Bildet: Elverumsingen Andreas Kjeverud Eggen som går på skiskytterlinja ved NTG og løper for FIK Orion, løp seg helt til topps i M16-17 årsklassen på sin nåværende hjemmebane. (Klikk på bildet for større utgave!)
Alle resultater i Birkebeinerløpet
Reportasje på hovedsiden:
Som i fjor: Veronika Blom og Weldu Negash vant Birkebeinerløpet
Stein Arne Negårds bilder ved ca. 8,5 km
Birkebeinerløpet del 1 (1000 bilder)
Birkebeinerløpet del 2 (179 bilder)
Rolf Bakkens bilder fra Sjusjøen:
Bilder fra starten av UltraBirken (31 bilder)
Blogger:
moromedkondis :-) Krampebirkeløp
Bakkerolfen:Birkebeinerløpet på vilje og rutine
OBS! Flere bilder av Hedmarksløpere under resultatoversikten.
Hedmarksløpere blant de 10 beste i Birkebeinerløpet 08.06.2013: | ||||
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid (#R) |
Kvinner 16-17 år | ||||
9 | 8294 | Kristine Slokvik | Fik Orion | 01:43:18 |
10 | 5281 | Evine Westli Andersen | Løten o-lag | 01:43:39 |
Kvinner 18-19 år | ||||
3 | 301 | Emilie Westli Andersen | Løten o-lag | 01:35:20 |
4 | 12249 | Anna Løken Granlund | Stor-Elvdal Skiklubb | 01:36:10 |
6 | 3154 | Line Maria Larsen | Fik Orion | 01:38:27 |
9 | 10016 | Ragnhild Bakke | Alvdal IL | 01:44:16 |
Kvinner 25-29 år | ||||
5 | 312 | Berit Gjelten | NTNUI | 01:29:54 |
Kvinner 35-39 år | ||||
6 | 3194 | Stine Nordsveen | Ilseng il | 01:35:13 |
Kvinner 40-44 år | ||||
7 | 307 | Margrete Ellingsbø | Fik Orion | 01:35:36 |
8 | 5025 | Lill Hege Bjørklund | Sørskogbygda IL | 01:36:05 |
Kvinner 45-49 år | ||||
1 | 368 | Marianne Myklebust | HRR | 01:28:37 |
Kvinner 50-54 år | ||||
10 | 12255 | Anne-Guri Jevne | Hamar Skiklubb | 01:44:01 |
Kvinner 55-59 år | ||||
4 | 8151 | Karen Meyer | Alvdal fysikalske institutt | 01:41:02 |
7 | 12230 | Eli Løken | Stor-Elvdal Skiklubb | 01:43:14 |
Kvinner 65-69 år | ||||
2 | 477 | Oddbjørg Haakensveen | Veldre Friidrett | 02:00:45 |
Kvinner 70-74 år | ||||
1 | 563 | Marie Louise Svevad | Veldre | 02:10:04 |
4 | 408 | Marit Bjørnson Barkbu | 02:22:40 | |
7 | 443 | Bjørg Åshild Farbu | Hamar Skiklubb | 03:03:35 |
Menn 16-17 år | ||||
1 | 9 | Andreas Kjeverud Eggen | Fik Orion | 01:19:03 |
Menn 25-29 år | ||||
9 | 225 | Jan Olav Bjørn Gjermundshaug | 01:20:02 | |
Menn 30-34 år | ||||
3 | 56 | Per Erik Monsrud | OPPSTAD IL | 01:17:02 |
5 | 121 | Tore Stengrundet | Nordre Trysil IL | 01:19:09 |
Menn 35-39 år | ||||
5 | 249 | Per-Christian Lysaker Torgersrud | 01:15:31 | |
Menn 45-49 år | ||||
1 | 17293 | Jon Per Nygaard | FIK Ren-Eng | 01:16:32 |
9 | 1294 | Geir Øvergård | Trysil SK | 01:22:47 |
Menn 50-54 år | ||||
5 | 86 | Torbjørn Stalsberg | Næroset IL | 01:23:02 |
9 | 188 | Otto Grafsrønningen | 01:25:06 | |
Menn 55-59 år | ||||
2 | 34 | Bjørn Høiby | Sport 1 Hamar | 01:25:13 |
Menn 65-69 år | ||||
3 | 456 | Kristian Gundersen | Stor-Elvdal Skiklubb | 01:36:37 |
5 | 411 | Ole Peter Bergaust | Veldre Friidrett | 01:37:00 |
Menn 75-79 år | ||||
1 | 572 | Bjørn Tvedt | Veldre Friidret | 01:48:13 |
Ultrabirken Menn | ||||
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid (#R) |
2 | 51028 | Didrik Hermansen | Sk Vidar | 04:41:54 |
3 | 51098 | Sondre Amdahl | Romerike Ultraløperklubb | 04:55:18 |
HalvBirken | ||||
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid (#R) |
K20-29 år | ||||
1 | 43151 | Eli Gjermundshaug Pedersen | Hilde GP Skiskole | 48:23:00 |
8 | 43001 | Zainab Al-Sultan | Grue IL | 01:00:18 |
K30-39 år | ||||
3 | 44175 | Marte Ihrstad | Hamar Kommune | 58:19:00 |
7 | 44052 | Elin Gustu | Stor-Elvdal skiklubb - Ruslebiffen | 01:01:49 |
K40-49 år | ||||
4 | 45297 | Kirsti Eide Nyhus | Ottestad IL | 57:22:00 |
K50-59 år | ||||
3 | 45321 | Liv-Merethe Kjærstad Bjugstad | 01:03:14 | |
M16-19 år | ||||
4 | 41008 | Andrè Bjugstad | Brøttum IL | 50:41:00 |
7 | 41005 | Eivind Bergset | Hamar Skiklubb | 01:00:02 |
M40-49 år | ||||
4 | 42098 | Tore Sandberg | Stor-Elvdal Skiklubb | 53:56:00 |
M60-69 år | ||||
3 | 42008 | Morten Brænd | Magnor UL | 59:40:00 |
3 | 42061 | Leif Magne Aamo | Os IL | 01:08:08 |
5 | 42045 | Ove Stengrundet | Nordre Trysil IL | 01:09:30 |
UngdomsBirken | ||||
Plass | Startnr | Navn | Klubb | Tid (#R) |
4 | 69042 | Carina Sveen | Strandbygda il | 18:51 |
6 | 69058 | Mathilde Hauge Harviken | Strandbygda il | 19:13 |
Jenter 13 år | ||||
5 | 68069 | Kari Sollid Nordvang | Vingelen Il | 18:31 |
6 | 68036 | Hanne Myhr | Vallset IL/Orion FIK | 18:46 |
Jenter 14 år | ||||
1 | 65064 | Anine Lome | Hamar Skiklubb | 18:01 |
Jenter 15 år | ||||
8 | 63022 | Emma Murvold | Stor-Elvdal sk | 18:11 |
Jenter 16 år | ||||
5 | 62004 | Johanne Hauge Harviken | Strandbygda il | 18:33 |
Gutter 13 år | ||||
1 | 66060 | Petter Myhr | Vallset IL/Orion IK | 16:01 |
Gutter 14 år | ||||
4 | 64041 | Sindre Vassdal Johannesen | Strandbygda il | 16:06 |
9 | 64080 | Kristian Skolegården | Kjellmyra | 16:29 |
Gutter 15 år | ||||
3 | 61095 | Ole Flatebø | MjøsSki | 15:31 |
Gutter 16 år | ||||
2 | 60013 | Erlend Andreas Knutsen | OPPSTAD IL | 15:16 |
Marie Lovise Svevad fra Veldre Friidrett var suveren vinner i sitt første år i 70-74 årsklassen.
Bjørn Tvedt tok Veldre-veteranenes andre klasseseier da han gikk til topps i M 75-79 år.
Per Erik Monsrud, Oppstad IL tok tredjeplassen i M30-34 år på 1.17.02.
Veldres Oddbjørg Haakensveen (til venstre) ble bare knepent slått av Marit Høyvik fra Statskog SF i K 65-69. Til høyre Olega Marie Narum fra Sogndal IL som tok 3. plassen.
Emile Westlie Andersen fra Løten O-lag (til høyre) tok 3, plassen i K 18-19 år bak Heidi Mårtensson, Modum FIK og Ingerid Fredriksen, Tønsberg FIK.
Tryslingen Sondre Amdahl som løper for Romerike Ultraløperklubb tok en sikker 3. plass i den over 60 km lange UltraBirken på 4.55.18.
Stig Laursen fra JH Sykkel tok UltraBirken som trening foran Trondheim-Oslo på sykkelsetet om to uker.