Joakim Vika og Hedmark Terrengsykkel trakk det lengste strået i sluttkampen i det 42 km lange Knapperrittet foran Hardrocx-rytterne Lars-Ove Thoresen og Kjell Karlsen. Ytterligere to Hedmark Terrengsykkelryttere, Anders Fiskvik og Kjell Arild Lierhagen, skilte se ut fra resten av feltet og fulgte like bak på de to neste plassene.
Heidi Kjernåsen Halbakken fra Elverum Sykleklubb var i en klasse foran de andre kvinnene og vant med åtte minutter på Siw Elin Weideborg, Brumunddal SK.
Det 2. Knapperrittet fra Skyrudsaga i Nord-Odal hadde 153 fullførende, en økning på 37 fra fjorårets premiere.
Bildet: Totalvinnerene i det 2. Knapperrittet: Joakim Vika og Heidi Kjernåsen Halbakken. (Foto: Gunnar Nygård, Odalsnytt)
Alle resultater
Odal SK's nettsider
Se reportasje og bilder på Odalsportalen:
Deltakerrekord i Knapperrittet
160 bilder på facebook
Blogger:
Joakim Vika: Årets første seier
Kjell Karlsen: Hardrocx kjørte offensivt
Bildet: Joakim Vika i tet fran Kjell Karlsen (delvis skjult) og Anders Fiskvik. (Foto: Gunnar Nygård, Odalsnytt)
De beste i Knapperittet 23.06.2012: | ||||
Menn | ||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Klasse |
1 | Joakim Vika | Hedmark terrengsykkel | 01:20:40.3 | M30-39 |
2 | Lars-Ove Thoresen | Østmarka IL Sykkel | 01:20:41.7 | M30-39 |
2 | Kjell Karlsen | Kloppa Off Road Klubb | 01:20:41.9 | M40-49 |
4 | Anders Fiskvik | Hedmark terrengsykkel | 01:20:42.1 | M20-29 |
5 | Kjell Arild Lierhagen | Hedmark terrengsykkel | 01:21:10.1 | M40-49 |
6 | Stig Anders Stensby | Ottestad IL - Sykkel | 01:24:12.3 | M30-39 |
7 | Ole Dalsjø | Glåmdal SK | 01:25:07.4 | M20-29 |
8 | Jonas Amundsen | Nes SK | 01:25:09.6 | M17-19 |
9 | Thor Arne Dammen | Kjose IL - Sykkel | 01:25:10.1 | M40-49 |
10 | Bjørn Langsett | Eidsvoll SK | 01:25:12.7 | M40-49 |
Kvinner | ||||
1 | Heidi Kjernåsen Halbakken | Elverum Sykleklubb | 01:32:12.8 | K40-49 |
2 | Siw Elin Weideborg | Brumunddal SK | 01:40:15.0 | K40-49 |
3 | Heidi Grønvold Bøe | Jømna/Heradsbygd-Sykkel | 01:49:08.9 | K50+ |
4 | Elisabeth Melby Hagen | Aurskog/Finstadbru SK Sykkel | 01:49:17.4 | K40-49 |
5 | Kari Anne Johansen | Fjellfoten SK | 01:50:09.3 | K40-49 |
Klassevinnere: | ||||
Klasse | Navn | Klubb | Tid | |
M15-16 | Lasse Ringkilen | Nes SK | 00:39:24.5 | (20 km) |
M17-19 | Jonas Amundsen | Nes SK | 01:25:09.6 | |
K20-29 | Cathrine Andersen | Odal SK | 01:53:25.8 | |
M20-29 | Anders Fiskvik | Hedmark terrengsykkel | 01:20:42.1 | |
K30-39 | Margrethe Linner Trondsrud | Sand IF | 01:56:47.9 | |
M30-39 | Joakim Vika | Hedmark terrengsykkel | 01:20:40.3 | |
K40-49 | Heidi Kjernåsen Halbakken | Elverum Sykleklubb | 01:32:12.8 | |
M40-49 | Kjell Karlsen | Kloppa Off Road Klubb | 01:20:41.9 | |
K50+ | Heidi Grønvold Bøe | Jømna/Heradsbygd-Sykkel | 01:49:08.9 | |
M50-59 | Finn Arne Lilleseth | Eidsvoll SK | 01:30:11.4 | |
M60-69 | Bjørn Mathiesen | Sarpsborg Sykleklubb | 01:39:01.7 |