Seniorklassene på Ski-O-Treff mellomdistanse ble lørdag vunnet av Lars Hol Moholdt, Wing OK og Daisy Kudre, Värska OK Peko. I juniorklassene vant Per Clemet Wisløff, Asker Skiklubb og Ane Sofie Krogh, Oppsal Orientering.
Årets Ski-O-Treff arrangeres for 20. gang med rekorddeltakelse. Lørdag var det mellomdistanse fra Sjusjøen skisenter på Natrudstilen med 343 startende løpere i rene påskestemningen i målområdet. Løypelengder på mellomdistansen var fra 2,2 km for de yngste til 8,4 km for herrer senior. Det var klasser for alle, fra N-åpen, D/H 11-12 til D/H 70 og eldre.
(Tekst og alle foto: Stein Arne Negård)Klare til start.
Påskestemning i målområdet.
De fire beste i D17-20.
De fire beste i H17-20.
Vinner i D21 - Daisy Kudre.
Lars Hol Moholdt leser av brikka.
Alle resultater, strekktider og kart med veivalg i Livelox
De beste i Ski-o-treff Mellomdistanse 05.01.2019: |
|||||
Arr.: Nordmarka Skiorienteringsklubb
|
|||||
|
|
|
|
|
|
D 11-12
|
|
|
|
|
|
2 190 m, 5 startende deltakere
|
|||||
Plass
|
Navn
|
Organisasjon
|
Tid
|
Diff
|
Km-tid
|
1
|
Helene Scheele
|
Nydalens SK
|
14:49
|
|
06:45
|
2
|
Elin Axelsson
|
Lerums SOK
|
15:09
|
+0:20
|
06:55
|
3
|
Eiril Erlien Solerød
|
Gjø-Vard OL
|
21:31
|
+6:42
|
09:49
|
|
|
|
|
|
|
D 13-14
|
|
|
|
|
|
3 360 m, 21 startende deltakere
|
|||||
1
|
Eira Skaarer Wiklund
|
Nydalens SK
|
23:05
|
|
06:52
|
2
|
Sara Martini
|
Asker Skiklubb
|
25:15
|
+2:10
|
07:30
|
3
|
Marie Kravdal
|
Gjø-Vard OL
|
26:02
|
+2:57
|
07:44
|
|
|
|
|
|
|
D 15-16
|
|
|
|
|
|
3 490 m, 31 startende deltakere
|
|||||
1
|
Kristin Melby Jacobsen
|
Lardal OL
|
22:09
|
|
06:20
|
2
|
Birgit Dorthea Kleppa Madslien
|
Lillehammer OK
|
22:35
|
+0:26
|
06:28
|
3
|
Emma Bangstad Bergersen
|
Hamar OK
|
24:12
|
+2:03
|
06:56
|
|
|
|
|
|
|
D 17- Kort
|
|
|
|
|
|
3 490 m, 14 startende deltakere
|
|||||
1
|
Ingvild Brekke
|
NTNUI
|
28:57
|
|
08:17
|
2
|
Karoline Sønsterudbråten
|
Lillomarka OL
|
29:04
|
+0:07
|
08:19
|
3
|
Fanni Jauhojärvi Markussen
|
NTNUI
|
29:37
|
+0:40
|
08:29
|
4
|
Idunn Haavengen
|
NTNUI
|
31:13
|
+2:16
|
08:56
|
5
|
Maria Rost
|
Alfta Ösa OK
|
31:41
|
+2:44
|
09:04
|
6
|
Amanda Skyttersæter Saugerud
|
Konnerud IL
|
32:06
|
+3:09
|
09:11
|
7
|
Kirsten Gjermstad
|
Berger og Svelvik OL
|
35:45
|
+6:48
|
10:14
|
8
|
Kristin Eger
|
Kongsberg OL
|
38:09
|
+9:12
|
10:55
|
9
|
Line Bar-Nathan
|
Lillomarka OL
|
40:47
|
+11:50
|
11:41
|
10
|
Julie Eikeland
|
OL Tønsberg og omegn
|
44:08
|
+15:11
|
12:38
|
11
|
Anny Horge Rogne
|
OL Tønsberg og omegn
|
46:52
|
+17:55
|
13:25
|
12
|
Lene Colquhoun
|
Lillomarka OL
|
47:09
|
+18:12
|
13:30
|
13
|
Ann-Karin Lesteberg
|
Kongsberg OL
|
55:59
|
+27:02
|
16:02
|
14
|
Aase Mestad
|
Lillomarka OL
|
01:08:43
|
+39:46
|
19:41
|
|
|
|
|
|
|
D 17-20
|
|
|
|
|
|
6 120 m, 24 startende deltakere
|
|||||
1
|
Ane Sofie Krogh
|
Oppsal Orientering
|
37:07
|
|
06:03
|
2
|
Jenny Baklid
|
Konnerud IL
|
37:20
|
+0:13
|
06:06
|
3
|
Synne Strand
|
Lierbygda OL
|
38:33
|
+1:26
|
06:17
|
|
|
|
|
|
|
D 21-
|
|
|
|
|
|
6 770 m, 18 startende deltakere
|
|||||
1
|
Daisy Kudre
|
Värska OK Peko
|
38:55
|
|
05:44
|
2
|
Maren Jansson Haverstad
|
Lierbygda OL
|
40:27
|
+1:32
|
05:58
|
3
|
Audhild Bakken Rognstad
|
Emblem IL
|
40:29
|
+1:34
|
05:58
|
4
|
Anniken Eriksrud Karlsen
|
NTNUI
|
41:23
|
+2:28
|
06:06
|
5
|
Ingrid Stengård
|
Fältjägarnas IF
|
41:32
|
+2:37
|
06:08
|
6
|
Tilla Farnes Hennum
|
Lierbygda OL
|
41:40
|
+2:45
|
06:09
|
7
|
Evine Westli Andersen
|
Løten o-lag
|
41:55
|
+3:00
|
06:11
|
8
|
Marta Ulvensøen
|
NTNUI
|
42:46
|
+3:51
|
06:19
|
9
|
Doris Kudre
|
Värska OK Peko
|
43:38
|
+4:43
|
06:26
|
10
|
Åsne Skram Trømborg
|
NTNUI
|
45:32
|
+6:37
|
06:43
|
|
|
|
|
|
|
D 40-
|
|
|
|
|
|
6 120 m, 9 startende deltakere
|
|||||
1
|
Stine Olsen Kirkevik
|
Hamar OK
|
35:38
|
|
05:49
|
2
|
Valborg Madslien
|
Lillehammer OK
|
40:23
|
+4:45
|
06:35
|
3
|
Zsuzsa Fey
|
IL Tyrving
|
41:53
|
+6:15
|
06:50
|
|
|
|
|
|
|
D 50-
|
|
|
|
|
|
4 760 m, 23 startende deltakere
|
|||||
1
|
Ingrid Kvistad
|
Kongsberg OL
|
34:56
|
|
07:20
|
2
|
Gunhild Hennum
|
Lierbygda OL
|
35:46
|
+0:50
|
07:30
|
3
|
Isa Heggedal
|
Konnerud IL
|
37:31
|
+2:35
|
07:52
|
|
|
|
|
|
|
D 60-
|
|
|
|
|
|
3 490 m, 3 startende deltakere
|
|||||
1
|
Anne Kathrine Svingheim
|
Hadeland OL
|
31:27
|
|
09:00
|
2
|
Lis Dæhli
|
Løten o-lag
|
46:25
|
+14:58
|
13:17
|
3
|
Berit Røste
|
Ringsaker OK
|
01:06:53
|
+35:26
|
19:09
|
|
|
|
|
|
|
H 11-12
|
|
|
|
|
|
2 190 m, 17 startende deltakere
|
|||||
1
|
Simen Sommerstad Røste
|
Kongsberg OL
|
12:27
|
|
05:41
|
2
|
Jarand Gustafsson
|
Kongsberg OL
|
13:47
|
+1:20
|
06:17
|
3
|
Sigmund Ølstad
|
Fet OL
|
14:13
|
+1:46
|
06:29
|
|
|
|
|
|
|
H 13-14
|
|
|
|
|
|
3 360 m, 18 startende deltakere
|
|||||
1
|
Henrik Julian Fontes Aarbu
|
Varteig OL
|
26:37
|
|
07:55
|
2
|
Even Lien
|
Gjø-Vard OL
|
29:26
|
+2:49
|
08:45
|
3
|
Gabriel Gjone
|
Sandefjord OK
|
29:59
|
+3:22
|
08:55
|
|
|
|
|
|
|
H 15-16
|
|
|
|
|
|
6 120 m, 30 startende deltakere
|
|||||
1
|
Teodor Mo Hjelseth
|
Nydalens SK
|
34:59
|
|
05:42
|
2
|
Lars Lien
|
Gjø-Vard OL
|
35:10
|
+0:11
|
05:44
|
3
|
Axel Aalde
|
Nydalens SK
|
39:17
|
+4:18
|
06:25
|
|
|
|
|
|
|
H 17- Kort
|
|
|
|
|
|
4 760 m, 13 startende deltakere
|
|||||
1
|
Mathias Benjaminsen
|
Lillomarka OL
|
31:44
|
|
06:40
|
2
|
Sondre Lorentzen
|
OK Silsand
|
35:19
|
+3:35
|
07:25
|
3
|
Marius Staff
|
OL Toten-Troll
|
42:09
|
+10:25
|
08:51
|
|
|
|
|
|
|
H 17-20
|
|
|
|
|
|
6 770 m, 26 startende deltakere
|
|||||
1
|
Per Clemet Wisløff
|
Asker Skiklubb
|
34:36
|
|
05:06
|
2
|
Styrk Hundseid Kamsvåg
|
Konnerud IL
|
35:09
|
+0:33
|
05:11
|
3
|
Aslak Heimdal
|
Konnerud IL
|
35:13
|
+0:37
|
05:12
|
|
|
|
|
|
|
H 21-
|
|
|
|
|
|
8 440 m, 27 startende deltakere
|
|||||
1
|
Lars Hol Moholdt
|
Wing OK
|
38:38
|
|
04:34
|
2
|
Jørgen Madslien
|
NTNUI
|
40:38
|
+2:00
|
04:48
|
3
|
Jørgen Baklid
|
Konnerud IL
|
41:53
|
+3:15
|
04:57
|
4
|
Bjørnar Kvåle
|
Hadeland OL
|
42:11
|
+3:33
|
04:59
|
5
|
Mattis Jaama
|
Värska OK Peko
|
43:10
|
+4:32
|
05:06
|
6
|
Petr Horvát
|
SK Severka Sumperk
|
43:20
|
+4:42
|
05:08
|
7
|
Audun Heimdal
|
Konnerud IL
|
44:03
|
+5:25
|
05:13
|
8
|
Ove Sætra
|
Hadeland OL
|
44:23
|
+5:45
|
05:15
|
9
|
Håvard Haga
|
Nydalens SK
|
46:28
|
+7:50
|
05:30
|
10
|
Øystein Kvaal Østerbø
|
Wing OK
|
46:42
|
+8:04
|
05:31
|
|
|
|
|
|
|
H 40-
|
|
|
|
|
|
6 770 m, 17 startende deltakere
|
|||||
1
|
Espen Røste
|
Kongsberg OL
|
43:42
|
|
06:27
|
2
|
Knut Jostein Sætnan
|
Fossum IF
|
44:47
|
+1:05
|
06:36
|
3
|
Øystein Rastad
|
Asker Skiklubb
|
45:17
|
+1:35
|
06:41
|
|
|
|
|
|
|
H 50-
|
|
|
|
|
|
6 120 m, 31 startende deltakere
|
|||||
1
|
Tommy Olsen
|
Hamar OK
|
37:02
|
|
06:03
|
2
|
Erlend Slokvik
|
OL Toten-Troll
|
37:16
|
+0:14
|
06:05
|
3
|
Lasse Arnesen
|
Heming Orientering
|
41:17
|
+4:15
|
06:44
|
|
|
|
|
|
|
H 60-
|
|
|
|
|
|
4 760 m, 4 startende deltakere
|
|||||
1
|
Sigurd Dæhli
|
Løten o-lag
|
33:19
|
|
06:59
|
2
|
Frode Bergersen
|
Hamar OK
|
36:45
|
+3:26
|
07:43
|
3
|
Erik Haugen
|
Ringsaker OK
|
52:16
|
+18:57
|
10:58
|
|
|
|
|
|
|
H 70-
|
|
|
|
|
|
3 490 m, 1 startende deltakere
|
|||||
1
|
Jon Vegard Lunde
|
Lillehammer OK
|
56:08
|
|
16:05
|