På 15 kilometeren med løping har Anita Håkenstad Evertsen og Johan Bugge satt sterke løyperekorder på henholdsvis 1.16.04 og 1.10.18. Ingen var helt i nærheten i år, men Line Lystad i klasse 40-44 år gjorde unna den lange klatringa på 1.27.44 og var raskest av kvinnene. Vegard Galaaen var best av mennene med 1.22.03.
Syklistene trengte som forventa litt kortere tid opp til toppen, og her vant Janne Sogn og Tormod Weydahl på 1.24.18 og 1.08.59. Janne er veteran og sykler i klasse 40-44 år mens Tormod er bare ungdommen og hører heime i 14-15-årsklassen.
Løperne kunne også velge ei kortere løype på 9 km, og denne ble vunnet av Ingris Årstrand og Frode Stiansen.
13 fullførte sykkelrittet, mens 28 løp langløypa. 27 løp kortløypa på tid mens 23 tok 9 kilometeren som trim, og 2 trimma seg gjennom 15 km. Det skulle til sammen gi 93 deltakere.
Vegard Galaaen var raskeste mann i langløypa. (Foto: arrangøren)
Etternamn | Fornamn | Klubb | TID | Plass |
Sykkel, konkurranse 15 km kvinner | ||||
K5 40-44 år | ||||
Sogn | Janne | Toten-Kranken | 01:24:18 | 1 |
Sykkel, konkurranse 15 km menn | ||||
Gutter 14- 15 år | ||||
Weydahl | Tormod | Ottdalen SK | 01:08:59 | 1 |
M3 20-34 år | ||||
Svare Odde | Øivind | Ottadalen SK | 01:13:45 | 1 |
Kveen | Thomas | 01:19:43 | 2 | |
Bakken | Espen | Lom IL | 01:35:17 | 3 |
M4 35-39 år | ||||
Frisli Jahre | Marius | Tønsberg Sykkelklubb | 01:32:23 | 1 |
M6 45-49 år | ||||
Sveen | Håkon | Ottadalen SK | 01:31:50 | 1 |
Blekastad | Lars | Lalm IL | DNF | |
M7 50-54 år | ||||
Weydahl | Per Ivar | Ottadalen SK | 01:22:27 | 1 |
Sveen | Ola Anton | Sjårdalen | 01:26:35 | 2 |
Grothe | Josef | Ottadalen SK | 01:31:19 | 3 |
M8 55-59 år | ||||
Lillebråten | Arild | Ottadalen SK | 01:22:26 | 1 |
Kjørren | Kjell Rune | Ottadalen SK | 01:25:30 | 2 |
Dalen | Tor | OPIL | 01:35:27 | 3 |
Løp, konkurranse 15 km kvinner |
||||
K3 20-34 år | ||||
Fredriksen | Ida Marie | Sel IL | 01:52:44 | 1 |
K4 35-39 år | ||||
Taugbøl | Kristine | Privat | 02:41:51 | 1 |
K5 40-44 år | ||||
Lystad | Line | Vågå IL | 01:27:44 | 1 |
Niskanen | Susanna | Eid IL | 01:44:59 | 2 |
Liepelt | Benedikte | Ekko Aurosen | 01:45:38 | 3 |
K7 50 - 54 år | ||||
Solberg | Aud | Tomrefjord IL | 02:06:03 | 1 |
Løp, konkurranse 15 km menn | ||||
M1 16-17 år | ||||
Sørum | Hans Kristian | MjøsSKi / NTG- Lilleh. | 01:27:44 | 1 |
Kleiven | Iver | Lalm IL | 01:42:29 | 2 |
M2 18 - 19 år | ||||
Slettom | Sjur | Lom IL | 01:25:57 | 1 |
M3 20-34 år | ||||
Galaaen | Vegard | Bøverdalen il | 01:22:03 | 1 |
Skalstad Winnæss | Halvor | Privat | 01:33:37 | 2 |
Svare | Magne | Skogbygda Skårvangen | 01:36:29 | 3 |
Frislli Jahre | John | Tjøme Løpeklubb | 01:37:57 | 4 |
Løkken | Tom Morten | Handelsbanken | 01:41:32 | 5 |
Strømstad | Håvard | Vågå IL | 01:47:33 | 6 |
Turtum | Erlend | Lalm IL | 01:52:59 | 7 |
Kleiven | Imbert | Lalm IL | 01:54:08 | 8 |
Blessom | Estin | Blessom Gardshotell | 02:11:28 | 9 |
Svelstad | Bjørnar | Sel IL | 02:21:08 | 10 |
Pettersen | Oskar | Saltdal kommune | DNS | |
M4 35-39 år | ||||
Wold | Glenn-Erik | GS BIL | 01:36:20 | 1 |
M5 40-44 år | ||||
Slettede | Mathias | Skjåk IL | 01:34:40 | 1 |
Tomren | Geir | Tomrefjord IL | 01:36:06 | 2 |
Galde | Olav | Team G-land | 01:42:35 | 3 |
M7 50 - 54 år | ||||
Riksaasen | Gulleik | Vågå IL | 01:39:12 | 1 |
Lillebråten | Jan Ivar | Sjårdalen IL | 01:40:19 | 2 |
Kleiven | Ola | Lalm IL | 01:50:43 | 3 |
Haugen | Geir | Vingar IL | 01:51:12 | 4 |
Kluften | Terje | Sjårdalen IL | DNS | |
M9 60 - 64 år | ||||
Braathen | Ole Bjørn | Vestre Lier | 01:39:37 | 1 |
Løp, konkurranse | ||||
9 km kvinner | ||||
K1 16 - 17 år | ||||
Sveen Myrhaug | Live | Sjårdalen | 01:22:03 | 1 |
K3 20-34 år | ||||
Årstrand | Ingrid | Vågå IL | 01:02:02 | 1 |
Josten Olderløkken | Aina | Lalm IL | 01:02:28 | 2 |
Wold Kleiven | Silje-Anita | Lalm IL | 01:12:28 | 3 |
Slette | Anne Katrine | Heidal | 01:21:56 | 4 |
K7 50-54 år | ||||
Ophus | Frøidis | Gausdal IL | 01:18:03 | 1 |
K9 60 - 64 år | ||||
Galaaen | Marie | Bøverdalen IL | 01:07:11 | 1 |
Løp, konkurranse | ||||
9 km menn | ||||
Gutar 12-13 år | ||||
Løkken | Pål | Vågå IL | 01:08:59 | 1 |
Holen | Torjus | Vågå IL | 01:08:59 | 1 |
Sagmoen | Ørjan F | Sjårdalen | 01:27:31 | 3 |
Bakke | Ardrian F | Sjårdalen | 01:27:44 | 4 |
Øyjordet | Torgrim | Otta IL | DNS | |
M3 20-34 år | ||||
Sveen | Hans Martin | Sjårdalen | 00:58:08 | 1 |
Skogen | Ståle | Vågå IL | 00:58:50 | 2 |
M6 45-49 år | ||||
Stiansen | Frode | Lillehammer Skiklubb | 00:44:45 | 1 |
M11 +75 år | ||||
Lillebråten | Jon | Sjårdalen IL | 01:17:56 | 1 |
Løp, mosjon | ||||
9 km kvinner | ||||
K2 - 18-19 år | ||||
Sveen | Marit | Sjårdalen | 01:32:24 | 1 |
K3 - 20-34 år | ||||
Hølmo | Ragnhild | 01:05:04 | 1 | |
Blankenborg | Eli | Otta IL | 01:08:20 | 2 |
Bakke | Elisabeth | Sjårdalen IL | 01:31:04 | 3 |
K4 - 35-39 år | ||||
Holen | Merete | Vågå IL | 01:06:12 | 1 |
Bakke | Christine | Sjårdalen | 01:31:03 | 2 |
K5 - 40 - 44 år | ||||
Nystuen Sveen | Kjersti | Heidal IL | 01:12:45 | 1 |
K6 - 45 - 49 år | ||||
Sveen | Liv | Sjårdalen IL | 01:10:58 | 1 |
Bråten | Kirsten | Lalm IL | 01:15:00 | 2 |
K9 - 60-64 år | ||||
Kleiven | Marie K | Vågå IL | 02:17:00 | 1 |
Løp, mosjon | ||||
9 km menn | ||||
Gutar 12-13 år | ||||
Blekastad | Endre Olav | Lalm IL | DNS | |
M3 - 20-34 år | ||||
Kleiven | Petter | Vågå IL | 02:17:00 | 1 |
M5 - 40-44 år | ||||
Holen | Anders | 01.02.28 | 1 | |
M7 - 50-54 år | ||||
Frydenlund | Kåre | Vågå IL | DNS | |
Trimklasser 9 km | ||||
Oliver | Andersbakken | Sjårdalen | ||
Birk | Nyhus Bakke | Sjårdalen | ||
Sivert | Sveen | Sjårdalen | ||
Ingvild | Hølmo | 24FitCamp Vågå | ||
Anne Lene | Stormyrenhen | 24FitCamp Vågå | ||
Inga | Forberg Byre | Lom i.l. | ||
Mereth | Berg | 24FitCamp Vågå | ||
Anne – Grethe | Furuheim | 24FitCamp Vågå | ||
Ann- Iren | Furuheim | 24FitCamp Vågå | ||
Karin | Aasheim | 24FitCamp Vågå | ||
Anita | Hølmo Nestvold | 24FitCamp Vågå | ||
Unni | Abrahamsen | 24FitCamp Vågå | ||
Elisabeth | Holen | 24FitCamp Vågå | ||
Inger Lise | Iversen | Vågå i.l. | ||
Anne Mette | Gården | Vågå IL | ||
Marit | Aamodt | Lalm i.l. | ||
Monica | Hansen | Otta i.l. | ||
Vegard | Jøndal Hansen | Otta IL | ||
Kjelland | Byre | Lom IL | ||
Liv | Haugen | Sjårdalen | ||
Gunnar | Haugen | Sjårdalen | ||
Tone | Kongsrud | Sjårdalen | ||
Randi | Lillebråten | Sjårdalen | ||
Trimklasse 15 km | ||||
Anne Helene | Dahlen | Elverum | ||
Line | Dahlen | Elverum |
Janne Sogn var eneste kvinnelige syklist i Blåhø Opp. (Foto: arrangøren)
Tormod Weydahl var raskest av mennene og brukte 1.08.59 på å forsere 15 km og 1258 høydemeter. (Foto: arrangøren)