Hopp til hovedmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden
Annonse
Annonse
Annonse
Lufta inne i høydeteltet har et oksygennivå tilsvarende det en finner på 2400 meters høyde. (Foto: Tore Sandberg)
Annonse
Annonse

Cato Thunes – høydeopphold for en ikke-olympier

Jeg er ingen olympier, men en over gjennomsnittet interessert maratonentusiast. I mange år har jeg spist, sovet og trent som en supermosjonist. Det er rett og slett ikke så mange flere «skruer» igjen å stramme på for å bli en raskere løper. Men hva med et høydeopphold – det har jeg aldri testet. Kanskje kan det ha en effekt, men hvordan skal en veteran argumentere for at det er legitimt?
Artikkelen fortsetter under annonsen


Du må logge inn for å lese denne artikkelen.

Er du ikke medlem?
Få digital tilgang for kun 10 kroner.

Bli medlem her!


Når du melder deg inn i Kondis, kan du velge mellom å tegne løpende månedlig medlemskap, medlemskap ut 2025 eller ut 2026. Velger du det siste inkluderer dette også et gavekort fra Löplabbet på 1500 kroner.

Logg inn som Kondismedlem:

Velg hvordan du vil logge inn. Har du fått ditt medlemsnummer kan du logge inn med medlemsnummeret og ditt postnummer: Har du ikke mottatt medlemsnummer enda? Logg inn med din ConnectID-bruker.

Del artikkelen