"Kjem'n fra Tynset trivs 'n overalt" sier dom her, men jammen er det godt å være tilreisende her å! Alltid gøy å løpe i Østerdalsterrreng.
Løypelengder fra 1,5 km til 5,8 km tilpasset de forskjellige aldersklasser og nivå. I alt stilte 383 løper til start på det andre løpet.
(Tekst og alle foto: Stein Arne Negård)
Ane Ingeborg Kalbækken, Tynset IF.
Mari Grøtli Svergja, Kvikne IL.
Hedmark-resultater i Sommerløpene i Nord-Østerdal 07.07.2018:
N-åpen, 1 510 m: Arne Gunnar Barflo, Løten o-lag, 38.55; Marius Lærum Hagen, Tynset IF, 12.33; Emma Hylen, Tynset IF, 20.51; Sigve Skarpsno, Alvdal IL, 33.19.
D -10, 1 510 m: Hedda Hylen, Tynset IF, 18.05; Aurora Oldertrøen, Tynset IF, 11.57; Ida Joanne Oldertrøen, Tynset IF, 21.49; Bertine Tønder-Nilsskog, Tynset IF, 18.02; Maria sæther Verdenius, Vingelen IL, 10.56.
H -10, 1 510 m: Torgrim Hasle Haslestad, Ringsaker OK, 13.55.
D 11-12, 1 700 m: 1) Fanny Staff Valstad, Nittedal OL, 12.00, 2) Lisa Sæther Verdenius, Vingelen IL, 12.40, 4) Synne Kvittum Nytrøen, Tynset IF, 14.24.
H 11-12, 1 700 m: 1) Håkon Hallan, OK Skøynar, 11.43, 3) Simen Hansæl-Nergaard, Kvikne IL, 14.27.
D 13-16C, 1 700 m: 1) Jenny Winsvold, Sentrum OK, 11.55.
H 13-16C, 1 700 m: 1) Anders Tørum, Selbu OK, 16.36.
D 17-C, 1 700 m: 1) Maria Belsby, Nord-Østerdal OK, 12.43, 7) Berit Dalheim, Lunderseter IL, 30.53.
H 17-C, 1 700 m: 1) Matthew Ng, Oslostudentenes IK, 13.50.
D 13-14, 3 020 m: 1) Eline Horten Jordet, Vingelen IL, 20.08, 2) Andrea sæther Verdenius, Vingelen IL, 23.17, 6) Guro Schjølberg, Tynset IF, 26.30, 8) Ida Høsøien, Tynset IF, 29.51, 11) Anne Frøisland, Vang OL, 35.52.
H 13-14, 3 020 m: 1) Martin Christoffer Borg, IL Koll, 18.33, 6) Lars Horten Jordet, Vingelen IL, 20.40.
D 15-20B, 3 020 m: 1) Emilie Schärer, Kvikne IL, 27.49, 4) Ingeborg Hasle Haslestad, Ringsaker OK, 50.39.
H 15-20B, 3 020 m: 1) Lars Erik Uglemsmo, Selbu OK, 35.53.
H 21-, 5 840 m: 1) Isak Bergset, Frol IL, 34.32, 8) Marius Wikstrøm, Ringsaker OK, 38.50, 14) Kenneth Bilstad, Vang OL, 41.41.
H 19-20, 5 840 m: 1) Hallvard Arntzen Foss, Sandefjord OK, 52.10, 2) Sverre Narum, Vang OL, 52.28.
H 35-, 5 840 m: 1) Geir Myhr Øien, Ringsaker OK, 50.47, 2) Håvard Sundberg, Stor-Elvdal SK, 53.06.
H 40-, 5 840 m: 1) Torbjørn Kravdal, Gjø-Vard OL, 48.31.
D 21-, 5 840 m: 1) Karen Oline Kolstad, NTNUI, 43.37, 19) Ingrid Urseth, Vingelen IL, 1.23.02.
H 17-18, 5 840 m: 1) Eskil Frøisland, Vang OL, 39.00, 2) Gaute Kvittum Nytrøen, Tynset IF, 40.10, 5) Njaal Ellegaard Melby, Vang OL, 46.54, 5) Even Lindaas, Vang OL, 46.54.
H 45-, 4 600 m: 1) Pål Kittilsen, Freidig, 34.22, 2) Jon-Anders Bordal, Ringsaker OK, 36.17, 4) Øivind Frøisland, Vang OL, 39.59.
D 17-18, 4 600 m: 1) Ane Ingeborg Kalbækken, Tynset IF, 1.02.18, 2) Jorun Bækken, Os IL, 1.04.30, 3) Anna Vangen Lunåsmo, Tynset IF, 1.23.27.
D 19-20, 4 600 m: 1) Rannveig W. Nordhagen, Ås-NMBU Orientering, 56.55.
D 35-, 4 600 m: 1) Ragnhild Utstumo, Vingelen IL, 43.58.
H 15-16, 4 600 m: 1) Iver Ringheim, Larvik OK, 33.07, 2) Jørgen Schjølberg, Tynset IF, 34.48, 4) Grunde Isaksætre, Grue IL, 39.06, 6) Mats Lindaas, Elverum OK, 50.21, 8) Gaute Lindaas, Elverum OK, 1.04.20.
H 50-, 4 600 m: 1) Bjørnar Valstad, Nittedal OL, 34.28, 6) Harald Svergja, Nord-Østerdal OK, 37.49.
D 15-16, 4 600 m: 1) Frida Haugskott, OL Trollelg, 41.42, 2) Mari Grøtli Svergja, Kvikne IL, 42.51.
D 40-, 4 600 m: 1) Astrid Kravdal, Gjø-Vard OL, 46.23.
H 55-, 4 040 m: 1) John Svergja, Nord-Østerdal OK, 31.11, 12) Harald Berge, Løten o-lag, 40.34, 12) Øystein Melby, Vang OL, 40.34, 15) Stein Arne Negård, Vang OL, 41.48, 16) Per Engebakken, Nord-Østerdal OK, 42.46, 18) Jørgen Nergård, Rena IL, 55.58.
D 45-, 4 040 m: 1) Hanne Staff, Nittedal OL, 33.22, 11) Anne Mette Grøtli, Kvikne IL, 49.03.
D 50-, 4 040 m: 1) Kari Christiansen, Sandefjord OK, 35.54, 2) Anne Marit Bordal, Ringsaker OK, 37.52, 4) Liv Meli, IL Nansen, 43.56, 5) Anne Meli Narjord, Os IL, 44.51.
D 55-, 3 350 m: 1) Marianne Hjermstad, Fossum IF, 32.07, 2) Bente Bolstad Nergård, Rena IL, 35.20, 10) Randi Fallbakken Berge, Løten o-lag, 1.01.37, 11) Helen Margrethe Schjelderup, Nord-Østerdal OK, 1.06.15.
H 60-, 4 040 m: 1) Per Kristian Ekeberg, IL Tyrving, 32.53.
H 65-, 3 350 m: 1) Einar Lund, Hamar OK, 33.20, 4) Arve Smestad, Løten o-lag, 44.18, 6) Ottar Ryen, Os IL, 48.06, 7) Avle Christen Bjørn, Hamar OK, 49.27.
D 60-, 3 350 m: 1) Marit Hæreid Sandstad, Frol IL, 36.20, 3) Kari Osmoen, Os IL, 42.21, 4) Sunniva Johaug Ryen, Os IL, 48.10, 5) Wenche Bjørnstad, Ringsaker OK, 49.01, 8) Rønnaug Sagbakken, Løten o-lag, 1.01.24.
D 70-, 3 350 m: 1) Inger K. Brøndbo, OL Vallset/Stange, 46.12, 2) Randi Aas Fjæstad, Hamar OK, 1.03.45.
D 75-, 3 350 m: 1) Grete Urset, Vingelen IL, 54.39.
D 80-, 3 350 m: 1) Marit Økern Jensen, Bærums Skiklub, 1.09.55.
H 70-, 3 350 m: 1) Knut Skjeset, Vang OL, 29.55, 4) Bjørn Ivar Ryen, Vingelen IL, 40.48, 5) Knut Fjæstad, Hamar OK, 48.48.
H 75-, 3 350 m: 1) Olav Høiås, Vang OL, 38.23, 2) Einar Stensby, Løten o-lag, 42.21, 3) Lars Buttingsrud, Vingelen IL, 44.14.
H 80-, 3 350 m: 1) Lars Mauritzsen, Varanger Orienteringslag, 1.06.51, 2) Mads Berg, Nord-Østerdal OK, 1.18.18, 4) Halstein Ødegård, Løten o-lag, 1.19.54.
Trim Direktepåmelding A, 4 600 m: 1) Ine Hovi, Ås-NMBU Orientering, 47.03, 2) Knut Austbø, Tynset IF, 48.16, 3) Bjørn Gussgard, Folldal IF, 54.12, 10) Rønnaug Hansæl-Nergaard, Kvikne IL, 1.14.24, 12) Bjørn Austbø, Tynset IF, 13.39.00.
Trim Direktepåmelding B, 3 020 m: 1) John Olav Næve, IL Leik, 25.25, 2) Leif Jordet, Vingelen IL, 25.33, 6) Ragnhild Skogsrud, OL Vallset/Stange, 32.11, 7) Bente Horten, Vingelen IL, 33.04, 17) Grete Steihaug, Tynset IF, 54.41.