Thea Krokan Murud innfridde forventningene
Storfavoritten fra Lillehammer skuffet ikke tilhengerne i dag. Hun hadde god kontroll hele veien, og på slutten løp hun greit fra vinner av eldste juniorklasse, Ingeborg Lind fra Gular.
Skatteboe knep sølvet
Mer overraskende var det at Karoline Egeland Skatteboe fra Tyrving skulle løpe seg helt frem til sølvmedalje i dag. Med en imponerende sluttspurt innhentet hun Tjalves Kristine Helle nesten på målstreken. Vi gratulerer jenta som representerer Tyrving og ungdommen i Akershus Friidrettskrets styre.
Karoline Egeland Skatteboe, Thea Krokan Murud og Kristine Helle viser stolt frem sine første medaljer i Junior NM.
KJ 19 3000 m | |||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | |
1 | 225 | Thea Krokan Murud | Lillehammer IF | 9,55,84 | |
2 | 441 | Karoline Egeland Skatteboe | Tyrving IL | 10,11,83 | |
3 | 407 | Kristine Helle | Tjalve, IK | 10,12,29 | |
4 | 354 | Tsige Gerberhan Oqbazgi | Skjalg IL | 10,22,20 PB | |
5 | 409 | Linn Eriksen | Tjalve, IK | 10,32,52 | |
6 | 299 | Ida Meli Narbuvoll | Ren-Eng, FIK | 10,37,02 | |
7 | 123 | Mari Sollid Eide | Gloppen FIL | 10,41,16 PB | |
8 | 378 | Mari Øyen | Strindheim il | 10,46,77 PB | |
9 | 347 | Kristine Holst | Skjalg IL | 10,52,01 PB | |
10 | 406 | Kaja Norheim Morken | Tjalve, IK | 10,53,79 | |
380 | Sigrid Jervell Våg | Strindheim il | DNF |

Mari Sollid Eide fra Gloppen og Karoline Egeland Skatteboe åpnet friskt og viste at de ønsket å sette sitt preg på løpet.

Kristine Helle var favoritt til sølvmedaljen da Ingeborg Løvnes ikke stilte til start. Her drar hun foran Thea Krokan Murud og Ingeborg Lind.

Ingen kunne gjøre noe med Thea Krokan Murud i dag. Seiersmarginen ble på hele 16 sekunder til slutt.

Men sølvet gikk ikke til Kristine Helle fra Tjalve. Hun stivnet helt og ble forbiløpt rett før målstreken av Karoline Skatteboe fra Tyrving.

Tsige Gerberhan Oqbazgi fra Skjalg løp inn til en sterk fjerdeplass i dag.

Linn Eriksen fra Tjalve er ikke helt i samme form som hun var i fjor. I dag ble det femteplass med tiden 10:32,52, og etterpå ventet det forsøk på 800 meter.

I følge våre papirer ble det ny personlig rekord både på Mari Sollid Eide og Mari Øyen i dag.

Mari Øyen fra Strindheim spurter inn til åttendeplass og ny personlig rekord med tiden 10:46,77.

Kristine Holst fra Skjalg blir nr. ni med tiden 10:52,01.
Les alt om årets Junior NM på kondis.no
Følg Junior NM på arrangørens hjemmeside
Les alt om Junior NM 2010
Les alt om Junior NM i 2009
Les alt om Junior NM 2008