Stian Flo var halvsekundet bak vinneren, Hussein Abdelkerim fra Eritrea, og knappe sekundet bak sin egen pers.
I B-heatet på 1500 m ble Vetle Aasland nummer tre med 3.53,18 mens Njord Erlend Wiker ble nummer tre i D-heatet på 4.01,96. Det var pers med 34 hundredeler for Wiker.
På 5000 m var Asbjørn Ellefsen Persen et stykka unna sitt beste nivå da han ble nummer 11 med 14.35,69. Løpet ble vunnet av Moges Tessema fra Israel på 13.52,92.
Internationaal Antwerps Atletiek Gala, Merksem, Belgia 27. august | |||||
Main program | |||||
800 m Men, Heat:1 of 2 ; Official result | |||||
Rank | Name | PB | Team | Cat | Result |
1 | Hussein Abdelkerim | 1.49.24 | ERI | Sch | 1:50.03 |
2 | Flo Stian | 1.49.63 | NOR | Sen | 1:50.54 |
3 | Balhan Pierre Antoine | 1.50.35 | SPA | Jun | 1:50.59 |
4 | Bertels Brecht | 1.50.87 | ABES | Sch | 1:51.21 |
5 | Barkes Daniel | 1:48 | GBR | Sen | 1:52.57 |
6 | Omey Hans | 1.49.27 | AZW | Sen | 1:53.07 |
7 | Cardillo Joachim | 1.51.02 | RFCL | Sen | 1:54.29 |
Rosseeuw Matthias | PACE | VS | Sen | DNF | |
1500 m Men, Heat:2 of 2 ; Official result | |||||
Rank | Name | PB | Team | Cat | Result |
1 | harjamki joonas | 3.46.76 | FIN | Sen | 3:51.26 |
2 | Pehrs Florian | 3.49 | GER | Sen | 3:52.18 |
3 | Aasland Vetle | 3.49.91 | NOR | Sen | 3:53.18 |
4 | Vandermeersch Thijs | 3.48.63 | HAC | Sen | 3:53.35 |
5 | lehtinen joonas | 3.50.13 | FIN | Sen | 3:53.75 |
6 | Byl Jean Charles | 3.47.51 | RESC | Sen | 3:54.80 |
7 | Steinhammer Christian | 3.48.23 | AUT | Sen | 4:02.27 |
Van Waeyenberge Mario | Pace | DUFF | Sen | DNF | |
Karonei David | 3.50.11 | LUX | Sen | DNF | |
Grundeken Sven | 3.50.48 | NED | Sen | DNF | |
5000 m Men ; Official result | |||||
Rank | Name | PB | Team | Cat | Result |
1 | Tessema Moges | 13.50.73 | ISR | Sen | 13:52.92 |
2 | Schwarz Rico | 13.58.29 | GER | Sen | 13:57.67 |
3 | Rybak Vitaliy | 13.54.0 | UKR | Sen | 13:58.42 |
4 | Tesfay Simon | 13.42 | ETH | Sen | 14:06.14 |
5 | De Hondt Kjell | 14.09,69 | DUFF | Sen | 14:06.69 |
6 | Johansson Erik | 14;08 | SWE | Sen | 14:07.64 |
7 | Schmid Michael | 14.25 | AUT | Sen | 14:09.62 |
8 | Rycffel Christoph | 14.14.02 | SUI | Sen | 14:09.73 |
9 | Uhrbom Fredrik | 14.03,20 | SWE | Sen | 14:19.80 |
10 | Preil Valentin | 14.35 | AUT | Sen | 14:21.20 |
11 | Ellefsen Persen Asbjrn | 14.10,59 | NOR | Sen | 14:35.69 |
12 | O'Hanlon Gary | 14.37 | IRL | Sen | 14:36.48 |
13 | Berni Marcel | 14.25 | SUI | Sen | 14:52.60 |
Vermont Pieter | 14.35.00 | SPVI | Sen | DNF | |
Wallerstein Johan | 14.18 | SWE | Sen | DNF | |
Wallerng Olle | 13.56.0 | SWE | Sen | DNF | |
Tasama Faisa Dame* | PACE | VAC | Sen | DNF | |
After Program | |||||
1500 m Men, Heat:2 of 4 ; Official result | |||||
Rank | Name | PB | Team | Cat | Result |
1 | De Beule Jurgen | 3.58.10 | OLSE | Sen | 4:01.07 |
2 | Nieuwenhuizen Ralf | 3.58.13 | NED | Sch | 4:01.17 |
3 | Wiker Njord Erlend | 4.02,30 | NOR | Sen | 4:01.96 |
4 | Nuyts Hans | 4.02,00 | ACBR | Sen | 4:02.97 |
5 | Denis Simon | 4.04,60 | DUFF | Sch | 4:03.73 |
6 | Claus Pieter | 4.04,41 | EA | Jun | 4:03.86 |
7 | Kruiver Jim | 4.04,17 | NED | Jun | 4:04.30 |
8 | Marien Toon | 3.57.00 | GRIM | Sch | 4:04.93 |
9 | Florizoone Thomas | 4.05,04 | SMAC | Sen | 4:06.34 |
10 | Maes Thys | 4.03,00 | ACHL | Jun | 4:07.32 |
11 | Van Der Kelen Ward | 3.59.95 | DAC | Sch | 4:07.79 |
12 | Van Haele Thomas | 4.00.00 | RCT | Sch | 4:07.81 |
13 | Waliwender Simon | 4.00.14 | MOHA | Jun | 4:09.54 |
14 | De Cremer Glenn | 4.02,88 | DALO | Sch | 4:18.56 |
Inghelbrecht Andy | 4.05,20 | HAC | Mas | DNS |