Galleri med 75 bilder fra Ski-O-treff mellom 06.01.2018 (Foto: Stein Arne Negård)
Klar til start i sola på Natrudstilen.
På de neste plassene i dameklassen kom Emilie Westli Andrsen, Løten OL og Anna Nârhi, Jämsän Retki-Veikot og i herreklassen Øyvind Watterdal, Hadeland OL og Bjørnar Kvåle, Hadeland OL
Juniorklassene ble vunnet av Anne Willkommen Eiken, NTNUI og Vegard Gulbrandsen, Asker Skiklubb.
Det var rekorddeltagelse med 268 startende på mellomdistansen i vinterlige forhold i fine og utfordrende scooterløyper og noe maskinkjørte løyper.
Flere klubber har klubbsamling denne helgen og deltar på Ski O-treff, noe Mjøs-O også har. Her har Fanny Horn Birkeland som er aktivitetskoordinator i Mjøs-O med seg en fin gjeng denne helgen og selv testet ut ei løype på mellomdistansen.
(Tekst og foto: Stein Arne Negård)
Lars Hol Moholdt, Wing OK.
Evine Westli Andersen, Løten OL.
Fanny Horn Birkeland, Lillehammer OK.
Heidi Therese Wiest, Vang OL.
Eskil Frøisland, Vang OL.
Alle resultater og strekktider
Kart, løyper og veivalg i Livelox
Lørdag kveld var det nattsprint (se egen sak), og søndag fortsetter Ski O-treffet med langdistanse fra kl 10.00. Live resultater
De tre beste pr. klasse Ski-O-treff mellom 06.01.2018:
|
|||||
|
|
|
|
|
|
D 11-12
|
1 800 m, 5 startende deltakere
|
|
|
|
|
Plass
|
Navn
|
Organisasjon
|
Tid
|
Diff
|
Km-tid
|
1
|
Astrid Ytterbø
|
Asker Skiklubb
|
14:59
|
|
08:19
|
2
|
Ellen Margrete Stubban Hygen
|
Østmarka OK
|
19:00
|
+4:01
|
10:33
|
3
|
Marte Eger
|
Kongsberg OL
|
22:24
|
+7:25
|
12:26
|
|
|
|
|
|
|
D 13-14
|
2 700 m, 14 startende deltakere
|
|
|
|
|
1
|
Inga Skaarer Wiklund
|
Nydalens SK
|
20:50
|
|
07:42
|
2
|
Marie Kravdal
|
Gjø-Vard OL
|
21:51
|
+1:01
|
08:05
|
3
|
Signe Holo
|
Fossum IF
|
22:40
|
+1:50
|
08:23
|
|
|
|
|
|
|
D 15-16
|
3 700 m, 25 startende deltakere
|
|
|
|
|
1
|
Åsne Haavengen
|
Kongsberg OL
|
26:37
|
|
07:11
|
2
|
Oda Scheele
|
Nydalens SK
|
27:23
|
+0:46
|
07:24
|
3
|
Alina Niggli
|
OJura
|
27:27
|
+0:50
|
07:25
|
|
|
|
|
|
|
D 17- Kort
|
3 700 m, 3 startende deltakere
|
|
|
|
|
1
|
Fanny Horn Birkeland
|
Lillehammer OK
|
29:18
|
|
07:55
|
2
|
Selma Gravir
|
Asker Skiklubb
|
39:42
|
+10:24
|
10:43
|
3
|
Julie Eikeland
|
OL Tønsberg og omegn
|
01:09:11
|
+39:53
|
18:41
|
|
|
|
|
|
|
D 17-20
|
4 000 m, 27 startende deltakere
|
|
|
|
|
1
|
Anne Willkommen Eiken
|
NTNUI
|
26:25
|
|
06:36
|
2
|
Synne Strand
|
Asker Skiklubb
|
27:22
|
+0:57
|
06:50
|
3
|
Marlin Haavengen
|
Kongsberg OL
|
27:25
|
+1:00
|
06:51
|
|
|
|
|
|
|
D 21- WRE
|
5 100 m, 13 startende deltakere
|
|
|
|
|
1
|
Andrine Benjaminsen
|
Lillomarka OL
|
32:30
|
|
06:22
|
2
|
Evine Westli Andersen
|
Løten o-lag
|
32:43
|
+0:13
|
06:24
|
3
|
Anna Närhi
|
Jämsän Retki-Veikot
|
32:47
|
+0:17
|
06:25
|
|
|
|
|
|
|
D 40-
|
4 000 m, 10 startende deltakere
|
|
|
|
|
1
|
Ingrid Kvistad
|
Kongsberg OL
|
31:43
|
|
07:55
|
2
|
Hanne Lerche Raadal
|
Halden SK
|
31:58
|
+0:15
|
07:59
|
3
|
Arnhild Krogh
|
Oppsal Orientering
|
37:49
|
+6:06
|
09:27
|
|
|
|
|
|
|
D 50-
|
3 700 m, 13 startende deltakere
|
|
|
|
|
1
|
Signe Astrup Arnesen
|
Heming Orientering
|
27:19
|
|
07:22
|
2
|
Rine Hanssen
|
Byåsen IL
|
28:59
|
+1:40
|
07:50
|
3
|
Kari Madslien
|
Nydalens SK
|
29:34
|
+2:15
|
07:59
|
|
|
|
|
|
|
D 60-
|
2 700 m, 1 startende deltakere
|
|
|
|
|
1
|
Berit Røste
|
Ringsaker OK
|
38:56
|
|
14:25
|
|
|
|
|
|
|
H 11-12
|
1 800 m, 6 startende deltakere
|
|
|
|
|
1
|
Even Lien
|
Gjø-Vard OL
|
12:20
|
|
06:51
|
2
|
Eirik Olsen Kirkevik
|
Hamar OK
|
14:44
|
+2:24
|
08:11
|
3
|
Magnus Svaland Dale
|
OL Vallset/Stange
|
17:39
|
+5:19
|
09:48
|
|
|
|
|
|
|
H 13-14
|
2 700 m, 20 startende deltakere
|
|
|
|
|
1
|
Lars Lien
|
Gjø-Vard OL
|
15:28
|
|
05:43
|
2
|
Axel Aalde
|
Nydalens SK
|
17:50
|
+2:22
|
06:36
|
3
|
Fridtjof Reusch
|
Heming Orientering
|
18:24
|
+2:56
|
06:48
|
|
|
|
|
|
|
H 15-16
|
4 000 m, 18 startende deltakere
|
|
|
|
|
1
|
Kornelius Kriszat-Løvfald
|
Nydalens SK
|
27:40
|
|
06:55
|
2
|
Grunde Isaksætre
|
Grue IL
|
29:04
|
+1:24
|
07:16
|
3
|
Magnus Eide-Fredriksen
|
Heming Orientering
|
29:51
|
+2:11
|
07:27
|
|
|
|
|
|
|
H 17- Kort
|
4 000 m, 3 startende deltakere
|
|
|
|
|
1
|
Jakob Mo
|
OL Toten-Troll
|
38:08
|
|
09:32
|
2
|
Håvard Gjestvang
|
OL Toten-Troll
|
39:58
|
+1:50
|
09:59
|
3
|
Kjetil Spangberg
|
Konnerud IL
|
01:06:49
|
+28:41
|
16:42
|
|
|
|
|
|
|
H 17-20
|
5 100 m, 24 startende deltakere
|
|
|
|
|
1
|
Vegard Gulbrandsen
|
Asker Skiklubb
|
27:56
|
|
05:28
|
2
|
Isak Jonsson
|
Nydalens SK
|
30:58
|
+3:02
|
06:04
|
3
|
Eskil Frøisland
|
Vang OL
|
31:58
|
+4:02
|
06:16
|
|
|
|
|
|
|
H 21- WRE
|
6 500 m, 22 startende deltakere
|
|
|
|
|
1
|
Lars Hol Moholdt
|
Wing OK
|
32:33
|
|
05
|
2
|
Øyvind Watterdal
|
Hadeland OL
|
32:42
|
+0:09
|
05:01
|
3
|
Bjørnar Kvåle
|
Hadeland OL
|
33:39
|
+1:06
|
05:10
|
|
|
|
|
|
|
H 40-
|
4 900 m, 14 startende deltakere
|
|
|
|
|
1
|
Torbjørn Blom-hagen
|
Fossum IF
|
32:05
|
|
06:32
|
2
|
Magne Wiig Mathisen
|
Porsgrunn OL
|
38:14
|
+6:09
|
07:48
|
3
|
Per Øivind Eger
|
Kongsberg OL
|
38:27
|
+6:22
|
07:50
|
|
|
|
|
|
|
H 50-
|
4 900 m, 28 startende deltakere
|
|
|
|
|
1
|
Harald Svergja
|
Kvikne IL
|
30:21
|
|
06:11
|
2
|
Erlend Slokvik
|
OL Toten-Troll
|
31:03
|
+0:42
|
06:20
|
3
|
Kjetil Bjørlo
|
Halden SK
|
33:27
|
+3:06
|
06:49
|
|
|
|
|
|
|
H 60-
|
3 700 m, 4 startende deltakere
|
|
|
|
|
1
|
Sigurd Dæhli
|
Løten o-lag
|
24:36
|
|
06:38
|
2
|
Kjell Eriksson
|
Öset SkidO
|
38:12
|
+13:36
|
10:19
|
3
|
Tore Watterdal
|
OL Tønsberg og omegn
|
38:20
|
+13:44
|
10:21
|
4
|
Jon Herman Ulvensøen
|
OL Tønsberg og omegn
|
46:32
|
+21:56
|
12:34
|
|
|
|
|
|
|
H 70-
|
3 700 m, 1 startende deltakere
|
|
|
|
|
1
|
Jon Vegard Lunde
|
Lillehammer OK
|
01:11:18
|
|
19:16
|