Det var spenning knyttet til om vinneren av herreklassen i forrige løp, Eivind Duelien Vaaje, skulle klare å knipe seieren også denne gangen, men noen nye løpere i karusellen med raske bein ble for sterke for unggutten fra Granli.
Vinner denne gangen ble Anders Knudsen fra Tjalve som vant med ett minutts margin til Halvor Korbøl Thoner fra Slåstad IL. Eivind fulgte tett etter og tok 3. plassen denne gangen med Birger A. Bråthen fra Magnor UL på fjerde.
I kvinneklassen stilte ikke vinneren av forrige løp, Karoline Duelien Vaaje til start, og da ble det en gammel kjenning fra fjoråret, Sofie Mohn, Magnor UL som vant med klar margin. Silvia Holmseth fra Granli IL tok 2. plassen og unge Ingeborg Rosager, Granli IL fulgte deretter.
Samleside for Kongsvingerkarusellen
Kongsvingerkarusellen på Facebook
Søkbare resultater (EQ Timing)
Resultater Kongsvingerkarusellen 2. løp, Liermoen 09.05.2017:
Aktiv K 7-12:
1 Ingeborg Rosager NOR Granli IL 22:19.0,
2 Elise Mobrenna NOR Team Odal/Disenå IL 24:27.0,
3 Emilie Ruud Lia NOR Granli IL 25:51.0
Aktiv K 13-19:
1 Sofie Mohn NOR Magnor UL 18:55.0,
Aktiv K 20-31:
1 Tina Østgård NOR Marikollen Skole 24:28.0,
Aktiv K 32-44:
1 Silvia Holmseth NOR Granli IL 21:47.0,
2 Sissel Meland NOR Moelven Modus 24:09.0,
Aktiv K 45-59:
1 Brith Astrid Duelien Myrvold NOR Granli IL 23:52.0
Aktiv M 13-19:
1 Eivind Duelien Vaaje NOR Granli IL 17:01.0,
2 Even Mobrenna NOR Team Odal/Disenå IL 19:27.0,
3 Henrik Rosager NOR Granli IL 20:52.0,
4 Kristian Øye Aasum NOR Granli IL 22:11.0
Aktiv M 20-31:
1 Anders Knudsen NOR Tjalve 15:57.0,
2 Halvor Korbøl Thoner NOR Slåstad IL / Hoka One One 16:57.0,
3 Henrik Nilsson NOR Matrand IL 19:20.0,
4 Christian Sagli NOR Sagli Grus A/S 19:41.0,
5 Marius Fjell NOR Granli IL 19:42.0,
6 Ole Kenneth Olsen NOR Sagli Grus A/S 20:53.0,
7 Joakim Jacobsen NOR 21:26.0,
Aktiv M 32-44:
1 Ole Morten Korsmo NOR Sagli Grus AS 17:51.0,
2 Svein Thore Gerhardsen NOR Lunderseter 18:18.0,
3 Andrè Sætheråsen NOR 19:11.0,
4 Jo Christer Frysjøenden NOR Granli IL 19:37.0,
5 Joahim Håven NOR Lunderseter IL 20:06.0,
6 Steinar Hofoss NOR 20:40.0,
7 Patrick Ensink Lunderbye NOR Tele BV 21:06.0,
8 Per-Arne Haga NOR Magnor UL 24:27.0,
9 Odd Roar Høgberg NOR 26:15.0,
Aktiv M 45-59:
1 Birger A. Bråthen NOR Magnor UL 17:12.0,
2 Rasmus Rosager NOR Granli IL 18:44.0,
3 Harald Lunde NOR Granli IL 18:54.0,
4 Kjell Langfors NOR Åbogen IL 19:31.0,
5 Stian Myrvang NOR Lundersæther IL 19:43.0,
6 Jan Erik Lia NOR Granli IL 21:18.0,
7 Runar Finnstun NOR SSB Bil 24:21.0,
Aktiv M 60-99:
1 Jan Monsrud NOR Privat 19:51.0,
2 Thor Øieren NOR Østcom 23:34.0,
3 Morten Brænd NOR Magnor UL Langrenn 24:40.0,
4 Olav Martin Linge Johansen NOR Telebv 26:20.0,