Jørgen Gundersen fra Ull/Kisa vant herreklassen suverent på tiden 16:15. Jørgen er kanskje Norges mest lovende unge triatlet, og allerede som 17-åring tok han VM-sølv, og i fjor fikk han proffkontrakt med Team Valence Triathlon ZEROD.
Dorte Foss vant kvinneklassen på tiden 20:30, noe som er imponerende med tanke på at hun løp halvmaraton i Holmestrand på lørdag, og halvmaraton i Drammen 2. påskedag.
Topp 3 menn:
1 | Gundersen Jørgen | Ull/Kisa | 16:15.6 | |
2 | Skogan Gunnar | Skjelstadmark IL | 17:54.5 | |
3 | Foss Henrik | Aurskog-Høland | 17:56.0 |
Topp 3 kvinner:
|
STOMPERUDKARUSELLEN 36. ÅRGANG
4 løp i periden 14. april - 8. september.
Fra Sørum skole (1.løp) og Lørenfallet idrettsplass.
Klasser for voksne og egne kortere løype for gutter/jenter 11-16 år.
Innbydelse
Samleside for løp på Romerike 2015
Her finner du link til innbydelse, resultater og reportasjer for løpene på Romerike i 2015 (og tidligere år).
Bilder fra løpet (Fotograf av alle bilder: Bjørn Hytjanstorp)
Jørgen Gundersen vinner av herreklassen på tiden 15:16.
Dorte Foss vinner av kvinneklassen på tiden 20:30.
Morten Gammelsæter og Terje Lybekk (nr 73)
Audun Audunsen i fint driv.
Bjørn Einar Lauglo fra Stovnerkameratene til venstre, kommer her sammen med Jan Koritov.
Steinar Lien fra Oppegård IL.
Steinar Skaar fra Løpsklubben 1814 løp på tiden 19:40.
Runar Lie fra Sørum IL.
Vidar Fjelltun fra Romerike Runners.
Ivar Egeberg fra Blaker IL løp i klassen M65-69 og løp på tiden 21:29.
Reidun Tveit Sund kom på 3.plass i kvinneklassen med tiden 21:53.
Her er nummer 2 i dameklassen Marie Dæhlen, hun løp på tiden 21:41.
Frøydis Hallstensen Øyen foran Aslaug Tveit og Lars Petter
En fornøyd Erik Andre Kristiansen, bak kommer Rolf Meek.
Karina Øyen løp akkurat under 25 min (24:59).
Trine Høiseth fra Sørum IL.
Petter Kildal fra Haga IF.
Øyvind Bratne jages av Ståle Aas.
Henning Dahl passerer 3 kilometer.
Berit Horvei deltok ungdomsløpet, og løp på tiden 4:43.
28 Gunnar Skogan ble nummer to i herreklassen. Her løper han sammen med Thomas Skjærbekk som ble nummer 4.
Henrik Foss (77) kom på 3. plass i herreklassen.
Knut Dæhlen løper inn til 6. plass på tiden 18:30.