Loading

Bløtt i Elverumstrimmen

Årets 15 løp trygt i land

Starten_ingress
Høsten har bydd på værmessige utfordringer for noen og enhver, så også for Elverumstrimmen som et par ganger har blitt til rene ELVE-SWIMMEN!

Mandag kveld gikk årets 15. og siste løp i Elverumstrimmen med start og mål på Strandbygda Skistadion. Symptomatisk for høsten 2011 regnet det også denne kvelden, og fotografen fikk dessverre store problemer med lysforholdene. Da løperne som var ute i den lengste løypa var på veg mot mål, brøt imidlertid sola igjennom det dunkle skylaget og reddet noe av "foto-shooten".

Beklageligvis hadde alle de minste elverumstrimmerne forlengst fullført sine distanser og rukket å restituere med både boller og saft før "mannen mot strømmen" fikk fart på lukkeråpningen. 

Bildet:  Hernesingen Otto Grafsrønningen tok teten i kjent stil og var også førstemann i mål på 5,5 km etter 19.34. Nærmest følger (fra venstre) Simen Nordhagen, Johanne Hauge Harviken og Øystein Nordaas.

Se bilder fra årets siste løp i Elverumstrimmen på fikorion.no

  • Digg this
  • Delicous
  • Friendfeed
  • Tips en venn
  • Skriv ut