Ungdommen viste meget gode skiferdigheter i Sjøsæterlia under søndagens UngdomsBirk med over 1700 deltakere i alderen 12 til 16 år. Noen få var imidlertid uheldig og måtte over ende slik som på bildeserien under.
Mathilde Rønning fra Vikersund IF (42.01) og Sjur Slettum, Lom IL (37.11) var dagens raskeste i den 15 km lange løypa med 350 m netto fall fra Sjusjøen langrennsarena til Birkebeineren skistadion. Foto: Stein Arne Negård.
Stein Arne Negårds galleri med 553 bilder
Resultatservice
Hedmarksida: Andreas Rivenes til topps i UM16
Bildeserien under viser teten i UK 16 hvor vinneren av årets hovedlandsrenn, Ane Blomseth Johnsen, Ås IL (til venstre) blir hektet av en konkurrent og går i bakken så snøføyka står. Det var nok mer enn pannebåndet som gikk tapt her...
(De 10 beste i hver klasse under bildeserien!)
De 10 beste i hver klasse i UngdomsBirken 13.03.2011: | |||
UK12, (Jenter 12 år) | |||
1 | Rønning, Ragnhild | Vikersund IF Langrenn | 00:47:22 |
2 | Stakston, Sigrid | Søre Ål IL | 00:47:36 |
3 | Lome, Anine | Ottestad Idrettslag | 00:49:49 |
4 | Skjæggestad, Marie | Fossum IF | 00:51:00 |
5 | Smeby, Henriette | Kjelsås Ski | 00:51:08 |
6 | Bratteng, Stine | Gjelleråsen i.f. | 00:51:18 |
7 | Grønvold, Eline Storvik | Hakadal IL | 00:51:46 |
8 | Arnekleiv, Juni | Dombås-IL | 00:51:51 |
9 | Ahlsand, Ingvil | Kjelsås IL | 00:51:56 |
10 | Aakre, Oda Lund | 00:52:04 | |
UK13, (Jenter 13 år) | |||
1 | Seim, Katrine | Hol Idrettslag | 00:44:11 |
2 | Olsen, Amalie | Mjøndalen I.F. | 00:44:33 |
3 | Engebretsen, Martine | Heming | 00:44:34 |
4 | Myhrvold, Mathilde | Vind IL | 00:46:50 |
5 | Midtskogen, Maiken Min | Stor-Elvdal Skiklubb | 00:47:12 |
6 | Ulvang, Nora | 00:47:32 | |
7 | Sandbæk, Kristin | Østre Toten Skilag | 00:47:44 |
8 | Murvold, Emma | Stor-Elvdal Skiklubb | 00:47:58 |
9 | Bratlie, Ida | Høybråten Stovner IL | 00:48:25 |
10 | Amundsen, Kristine | Jardar IL | 00:48:29 |
UK14, (Jenter 14 år) | |||
1 | Johansen, Marte Mæhlum | Østre Toten Skilag | 00:43:45 |
2 | Øvrebust, Martine Lorgen | Stordal IL langrenn | 00:43:48 |
3 | Karsrud, Kristine Alm | Raufoss IL Langrenn | 00:43:52 |
4 | Høgberg, Ellinor | Kjelsås IL | 00:45:05 |
5 | Moe, Karianne | Høybråten og Stovner IL | 00:45:13 |
6 | Lindmoen, Marthe | Raufoss IL Langrenn | 00:45:15 |
7 | Aaserød, Maja | Fossum IF | 00:45:50 |
8 | Thomte, Tina Andrea | Vind IL | 00:45:57 |
9 | Seim, Ida Harto | 00:46:13 | |
10 | Melhus, Hanna | Heming | 00:46:14 |
UK15, (Jenter 15 år) | |||
1 | Ous, Emilie | Nes Ski | 00:42:14 |
2 | Ahlsand, Anine | Kjelsås IL | 00:42:54 |
3 | Jensen, Anna | Kjelsås IL | 00:43:16 |
4 | Wilson, Silje | Hamar Skiklubb | 00:44:00 |
5 | Brenden, Anne Marthe | 00:44:13 | |
6 | Blomseth, Natalie Kristina | 00:45:04 | |
7 | Haug, Karoline | Hamar Skiklubb | 00:45:05 |
8 | Horten, Oline | Høybråten og Stovner IL | 00:45:07 |
9 | Lefdal, Bertine Thorsnes | IL Bjørn | 00:45:16 |
10 | Sørumshaugen, Ingrid | Gjøvik Skiklubb | 00:45:25 |
UK16, (Jenter 16 år) | |||
1 | Rønning, Mathilde | Vikersund IF Langrenn | 00:42:01 |
2 | Ahlsand, Selma | Kjelsås IL | 00:42:02 |
3 | Kant, Anna Emilie | Hernes IL | 00:42:03 |
4 | Bonden, Inger | Sande Sportsklubb | 00:42:04 |
5 | Syversen, Mille Bøhm | 00:42:07 | |
6 | Johnsen, Ane Blomseth | 00:42:11 | |
7 | Morken, Kaja Norheim | Kjelsås IL - ski | 00:42:52 |
8 | Bergsvand, Rikke | Heming | 00:42:59 |
9 | Sørum, Ingrid | Gjelleråsen IF | 00:43:01 |
10 | Vannebo, Celine | Jardar | 00:43:46 |
UM12, (Gutter 12 år) | |||
1 | Mortensbakke, Eirik Andreas | Bærum Skiklubb | 00:45:57 |
2 | Juel, Jonas | Fossum IF | 00:46:58 |
3 | Nordaas, Eirik | Strandbygda IL | 00:47:05 |
4 | Øfsti, Sindre Fløtre | Oppegård IL | 00:47:06 |
5 | Moseby, Håvard | Kjelsås IL | 00:47:13 |
6 | Eriksen, Viktor Steen | Bækkelagets SK | 00:47:16 |
7 | Haugerud, Olav Rygnestad | Lyn Ski | 00:47:19 |
8 | Kjorstad, Asmund | Harpefoss IL | 00:47:40 |
9 | Eriksen, Edvin Grøtan | Melhus IL | 00:47:55 |
10 | Baklid, Jørgen | Konnerud IL | 00:48:21 |
UM13, (Gutter 13 år) | |||
1 | Moe, Oscar | Heming | 00:41:39 |
2 | Myhre, Simen | KOLL | 00:41:40 |
3 | Brøto, Emil Intelhus | Gol IL | 00:41:44 |
4 | Hegg, Kristian G | 00:41:47 | |
5 | Johansen, Sindre | Spydeberg IL | 00:42:35 |
6 | Bucher-Johannessen, Fredrik | Fossum IF | 00:42:43 |
7 | Halden, Gjermund Tørnqvist | Koll IL | 00:43:28 |
8 | Anderssen, Eirik Sørgård | Lillomarka Skiklubb | 00:43:35 |
9 | Aadnøy, Kristian Rogstad | Gjerdrum IL - Ski | 00:43:43 |
UM14, (Gutter 14 år) | |||
1 | Strømsheim, Endre | 00:38:51 | |
2 | Rønning, Sigurd | Vikersund IF Langrenn | 00:38:55 |
3 | Bucher-Johannessen, Thomas | Fossum IF | 00:38:57 |
4 | Flataker, Ole Morten | Hommelvik IL | 00:38:57 |
5 | Saugstad, Lars | MjøsSki | 00:39:03 |
6 | Stakston, Petter | Søre Ål IL | 00:39:07 |
7 | Andersen, Aleksander Fjeld | Geilo IL | 00:39:07 |
8 | Meyer, Herman Martens | Frogner IL | 00:39:14 |
9 | Skinstad, Mårten Soleng | 00:39:46 | |
10 | Lund, Jonas Kolderup | Rustad IL | 00:39:49 |
UM15, (Gutter 15 år) | |||
1 | Slettom, Sjur | Lom IL | 00:37:11 |
2 | Engelstad, Øystein Tallhaug | MjøsSki | 00:37:14 |
3 | Flystveit, Vegard | Oddersjaa SSK | 00:38:18 |
4 | Martinsen, Markus Mowe | Nesodden IF | 00:38:23 |
5 | Hansen, Torjus Bern | Rye / Kjelsås | 00:38:25 |
6 | Stangjordet, Martin | 00:38:25 | |
7 | Grotli, Ole Magnus Egebakken | Gjelleråsen | 00:38:35 |
8 | Ihlebæk, Harald | DFI SKI | 00:38:42 |
9 | Aurland, Joachim | Kjellmyra IL/Team Solørski | 00:38:43 |
10 | Joranger, Vegard Johnson | Fossum IF | 00:38:47 |
UM16, (Gutter 16 år) | |||
1 | Rivenes, Andreas | Vaaler IF / Team Solørski | 00:37:51 |
2 | Skarpnord, Henrik | MjøsSki | 00:37:52 |
3 | Ekren, Thomas | 00:37:53 | |
4 | Thon, Martin | Skiptvet IL | 00:37:54 |
5 | Eriksen, Sivert Grøtan | 00:37:55 | |
6 | Rosenvinge, Aksel | Oseberg Skilag | 00:37:56 |
7 | Theodorsen, Petter | 00:37:58 | |
8 | Elverhøi, Stian | 00:38:00 | |
9 | Bergendahl, Lars | Lyn Ski | 00:38:02 |
10 | Kvåle, Bjørnar | Brandbu IF | 00:38:02 |