Lørdag 17 januar gikk Vinterkarusellens 6. løp av stabelen i Fetsund. Mildvær og slaps var erstattet med kuldegrader og holkeføre i store deler av løypa, noe som medførte svært hardt og glatt underlag for løperne.102 løpere hadde trosset det glatte føret, og Glomma som badet i sol sørget for en hyggelig ramme rundt løpet.
Frode Stenberg og Line Haug Pedersen gjentok suksessen fra det 5. løpet i Vinterkarusellen, og vant herre- og dameklassen.
Line Haug Pedersen løper selvsikkert inn som beste kvinne på tiden 39:37. Hun ble nummer 12 totalt
(foto: Anita Øy)
Morten Buer og Daniel Salvesen (foto: Anita Øy) er løpevenner og konkurrenter, de løper for Lørenskog Friidrettslag. Begge er fornøyde etter løpet, men de kunne melde om hardt og glatt føre, og at tempoet naturlig nok ble litt lavere. Morten løp med piggsko, mens Daniel hadde sko uten pigg i dag.
- Vi konkurrerer mot hverandre i løp, og det varierer hvem som slår hvem. I dag ble jeg slått av Daniel, forteller Morten.
Målet videre i sesongen er Bislett 50km for Daniel Salvesen, mens Morten Buer skal prøve seg i Triathlon. Lykke til begge to.
Video fra løpet, fotograf: Bjørn Hytjanstorp (5 min 35 sek):
Se også mange bilder nedenfor resultatene
De raskeste:
Topp 5 kvinner (22 deltagere): | ||||
1 | Line Haug Pedersen | Løpsklubben 1814 BIL | 39:37 | |
2 | Dorthe Foss | Raufoss Il | 40:46 | |
3 | Marianne Moe | NOTEAM | 42:31 | |
4 | Heidi Tronbøl | Spk Rye | 42:58 | |
5 | Ingvill Merete Stedøy-Johansen | Romerike Ultraløperklubb | 43:50 | |
Topp 10 menn (80 deltagere): | ||||
1 | Frode Stenberg | NOTEAM | 34:03 | |
2 | Bjørn Tore Gullord | NetCom BIL | 36:03 | |
3 | Ole Gorm Berg | Lørenskog Friidrettslag | 36:17 | |
4 | Bjørnar Stenberg | NOTEAM | 38:12 | |
5 | Øistein Olsen | Lørenskog Friidrettslag | 38:24 | |
6 | Pål Simonsen | Romerike Ultraløperklubb | 38:35 | |
7 | Geir Andersen | Autoforum Romerike | 38:54 | |
8 | Knut-Morten Engen | Netromtunk | 39:13 | |
9 | Are Aarebrot | Kjelsås IL | 39:24 | |
10 | Oddbjørn Homstvedt | Borg FIL | 39:32 |
Klassevis resultater:
Kvinner23-34år | ||||
1 | Line Haug Pedersen | Løpsklubben 1814 BIL | 39:37 | |
2 | Mia Hoh | NOTEAM | 53:24 | |
Kvinner35-39år | ||||
1 | Heidi Tronbøl | Spk Rye | 42:58 | |
Kvinner40-44år | ||||
1 | Monica Nyheim | Team Foss | 46:04 | |
2 | Monica Sannerud | Raumnes & Årnes IL | 46:11 | |
3 | Beate Elvebakk | Røykås Racing Girls | 53:22 | |
Kvinner45-49år | ||||
1 | Dorthe Foss | Raufoss Il | 40:46 | |
2 | Marianne Moe | NOTEAM | 42:31 | |
3 | Hege Kvitting | Røykås Racing Girls | 52:29 | |
4 | Karianne Tangen | Fürst BIL | 57:39 | |
Kvinner50-54år | ||||
1 | Anita Isaksen | Fossum IF | 44:53 | |
2 | Bente Årøen | AureIL | 52:30 | |
3 | Hanne Byrbotten Martinsen | NOTEAM | 53:44 | |
4 | Våril Bendiksen | Skedsmo vgs | 54:54 | |
5 | Inger Thune | EVRY | 55:33 | |
Kvinner55-59år | ||||
1 | Ingvill Merete Stedøy-Johansen | Romerike Ultraløperklubb | 43:50 | |
2 | Kari Jensen | Romerike Runners Team | fullf | |
2 | Mette Tandberg | Privat | fullf | |
2 | Mari-Anne Egge Ranheim | Romerike Runners Team | fullf | |
Kvinner65-69år | ||||
1 | Kirsti M. Blomdal | Lørenskog kommune BIL | 75:48 | |
2 | Elisabeth Engø | Skedsmo kommune BIL | fullf | |
Kvinner75-79år | ||||
1 | Signy Henden Rustlie | Lørenskog FIL | 67:37 | |
Menn12-13år | ||||
1 | Njål Pedersen | Team Foss | 40:08 | |
Menn14-15år | ||||
1 | Sigurd Sporild Breievne | Hasle-Løren | 41:55 | |
Menn16-17år | ||||
1 | Emil Dahl | Elexia | 52:18 | |
Menn20-22år | ||||
1 | Bjørnar Stenberg | NOTEAM | 38:12 | |
Menn23-34år | ||||
1 | Frode Stenberg | NOTEAM | 34:03 | |
2 | Ole Jacob Michelsen | NOTEAM | 41:22 | |
3 | Øivind Hodnebrog | NOTEAM | 43:49 | |
4 | Erik Torp | Fet Friidrettsklubb | 43:54 | |
5 | Terje Gangås | Icebreakers | 49:37 | |
Menn35-39år | ||||
1 | Øistein Olsen | Lørenskog Friidrettslag | 38:24 | |
2 | Artur Matuszewski | NOTEAM | 40:13 | |
3 | Lars-Gøran Back | NOTEAM | 44:27 | |
4 | Christian Andersen | Team Andersen | 47:13 | |
Menn40-44år | ||||
1 | Knut-Morten Engen | Netromtunk | 39:13 | |
2 | Bjørn Thomas Hultberg | Møller Bil Sandefjord | 40:13 | |
3 | Tom Bergan | Fet Skiklubb | 40:38 | |
4 | Daniel Salvesen | Lørenskog Friidrettslag | 40:52 | |
5 | Mattias Ahnoff | NOTEAM | 41:06 | |
6 | Rune Holmen | Halmsås og Omegn Skilag | 41:15 | |
7 | Morten Buer | Lørenskog Friidrettslag | 42:59 | |
8 | Geir Arne Fremstad | NOTEAM | 43:30 | |
9 | Yngve Sporild Breievne | Hasle-Løren IL | 43:46 | |
10 | Espen Skrimstad | Storebrand Sport | 44:39 | |
11 | Tor Neset | NOTEAM | 47:16 | |
12 | Oscar Ramirez | NOTEAM | 47:51 | |
Menn45-49år | ||||
1 | Ole Gorm Berg | Lørenskog Friidrettslag | 36:17 | |
2 | geir andersen | Autoforum Romerike | 38:54 | |
3 | Dag Frode Bjerke | NOTEAM | 43:42 | |
4 | Pål Lampert | Romerike Runners Team | 44:31 | |
5 | Torfin Olsen | Romerike Runners | 45:33 | |
6 | Knut Hodnebrog | Blomsterringen | 47:29 | |
7 | Rolf Eriksen | Sats Running Team | 48:17 | |
8 | Per Erik Tangen | Team Sats Lillestrøm | 50:33 | |
Menn50-54år | ||||
1 | Bjørn Tore Gullord | NetCom BIL | 36:03 | |
2 | Are Aarebrot | Kjelsås IL | 39:24 | |
3 | Oddbjørn Homstvedt | Borg FIL | 39:32 | |
4 | Steinar Lien | Oppegård IL | 40:08 | |
5 | Tor Ivar Hvam | Kløfta IL | 42:54 | |
6 | Øyvind Huse | NOTEAM | 45:56 | |
7 | Kåre Svensson | Uio BIL | 48:32 | |
8 | Knut Ove Woldvik | Kløfta IL | 49:21 | |
9 | Rune Enger | NOTEAM | 62:56 | |
Menn55-59år | ||||
1 | Pål Simonsen | Romerike Ultraløperklubb | 38:35 | |
2 | Tor-Henning Lindhart | NOTEAM | 43:00 | |
3 | wayne stebbing | bertel o. steen | 43:23 | |
4 | Tor Tvethaug | Raumes & Årnes IL | 44:51 | |
5 | Torbjørn Torbjørnsen | Høybråten og Stovner IL | 45:50 | |
6 | Åge Jensen | Romerike Runners Team | 48:11 | |
7 | Dag Fjeldheim | NOTEAM | 48:41 | |
8 | Ketil Stølen | Sintef | 48:45 | |
9 | Ove Aastorp | NOTEAM | 49:43 | |
10 | Ole Solberg | NOTEAM | 49:57 | |
11 | Modolv Ranheim | Romerike Runners Team | fullf | |
Menn60-64år | ||||
1 | Svein Ole Braaten | Every AS | 40:15 | |
2 | Marino Øien | BILpost | 47:58 | |
3 | Stein T Dahl | Implenia | 48:45 | |
4 | Yngvar Kirkerud | Høybråten og Stovner IL | 50:43 | |
5 | Arne Langseth | Aurskog - Høland Friidrettslag | 51:22 | |
6 | Ottar Arnold Eide | Oslo kommune BIL | 53:51 | |
7 | Thor Larsen | NOTEAM | fullf | |
Menn65-69 | ||||
1 | Bjørn Lauglo | Stovnerkameratene | 39:36 | |
2 | Tor-Arne Stenhaug | Romerike Runners Team | 42:39 | |
3 | Per Martinsen | Strømmen IF | 44:15 | |
4 | Rolf Meek | IF Minerva | 47:42 | |
5 | Gunnar Lauritz Pedersen | Lørenskog Friidrettslag | 48:08 | |
6 | Arne Ingelsrud | Oslo Sporveier | 49:00 | |
7 | Vidar Sørum | Romerike Runners Team | 49:59 | |
8 | Finn Løkeberg | AHF | 50:21 | |
9 | Knut Ivar Berg | Fet Friidrettsklubb | 51:25 | |
10 | Ole Jonny Sørensen | Hadeland Friidrettsklubb | 52:46 | |
11 | Ole Melaas | HFIK | 52:54 | |
12 | Sigurd Steensæth | NOTEAM | 54:16 | |
13 | Widar Rognerud | Raumnes & Årnes IL | 55:01 | |
14 | Asbjørn Ringstad | Lørenskog FIl | fullf | |
Menn70-74år | ||||
1 | Kjell Jonhaugen | Nittedal IL | 43:13 | |
2 | Arne Jonhaugen | Skiforeningen | 50:04 | |
3 | Petter Kildal | Haga IF | 51:12 | |
4 | Per Olav Anthonsen | Anklev Joggers | fullf | |
4 | Odd M. Jensen | Lørenskog Friidrettslag | fullf | |
4 | Arne Luke | Ull/Kisa Il Friidrett | fullf | |
Menn75-79år | ||||
1 | Lyder Alnes | Lørenskog kommune BIL | 64:15 | |
Menn80-84år | ||||
1 | Olav Linde | NR PK | fullf |
Se også: Samleside for løp på Romerike 2015
Terminliste, hjemmesider, innbydelser, resultater og omtaler
Flere bilder fra Fetsund, alle foto: Bjørn Hytjanstorp
Dorthe Foss fra Raufoss IL løp inn til 2. plass av kvinnene, og vant sin klasse K40-44 på tiden 40:46.
Øistein Olsen vinner av M35-39 på tiden 38:24 løper i vakre omgivelser ved Glomma.
Ingvill Merete Stedøy-Johansen fra Romerike Ultraløperklubb vinner av K55-59 år på tiden 43:50.
Daniel Salvesen slo kameraten i dag, og på tross av dristig skovalg, ble han nummer 4 i M40-44 på tiden 40:52.
Pål Simonsen vinner av M55-59år.
Pikene på broen.
En smilende Njål Pedersen er dagens yngste deltager, og vinner av M12-13år på tiden 40:08. Han kom på 13. plass totalt.
Ole Gorm Berg var tredje løper i mål og nr 2 i M45-49.
Bjørnar Stenhaug vant M20-22 på dagens fjerde beste tid.
Geir Andersen ble 7 totalt og 23 i M45-49.
Superveteran Kjell Jonhaugen var overlegent best i M70-74.
Monica Nyheim foran Tor-Henning Lindhart.
Anita Isaksen foran Pål Lampert.
354 Tor Tvethaug og Knut Hodnebrog.
Gunnar Pedersen ble femtemann i M65-69.
Kari Jensen løp uten tidtaging, det er ikke like viktig med sekundene for alle som deltar.
Rolf Meek ble nummer 4 i M65-59.
NN med tomler opp for fotografen.
Inger Thune.
Varil Bendiksen.
Lyder Alnes.
Knut-Morten Engen litt etter halvveis i løpet. Han vant M40-44 og var 8. mann totalt.
Oddbjørn Homstvedt imponerte som vanlig med god krykketeknikk, og løp inn til 10.plass totalt og 2. plass i M50-54.
Frode Lien er fartholder for en gruppe løpere.
Bjørn Lauglo vant som vanlig M65-69 overlegent og var nr 11 totalt.
Sigurd Sporild Breievne vant M14-15.
Åge Jensen ble nummer 5 i M55-59.
Vidar Sørum ble nummer 7 i M65-69, aldersklassen med flest deltgere!