Laster bildeserie...

Bamselekene i Stangehallen

Thomas Roth var med 1.19,64 klart beste løper på 600 m under de store Bamselekene i Stangehallen. Ingvild Drabløs hadde beste tid av jentene med 1.39,25.

Ullensaker/Kisa-løperen var over to sekunder foran Sander Sekkingstad Terum fra Aurland IL da han senket sin egen Bamserekord med 58/100 fra fjorårets storstevne på Hedmarken. Roth holder for øvrig fortsatt stevnererekorden på distansen i alle klasser fra G-17 og oppover. Petter Kristiansen  fra FIK Ren-Eng vant søndag G-18/19 på 1.23.91, og Haavard Olav Herness Lien fra IL Tyrving stod for en av de beste prestasjonene på distansen da han vant G-16 på 1.25,77.  

Også Ingvild Drabløs fra IL Tyrving har Bamserekorden i flere årsklasser i Stangehallen og hadde med 1.39,25 også beste tid uansett klasse i år. Vinneren i J18/19 og J-17, Vilde Otterstad fra Molde Olymp og Vilde Antonsen fra FIK Orion, fulgte nærmest.  

Det var igjen rekorddeltakelse i Bamselekene med 852 påmeldte deltakere og 2522 starter. I tillegg var det 83 lag i aksjon på stafettene lørdag kveld. På 600 m som er eneste mellomdistanse i stevnet, var det 380 påmeldte fra 10 år og oppover, og 330 av disse gjennomførte de tre rundene. Aller størst var deltakelsen i J-12 hvor 50 av de 59 påmeldte jentene kom på den lange resultatlista.  

Bildet: Thomas Roth spurter mot mål til ny Bamserekord på 600 m i G-18/19 i 2009.
  
Alle resultater fra Bamselekene 2012


Mer om Bamselekene på Hedmark friidrettskrets nettsider
 

Resultater Bamselekene, Stangehallen 18.03.2012:
       
G-10 600 m
Plass: Navn: Klubb: Resultat:
Heat: 1 
  Jens Eirik Hansen Asker Sk. Friidrett 2,22,43
  Christopher Andrè Engebretsen Askim IF 2,00,26
  Adrian Falch Bjørndal IF 2,28,12
  Carl Olav Ellingsbø FIK Orion 2,26,35
  Sander Aae Skotheim IL Koll 2,03,52
  Terje Slettbakken Oppstad IL 2,30,81
  Ole-Martin Solli Snøgg Friidrett 2,29,76
Heat: 2 
  Michael Holmtvedt Olsen Asker Sk. Friidrett 2,24,12
  Andreas Sponnich Rye Fagernes IL 2,39,10
  Erlend Sneve Fagernes IL 2,12,71
  Amund Solberg Stølen Midsund IL 2,07,24
  Hannes Fjellestad Ullensaker/Kisa IL 2,10,27
  Sivert Juven Nesbyen IL 2,18,08
  Didrik Rotbakken Gundersen FIK Orion 2,06,97
  Aron Yttre Skjåk IL DNF
G-11 600 m
1 Espen Noreng Lillehammer IF 1,59,63
2 Simen Guttormsen Ski IL Friidrett 2,01,43
3 Ole Marius Nybø Asker Sk. Friidrett 2,01,52
4 Anders Larsson Jendal Hamar IL Friidrett 2,02,24
5 Andreas Nyberget Askim IF 2,02,25
6 Hallgeir Høgåsen Lillehammer IF 2,03,46
7 Olav Høgåsen Lillehammer IF 2,03,87
8 Håvard Rinde Gneist,IL 2,04,65
9 Ludvik Haug Nesøya IL 2,06,12
10 Peter Horvati Svoren Asker Sk. Friidrett 2,06,49
11 Viktor Andresen Fredrikstad IF 2,12,43
12 Kristian Solheim Asker Sk. Friidrett 2,12,58
13 Iver Laake Ullensaker/Kisa IL 2,13,30
14 Marcus Fosserud Ullensaker/Kisa IL 2,13,49
15 Simen Knudsen Hamar IL Friidrett 2,17,78
16 Sondre Nystad Karlsen Snøgg Friidrett 2,23,72
17 Ivar Alsberg Lillehammer IF 2,25,70
18 Patrick Kolflaath Riiser Lambertseter IF 2,34,87
19 Odne Gotaas Veldre friidrett 2,46,87
G-12 600 m
1 Luca Thompson BUL, IL i 1,47,16
2 Martin Berntzen Engevik Nittedal IL 1,47,25
3 Petter Myhr FIK Orion 1,47,97
4 Håkon Stavik Ålesunds FIK 1,50,31
5 Geir Blom Breivik Sandvin, IL 1,54,12
6 Petter Martinus Ellingsbø FIK Orion 1,57,91
7 Gjesteby Sverre Ullensaker/Kisa IL 1,58,45
8 Trym Marthinsen Eidsten Tyrving IL 1,58,65
9 Henrik Vanebo Grue friidrett 1,58,74
10 Ole Evjen Caspersen Bjørndal IF 2,01,48
11 Vegard Nyheim Kristoffersen Ringerike Friidrettsklubb 2,01,83
12 Jørgen Bratvold Ringerike Friidrettsklubb 2,02,68
13 Sverre Melhus Dahl Skjåk IL 2,03,95
14 Patrick Eriksen Ekeli Lambertseter IF 2,05,23
15 Sofus Vedahl-Lund Sarpsborg IL 2,06,31
16 Sondre Strømholm Granheim Ringerike Friidrettsklubb 2,06,96
17 Truls Filseth Augdal Ringerike Friidrettsklubb 2,07,29
18 Christian B. Arnesen Lambertseter IF 2,07,32
19 Henning Gåsemyr Ski IL Friidrett 2,08,71
20 Hermann Ræstad Midsund IL 2,09,78
21 Jørgen Valby Grue friidrett 2,11,43
22 Fredrik Gudheim Haraldstad Sarpsborg IL 2,13,50
23 Lukas Leiro Fredrikstad IF 2,14,62
24 Thøger Midtfjell Pettersen Sarpsborg IL 2,15,74
25 Eskil Pedersen Fredrikstad IF 2,16,57
26 Gjermund Heggem Ringerike Friidrettsklubb 2,18,61
27 Steffen Peder Gaustad Ski IL Friidrett 2,18,74
28 Fabian Gule Grue friidrett 2,19,93
29 Nima Salimi Bjørndal IF 2,22,31
30 Fabio Mattioli Bjerg Lambertseter IF 2,24,56
31 David Kvistad Bjørndal IF 2,38,60
G-13 600 m
1 Syver Røinaas Tyrving IL 1,43,22
2 Arne Henning Morønning Vaaler IF 1,43,67
3 Vetle Storvik Nittedal IL 1,46,26
4 Simon Grimstad Hareid IL 1,48,19
5 Håkon Groven IL Koll 1,48,50
6 Sondre Juven Nesbyen IL 1,49,75
7 Halvor Elverum Sem IF 1,50,49
8 Sondre Guttormsen Ski IL Friidrett 1,51,35
9 Anders Olav Hoff Husøy Sandvin, IL 1,51,79
10 Vebjørn Aleksander Østlie Moss IL 1,55,11
11 Mads Kasa Ringerike Friidrettsklubb 1,56,18
12 Ole Garsjø Askim IF 1,56,99
13 Mads A Hilton Asker Sk. Friidrett 1,57,21
14 Sverre Narum FIK Orion 1,58,36
15 Håkon Lund Bevern IL 1,58,53
16 Sondre Liestøl Ullensaker/Kisa IL 1,59,19
17 Robert Kasa Ringerike Friidrettsklubb 1,59,42
18 Erik Lønskog Tyrving IL 2,01,80
19 Sander Brunborg Vaaler IF 2,01,97
20 Nikolai Bjørnebye Vaaler IF 2,02,35
21 David Einan Sørum IL 2,02,56
22 William Edward Archer Oppegård IL 2,04,45
23 Aleksander Danielsen Vaaler IF 2,04,49
24 Joar Gjerdahl Sandvin, IL 2,11,07
25 Jonas Karlstad Vaaler IF 2,11,21
26 Benjamin Egeland Billington Oppegård IL 2,12,93
27 Hans Jørgen Walllumrød FIK Orion 2,21,18
G-14 600 m
1 Thomas Jefferson Byrkjeland IL Koll 1,39,14
2 Toralv Opsal Ørsta IL 1,40,12
3 Magnus Ramberg Lørenskog Friidrettslag 1,43,52
4 Sondre Opaker Øines Ullensaker/Kisa IL 1,43,68
5 Hans Kristian Drege Bø Gausdal Friidrettsklubb 1,44,83
6 Espen Engdal Berntsen Hurdal IL 1,45,02
7 Erik Solbakken Ring Gausdal Friidrettsklubb 1,45,17
8 Sindre Skretting Snøgg Friidrett 1,47,48
9 Jonas Henrik Pinderud Lambertseter IF 1,48,32
10 Eirik Korshamn BUL, IL i 1,52,09
11 Magnus Granum Søndre Land 1,52,18
12 Tobias Adolphson Nesøya IL 1,59,49
  Francin Anoj Vincent Strømmen IF DNF
G-15 600 m
1 Henrik Hanssen Ullensaker/Kisa IL 1,34,56
2 Markus Einan Ullensaker/Kisa IL 1,36,00
3 Lars Giske Tyrving IL 1,36,29
4 Fredrik Myrvang FIK Orion 1,36,33
5 Erling Tveter Asker Sk. Friidrett 1,41,03
6 Snorre Gjertsen Barkbu Tyrving IL 1,42,18
7 Mathias Fjeldberg Nerby Tyrving IL 1,42,29
8 Petter Sørum Hagen Veldre friidrett 1,42,55
9 Sindre Skjulestad Throndsen Snøgg Friidrett 1,44,99
10 Einar Lund Bevern IL 1,45,38
11 Eldar Thomassen Fagerbakke Bøler IF 1,49,03
12 Kristian Andreas Bøe Hilden Asker Sk. Friidrett 1,50,87
G-16 600 m
1 Haavard Olav Herness Lien Tyrving IL 1,25,77
2 Sigurd Blom Breivik Sandvin, IL 1,26,62
3 Mathias Berntzen Engevik Nittedal IL 1,27,05
4 Odin Stangvik Larvik Turn og IF 1,31,48
5 Kjetil Rønjom Wabakken Snøgg Friidrett 1,32,55
6 Erik Lauritzen FIK Orion 1,33,08
G-17 600 m
1 Jonas Krossøy Ullensaker/Kisa IL 1,30,28
2 Vebjørn Bredesen Snøgg Friidrett 1,30,54
3 Kristian Woldseth Ørsta IL 1,32,34
4 Joakim Smestad Lørenskog Friidrettslag 1,39,87
G-18/19 600 m
1 Petter Kristiansen Ren-Eng, FIK 1,23,91
2 Tor Alfred Bredesen Snøgg Friidrett 1,25,06
3 Johan Odden Ren-Eng, FIK 1,29,65
4 Sebastian Selbekk Tyrving IL 1,29,90
5 Vetle Berget Hedegart Snøgg Friidrett 1,31,23
6 Jonas Hagen Ren-Eng, FIK 1,35,04
MS 600 m
1 Thomas Roth Ullensaker/Kisa IL 1,19,64
2 Sander Sekkingstad Terum Aurland IL 1,21,81
3 Vegard Løberg Gjelsvik Ullensaker/Kisa IL 1,22,38
4 Carl Emil Kåshagen Moelven IL 1,22,68
5 Sindre Løchting FIK Orion 1,24,25
6 Aleksander Mauseth Tangen Gjøvik Friidrettsklubb 1,28,95
7 Martin Lundemo Syvertsen Ullensaker/Kisa IL 1,30,73
8 John Romkes Larvik Turn og IF 1,35,12
9 Samuel Muhire Oppstad IL 1,41,21
10 Thore Martin Krabseth Oppstad IL 1,43,38
J-10 600 m
Heat: 1 
  Hedvig Jonsborg ulvestad Asker Sk. Friidrett 2,34,08
  Ylva Bue Forberg Asker Sk. Friidrett 2,27,01
  Tina Lieng FIK Orion 2,40,49
  Thea Sofie Kanestrøm Lambertseter IF 2,16,38
  Vilde Marstein Lambertseter IF 2,04,08
  Kristin Haga Larvik Turn og IF 2,49,11
  Anne-Marie Botterud Nittedal IL 2,29,30
  Mina Langstrand Sandvin, IL 3,13,82
  Josefine Biørnstad Sarpsborg IL 2,17,79
  Ada Westerlund Sem IF 2,05,24
Heat: 2 
  Amalie Bø Asker Sk. Friidrett 2,36,65
  Julie Winsnes Astrup Asker Sk. Friidrett 2,22,11
  Sara Furnes BUL, IL i 2,14,34
  Elise Svardal Larvik Turn og IF 2,49,01
  Eir S. Nyfløt Lillehammer IF 2,15,58
  Vibeke Engen Oppegård IL 2,08,99
  Maren Filseth Augdal Ringerike Friidrettsklubb 2,26,53
  Kaja Vedahl-Lund Sarpsborg IL 2,03,85
  Oline Opsal Ørsta IL 2,25,36
  Sara D. Andersen Veldre friidrett DNF
Heat: 3 
  Anna Moberg Asker Sk. Friidrett 2,56,72
  Michelle Nyberget Askim IF 2,18,69
  Karoline Myrvold Fagernes IL 2,18,51
  Hedda Kronstrand Kvalvåg Lambertseter IF 2,20,17
  Maria Bøe Tesfamichael Lillehammer IF 2,22,63
  Astrid Ellefsæter Grønbakken Moelven IL 2,23,36
  Hannah Berntsen Engevik Nittedal IL 2,33,46
  Marina Weidem Christiansen Nittedal IL 2,48,42
  Amalie B. Eggum Sandvin, IL 2,39,30
  Mari Skyberg Lie Veldre friidrett 2,11,81
  Guro Øyehaug Ørsta IL 2,31,31
J-11 600 m
1 Juni Gjertsen Barkbu Tyrving IL 1,55,67
2 Hannah Høgsnes Sandvin, IL 1,55,47
3 Mari Andreassen Rud Askim IF 1,55,96
4 Anna Witchen Sundbye Bækkelagets SK 2,02,17
5 Hedda Marie Kjølberg Hauge Moss IL 2,04,43
6 Caroline Wasa Nesøya IL 2,05,42
7 Ine Hundseid Tyrving IL 2,08,51
8 Madeleine Fluske Sarpsborg IL 2,08,77
9 Silje Marie Våge Asker Sk. Friidrett 2,08,90
10 Anniken Romberg Fredrikstad IF 2,09,06
11 Ester Holt Sturla, IF 2,10,15
12 Kristin Louise Raaen Asker Sk. Friidrett 2,10,52
13 Karen Myklebust Hamar IL Friidrett 2,11,41
14 Victoria Høistad Foss Minerva Idrettsskole 2,11,54
15 Sofie Dammen Minerva Idrettsskole 2,12,68
16 Celine Anett Bratli Skjerven Asker Sk. Friidrett 2,13,28
17 Aurora Gustavsen Tyrving IL 2,13,30
18 Hedda Algarheim Tverås Ullensaker/Kisa IL 2,13,47
19 Nora Dahle Strømmen IF 2,13,70
20 Julie Romberg Fredrikstad IF 2,15,48
21 Lone Malmberg Sarpsborg IL 2,15,50
22 Therese Bjerkan BUL, IL i 2,16,68
23 Cathrine Trøen Lillehammer IF 2,16,74
24 Anastasia Schnell Tyrving IL 2,17,12
25 Siril Granstad Krødsherad IL 2,19,53
26 Martine Emilie Stene Fredrikstad IF 2,20,55
27 Ingeborg Rognstad Brandbu IF 2,20,58
28 Oleane Fagerli Bjørnebekk Fredrikstad IF 2,21,48
29 Sabrina Hellum Bækkelagets SK 2,22,26
30 Åse Øyehaug Ørsta IL 2,23,22
31 Marte Hodt Fredrikstad IF 2,23,74
32 Julie Lunn Asker Sk. Friidrett 2,24,16
33 Hannah Hasfjord-Lia Ski IL Friidrett 2,26,64
34 Maud Hammer Fredrikstad IF 2,29,57
35 Rikke Bergstrøm Håkerud Minerva Idrettsskole 2,29,99
36 Alma Vikki Fredrikstad IF 2,37,30
37 Iris Virginia Hyde Sellæg BUL, IL i 2,37,72
38 Kamilla Skaar Berg Dimna IL 2,38,92
39 Oda Gjerdahl Sandvin, IL 2,50,51
J-12 600 m
1 Kristiane Sekkingstad Terum Aurland IL 1,52,76
2 Emilie Hov Andreassen Ullensaker/Kisa IL 1,53,57
3 Hanne Myhr FIK Orion 1,55,54
4 Kristine Bekken Gulbrandsen Brandbu IF 1,56,82
5 Marie Fiedler Amlien IL Koll 1,58,58
6 Kristin Holmen Fagernes IL 1,58,84
7 Vilde Strømsnes Øverland Sandvin, IL 1,59,60
8 Ellen Mangen Strømmen IF 2,00,57
9 Ida Andreassen Rud Askim IF 2,00,62
10 Elena Rise Johnsen Asker Sk. Friidrett 2,01,82
11 Josefine Tomine Eriksen Larvik Turn og IF 2,01,84
12 Iris Bore Sturla, IF 2,02,82
13 Mille Haugen Lie Fredrikstad IF 2,03,50
14 Kaja Skålevåg Tyrving IL 2,04,07
15 Mathia Selinger IL Koll 2,05,00
16 Ragnhild Myrvang Gulbraar Bækkelagets SK 2,05,21
17 Andrea Leerbeck Lillehammer IF 2,05,25
18 Frida Grung Flo Sturla, IF 2,05,73
19 Silje Slettemoen Strømmen IF 2,05,78
20 Synnøve Julseth Frantzen Asker Sk. Friidrett 2,06,15
21 EMMA DE HAAS Sturla, IF 2,07,50
22 Marte Frantzen Håheim Asker Sk. Friidrett 2,07,82
23 Kari Stavdal Ålesunds FIK 2,08,64
24 Sigrid Kleive Ålesunds FIK 2,08,65
25 Guro Bakken Andresen Brandbu IF 2,09,01
26 Marlen Fagerås Askim IF 2,09,39
27 Marte Lieng FIK Orion 2,10,60
28 Vilja Onstad Bergersen Nittedal IL 2,11,15
29 Mari Bryhni Løten friidrett 2,12,27
30 sara yttre Skjåk IL 2,12,58
31 Theresa Østvold Asker Sk. Friidrett 2,13,09
32 Susanne Kristiansen Hurdal IL 2,14,25
33 Nora Marie Gulaker Asker Sk. Friidrett 2,14,33
34 Susanne Harr Haga Bækkelagets SK 2,14,92
35 Julie Danielsen Asker Sk. Friidrett 2,15,74
36 Live Rognstad Hurdal IL 2,15,76
37 Tveiten Rebekka Tyrving IL 2,15,82
38 Kristine Kristiansen Hurdal IL 2,16,48
39 Maren Johanne Eiken Fredrikstad IF 2,17,75
40 Frida Lekanger Voll Brandbu IF 2,20,35
41 Nora Kjærnet Dullum Sturla, IF 2,20,39
42 Hanna Mostad Hauge Fredrikstad IF 2,21,62
43 Ella Beck Fredrikstad IF 2,23,69
44 Lise Lotte Rognstad Hurdal IL 2,26,74
45 Henriette Christiansen Nittedal IL 2,28,21
46 Tiril Akselsen Hurdal IL 2,28,71
47 Anneli Clausen Tyrving IL 2,31,22
48 Kristine Kruken Tyrving IL 2,34,42
49 Andrea Sørdal Volden Tyrving IL 2,40,25
50 Carina Kjøbli Walskrå Ullensaker/Kisa IL 2,41,07
J-13 600 m
1 Marie Skjæggestad Tyrving IL 1,50,02
2 Celina Nilsen Lundevik Tyrving IL 1,50,47
3 Thale Leirfall Bremset Stjørdal Friidrettsklubb 1,50,93
4 Therese Skyttermoen Lillehammer IF 1,51,33
5 Victoria Øvretvedt Nesodden IF 1,52,86
6 Hanna Simone Köping Hoftun Asker Sk. Friidrett 1,54,48
7 Silje Sneve Fagernes IL 1,57,70
8 Rakel Kira Hammerlin Strømmen IF 1,58,62
9 Ellen Nordqvist Sjøblom Moss IL 2,00,77
10 Ingeborg Frantzen Asker Sk. Friidrett 2,03,17
11 Johanne Nordheim Tveter Asker Sk. Friidrett 2,03,67
12 Hilde Nyhus Krødsherad IL 2,04,10
13 Sara Døving Agdestein Asker Sk. Friidrett 2,06,56
14 Frida Emilie Nesje Sersland Asker Sk. Friidrett 2,06,58
15 Solveig Nyhus Krødsherad IL 2,06,65
16 Anneke Løkken Sandvin, IL 2,07,87
17 Hannah Solstad Klepp Asker Sk. Friidrett 2,09,68
18 Telma Stensrud Nesodden IF 2,12,18
19 Camilla Lunde Colleuille BUL, IL i 2,16,27
20 Ida Malene Westman Lambertseter IF 2,21,89
21 Bjørk Margrete Ellingsbø FIK Orion 2,22,46
  Ingrid Nyhus Krødsherad IL DNF
  Helene Eirin Stokke Sem IF DNF
J-14 600 m
1 Amanda Marie Frøynes Sem IF 1,44,01
2 Mari Drabløs Tyrving IL 1,44,85
3 Sigrid Skjelbostad Veldre friidrett 1,46,97
4 Oda Djupvik Hareid IL 1,49,67
5 Pauline Mørch Jonassen Eidanger Idrettslag 1,50,44
6 Caroline Høistad Foss Minerva Idrettsskole 1,50,91
7 Malin Navestad Sarpsborg IL 1,51,25
8 Ingrid Ragnarsøn Lørenskog Friidrettslag 1,52,23
9 Karen Høystad Lillehammer IF 1,56,63
10 Elise Gravningen Sandvin, IL 2,00,42
11 Mari Bergane Ski IL Friidrett 2,01,98
12 Cecilie Losnegaard Haugen Sandvin, IL 2,03,22
13 Tina Storeide Ski IL Friidrett 2,10,91
14 Christina Aasæs Sandvin, IL 2,14,97
15 Eline Holand Hansen Ski IL Friidrett 2,15,19
J-15 600 m
1 Maren Hansen Møllerud Hauen Ren-Eng, FIK 1,44,90
2 Emilie Larsen FIK Orion 1,45,58
3 Martine Svendsen Tyrving IL 1,48,41
4 Anita Hundseid Tyrving IL 1,51,75
5 Heidi Kristine Halling Ullensaker/Kisa IL 1,53,56
6 Maja Skalska Sturla, IF 1,54,91
7 Helena Seland Myhre Ullensaker/Kisa IL 1,55,36
8 Malene Fjellestad Ullensaker/Kisa IL 2,00,46
9 Emilie Skau Narverud Brandbu IF 2,02,20
10 Siri Annette Schultz Aamodt Sturla, IF 2,02,40
11 Judith Westerlund Sem IF 2,03,87
12 Live Normann Risvik Sturla, IF 2,12,72
J-16 600 m
1 Ingvild Drabløs Tyrving IL 1,39,25
2 Caroline Fleischer Oppegård IL 1,41,53
3 Ingrid Muri Tyrving IL 1,43,75
4 Maja Myrhaugen Derås Moelven IL 1,45,40
5 Sofie Holmenes Asker Sk. Friidrett 1,46,63
6 Amalia Westerlund Sem IF 1,49,76
7 Ingrid Astrup Tyrving IL 1,53,31
8 Rebekka Tao Jacobsen Larvik Turn og IF 1,54,88
9 Ida Moldskred Steinstad BUL, IL i 1,56,54
10 Anja Solheim Holmsen Tyrving IL 1,57,17
11 Julia Farkas Lørenskog Friidrettslag 1,57,23
J-17 600 m
1 Vilde Antonsen FIK Orion 1,40,80
2 Eli Narum FIK Orion 1,49,22
J-18/19 600 m
1 Vilde Ottestad Molde-Olymp IL 1,39,85
2 Marie Synnøve Qvale Bøler IF 1,41,39
3 Janna Ballangrud Brandbu IF 1,57,09
KS 600 m
1 Gunn Helen Hagen Oppstad IL 1,50,18