BFG Fana forteller: "452 deltakere stilte til start på vinterens 5. løp av i alt 8 løp. Dessverre var det også denne gangen mange som skadet seg i løpstraseen oppover Rådalen. BFG Fana har vært i kontakt med driftsavdelingen i Bergen kommune helt siden oppstart av vinterkarusellen - manglende vilje og forståelse har ført til at klubben sliter med å få tilfredstillende løpsforhold ( huller i asfalten og manglende gatelys i traseen ). Nok en gang var vi lovet at dette skulle være utbedret før dette løpet - men nok en gang uten respons!!! Vi har tross alt mellom 400 og 600 løpere hele vinteren gjennom som trofast stiller til start - men Bergen kommune har fremdeles ikke engang kommet til startstrek....." Det er bare å si seg enig. En ting er sikkerheten til konkurranseløpere en gang hver tredje uke. Like viktig er sikkerheten til alle dem som beveger seg alene i disse mørke områdene- både løpere, fotgjengere og syklister. Menn 5 km
Kvinner 5 km
Menn 10 km
Kvinner 10 km
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Fullstendig resultatliste![]() Alemayehu Sitotaw, nr 2 på 5 km på 16.01 ![]() Reidar Skrunes, nr 3 på 5 km på 17.00. ![]() Morten Straume, Espen Rognsvåg og Morten Westergård, nr 6,7 og 8 på 5 km ![]() Harald K Abbedissen og Bjørn-Inge Skage ![]() Arve Schmidt ![]() Kåre Gunnarskog og Lasse Solheim ![]() Gard Valle Arefjord foran Aksel Løvenholm ![]() Sverre G. Rasmussen, nr 11 på 18.22 ![]() Bente Gjelsvik ![]() Jan Wilhelm Werner og Jan Petter Holst ![]() Kjetil Foss Angeltvedt, nr 2 på 10 km på 32.45 ![]() Kristian Jarnung, nr 3 på 10 km, 33.38 ![]() Jan Vidar Akselberg, nr 4 på 10 km på 34.06 ![]() Kjetil Havstein, nr 5 på 34.49 ![]() Edna Leikvoll, nr 2 på 10 km på 45.21. ![]() Yngstemann på lang løype: Espen Svåsand fra Laksevåg Turn er bare 10 år og løp 10 km på 49.01. Fullstendig resultatliste Foto: Jan Ringheim |
BFG Fanas Vinterkarusell, 5. løp
Bjarte Eikanger (bildet) vant 5 km-løypa på 15.44 foran Alemayehu Sitotaw og Reidar Skrunes. Henny Kvalheim vant dameklassen på 20.32 foran Marit Nipen.
På 10 kilometeren var Ørjan Lunde raskest på 32.40 fulgt av Kjetil Foss Angeltvedt og Kristian Jarnung. Hege Eikemo vant på 40.45 foran Edna Leikvoll.
Det var godt føre i den korte løypa etter at BFG Fana hadde saltet. På 10 km-sløyfa var det glatt både på gangvei og bilveier.
På 10 kilometeren var Ørjan Lunde raskest på 32.40 fulgt av Kjetil Foss Angeltvedt og Kristian Jarnung. Hege Eikemo vant på 40.45 foran Edna Leikvoll.
Det var godt føre i den korte løypa etter at BFG Fana hadde saltet. På 10 km-sløyfa var det glatt både på gangvei og bilveier.
Siste medlemssaker
Annonse