Det var en grå kveld rent værmessig, men likevel møtte det 118 løpere til det åttende løpet i årets ABIK-karusell. Tradisjonelt synker deltagertallet kraftig mot slutten av sesongen etter hvert som mange har fullført fem som kvalifiserer til premie.
I terrengløypa med start og mål ved Råholthallen var Karoline klart best i kvinneklassen med tiden 17:31 på 4,7 km, 41 sekunder foran Tonje Berg som på hjemmebane sikret 2. plassen totalt og seier i K30-34.
Herreklassen ble nok en gang vunnet av den sterke veteranløperen (M50-54) Frode Engelund. Med tiden 42:35 på 11,3 km var han hele 2:13 foran Jon Wedde Buer på 2. plass.
Frode Engelund vant nok en gang i ABIK-karusellen (foto: Bjørn Hytjanstorp).
Edbjørg Moxnes som vant kvinnenes langløype på 45:22 hadde bare 5 herreløpere foran seg på resultatlista, men de tre raskeste herreløperne startet i et annet heat.
Eldbjørg Moxnes var bare noen små sekunder bak de raskeste herrene i samme startpulje
(foto: Bjørn Hytjanstorp).
VIDEO MED ALLE (?) LØPERNE: fotograf Bjørn Hytjanstorp
De raskeste løperne på Råholt:
KVINNER 4,7 KM (46 DELTAGERE): | ||||
1 | Karoline Næss | Ullensaker/Kisa IL | 17:31 | |
2 | Tonje Berg | Løpsklubben 1814 | 18:12 | |
3 | Trine M. Seeberg | NOTEAM | 19:08 | |
4 | Anne Marit Arnegaard | Romerike Runners | 19:54 | |
5 | Birgit Dønnum Jensen | Eidsvoll Svømmeklubb | 20:03 | |
6 | Marit Tveit Igland | Nets Active | 20:08 | |
7 | Ida Romstad | Fet Kommune | 20:33 | |
8 | Erna Bergsdottir Solvang | SLM-revisjon | 20:55 | |
9 | May Britt Hustad | NOTEAM | 21:11 | |
10 | Gro Espeseth | NOTEAM | 21:20 | |
KVINNER LANG DISTANSE (6 DELTAGERE): | ||||
1 | Eldbjørg Moxnes | Meteorologen BIL | 45:22 | |
2 | Silje Christiansen | Enebakk IF | 50:50 | |
3 | Kari Flatla | NOTEAM | 50:58 | |
MENN 11,3 KM (66 DELTAGERE): | ||||
1 | Frode Engelund | NOTEAM | 42:35 | |
2 | Jon Wedde Buer | Privat | 44:48 | |
3 | Henrik Foss | AHF | 45:10 | |
4 | Harald Furuseth | Ullensaker/Kisa IL | 45:16 | |
5 | Brede Olsen | Eidsvoll Og Hurdal Lensmannsko | 45:19 | |
6 | Jan Magnus Brevik | Privat | 46:34 | |
7 | Ole Jakob Michelsen | NOTEAM | 48:12 | |
8 | Steinar Skaar | Løpsklubben 1814 | 48:16 | |
9 | Jan Ove Hofseth | SLM-revisjon | 48:21 | |
10 | Njål Pedersen | Team Foss | 49:56 |
SE MANGE FLERE BILDER NEDENFOR RESULTATENE!!
Neste løp, 9. løp av 10
Tirsdag 15. september
Lillestrøm stadion
800 meter baneløp
INNBYDELSE OG LØPSLISTE
Samleside for løp på Romerike 2015
Her finner du link til innbydelse, resultater og reportasjer for løpene på Romerike (+link til tidligere år).
Klassevis resultater:
K11-15 | ||||
1 | Isabel Ekeli | NOTEAM | fullført | |
K20-24 | ||||
1 | Karoline Næss | Ullensaker/Kisa IL | 17:31 | |
K25-29 | ||||
1 | Carolina Carlsen | Privat | fullført | |
1 | Karina Hallstensen Øyen | NOTEAM | fullført | |
K30-34 | ||||
1 | Tonje Berg | Løpsklubben 1814 | 18:12 | |
2 | Lene Andreassen | NOTEAM | 25:53:00 | |
3 | Yvonne Solevåg | NOTEAM | 30:32:00 | |
4 | Silje Haugerstuen | Romerike Politidistrikt | 31:58:00 | |
K35-39 | ||||
1 | Mathilde Ekeli | NOTEAM | fullført | |
K40-44 | ||||
1 | Trine M. Seeberg | NOTEAM | 19:08 | |
2 | Gro Espeseth | NOTEAM | 21:20 | |
3 | Ingrid Skjerdal | Skedsmo Kommune | fullført | |
3 | Marianne Røtterud | Nannestad Kommune | fullført | |
K45-49 | ||||
1 | Birgit Dønnum Jensen | Eidsvoll Svømmeklubb | 20:03 | |
2 | Ida Romstad | Fet Kommune | 20:33 | |
3 | Erna Bergsdottir Solvang | SLM-revisjon | 20:55 | |
4 | Helen Selboe | NOTEAM | 21:44 | |
5 | Anita Aasen Kristiansen | Icopal BIL | 25:30:00 | |
K50-54 | ||||
1 | Anne Marit Arnegaard | Romerike Runners | 19:54 | |
2 | Marit Tveit Igland | Nets Active | 20:08 | |
3 | May Britt Hustad | NOTEAM | 21:11 | |
4 | Mari Hernandez | Løpsklubben 1814 | 22:07 | |
5 | Jorun S. Kildahl | Romerike Runners Team | 22:19 | |
6 | Kate Alnes | Universitet I Oslo | 24:15 | |
7 | Ida Flatmo Engen | Nes O-Lag | 27:25 | |
8 | Kristin Løver | Skedsmo Kommune | fullført | |
8 | Hanne Grimstad | NOTEAM | fullført | |
K55-59 | ||||
1 | Anne-Brit Strandset | Romerike Runners Team | 22:29 | |
2 | May-Rita Dahl | Romerike Runners Team | 22:57 | |
3 | Inger Braathen | Lørenskog Kommune | 23:30 | |
4 | Kari Jensen | Romerike Runners Team | 24:21 | |
5 | Berit Østvoll | Skedsmo Regnskapskontor | 26:49 | |
6 | Regie Eliassen | NOTEAM | fullført | |
6 | Tone Berntsen Brodshaug | NOTEAM | fullført | |
6 | Mette Tandberg | Privat | fullført | |
K60-64 | ||||
1 | Solveig Kalstad | Stovnerkameratene | 23:20 | |
2 | Karin Ørbeck Braathen | Lørenskog Kommune | 23:52 | |
3 | Gunn Røym | Abik | fullført | |
3 | Trude Essie Ask | NOTEAM | fullført | |
3 | Grete Sveine | Skedsmo Kommune | fullført | |
K65-69 | ||||
1 | Kari Hansen | Alere Technologies | fullført | |
1 | Elisabeth Engø | Skedsmo Kommune | fullført | |
K70-74 | ||||
1 | Aud J. Korsmo | NOTEAM | 34:06 | |
2 | Inger Marie | NOTEAM | 35:20 | |
3 | Ingvil Lund | NOTEAM | fullført | |
K75-79 | ||||
1 | Eva Carlsen | NOTEAM | 30:43 | |
KVINNER LANG DIS | ||||
1 | Eldbjørg Moxnes | Meteorologen BIL | 45:22 | |
2 | Silje Christiansen | Enebakk IF | 50:50 | |
3 | Kari Flatla | NOTEAM | 50:58 | |
4 | Monica Nyheim | Team Foss | 56:45 | |
5 | Tone Dirdal | Skedsmo Kommune | 58:21 | |
6 | Signy Rustlie | Privat | 1:22:35 | |
M11-15 | ||||
1 | Njål Pedersen | Team Foss | 49:56 | |
2 | Patrik Ekeli | Privat | 1:34:05 | |
M16-19 | ||||
1 | Henrik Foss | AHF | 45:10 | |
2 | Sebastian Eliassen | NOTEAM | fullført | |
M25-29 | ||||
1 | Brede Olsen | Eidsvoll Og Hurdal Lensmannsko | 45:19 | |
2 | Ole Jakob Michelsen | NOTEAM | 48:12 | |
3 | Håkon Ahlsen Grimstad | NOTEAM | fullført | |
M30-34 | ||||
1 | Jan Magnus Brevik | Privat | 46:34 | |
M40-44 | ||||
1 | Jon Wedde Buer | Privat | 44:48 | |
2 | Jan Ove Hofseth | SLM-revisjon | 48:21 | |
3 | Jon Hogne Dalen | NOTEAM | 51:22 | |
4 | Bendik Sagsveen | FFI | 52:26 | |
5 | Vidar Fjelltun | Romerike Runners Team | 53:00 | |
6 | Yngve Sporild Breievne | Gamle Aker Kirke | 53:59 | |
7 | Carl-Espen Nergaard | GMAX | 58:00 | |
M45-49 | ||||
1 | Harald Furuseth | Ullensaker/Kisa IL | 45:16 | |
2 | Steinar Kilde | Privat | 51:42 | |
3 | Åge Haakonsen | Akershus Elektro | 59:56 | |
4 | Dan Boye Nilsen | Romerike Runners Team | 1:01:14 | |
5 | Frode Wolla | NOTEAM | 1:45:31 | |
M50-54 | ||||
1 | Frode Engelund | NOTEAM | 42:35 | |
2 | Øyvind Huse | Privat | 54:11 | |
3 | Knut Ove Woldvik | Kløfta IL | 59:14 | |
4 | Thor-Arne Kristoffersen | NOTEAM | 1:01:18 | |
5 | Ronny Solli | NOTEAM | 1:02:34 | |
6 | Arild Myhrer | NOTEAM | 1:03:04 | |
M55-59 | ||||
1 | Steinar Skaar | Løpsklubben 1814 | 48:16 | |
2 | Trond Høyer | Kondisklubben Ahlsell Norge AS | 54:47 | |
3 | Odd Solhaug | NOTEAM | 55:11 | |
4 | Åge Jensen | Romerike Runners Team | 56:37 | |
5 | Morten Dahl | Romerike Runners Team | 56:41 | |
6 | Knut Engen | Nes O-Lag | 1:00:38 | |
7 | Tor Henning Lindhardt | NOTEAM | 1:00:51 | |
8 | Erland Nærby | NOTEAM | 1:05:24 | |
9 | Dag Sundet | Nittedal IL | 1:09:12 | |
10 | Torgeir Jakobsen | Hurdal Turlag | 1:15:56 | |
11 | Øystein Dag Borlaug | FFIBIL | fullført | |
M60-64 | ||||
1 | Jan Gunnar Braathen | Privat | 50:11 | |
2 | Geir Engesæter | Postnord Termo | 53:12 | |
3 | Jahn Bakke | NOTEAM | 54:53 | |
4 | Arne Braathen | Stovnerkameratene | 57:01 | |
5 | Per Johan Dulsrud | Romerike Runners Team | 59:49 | |
6 | Trygve Haug | Romerike Runners Team | 1:04:07 | |
7 | Svein Refsli | Romerike Runners | 1:04:49 | |
8 | Odd Gangås | Wombles | 1:17:33 | |
M65-69 | ||||
1 | Tor-Arne Stenhaug | Romerike Runners Team | 50:59 | |
2 | Arne Johansen | Ullensaker/Kisa IL | 52:32 | |
3 | Stein Berget | Lørenskog FIL | 54:35 | |
4 | Vidar Sørum | Romerike Runners Team | 58:48 | |
5 | Arne Åsen | NOTEAM | 59:09 | |
6 | Arne Ingelsrud | Sporveien T-Banen | 1:00:30 | |
7 | Arne Håkonsen | Skog-Data BIL | 1:02:32 | |
8 | Åge Sjøberg | Stovnerkameratene | 1:03:13 | |
9 | Trygve Bårde | NILU | 1:05:19 | |
10 | Jostein Brodshaug | NOTEAM | fullført | |
10 | Tore Ragnar Olsen | Ullensaker/Kisa IL | fullført | |
10 | Finn Løkeberg | AHF | fullført | |
10 | Asbjørn Ringstad | NOTEAM | fullført | |
10 | Einar Lund | NOTEAM | fullført | |
10 | Arild Johannessen | NOTEAM | fullført | |
M70-74 | ||||
1 | Svein Wanberg | Stovnerkameratene | 1:02:22 | |
2 | Odd Martin Jensen | MOK | 1:04:31 | |
3 | Arve Tretterud | Icopal | 1:05:22 | |
4 | Arne Luke | Ull/Kisa Friidrett | fullført | |
4 | Odd Ivan Andersen | Aim Norway B.I.L | fullført | |
M80-84 | ||||
1 | Olav Linde | Privat | fullført |
FLERE BILDER FRA RÅHOLT
Alle foto: Bjørn Hytjanstorp
Tonje Berg var nest raskest i kvinnenes 4,7 kilometer.
Anne Marit Arnegaard (vant K50-54) fra Romerike Runners og Trine M. Seeberg (vant K40-44) ble nr 4 og 3 totalt av kvinnene.
Marit Tveit Igland, May Britt Hustad, Birgit Dønnum Jensen og Ida Romstad kom alle i topp10.
Anne-Brit Strandset vant K55-59.
Frode Engelund i tet, mens konkurrentene fortsatt kan se han foran seg.
Harald Furuseth fra Ull/Kisa IL foran Brede Olsen fra Eidsvoll Og Hurdal Lensmannskontor. De kom på 4. og 5. plass totalt og vant henholdsvis M45-49 og M25-29.
1273 Steinar Skaar vant M55-59 mens 78 Jan Gunnar Braathen vant M60-64.
vant
Jon Wedde Buer vant M40-44 og kom på 2. plass totalt.
Henrik Foss vant M16-19 og var 3. raskest totalt.
Her er Jan Gunnar Braathen igjen - nærmere målet denne gangen.
Njål Pedersen vant M11-15 på den 10. beste tiden av herrene totalt.
Tor-Arne Stenhaug,overlegen vinner av M65-69.
Vidar Sørum hilser på fotografen, han ble nummer 4 i M65-59.
Knut Engen, nummer 6 i M55-59.
Arne Håkonsen, nummer 7 i M65-59.
Torgeir Jakobsen, nummer 10 i M55-59.
Dagens yngste deltager, 11 år gamle Patrik Ekeli.