Det har regnet mye den siste tiden, så terrengløypa var lagt om for å unngå de våteste partiene. Løperne ga tilbakemelding om at det hadde vært helt OK å løpe selv om det begynte å regne underveis i løpet.
I tillegg til ordinær karusell og mosjonskarusellen som løp 8 km terreng, var det barnekarusell med 200m bane m/hinder, ungkarusell med "flest runder på 10 minutter" og 1,5 km for funksjonhemmede.
127 løpere fullførte totalt, og 51 av dem var altså med på den ordinære UKI-karusellen.
Tor Erik Nyquist holdt greit unna for de yngre løperne på fellestarten, og seiret 24 sekunder foran Lars Anders Tenold på tiden 26:42 (foto: Olav Engen).
I kvinneklassen var Kamilla Hammer overlegent raskest med 33:09 (foto: Olav Engen).
De raskeste i UKI-karusellen:
Topp 10 menn (40 deltagere): | ||||||
1 | Tor Erik Nyquist | Valdres Langløparlag | 26:42 | M45-49 | ||
2 | Lars Anders Tenold | Ull/Kisa IL | 27:06 | M21-34 | ||
3 | Ivar Ryttervold | Frogner IL | 27:13 | M18-20 | ||
4 | Håkon Stenbakken | Ullensaker Skiklubb | 28:21 | M40-44 | ||
5 | Jonas Kristiansen | Nittedal IL | 28:35 | M15-17 | ||
6 | Harald Furuseth | Ull/Kisa IL | 28:43 | M45-49 | ||
7 | Pål Berg-Knudsen | Nes Ski | 28:46 | M50-54 | ||
8 | Lars Jørgen Braathen | Nordre Eidsvoll IL | 29:24 | M15-17 | ||
9 | Øystein Milli | Eidsvold Værk Skiklub | 29:28 | M40-44 | ||
10 | Ole Kristian Solberg | Nittedal IL | 30:20 | M15-17 | ||
Topp 5 kvinner (11 deltagere) | ||||||
1 | Kamilla Hammer | Ull/Kisa IL | 33:09 | K35-39 | ||
2 | Silje Milli | Nordre Eidsvoll IL | 35:30 | K15-17 | ||
3 | Nina Svendby | Feiring IL | 36:10 | K50-54 | ||
4 | Tone Merete Fjled | Ull/Kisa IL | 40:20 | K45-49 | ||
5 | Miriam Kristine Aa Woldvik | Gjerdrum IL | 43:09 | K21-34 |
UKI-karusellen 2015
5. og siste løp lørdag 3. oktober
Se innbydelsen for løpsliste og detaljer.
Løpets hjemmeside
Her finner du link til innbydelse, resultater og reportasjer for løpene på Romerike (+link til tidligere år).
Flere bilder fra Jessheim
Alle foto: Olav Engen
Det går så det spruter i starten....
372 Dag Frode Bjerke og 176 Børre Gaarder er konkurrenter i M45-49.
216 Svenn Erik Sørum og 54 Henrik Fyhri Gustavsen legger ut på sine 8 kilometer.
Miriam Kristine Aa Woldwik løp med musikk på øret.
Marit Brit Taftø Petersen vant K60-64.
Cecilie Caroline Svensson og Ove Aastorp likt ut i starten...
Sverre Rimstad, en av superveteranene i M70-74.
Her et par UKI-veteraner i livlig prat på sidelinja.
Lars Anders Tenold løp inn til 2. plass totalt og seier i M21-34.
Ivar Ryttervold, tredjemann totalt og vinner av M18-20.
Håkon Stenbakken vant M40-44.
Jonas Kristiansen på vei til seier i M15-17.
Kommer det noen bak tro?
Lars Jørgen Braathen ble nummer to i M15-17.
Øystein Milli, nummer 2 i M40-44.
Tonny N Skogsholm kom på 2. plass i M50-54.
Anders Ask ble nummer 2 i M60-64.
Plask plask... det var flere enn Anders som ble blaut på beina.
KnutJohan Holter, tredjemann i M50-54.
Silje Milli var nest raskest i kvinneklassen og vamt K15-17.
Nina Svendby var tredje raskeste kvinne og vinner i K50-54.
KnutOveWoldvik ble nummer 4 i M50-54.
Kåre Svensson, nummer 5 i M50-54.
Tone Merete Fjeld, fjerdeplass totalt og seier i K45-49