Alvdølen tok en overlegen seier i M11 på 10 km klassik, mens Finn Magnar Hagen spurtbesiret konkurrentene i M9 på 15 fri teknikk. Sigvald Øyberg, Olaf Pedersen, Ola Kvaale og Alf Berland sørget for gull-rush på mesterskapets åpningsdistanse for klassikerne lørdag.
I tillegg til Finn Magnar Hagen sørget Nils A. Eliasssen, Sverre Matberg og superveteranen Bjørn Qvale for fire nye medaljer av edleste sort på søndagens fristil-distanser som avhenhgig av alder var på 10 - 30 km .
Etter at alle nordmenn har vært i aksjon en gang, har det blitt til sammen 20 medaljer i følgende 12 aldersklasser fra 30 år og oppover:
Klasse Alder (pr. 31.12.2010)
F/M 01 30-34 år
F/M 02 35-39 år
F/M 03 40-44 år
F/M 04 45-49 år
F/M 05 50-54 år
F/M 06 55-59 år
F/M 07 60-64 år
F/M 08 65-69 år
F/M 09 70-74 år
F/M 10 75-79 år
F/M 11 80-84 år
F/M 12 85 år og eldre
Norske resultater Masters World Cup 2010: | ||||
Klassisk fellesstart lørdag 20.02: | ||||
15 km | ||||
Klass: F02 | ||||
Plass | Namn | Nat | Tid | Diff |
1 | Lotta Wassstrom | FIN | 50:26.5 | 0.0 |
3 | Lill Hege Bjørklund | NOR | 56:16.3 | 5:49.8 |
4 | Marit Hauge | NOR | 57:08.6 | 6:42.1 |
Klass: F04 | ||||
1 | Tuula Rasimus | FIN | 50:33.3 | 0.0 |
4 | Ragnhild Bolstad | NOR | 52:11.1 | 1:37.8 |
5 | Jekke Liby | NOR | 54:19.5 | 3:46.2 |
6 | Marit Grumstad | NOR | 54:44.1 | 4:10.8 |
Klass: F06 | ||||
1 | Laura Colnaghi | ITA | 55:09.1 | 0.0 |
11 | Aud Kjemperud | NOR | 1:07:01.2 | 11:52.1 |
Klass: F07 | ||||
1 | Vera Koroleva | RUS | 57:32.4 | 0.0 |
2 | Tone Moberg | NOR | 1:01:17.6 | 3:45.2 |
3 | Berit Høyvik | NOR | 1:01:47.6 | 4:15.2 |
5 | Maj Ls Dalby | NOR | 1:04:04.8 | 6:32.4 |
16 | Berit Grosvold | NOR | 1:15:43.1 | 18:10.7 |
17 | Elin Naalsund | NOR | 1:15:50.5 | 18:18.1 |
Klass: F08 | ||||
1 | Gun Eriksson | SWE | 1:04:51.8 | 0.0 |
4 | Gerd Johansen | NOR | 1:11:07.5 | 6:15.7 |
5 | Grete Bergland | NOR | 1:13:01.6 | 8:09.8 |
14 | Karin Smeby | NOR | 1:24:53.8 | 20:02.0 |
10 km | ||||
Klass: F09 | ||||
1 | Asta Sjöberg | SWE | 50:54.9 | 0.0 |
2 | Solveig Nyberg | NOR | 51:12.8 | 0:17.9 |
6 | Karin Madsen | NOR | 1:04:55.8 | 14:00.9 |
Klass: F10 | ||||
1 | Elga Berkgolts | RUS | 1:03:12.6 | 0.0 |
3 | Ellinor Nordmo | NOR | 1:26:58.0 | 23:45.4 |
30 km | ||||
Klass: M04 | ||||
1 | Sergey Ivanov | RUS | 1:28:36.9 | 0.0 |
2 | Geir Strandbakke | NOR | 1:29:46.6 | 1:09.7 |
6 | Rune Brorson | NOR | 1:33:52.3 | 5:15.4 |
Klass: M05 | ||||
1 | Giampaolo Englaro | ITA | 1:30:21.3 | 0.0 |
9 | Torstein Bjørhusdal | NOR | 1:36:22.2 | 6:00.9 |
17 | Hans Boye Skogstad | NOR | 1:40:49.0 | 10:27.7 |
26 | Inge Hatlebrekke | NOR | 1:48:11.7 | 17:50.4 |
28 | Ernst Løksa | NOR | 1:50:28.3 | 20:07.0 |
Klass: M06 | ||||
1 | Sigvald Øyberg | NOR | 1:37:22.0 | 0.0 |
2 | Jarle Thonstad | NOR | 1:37:23.5 | 0:01.5 |
12 | Erik Johansen | NOR | 1:42:45.3 | 5:23.3 |
13 | Jørn Johansen | NOR | 1:42:45.9 | 5:23.9 |
22 | Nils-Arne Røiseland | NOR | 1:48:27.1 | 11:05.1 |
31 | Kjell Øystein Myhre | NOR | 1:54:12.4 | 16:50.4 |
39 | Olav Sindland | NOR | 2:03:19.8 | 25:57.8 |
15 km | ||||
Klass: M07 | ||||
1 | Olaf Pedersen | NOR | 47:18.2 | 0.0 |
4 | Oddvar Vehusheia | NOR | 48:13.6 | 55.4 |
7 | Hans Petter Gulbrandsen | NOR | 48:35.5 | 1:17.3 |
9 | Olaf Knai | NOR | 48:42.5 | 1:24.3 |
12 | Kjell Johnsen | NOR | 49:09.9 | 1:51.7 |
16 | Hans Grøseth | NOR | 50:36.6 | 3:18.4 |
19 | Sveinulv Ueland | NOR | 50:50.4 | 3:32.2 |
28 | Ove Bunde | NOR | 53:08.8 | 5:50.6 |
31 | Kjell Ivar Skjemstad | NOR | 53:44.3 | 6:26.1 |
60 | Arne Kjell Arnsen | NOR | 1:00:41.6 | 13:23.4 |
Klass: M08 | ||||
1 | Ola Kvaale | NOR | 49:31.9 | 0.0 |
3 | Knut Kvernerud | NOR | 51:16.8 | 1:44.9 |
5 | Erik Tronvoll | NOR | 51:28.5 | 1:56.6 |
34 | Svein Karlsen | NOR | 59:04.7 | 9:32.8 |
40 | Oddvin Sneli | NOR | 1:01:38.5 | 12:06.6 |
44 | Arne Vidnes | NOR | 1:05:59.1 | 16:27.2 |
49 | Ragnar Kleiveland | NOR | 1:10:50.9 | 21:19.0 |
51 | John Alstad | NOR | 1:13:20.4 | 23:48.5 |
Klass: M09 | ||||
1 | Tuomo Venalainen | FIN | 51:04.0 | 0.0 |
4 | Sven-Anton Bunæs | NOR | 55:29.9 | 4:25.9 |
5 | Ola Fosheim | NOR | 55:45.1 | 4:41.1 |
10 | Olav Totland | NOR | 56:53.4 | 5:49.4 |
13 | Kåre Løberg | NOR | 58:28.4 | 7:24.4 |
14 | Ola Svenneby | NOR | 58:50.9 | 7:46.9 |
15 | Ingvald Tjørnhom | NOR | 59:53.1 | 8:49.1 |
20 | Petter Sv. Planke | NOR | 1:01:07.9 | 10:03.9 |
10 km | ||||
Klass: M10 | ||||
1 | Alf Berland | NOR | 42:01.1 | 0.0 |
2 | Anders Porsanger | NOR | 45:30.0 | 3:28.9 |
4 | Odd Halseth | NOR | 46:11.8 | 4:10.7 |
7 | Jarle Stølan | NOR | 48:06.6 | 6:05.5 |
8 | Arnfinn Haugland | NOR | 48:39.0 | 6:37.9 |
Klass: M11 | ||||
1 | Gunnar Tronsmoen | NOR | 48:51.6 | 0.0 |
Klass: M12 | ||||
1 | Helge Lindahl | SWE | 1:03:33.2 | 0.0 |
3 | Bjarne Espaas | NOR | 1:30:15.9 | 26:42.7 |
Fri teknikk fellesstart søndag 21.02: | ||||
15 km | ||||
Klass: F08 | ||||
1 | Eivor Lindgren | SWE | 1:05:34.0 | 0.0 |
7 | Else Marie Scharff | NOR | 1:12:26.7 | 6:52.7 |
30 km | ||||
Klass: M03 | ||||
1 | Oleg Kiselev | RUS | 1:32:39.9 | 0.0 |
2 | Terje Breivik | NOR | 1:32:44.6 | 0:04.7 |
Klass: M05 | ||||
1 | Gianfranco Polvara | ITA | 1:29:01.0 | 0.0 |
28 | Roar Kjøsnes | NOR | 2:04:41.4 | 35:40.4 |
Klass: M06 | ||||
1 | Nils A. Eliassen | NOR | 1:37:57.2 | 0.0 |
2 | Domenico Invernizzi | ITA | 1:37:57.6 | 0.4 |
3 | Einar Vikingstad | NOR | 1:37:58.1 | 0.9 |
15 km | ||||
Klass: M08 | ||||
1 | Finn Magnar Hagen | NOR | 48:39.5 | 0.0 |
8 | Arnt Johan Skjetne | NOR | 52:42.2 | 4:02.7 |
11 | Richard Kringhaug | NOR | 55:35.3 | 6:55.8 |
12 | Håkon Svendsen | NOR | 55:35.6 | 6:56.1 |
28 | Gunnar Kavli | NOR | 1:09:27.9 | 20:48.4 |
Klass: M09 | ||||
1 | Sverre Matberg | NOR | 53:53.9 | 0.0 |
Klass: M10 | ||||
1 | Oleg Steklov | RUS | 48:20.0 | 0.0 |
7 | Einar Riis | NOR | 56:49.8 | 8:29.8 |
Klass: M12 | ||||
1 | Bjørn Qvale | NOR | 1:16:49.3 | 0.0 |