Heidi Kjernåsen fra Elverum SK og Ørjan Nordnes fra arrangørklubben Trysil SK ble søndagens vinnere etter fire runder på til sammen 55 km i Sundrunden på begge sider av Trysilelva. Lasse Ringkilen, Nes SK og Siv Trøen, Vang SKLF/Team Hamar var nærmest vinnerne ved målgang ved Turistsenteret. 46 ryttere fullførte rittet.
Bildet: Heidi Kjernåsen ved runding i søndagens ritt.
(Foto: Berit Holmseth Johansen)
Samleside for Sundrunden (Med alle resultater siden 2003)
Trysil Sykkelklubbs hjemmeside
Bilder på Trysil SK's facebookside
Resultater Sundrunden 26.05.2013: | ||||
K40-49 | ||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter |
1 | Heidi Kjernåsen | Elverum SK | 1:28:15 | 00:00 |
2 | Siv Trøen | Vang SKLF/Team Hamar | 1:31:03 | 02:48 |
3 | Therese Otterlei | JH-Sykkel | 1:47:51 | 19:36 |
4 | Hilde Holt | Trysil Sykkelklubb | 1:52:00 | 23:45 |
K50-59 | ||||
1 | Inger Senderud | JH-Sykkel | 1:34:12 | 00:00 |
M17-19 | ||||
1 | Lasse Ringkilen | Nes SK | 1:24:27 | 00:00 |
2 | Stian Berg | Team Trysil/Fokus Sport | 1:24:45 | 00:18 |
3 | Vinjar Skogsholm | Åslia Skilag/Team Trysil | 1:25:02 | 00:35 |
4 | Torstein Vestli | Team Trysil/Strandbygda IL | 1:25:03 | 00:36 |
5 | Remi Trøen | Vang SKLF/Team Trysil | 1:25:07 | 00:40 |
6 | Vegard Osvold | Team Trysil/Fokus Sport | 1:25:09 | 00:42 |
7 | Martin Opgård | Engerdal SK | 1:25:37 | 01:10 |
M20-29 | ||||
1 | Ørjan Nordnes | Trysil Sykkelklubb | 1:24:15 | 00:00 |
2 | Johan Opgård | Engerdal SK | 1:24:28 | 00:13 |
3 | Lars Sølna Rødsdalen | NN | 1:24:29 | 00:14 |
4 | Raymond Lishaugen | Team Odal/Odal SK | 1:24:38 | 00:23 |
5 | Øyvind Lensebakken | Team Odal/Odal SK | 1:24:52 | 00:37 |
6 | Audun Trøftbråten | Odal SK | 1:25:08 | 00:53 |
7 | Stian Johansen | Mjøsski | 1:33:55 | 09:40 |
M30-39 | ||||
1 | Stian Juell | Rena IL | 1:24:29 | 00:00 |
2 | Tor Arne Haraldsen | Fjellfoten | 1:24:42 | 00:13 |
3 | Ola Alsterholm | Trysil Sykkelklubb | 1:24:43 | 00:14 |
4 | Tom Rødsbakken | Rena IL Sykkel | 1:25:01 | 00:32 |
5 | Olve Norderhaug | Trysil Sykkelklubb | 1:25:19 | 00:50 |
6 | Roar Hagen | Trysil Sykkelklubb | 1:27:58 | 03:29 |
M40-49 | ||||
1 | Dag Rønningen | Trysil Sykkelklubb | 1:24:43 | 00:00 |
2 | Bjørnar Johnsen | Engerdal SK | 1:24:45 | 00:02 |
3 | Gaute Norderhaug | Rye | 1:24:46 | 00:03 |
4 | Odd Erik Farstad | Andebarkji | 1:24:47 | 00:04 |
5 | Kjetil Flenvold | Trysil Sykkelklubb | 1:24:54 | 00:11 |
6 | Stein S. Eidet | JH-Sykkel | 1:24:56 | 00:13 |
7 | Martin Lutnæs | Trysil Sykkelklubb | 1:25:18 | 00:35 |
7 | Bernt Melby | Skårer CK | 1:25:18 | 00:35 |
9 | Geir Øvergård | Trysil Sykkelklubb | 1:25:23 | 00:40 |
10 | John Hammer | Trysil Sykkelklubb | 1:25:31 | 00:48 |
11 | Gaute Risnes | Follo SK | 1:26:25 | 01:42 |
12 | Bjørn Burås | Trysil Sykkelklubb | 1:27:42 | 02:59 |
13 | Thorbjørn Lyseggen | Trysil Sykkelklubb | 1:27:58 | 03:15 |
14 | Jørn Olav Bekkelund | Søre Ål IL | 1:34:10 | 09:27 |
15 | Bjørn Ottar Romstad | Odal SK | 1:40:06 | 15:23 |
M50-59 | ||||
1 | Rune Gilde | Trysil Sykkelklubb | 1:27:52 | 00:00 |
2 | Odd Magnar Opgård | Engerdal SK | 1:29:35 | 01:43 |
3 | Torfinn Sandbakk | Engerdal SK | 1:35:21 | 07:29 |
4 | Finn Einar Graff | Trysil Sykkelklubb | 2:01:04 | 33:12 |
M60-69 | ||||
1 | Bjørn Holmseth | Trysil Sykkelklubb | 1:28:09 | 00:00 |
2 | Bjørn Nysæter | Trysil Sykkelklubb | 1:33:26 | 05:17 |