Som tidligere er det i de eldste herreklassene at den norske dominansen er størst. Gullmedaljene var godt fordelt på begge stilarter, med fire i klassisk og fem i fri teknikk.
Følgende norske veteraner gikk helt til topps på 10 km: Sigvald Øyberg, Finn Magnar Hagen, Anders Porsanger og Gunnar Tronsmoen i klassisk.. Lill Hege Bjørklund, Nils A Eliassen, Sverre Matberg, Alf Berland og Bjørn Qvale i fri teknikk.
Norske resultater Masters World Cup 23.02: | ||||
10 km klassisk | ||||
Klass: F02 | ||||
Plac | Namn | Klubb | Tid | Diff |
1 | Lotta Wassstrom | FIN | 35:20.8 | 0.0 |
4 | Inge Scheve | USA | 39:19.3 | 3:58.5 |
6 | Marit Hauge | NOR | 40:06.9 | 4:46.1 |
Klass: F04 | ||||
1 | Tuula Rasimus | FIN | 34:42.9 | 0.0 |
3 | Jekke Liby | NOR | 37:20.3 | 2:37.4 |
4 | Marit Grumstad | NOR | 37:52.0 | 3:09.1 |
Klass: F06 | ||||
1 | Galyna Beketova | UKR | 39:30.8 | 0.0 |
10 | Aud Kjemperud | NOR | 47:52.6 | 8:21.8 |
Klass: F07 | ||||
1 | Trina Hosmer | USA | 39:46.7 | 0.0 |
5 | Tone Moberg | NOR | 43:08.2 | 3:21.5 |
6 | Maj Ls Dalby | NOR | 44:36.4 | 4:49.7 |
7 | Berit Høyvik | NOR | 45:00.4 | 5:13.7 |
18 | Berit Grosvold | NOR | 53:42.9 | 13:56.2 |
19 | Elin Naalsund | NOR | 53:48.0 | 14:01.3 |
Klass: F08 | ||||
1 | Gun Eriksson | SWE | 46:27.2 | 0.0 |
5 | Gerd Johansen | NOR | 50:13.8 | 3:46.6 |
7 | Grete Bergland | NOR | 52:06.5 | 5:39.3 |
13 | Karin Smeby | NOR | 1:00:37.2 | 14:10.0 |
5 km klassisk | ||||
Klass: F09 | ||||
1 | Tamara Grigoryeva | RUS | 24:14.0 | 0.0 |
2 | Solveig Nyberg | NOR | 24:48.2 | 34.2 |
6 | Karin Madsen | NOR | 32:35.6 | 8:21.6 |
Klass: F10 | ||||
1 | Elga Berkgolts | RUS | 29:45.3 | 0.0 |
3 | Ellinor Nordmo | NOR | 42:33.9 | 12:48.6 |
10 km klassisk | ||||
Klass: M04 | ||||
1 | Markku Kaipainen | FIN | 29:49.7 | 0.0 |
7 | Geir Strandbakke | NOR | 31:03.3 | 1:13.6 |
8 | Rune Brorson | NOR | 31:46.8 | 1:57.1 |
Klass: M05 | ||||
1 | Giampaolo Englaro | ITA | 30:17.9 | 0.0 |
16 | Ernst Løksa | NOR | 35:23.4 | 5:05.5 |
19 | Inge Hatlebrekke | NOR | 36:26.9 | 6:09.0 |
Klass: M06 | ||||
1 | Sigvald Øyberg | NOR | 32:32.7 | 0.0 |
3 | Jarle Thonstad | NOR | 32:34.8 | 02.jan |
11 | Erik Johansen | NOR | 33:59.5 | 1:26.8 |
21 | Nils-Arne Røiseland | NOR | 36:58.7 | 4:26.0 |
29 | Kjell Øystein Myhre | NOR | 39:52.9 | 7:20.2 |
Klass: M07 | ||||
1 | Eero Vaisanen | FIN | 32:35.3 | 0.0 |
2 | Olaf Pedersen | NOR | 32:35.5 | 0.2 |
5 | Kjell Johnsen | NOR | 33:48.1 | 1:12.8 |
14 | Ove Bunde | NOR | 34:58.8 | 2:23.5 |
16 | Sveinulv Ueland | NOR | 35:04.8 | 2:29.5 |
23 | Kjell Ivar Skjemstad | NOR | 36:14.4 | 3:39.1 |
46 | Arne Kjell Arnsen | NOR | 42:16.5 | 9:41.2 |
Klass: M08 | ||||
1 | Finn Magnar Hagen | NOR | 33:38.7 | 0.0 |
2 | Ola Kvaale | NOR | 33:39.8 | 0:01.1 |
5 | Erik Tronvoll | NOR | 35:54.4 | 2:15.7 |
6 | Knut Kvernerud | NOR | 36:05.0 | 2:26.3 |
18 | Richard Kringhaug | NOR | 39:01.7 | 5:23.0 |
32 | Svein Karlsen | NOR | 41:22.6 | 7:43.9 |
35 | Oddvin Sneli | NOR | 42:26.9 | 8:48.2 |
43 | Ragnar Kleiveland | NOR | 49:17.3 | 15:38.6 |
Klass: M09 | ||||
1 | Gennady Buyankin | RUS | 36:31.6 | 0.0 |
6 | Sven-Anton Bunæs | NOR | 38:50.8 | 2:19.2 |
7 | Ola Fosheim | NOR | 38:50.9 | 2:19.3 |
16 | Arvid Valøen | NOR | 44:16.6 | 7:45.0 |
Klass: M10 | ||||
1 | Anders Porsanger | NOR | 21:48.1 | 0.0 |
5 | Odd Halseth | NOR | 22:37.6 | 0:49.5 |
9 | Hans Espenes | NOR | 24:53.1 | 3:05.0 |
Klass: M11 | ||||
1 | Gunnar Tronsmoen | NOR | 23:51.2 | 0.0 |
Klass: M12 | ||||
1 | Helge Lindahl | SWE | 29:26.6 | 0.0 |
3 | Bjarne Espaas | NOR | 41:23.9 | 11:57.3 |
10 km fri | ||||
Klass: F02 | ||||
1 | Lill Hege Bjørklund | NOR | 35:25.4 | 0.0 |
Klass: F04 | ||||
1 | Maria Hawkins | CAN | 33:32.0 | 0.0 |
3 | Ragnhild Bolstad | NOR | 34:06.6 | 0:34.6 |
Klass: F08 | ||||
1 | Anneli Myller | FIN | 43:57.4 | 0.0 |
6 | Else Marie Scharff | NOR | 48:31.9 | 4:34.5 |
Klass: M03 | ||||
1 | Oleg Kiselev | RUS | 29:32.8 | 0.0 |
6 | Terje Breivik | NOR | 29:50.0 | 0:17.2 |
Klass: M05 | ||||
1 | Gianfranco Polvara | ITA | 28:50.7 | 0.0 |
10 | Hans Boye Skogstad | NOR | 32:12.3 | 3:21.6 |
35 | Roar Kjøsnes | NOR | 39:20.8 | 10:30.1 |
Klass: M06 | ||||
1 | Nils A. Eliassen | NOR | 31:12.0 | 0.0 |
3 | Einar Vikingstad | NOR | 31:32.2 | 0:20.2 |
5 | Jørn Johansen | NOR | 32:48.2 | 1:36.2 |
22 | Olav Sindland | NOR | 37:37.5 | 6:25.5 |
Klass: M07 | ||||
1 | Sakari Matikainen | FIN | 30:58.2 | 0.0 |
3 | Oddvar Vehusheia | NOR | 31:44.0 | 45.8 |
14 | Hans Petter Gulbrandsen | NOR | 33:17.5 | 2:19.3 |
29 | Hans Grøseth | NOR | 35:46.1 | 4:47.9 |
30 | Olaf Knai | NOR | 35:46.6 | 4:48.4 |
Klass: M08 | ||||
1 | André Grob | FRA | 32:20.0 | 0.0 |
8 | Arnt Johan Skjetne | NOR | 34:41.6 | 2:21.6 |
Klass: M09 | ||||
1 | Sverre Matberg | NOR | 35:40.9 | 0.0 |
8 | Olav Totland | NOR | 38:34.6 | 2:53.7 |
16 | Ingvald Tjørnhom | NOR | 40:44.3 | 5:03.4 |
19 | Ola Svenneby | NOR | 41:43.4 | 6:02.5 |
5 km fri | ||||
Klass: M10 | ||||
1 | Alf Berland | NOR | 19:47.1 | 0.0 |
5 | Arnfinn Haugland | NOR | 22:59.6 | 3:12.5 |
10 | Einar Riis | NOR | 25:05.4 | 5:18.3 |
Klass: M12 | ||||
1 | Bjørn Qvale | NOR | 33:26.9 | 0.0 |