Audhild Hestad og Camilla Grieg sto for spenningen på halvmaraton da de endte med en spurtduell som Audhild Hestad vant med tre sekunder. Robert Gulbrandsen vant herreklassen. På maraton var Helge Hafsås suveren, Anne Tvedt var eneste dame på maratondistansen. Det var deltakerrekord med 122, av disse 45 på helmaraton. Også på barneløpet (bildet) var det ny rekord med 44 ivrige løpere.
Audhild Hestad og Camilla Grieg sto for spenningen på halvmaraton da de endte med en spurtduell som Audhild Hestad vant med tre sekunder. Robert Gulbrandsen vant herreklassen. På maraton var Helge Hafsås suveren, Anne Tvedt var eneste dame på maratondistansen. Det var deltakerrekord med 122, av disse 45 på helmaraton. Også på barneløpet (bildet) var det ny rekord med 44 ivrige løpere.
Robert Gulbrandsen var førstemann ut av Leikvang Stadion med Helge Hafsås bak. De to løp sammen første runden, men på andrerunden kom Helge Hafsås seg løs og fikk løpe alene videre. Robert Gulbrandsen vant halvmaraton på 1.16.29. Hans neste mål er NM i maraton i Stavanger 21.april.
Kjell Raa (t.v.) ble andremann på halvmaraton med 1.16.47. Han startet forsiktigere enn Robert Gulbrandsen, men tok innpå på slutten. Ragnar Mjelstad løp på 1.19.35 noe som ga suveren klasseseier i klasse 60-64. Bak kommer Audhild Hestad, Roar Misje (nr. 71) og Sigmund Hauge (nr. 89).
Helene Pemmer ble nr. 3 på halvmaraton med 1.27.18. Her sammen med Håkon Lavik Clausen som har slitt med skader, men som løp på 1.34.06. Til høyre Gunnar Inge Berglund som løp på 1.29.46.
Fra venstre Gunnar Knutsen, Morten Hauso og Per Gunnar Alfheim.
Terje Haugland ble nr. 5 totalt med 1.21.49. Bak kommer Kåre Gunnarskog.
Nr 43 Bjørn Fretland, nr 67 Stig Omar Eide, nr. 93 Magne Skumsnes og nr 57 Hallstein Viken.
Ståle Hundsnes og Nancy Sommer. Bak kommer Kjell Enok Grude.
Pål Eidsheim og Ståle Danielsen.
Odd Wilhelm Olsen (t.v.) vant klasse 65-59/Maraton. Til høyre Rolf Widerøe.
Audun Baardsen
Roar Misje
Jan Halland ble nr. 2 på maraton med 2.52.23.
Rune Akselsen ble nr. 3 på maraton med 2.55.42.
Marit Iden, nr 4 på halvmaraton. Bak kommer Håkon Lavik Clausen og Frank Vagstad. Sistnevnte løp maraton og vant Menn Senior på 3.18.05.
Ståle Hundsnes foran Ole Christian Laukli
Jan Bo Larsen, Roald Hjartåker og Gorm Natlandsmyr
Bibbi Misje, Espen Konglevoll og Morten Waage Omholt.
Einar Olav Natvig, Morten Hauso og Morten Waage Omholt
Geir Jensen og Petter Tresselt
Edna Leikvoll løp maraton i funksjonærløpet torsdag, og serverer saft til Magnus Ness. Les rapport fra funksjonærløpet på Maratonkarusellen.no..
Jarle Hammer og Lasse Henriksen
Dag Sture Eine Friis
Turid Lid
Øyvind Olsen
Grete Håvåg Lothe og Randi Furrebøe
Willy Kurt Kvamsdal
Spurtoppgjøret er i gang på halvmaraton damer, Audhild Hestad ledet fra start, men ble innhentet av Camilla Grieg når det gjensto 4 kilometer. Camilla Grieg satte ny pers på halvmaraton, og skal løpe maraton i London i april.
Anne Tvedt var eneste dame på maraton.
Helge Hafsås, Helge Fuglseth, Rune Akselsen og Ståle Danielsen slapper av i klubbhuset på Leikvang.
Hans Petter Severeide
Harald Sel og Per Jan Helset
Hans Jacob Berntsen løp sin maraton nr. 250 i dag og hadde BT-journalist Truls Synnestvedt som påheng i deler av løpet. Hans reportasje står å lese i BT søndag 25.mars. Bak kommer Svein Myking.
Foto: Johs Slethaug. Tre siste bilder: Jan Ringheim.