Lørdag og søndag gikk årets innendørsmesterskap for Hedmark og Oppland friidrettskrets, denne gang med innlagt Indoor Games for aldersgrupen 12 til 14 år som også hadde størst deltakelse.
Sju gutter på start på søndagens 800m. (Foto: Egil M. Kristiansen)
Bare to seniorer stilte på lørdagens 1500 m hvor Ren-Eng nyinnmeldte trønder Sverre Solligård vant bekvemt på 4.22,19. Søndag stilte ti løpere i to heat på 800 m der Solligård igjen fikk bestetid med 2.13,67. Her fikk imidlertid senioren bra følge av 15-åringene Håvard Bentdal Ingvaldsen fra Moelven IL og Martin Pettersen fra FIK Orion som begge var ca. to sekunder bak. Hanna Hagevik Bakke fra IL Trysilgutten var best av de tre i jentefeltet med 2.39,84.
Hanna Hagevik Bakke med storesøster Helena som hardeste konkurrent på søndagens 800 m.
Lørdag var 14-åringene Andreas Grimerud fra Moleven IL og Hanna Hagevik Bakke best på 600 m med henholdsvis 1.40,13 og 1.48,42.
Alle resultatene fra KM / Indoor Games i Stangehallen
Flere bilder fra lørdagens løpsøvelser på FIK Orions nettsider
Resultater KM Hed-Opp/Indoor Games 21.-22-01.2017: |
|||
|
|
|
|
600m lørdag
|
|||
G-12
|
|
||
Plass
|
Navn
|
Klubb
|
Tid
|
1
|
Adrian Stene Olsen
|
Ski IL Friidrett
|
1,58,96
|
G-13
|
|
||
1
|
Lars Holten Riste
|
Fagernes IL
|
2,06,46
|
G-14
|
|
||
1
|
Andreas Grimerud
|
Moelven IL
|
1,40,13
|
2
|
Benjamin Bjørnstad
|
Sturla IF
|
1,41,78
|
3
|
Simen Norheim Berg
|
Romerike Friidrett
|
1,52,92
|
J-12
|
|
||
1
|
Johanne Bentdal Ingvaldsen
|
Moelven IL
|
2,07,86
|
2
|
Ellevine Kathleen Skare
|
Ski IL Friidrett
|
2,18,15
|
J-13
|
|
||
1
|
Kimberlee Aronsveen
|
Gausdal Friidrettsklubb
|
1,58,06
|
2
|
Idun Langgård Antonsen
|
Hamar IL
|
2,08,23
|
J-14
|
|
||
1
|
Hanna Hagevik Bakke
|
Trysilgutten IL
|
1,48,42
|
2
|
Lisa Catharina Vestvik Winters
|
Hamar IL
|
2,02,84
|
|
|
|
|
1500 m lørdag
|
|
|
|
MS
|
|
||
1
|
Sverre Solligård
|
Ren-Eng, FIK
|
4,22,19
|
2
|
Terje Olstad Beck
|
Gjøvik Friidrettsklubb
|
5,03,32
|
|
|
|
|
600 m søndag
|
|
|
|
G-11
|
|
||
1
|
Magnus Nergård Antonsen
|
Hamar IL
|
2,08,90
|
2
|
Skjalg Kongssund
|
Moelven IL
|
2,30,37
|
|
|
|
|
800 m søndag
|
|
|
|
G-14
|
|
||
1
|
Andreas Grimerud
|
Moelven IL
|
2,22,31
|
G-15
|
|
||
1
|
Håvard Bentdal Ingvaldsen
|
Moelven IL
|
2,15,49
|
2
|
Martin Pettersen
|
FIK Orion
|
2,15,61
|
3
|
Henrik Holten Riste
|
Fagernes IL
|
2,35,49
|
G-18/19
|
|
||
1
|
Simen Offigstad
|
Gausdal Friidrettsklubb
|
2,17,45
|
J-14
|
|
||
1
|
Hanna Hagevik Bakke
|
Trysilgutten IL
|
2,39,82
|
2
|
Lisa Catharina Vestvik Winters
|
Hamar IL
|
3,07,99
|
J-17
|
|
||
1
|
Helena Hagevik Bakke
|
Trysilgutten IL
|
2,46,28
|
MS
|
|
||
1
|
Sverre Solligård
|
Ren-Eng, FIK
|
2,13,67
|
MV 55-59
|
|
||
1
|
Rolf Bakken
|
FIK Orion
|
2,42,67
|