Sammenlignet med resultatene fra 2016 var tida for kvinne nr. 30 nesten ett minutt langsommere og for mann nr. 30 nesten to minutter svakere. En ny og tyngre løypetrasè var sikkert en medvirkende faktor.
Har også tatt med en tabell som viser hvem som har vært blant de 30 beste i minst fire av årene 2012 til 2017.
DE 30 RASKESTE KVINNER (omregnet etter veterantabellene)
NR | NAVN | KLUBB | FØDT | TID | WMA94/06 |
1 | Solgunn Tverfjell | Rye Sp.kl. | 1965 | 3.18.54 | 2.49.26 |
2 | Marit Ann Laulo | Statoil BIL | 1965 | 3.20.39 | 2.50.55 |
3 | Hilde Aders | Tromsø Løpeklubb | 1991 | 2.54.29 | 2.54.29 |
4 | Kjellaug Fjordheim | Kristiansand Løpeklubb | 1955 | 3.55.06 | 2.57.16 |
5 | Ingrun Alseth | Tyrving IL | 1965 | 3.29.43 | 2.58.38 |
6 | Eva Nilsson Bågenholm | Humana. Sverige | 55-59 | 3.38.49 | 3.00.06 |
7 | Hilde Solland Plassen | Haugesund IL Friidrett | 1968 | 3.26.12 | 3.01.32 |
8 | Anne Grethe Bergem | 1966 | 3.31.35 | 3.02.15 | |
9 | Louise Skak | Danmark | 1976 | 3.12.23 | 3.03.44 |
10 | Kjellaug Egeland | Kverneland Group | 1957 | 3.58.37 | 3.04.46 |
11 | Aud Elisabeth Stuhr | 1976 | 3.13.44 | 3.05.01 | |
12 | Elisabeth Routley-Driver | Dubai Creekstriders.Storbr. | 60-64 | 3.59.51 | 3.05.43 |
13 | Ingjerd Haugen Kirkedam | 1973 | 3.21.35 | 3.07.00 | |
14 | Marie-Sophie Paulin | Kanada | 40-44 | 3.16.25 | 3.07.15 |
15 | Camilla Frejd | Örgryte IS Friidrott. Sverige | 24-34 | 3.07.18 | 3.07.18 |
16 | Liv B. Jekteberg Lystad | Sp.kl. Vidar | 1960 | 3.53.10 | 3.07.23 |
17 | Astrid Fossaa Viga | Mikals Laks AS | 1964 | 3.42.31 | 3.07.24 |
18 | Leni Sevilhaug Caliskaner | 1972 | 3.24.35 | 3.07.51 | |
19 | Anne Melkild | Sp.kl. Freidig | 1961 | 3.51.47 | 3.08.31 |
20 | Mariann Nornes | 1966 | 3.39.14 | 3.08.40 | |
21 | Karen Marie Løwe Lange | 1972 | 3.25.36 | 3.08.47 | |
22 | Mari Kråkemo Finnerud | 1993 | 3.08.53 | 3.08.52 | |
23 | Jannicke Mellin-Olsen | 1957 | 4.03.56 | 3.08.53 | |
24 | Emilie Martikka Bärgman | Lonesome Runners | 35-39 | 3.10.36 | 3.09.16 |
25 | Jane Horpestad | SATS Lillestrøm | 1985 | 3.11.02 | 3.10.42 |
26 | Marion Hobøl Bjørnerud | Team Marra | 1987 | 3.11.42 | 3.11.39 |
27 | Mauriette Lhermite | Courer à St Gervais. Frankrike | 50-54 | 3.40.08 | 3.11.43 |
28 | Kari-Ann Tryggestad Ryste | Synnylven IL | 1967 | 3.40.31 | 3.12.04 |
29 | Ester Innselset | Hamar IL | 1977 | 3.19.22 | 3.12.06 |
30 | Rønnaug Tveito Skille | Team Skille | 1971 | 3.31.31 | 3.12.13 |
DE 30 RASKESTE MENN (omregnet etter veterantabellene)
NR | NAVN | KLUBB | FØDT | TID | WMA94/06 |
1 | Yuki Kawauchi | 1987 | 2.15.57 | 2.15.57 | |
2 | Frew Zenebe Brkineh | Sandnes IL | 1984 | 2.26.44 | 2.26.44 |
3 | Tom Roger Vege Tangen | Namdal Løpeklubb | 1969 | 2.43.10 | 2.30.32 |
4 | Morten T. Vaagsbø | Sp.kl. Rye | 1971 | 2.43.57 | 2.33.14 |
5 | Andreas Grøgaard | Kragerø IF Friidrett | 1992 | 2.33.20 | 2.33.20 |
6 | Helge Fuglseth | Ålesund FIK | 1949 | 3.21.25 | 2.33.22 |
7 | Ole Peter Bergaust | Veldre Friidrett | 1946 | 3.30.19 | 2.34.47 |
8 | Simen Næss Berge | Lillehammer IF | 1992 | 2.35.18 | 2.35.18 |
9 | Håkon Bull | Tjøme Løpeklubb | 1962 | 3.00.13 | 2.36.03 |
10 | Øystein Mørk | Sp.kl. Kraft | 1974 | 2.43.19 | 2.36.20 |
11 | John Henry Strupstad | FIK Ren-Eng | 1980 | 2.37.20 | 2.37.01 |
12 | Pål Oraug | Sarpsborg IL | 1979 | 2.39.32 | 2.38.35 |
13 | Emil Sorsell | Storforshei IF | 1993 | 2.39.16 | 2.39.16 |
13 | Øyvind Vang | Skibotn IL | 1972 | 2.49.02 | 2.39.16 |
15 | Håvard Mikalsen | Gråmarka IL | 1964 | 3.00.58 | 3.39.30 |
16 | Peter Svensson | NTNUI-Friidrett | 1964 | 3.01.28 | 2.39.56 |
17 | Bjørn Andrè Aaslund | Heming IL | 1996 | 2.40.38 | 2.40.16 |
18 | Fredrik Schwencke | Kamp/Vestheim IF | 1992 | 2.40.24 | 2.40.24 |
19 | Svein Glomnes | FIK AKS-77 | 1967 | 2.57.36 | 2.40.25 |
20 | Lars Lysbakken | Sapa | 1981 | 2.40.58 | 2.40.53 |
21 | Henning Nygård | Fossum IF | 1973 | 2.49.32 | 2.41.00 |
22 | Victor Borge Svendsen | Halden Triathlon/Team Robust | 1995 | 2.41.22 | 2.41.19 |
23 | Morten D. Karlsen | Sp.kl. Kraft | 1972 | 2.51.19 | 2.41.25 |
24 | Steinar Skaar | Løpsklubben 1814 | 1956 | 3.17.26 | 2.41.38 |
25 | Jan Helge Balto | Sirma IL | 1953 | 3.23.30 | 2.41.41 |
26 | Andreas Huse | 1991 | 2.42.36 | 2.42.36 | |
27 | Gerhard Sletten | 1979 | 2.43.45 | 2.42.47 | |
28 | Erik Blom-Dahl | Kolbotn IL Tri./Team Merida Tri. | 1974 | 2.50.22 | 2.43.04 |
29 | Albert Didriksen | Oslostudentenes IK | 1996 | 2.41.22 | 2.41.19 |
30 | Wojciech Pietrzyk | Lacho Patrol | 40-44 | 2.47.00 | 2.43.36 |
PLASSERING BLANT DE 30 BESTE KVINNER 2012-2017
(I minst fire av årene)
NAVN | FØDT | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 |
Solgunn M. Tverfjell | 1965 | 20 | 18 | 11 | 2 | 6 | 1 |
Hilde S. Plassen | 1968 | 8 | 2 | 8 | 1 | - | 7 |
Wenche Dørum | 1954 | 2 | 3 | 5 | - | 11 | - |
Hilde Aders | 1991 | - | - | 16 | 3 | 5 | 3 |
Mari Ann Laulo | 1965 | - | - | 27 | 11 | 10 | 2 |
Liv Jekteberg Lystad | 1960 | - | - | 19 | 20 | 12 | 16 |
Åse S. Hovden | 1957 | 15 | 27 | 14 | 22 | - | - |
PLASSERING BLANT DE 30 BESTE MENN 2012-2017
(I minst fire av årene)
NAVN | FØDT | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 |
John Henry Strupstad | 1980 | 17 | 5 | 6 | 6 | 10 | 11 |
Tom Roger Vege Tangen | 1969 | 14 | 12 | 12 | 8 | 11 | 3 |
Ole Peter Bergaust | 1946 | 6 | 8 | 10 | 20 | - | 7 |
Helge Fuglseth | 1949 | 21 | 10 | 16 | 13 | - | 6 |
Gerhard Sletten | 1979 | - | 20 | 24 | 21 | 22 | 27 |
Stephen Kahiu Mbuqua | 1969 | 2 | 2 | 1 | 2 | - | - |
Sebastian K. Håkanssson | 1989 | 18 | - | 13 | 4 | 14 | - |
Jan Helge Balto | 1953 | - | - | 15 | 10 | 25 | 25 |
Se også: De beste i Oslo Maraton 2016 etter omregning med veterantabellene