|
En flott kveld på Maihaugen
Flere kommentarer på Litrims sider
Noor Jamae Adan som lett tok teten fra start. Han løp lett og elegant, mens de øvrige hadde nok respekt for Lif-løperen.
Lenger bak i feltet gikk det litt saktere, men innsatsen er det ingen ting å si på. Maihaugenløpet har en tøff løype og det er fort gjort å hilse på melkesyra.
Tetfeltet nedenfor Ødegården. Her har det skjedd et eller annet. Noor Jamae Adan er forbiløpt av Jon Evensen i hvitt og Gert Moen i Lifs løpedress.
Øystein Roland fra Eidsiva løp inn til 9.26,9 og vant med det klasse M6. Bak følger Geir Løkken som fikk slutttiden 9.38 som holdt til en tredjeplass i klasse M5.
Åge Ludvisen ble nr 3 i klasse M6 med tiden 10.07,6, Arne Stonor rett bak ble nr 4 i klasse M5 med tiden 10.18,1 mens Erik Smidesang på 5. plass i samme klasse fikk tiden 10.45,1.
Den som koste seg mest under dagens løp var kanskje Bernt Rønningen. Det ser i alle fall slik ut. Bernt fikk 11.39,1 i mål.
Inn til mål var Noor Jamae Adan igjen best med tiden 7:21,0. som hadde god margin til Jon Evensen i klasse M4 som kom inn på 2. plass med tiden 7.36,7. Jon fortsetter å imponere.
Dagens spurtduell hvor Tor Anders Johansen fra Lillehammer skiklub slår beste kvinne for dagen Anne-Berit Vangen. Tidene ble 8.53,5 og 8.54,0. Anne Berit vant også dagens uttrekningspremie, en ryggsekk fra Sport og Fritid på Lillehammer.