Marita Linga ble beste dame på 13.54, Astrid Nybø ble nummer to på 14.40, og June Vestbø Steien ble nummer tre på 15.23.
Klassedelt resultatliste under billedserien.
Kvinner | |||
1 | Marita | Linga | 00:13:54 |
2 | Astrid | Nybø | 00:14:40 |
3 | June Vestbø | Steien | 00:15:23 |
4 | Tonje | Bolstad | 00:15:34 |
5 | Tone Hadler | Olsen | 00:15:40 |
6 | Birgitte | Orrebakken | 00:16:11 |
7 | Anne Karine | Midtbø | 00:16:31 |
8 | Siv Hege | Håvardsthun | 00:16:36 |
9 | Svanhild | Vestbø | 00:17:07 |
10 | Maria Vestbø | Steien | 00:18:00 |
11 | Unni Moberg | Andersen | 00:18:38 |
12 | Heidi | Hevrøy | 00:19:24 |
13 | Grethe | Bines | 00:19:32 |
14 | Kirsten | Hauen | 00:19:47 |
15 | Nina | Linden | 00:20:00 |
16 | Solfrid | Forstrønen | 00:20:14 |
17 | Vilde | Røttingen | 00:20:37 |
18 | Emma Sofie | Færevåg | 00:25:13 |
19 | Marthe | Thomassen | 00:26:49 |
20 | Vilde Madelen | Moberg Andersen | 00:27:59 |
21 | Trine | Eyjolfsdottir | 00:33:05 |
22 | Emma | Eidsvik | 00:36:31 |
23 | Emma Bahus | Heimtoft | 00:36:31 |
24 | Tilde | Baggen | 00:36:31 |
25 | Mathilde | Eidsvik | 00:39:21 |
26 | Tina | Skogedal | 00:40:00 |
27 | Stine | Haugland | 00:52:45 |
Menn | |||
1 | Asbjørn | Berland | 00:09:44 |
2 | Svein Arne | Reiersen | 00:10:58 |
3 | Kai Arne | Helland | 00:10:59 |
4 | Thomas | Andersen | 00:11:12 |
5 | Øyvind | Odland | 00:11:12 |
6 | Håvard | Austevoll | 00:11:12 |
7 | Gitle | Snilstveit | 00:11:46 |
8 | Øyvind | Sølberg | 00:11:54 |
9 | Lars | Lindèn | 00:11:54 |
10 | Stian | Dahle | 00:11:56 |
11 | Kjetil | Styrvoll | 00:12:04 |
12 | Andreas Thuen | Bjørke | 00:12:17 |
13 | Tommy | Steinsland | 00:12:19 |
14 | Espen | Austestad | 00:12:20 |
15 | Kjetil | Pedersen | 00:12:24 |
16 | Rune | Sævareid | 00:12:48 |
17 | Klas | Færøyvik | 00:12:55 |
18 | Eirik Spangello | Haga | 00:13:06 |
19 | Eivind | Bøe Johannessen | 00:13:07 |
20 | Vegard | Berget | 00:13:22 |
21 | Børge | Brekke | 00:13:38 |
22 | Bjarte | Moberg | 00:13:42 |
23 | Thomas | Eriksen | 00:13:58 |
24 | Håvard Lund | Eide | 00:14:02 |
25 | Lars Hadler | Olsen | 00:14:15 |
26 | Markus | Slettebakken | 00:14:23 |
27 | Arne | Bjørndal | 00:14:24 |
28 | Kurt | Olsen | 00:14:32 |
29 | Endre | Liseth | 00:14:32 |
30 | Vegard | Liseth | 00:14:41 |
31 | Knut Spangello | Haga | 00:14:57 |
32 | Erlend | Hevrøy | 00:14:58 |
33 | Erik | Bøe Johannessen | 00:15:06 |
34 | Ørjan | Myrlid | 00:15:07 |
35 | Vidar | Thorstad | 00:15:07 |
36 | Øyvind | Blindheim | 00:15:14 |
37 | Vidar | Mjånes | 00:15:25 |
38 | Jan Ove | Orrebakken | 00:15:26 |
39 | Knut | Hanken | 00:15:48 |
40 | Lasse | Styrvoll | 00:16:06 |
41 | Morten | Hamre | 00:16:09 |
42 | Markus | Heggland Myrlid | 00:16:35 |
43 | Sondre | Midtbø | 00:16:35 |
44 | Bendik | Oen | 00:16:36 |
45 | Jonatan | Brekke | 00:16:36 |
46 | Tor | Berntsen | 00:16:47 |
47 | Sander | Storum Vikøyr | 00:17:00 |
48 | Finn | Steien | 00:17:00 |
49 | Anders Solberg | Strønen | 00:17:05 |
50 | Kasper | Færøvik | 00:17:08 |
51 | Ulrik | Berntsen | 00:17:28 |
52 | Elias | Storum Vikøyr | 00:17:48 |
53 | John Arne | Rød | 00:18:01 |
54 | Johanne O | Orrebakken | 00:18:04 |
55 | Hallvard Fykse | Gullbrå | 00:18:16 |
56 | Sindre | Brodahl | 00:19:18 |
57 | Henrik | Toft | 00:19:18 |
58 | Olav | Hauge | 00:20:00 |
59 | Bryn | Erickson | 00:20:21 |
60 | ERIK | Toft | 00:14:36 |
61 | Andreas | Borcherding | 00:21:25 |
62 | Martin | Brekkum | 00:22:09 |
63 | Jardar | Davanger | 00:23:20 |
64 | Nicholas | Haugland | 00:23:30 |
65 | Kenneth | Hausberg | 00:23:48 |
66 | Roger | Gravelsæter | 00:24:04 |
67 | Henrik | Eyjolfsson | 00:28:05 |
68 | Kristen | Davanger | 00:32:45 |
69 | Eyjolfur | Sigmarsson | 00:33:05 |
70 | Erlend | Linden Nesse | 00:35:00 |
Nicholas Haugland fullførte i fin stil på 23.30.
Tone Hadler Olsen ble nummer fem av damene.
Bjarte Moberg og Heidi Hevrøy
Solfrid Forstrønen
Kurt Olsen løp på 14.32
Øyvind Blindheim sine muskler bragte ham til toppen på 15.14.
På grunn av puljevis start kommer nummer to Svein Arne Reiersen i mål før vinneren. Tiden til Reiersen ble 10.58.
Disse tre fikk samme tid i mål: Øyvind Odland, Thomas Andersen og Håvard Austevoll.
Håvard Austevoll, tredelt fjerdeplass på 11.12. Som trøyen viser deltok han også i tredagersløpet Vøringfoss Race sist helg, da ble han nummer seks.
Asbjørn Berland har hatt en litt tung sesong i år, men nå begynner det å løsne, sa han til Kondis.no etter løpet. Dette løpet var teknisk krevende, spesielt i starten, men det var en god oppkjøring til Stoltzekleiven opp, sa Berland, som slo Jon Tvedts gamle løyperekord med ett sekund. Løypa er lagt litt om, så tidene er ikke helt sammenlignbare.
Gitle Snilstveit ble nummer sju på 11.46.
Andreas Thuen Bjørke, 12.17 og 12.plass.
Han kom seg opp i fin stil på 12.19, men når han skulle ned igjen gikk det ikke så bra for Tommy Steinsland. Her på vei til Legevakten for sying.
Det var mange unge deltakere med, her er det Erlend Linden Nesse og Tina Skogedal som kommer i mål.
June Vestbø Steien var beste jente i klassen til og med 15 år, tiden ble 15.23.
Tonje Bolstad, nummer to i klassen tom 15 år.
Emma Sofie Færevåg, nummer sju i klassen tom 15 år
Vegard Berget, 13.22.
Svanhild Vestbø og Martin Brekkum
Øyvind Odland var raskest i klassen t.o.m. 15 på, tiden ble 11.12, nesten to minutter før andremann som var Eirik Spangelio Haga.
98-årgangen på Nore Neset skule stilte mannsterkt. Fra venstre Elias Storum Vikøyr, Kasper Færøvik, Knut S. Haga, Sander Storum Vikøyr og Erlend Hevrøy.
Tok ut alt: Thomas Andersen ( i rødt), Kai Arne Helland til venstre og Håvard Austevoll tok ut alt på veien til toppen.
Klassedelte resultater
Gutter tom 15 år | |||
Fornavn | Etternavn | Gruppe | Tid |
Øyvind | Odland | G - K1 | 00:11:12 |
Eirik Spangello | Haga | G - K1 | 00:13:06 |
Lars Hadler | Olsen | G - K1 | 00:14:15 |
Vegard | Liseth | G - K1 | 00:14:41 |
Knut Spangello | Haga | G - K1 | 00:14:57 |
Erlend | Hevrøy | G - K1 | 00:14:58 |
Lasse | Styrvoll | G - K1 | 00:16:06 |
Markus | Heggland Myrlid | G - K1 | 00:16:35 |
Sondre | Midtbø | G - K1 | 00:16:35 |
Bendik | Oen | G - K1 | 00:16:36 |
Jonatan | Brekke | G - K1 | 00:16:36 |
Sander | Storum Vikøyr | G - K1 | 00:17:00 |
Kasper | Færøvik | G - K1 | 00:17:08 |
Ulrik | Berntsen | G - K1 | 00:17:28 |
Elias | Storum Vikøyr | G - K1 | 00:17:48 |
Hallvard Fykse | Gullbrå | G - K1 | 00:18:16 |
Sindre | Brodahl | G - K1 | 00:19:18 |
Henrik | Toft | G - K1 | 00:19:18 |
Jardar | Davanger | G - K1 | 00:23:20 |
Nicholas | Haugland | G - K1 | 00:23:30 |
Henrik | Eyjolfsson | G - K1 | 00:28:05 |
Erlend | Linden Nesse | G - K1 | 00:35:00 |
Daniel | Skogedal | G - K1 | |
Gutter 16-30 år | |||
Fornavn | Etternavn | Gruppe | Tid |
Asbjørn | Berland | G - K2 | 00:09:44 |
Kai Arne | Helland | G - K2 | 00:10:59 |
Håvard | Austevoll | G - K2 | 00:11:12 |
Gitle | Snilstveit | G - K2 | 00:11:46 |
Øyvind | Sølberg | G - K2 | 00:11:54 |
Stian | Dahle | G - K2 | 00:11:56 |
Andreas Thuen | Bjørke | G - K2 | 00:12:17 |
Espen | Austestad | G - K2 | 00:12:20 |
Eivind | Bøe Johannessen | G - K2 | 00:13:07 |
Vegard | Berget | G - K2 | 00:13:22 |
Håvard Lund | Eide | G - K2 | 00:14:02 |
Markus | Slettebakken | G - K2 | 00:14:23 |
eRIK | Bøe Johannessen | G - K2 | 00:15:06 |
Anders Solberg | Strønen | G - K2 | 00:17:05 |
John Arne | Rød | G - K2 | 00:18:01 |
Andreas | Borcherding | G - K2 | 00:21:25 |
Martin | Brekkum | G - K2 | 00:22:09 |
Gutter 31+ | |||
Fornavn | Etternavn | Gruppe | Tid |
Svein Arne | Reiersen | G - K3 | 00:10:58 |
Thomas | Andersen | G - K3 | 00:11:12 |
Lars | Lindèn | G - K3 | 00:11:54 |
Kjetil | Styrvoll | G - K3 | 00:12:04 |
Tommy | Steinsland | G - K3 | 00:12:19 |
Kjetil | Pedersen | G - K3 | 00:12:24 |
Rune | Sævareid | G - K3 | 00:12:48 |
Klas | Færøyvik | G - K3 | 00:12:55 |
Børge | Brekke | G - K3 | 00:13:38 |
Bjarte | Moberg | G - K3 | 00:13:42 |
Thomas | Eriksen | G - K3 | 00:13:58 |
Arne | Bjørndal | G - K3 | 00:14:24 |
Kurt | Olsen | G - K3 | 00:14:32 |
Endre | Liseth | G - K3 | 00:14:32 |
Ørjan | Myrlid | G - K3 | 00:15:07 |
Vidar | Thorstad | G - K3 | 00:15:07 |
Øyvind | Blindheim | G - K3 | 00:15:14 |
Vidar | Mjånes | G - K3 | 00:15:25 |
Jan Ove | Orrebakken | G - K3 | 00:15:26 |
Knut | Hanken | G - K3 | 00:15:48 |
Morten | Hamre | G - K3 | 00:16:09 |
Tor | Berntsen | G - K3 | 00:16:47 |
Finn | Steien | G - K3 | 00:17:00 |
Olav | Hauge | G - K3 | 00:20:00 |
Erik | Toft | G - K3 | 00:14:36 |
Kenneth | Hausberg | G - K3 | 00:23:48 |
Roger | Gravelsæter | G - K3 | 00:24:04 |
Eyjolfur | Sigmarsson | G - K3 | 00:33:05 |
Jenter tom 15 år | |||
Fornavn | Etternavn | Gruppe | Tid |
June Vestbø | Steien | J - K1 | 00:15:23 |
Tonje | Bolstad | J - K1 | 00:15:34 |
Birgitte | Orrebakken | J - K1 | 00:16:11 |
Johanne O | Orrebakken | J - K1 | 00:18:04 |
Kirsten | Hauen | J - K1 | 00:19:47 |
Vilde | Røttingen | J - K1 | 00:20:37 |
Emma Sofie | Færevåg | J - K1 | 00:25:13 |
Marthe | Thomassen | J - K1 | 00:26:49 |
Vilde Madelen | Moberg Andersen | J - K1 | 00:27:59 |
Trine | Eyjolfsdottir | J - K1 | 00:33:05 |
Emma | Eidsvik | J - K1 | 00:36:31 |
Emma Bahus | Heimtoft | J - K1 | 00:36:31 |
Tilde | Baggen | J - K1 | 00:36:31 |
Mathilde | Eidsvik | J - K1 | 00:39:21 |
Tina | Skogedal | J - K1 | 00:40:00 |
Stine | Haugland | J - K1 | 00:52:45 |
Jenter 16-30 år | |||
Fornavn | Etternavn | Gruppe | Tid |
Astrid | Nybø | J - K2 | 00:14:40 |
Siv Hege | Håvardsthun | J - K2 | 00:16:36 |
Maria Vestbø | Steien | J - K2 | 00:18:00 |
Bryn | Erickson | J - K2 | 00:20:21 |
Jenter 31+ | |||
Fornavn | Etternavn | Gruppe | Tid |
Marita | Linga | J - K3 | 00:13:54 |
Tone Hadler | Olsen | J - K3 | 00:15:40 |
Anne Karine | Midtbø | J - K3 | 00:16:31 |
Svanhild | Vestbø | J - K3 | 00:17:07 |
Unni Moberg | Andersen | J - K3 | 00:18:38 |
Heidi | Hevrøy | J - K3 | 00:19:24 |
Grethe | Bines | J - K3 | 00:19:32 |
Nina | Linden | J - K3 | 00:20:00 |
Solfrid | Forstrønen | J - K3 | 00:20:14 |
Kristen | Davanger | J - K3 | 00:32:45 |
Linda | Skogedal | J - K3 | #VERDI! |
Uten tid:
Henrik Eyjolfsson
Eyjolfur Sigmarsson
Trine Eyjolfsdottir
Linda Skogedal
Tina Skogedal
Daniel Skogedal
Erlend Linden Nesse
Nina Lindén