Sundrunden ble en suksess for Trysil SK med 68 syklister på start! I herreklassen avgjorde Kristian Klevgård fra J/H Sykkel landevegsrittet til sin fordel rett før slutt med vinnertida 1.24.02. Ørjan Nordnes var nærmest den lokalkjente Rena-gutten over målstreken ved Turistsenteret og tok dermed seieren i det innlagte klubbmesterskapet for arrangørklubben.
Kvinneklassen ble vunnet av Sissel Kulseth Østvold fra Ottestad SK på tida 1.32.44. Her var Hilde Holt beste Trysil-rytter og kan dermed smykke seg med tittelen klubbmester landeveg 2012.
Bildet: Kristian Klevgård i JH-farger på bakketempoen under NorgesCupen over Hovindberget i Hernes i juni i fjor.
Samleside for Sundrunden
Trysil SK's nettsider
Resultater Sundrunden 27.05.2012:
Kvinner 40-49 år
Pl. Navn Klubb Tid Etter
1 Sissel Kulseth Østvold Ottestad SK 1:32.44
2 Hilde Holt Trysil SK 1:53.26 20.42
3 Leikny Solheim Trysil SK 2:02.20 29.36
Menn 17-19 år
1 Kristian Klevgård JH Sykkel 1:24.02
2 Johan Opgård Engerdal SK 1:24.30 00.28
3 Vegard Osvold - 1:25.43 01.41
Menn 20-29 år
1 Ørjan Nordnes Trysil SK 1:24.10
2 Raymond Lishaugen Team Odal Sykkel 1:24.13 00.03
3 Kristian Buchholdt Stor-Elvdal SK 1:24.37 00.27
4 Ivar Hesselberg Nordbygda/Løten ski 1:24.40 00.30
5 Ole Kr. Frydenlund Bama 1:25.26 01.16
6 Espen Sørlie Trysil SK 1:29.40 05.30
7 Atle Borkhus Bama 1:36.00 11.50
8 Øyvind Lensebakken Team Odal Sykkel 1:39.51 15.41
Menn 30-39 år
1 Ola Alserholm Trysil SK 1:24.25
2 Håvard Cav Hansgård Vang Skiløperfor. 1:24.39 00.14
3 Stian Juelh Rena SK 1:24.43 00.18
4 Håkon Skaraberget Solør SK 1:24.45 00.20
5 Knut Arne Siljuberg JH Sykkel 1:24.46 00.21
6 Kjell Vidar Brumoen Lillehammer SK 1:24.51 00.26
7 Atle Rømo Sagene IF Sykkel 1:25.14 00.49
8 Tor Arne Haraldsen Team Odal Sykkel 1:27.16 02.51
9 Tom Rødsbakken Rena SK 1:27.24 02.59
10 Olve Norderhaug Trysil SK 1:28.11 03.46
11 Jørn Bekkelund Søre Ål IL 1:48.17 23.52
Menn 40-49 år
1 Bjørnar Johnsen Engerdal SK 1:24.35
2 Kjetil Flenvold Trysil SK 1:24.39 00.04
3 Geir Øvergård Trysil SK 1:24.48 00.13
4 Joar Elgåen Engerdal SK 1:24.49 00.14
5 Stein S Eide JH Sykkel 1:24.51 00.16
6 Bjørn Grønvold Stor-Elvdal SK 1:25.01 00.26
7 Martin Lutnæs Trysil SK 1:25.14 00.39
8 Ingar Sundet Stor-Elvdal SK 1:25.31 00.56
9 Birger Wernberg Ottestad SK 1:25.59 01.24
10 Thorbjørn Lyseggen Trysil SK 1:27.29 02.54
11 Roar Fjellet Ottestad SK 1:27.35 03.00
12 Bjørn Burås Trysil SK 1:30.36 06.01
13 Anders Hagen JH Sykkel 1:31.23 06.48
14 Roy Bakken Trysil SK 1:38.27 13.52
15 Jorn Ottar Ramstad Odal SK 1:42.09 17.34
16 Hans Rydje Trysil SK 1:46.20 21.45
17 Ronald Enersen Engerdal SK 1:55.00 30.25
Menn 50-59 år
1 Kai Østvold Ottestad SK 1:24.44
2 Helge Mosveen Asker SK 1:28.46 04.02
3 Bjørn Holmseth Trysil SK 1:30.20 05.36
3 Odd Magnar Opgård Engerdal SK 1:30.20 05.36
5 Torfinn Sandbakk Engerdal SK 1:41.09 16.25
6 Finn Einar Graff Trysil SK 1:42.28 17.44
7 Stener Olsen Lørenskog SK 1:48.49 24.05
8 Roar Lilleberg Trysil SK 1:58.46 34.02
9 Frank Robert Lund Trysil SK 2:17.12 52.28
Menn 60-69 år
1 Olav Rønningen Trysil SK 1:44.39