullført | |
20 | Karsten Tanem | Løpsklubben 1814 | fullført | |
M60-64 | ||||
1 | Jan Gunnar Braathen | Privat | 27:49 | |
2 | Jahn Bakke | NOTEAM | 29:39 | |
3 | Leif Arne Lundhagen | S.Høland Idrett Og Undomslag | 30:08 | |
4 | Jan Sagsveen | Sørum IL | 30:53 | |
5 | Arne Langseth | Aurskog-Høland Friidrettslag | 31:50 | |
6 | Yngvar Kirkerud | IBM Klubben | 31:56 | |
7 | Gunnar Fredrik Aasgaard | Lørenskogkommune | 32:22 | |
8 | Jan Gulliksen | Romerike Runners Team | 32:54 | |
9 | Per Johan Dulsrud | Romerike Runners Team | 33:11 | |
10 | Svein Refsli | NOTEAM | 33:31 | |
11 | Morten Andersen | Lørenskog Friidrettslag | 34:10 | |
12 | Ottar Arnold Eide | Oslo Kommune BIL | 34:19 | |
13 | Åge Fr Førsund | FLO/LU-BIL | fullført | |
13 | Thor W. Larsen | NOTEAM | fullført | |
13 | Steinar Stålesen | GK Norge AS | fullført | |
13 | Oliv Hammer | NOTEAM | fullført | |
13 | Bjørn Tjernshaugen | Romerike Runners Team | fullført | |
M65-69 | ||||
1 | Bjørn Lauglo | Stovnerkameratene | 25:54 | |
2 | Tor-Arne Stenhaug | Romerike Runners Team | 27:13 | |
3 | Arne Johansen | Ullensaker/Kisa IL | 28:20 | |
4 | Ivar Ekeberg | Blaker | 29:23 | |
5 | Rolf Meek | Minerva Friidrett | 29:35 | |
6 | Stein Berget | Lørenskog FIL | 30:18 | |
7 | Frank Antonsen | NOTEAM | 31:02 | |
8 | Åge Sjøberg | Stovnerkameratene | 31:22 | |
9 | Gunnar Lauritz Pedersen | Lørenskog Friidrettslag | 31:34 | |
10 | Arne Åsen | NOTEAM | 32:20 | |
11 | Arne Ingelsrud | Sporveien T-Banen | 32:40 | |
12 | Tor Hegde | Lørenskog Friidrettslag | 33:02 | |
13 | Børre Brodshaug | Feiring IL | 33:15 | |
14 | Knut Ivar Berg | Rainpower | 33:18 | |
15 | Egil Skaar | NOTEAM | 33:19 | |
16 | Jarl Olsen | NOTEAM | 33:23 | |
17 | Trygve Bårde | NILU | 33:54 | |
18 | Ole Jonny Sørensen | NOTEAM | 34:05 | |
19 | Trond Skedsmo | Borgen IL | 34:59 | |
20 | Arne Håkonsen | Skog-Data BIL | 35:27 | |
21 | Ole Melaas | NOTEAM | 35:29 | |
22 | Rune Vøling | FLO BIL | 39:41 | |
23 | Trond Martinsen | NOTEAM | fullført | |
23 | Leif Røise | NOTEAM | fullført | |
23 | Åge Johansen | NOTEAM | fullført | |
23 | Einar Luktvassli | Lk1814Bil | fullført | |
23 | Asbjørn Ringstad | NOTEAM | fullført | |
23 | Jarle G. Solvin | Privat | fullført | |
23 | Raimo Myrvold | NOTEAM | fullført | |
23 | Knut Jenssen | NOTEAM | fullført | |
23 | Svein Søbakken | Romerike Runners Team | fullført | |
23 | Ragnar Jørgensen | Aim Norway B.I.L | fullført | |
23 | Bjarne Døhlen | NOTEAM | fullført | |
23 | Rolf Granmo | Romerike Runners | fullført | |
23 | Tore Ragnar Olsen | Ullensaker/Kisa IL | fullført | |
23 | Ronald Berg | Allnex B.I.L. | fullført | |
M70-74 | ||||
1 | Dag H. Holum | Kløfta IL | 32:09 | |
2 | Petter Kildal | Haga IF | 33:07 | |
3 | Harald Eik | Harald Eik AS | 36:36 | |
4 | Rolf Hansen | Skedsmo Skiklubb | 36:57 | |
5 | Ole Knut Westli | Stovnerkameratene | 39:47 | |
6 | Arne Luke | Ull/Kisa Friidrett | fullført | |
6 | Odd Martin Jensen | MOK | fullført | |
6 | Arve Tretterud | Icopal | fullført | |
6 | Bjørnar Thoresen | NOTEAM | fullført | |
10 | Odd Ivan Andersen | Aim Norway B.I.L | fullført | |
10 | Håkon Stefferud | NOTEAM | fullført | |
M75-79 | ||||
1 | Lyder Alnes | Lørenskog Kommune | 40:09 | |
2 | Steinar Karlsen | NOTEAM | 40:13 | |
3 | Haavard Breilid | Privat | 41:11 | |
M80-84 | ||||
1 | Olav Linde | Privat | fullført |