Gishe Abdi Wako tok ledelsen fra start og etter bare noen hundre meter hadde han god margin til resten av feltet. 32:08,8 er en veldig god tid på 10 km tatt i betraktning at 2 km går på stier i Hovemoen hvor det ikke er lett å holde samme fart som på gangstiene på Strandpromenaden.
Fjorårsvinner Gustav Follerås løp også meget sterkt, ble nummer to også under rekorden og forbedret sin tid fra i fjor med 2:30 minutter. Asgeir Bakken Rognstad, NTNUI løp også under gamlerekorden.
Hilde Drugli som har vært totalvinner 3 ganger i Strandpromenaden forbedret rekorden til Kjersti Herberg med 10 sekunder. "Godt at vi litt eldre også kan vinne og sette rekorder" uttrykte hun glad til Litrim etter målplassering. Nest best ble Brit Pettersen Tofte som vant klasse K5. 12 år gamle Mari Nordlunde løp inn til den imponerende tiden 42:11,5.
Liv
Foto: Hans Adolfsson
Vi kommer tilbake med flere bilder på fredag!
Det var fine løpsforhold langs Lågens bredd i dag og det ble derfor mange gode resultater og forbedringer av personlig tider i forhold til i fjor.
I alt 126 deltakere fullførte Strandpromenaden i år og det var et fint skue på de fine plenene langs Lågen.
Flere bilder som Hans Adolfsson har tatt!
Arrangør: Litrim
M0 Menn - 15 år
|
|||
1.
|
Petter Stakston
|
Søre Ål IL
|
37:58.5
|
2.
|
Edvard Raddum Skaug
|
LIF
|
38:13.6
|
3.
|
Vetle Brekmo
|
LIF
|
40:56.1
|
4.
|
Andre Bjugstad
|
Brøttum
|
42:39.6
|
5.
|
Håkon Andresen Kjonerud
|
LIF
|
44:28.2
|
6.
|
Ingvar Owren
|
Vingrom Il
|
47:58.9
|
|
|
|
|
M1 Menn 16 - 35 år aktive
|
|||
1.
|
Gishe Abdi Wako
|
LIF
|
32:08.8
|
2.
|
Gustav Follerås
|
LIF
|
34:10.9
|
3.
|
Asgeir Bakken Rognstad
|
NTNUI
|
34:46.2
|
4.
|
Magnus Bleken
|
Rudsbygd IL
|
39:34.9
|
5.
|
Morten Sand
|
Vegveset BIL
|
40:55.0
|
6.
|
Øyvind Trøen
|
Ren-Eng
|
47:58.1
|
|
|
|
|
M2 Menn 16 - 29 år
|
|||
1.
|
Erling Tofte
|
Lillehammer Skiklub
|
40:50.2
|
2.
|
Erling Bjørnson
|
Follebu Skiklubb
|
41:29.2
|
3.
|
Eirik Solbakken
|
|
43:31.4
|
4.
|
Hans Thorvald Nygaard
|
Vestringer IL
|
50:29.4
|
5.
|
Thomas Skaug
|
|
52:26.5
|
|
|
|
|
M3 Menn 30 - 39 år
|
|||
1.
|
Sindre Viberg
|
EIDSIVA Bil
|
38:19.9
|
2.
|
Geir Sandbakken
|
|
39:46.3
|
3.
|
TERJE A.W ANDREASSEN
|
LILLEHAMMER SKIKLUBB
|
40:28.4
|
4.
|
Geir Andre Holum-Jakobsen
|
Næroset IL
|
43:05.2
|
5.
|
Bernt Tennstrand
|
Mesnali
|
45:29.1
|
6.
|
Morten Paulsen
|
Lillehammer Akeklubb
|
46:14.4
|
7.
|
Børre Storhagen
|
|
53:28.3
|
|
|
|
|
M4 Menn 40 - 49 år
|
|||
1.
|
Geir Strandbakke
|
Moelven IL
|
36:36.6
|
2.
|
Ulf Holberg
|
Gyldne Treangel
|
38:20.6
|
3.
|
Jørn Gunnar Kleven
|
Eidsiva BIL
|
39:34.1
|
4.
|
Stein Jørstad
|
Follebu Skiklubb
|
39:52.7
|
5.
|
Jon Halvor Midtmageli
|
ØTI
|
40:05.5
|
6.
|
Fritjof Loen
|
|
40:19.7
|
7.
|
Arnt Nyborg
|
Team Sport1 Lillehammer
|
40:23.3
|
8.
|
Per Martin Johansen
|
LSK
|
40:35.8
|
9.
|
Mads Holten - Andersen
|
|
40:53.9
|
10.
|
Åge Walter Inderdal
|
Lillehammer Skiklub
|
41:00.4
|
11.
|
Knut Hagemoen
|
Gausdal
|
41:04.8
|
12.
|
Kjell Harald Gullord
|
Biri Pjall & Pedal
|
41:33.2
|
13.
|
Roar Mikkelsen
|
LSK
|
41:36.8
|
14.
|
Ulf Johansson
|
Brøttum IL
|
41:53.9
|
15.
|
Piet Verhees
|
Brøttum Il
|
42:05.0
|
16.
|
Eirik Røysheim
|
Team Sport1 Lillehammer
|
42:30.6
|
17.
|
Mikal Bjørnaa
|
LSK
|
42:35.2
|
18.
|
Trond Nordstrand
|
NKGS
|
42:58.7
|
19.
|
Per Gunnar Stakston
|
Søre Ål IL
|
44:25.7
|
20.
|
Ola Kjonerud
|
DnB NOR BIL
|
44:34.1
|
21.
|
Jan Lenndin
|
|
44:59.6
|
22.
|
Freddy Jensen
|
Pirion
|
46:11.5
|
23.
|
Andreas Karlsen
|
Ring Il
|
47:35.7
|
24.
|
Arnt Erik Andreassen
|
Andreassen BIL
|
48:05.8
|
25.
|
Torgeir Kval
|
Ubil
|
48:52.0
|
26.
|
Erik Magnus Ring
|
|
51:48.0
|
27.
|
Erik Thoresen
|
LIF
|
51:48.5
|
28.
|
Arnt Steinar Olasveen
|
Lillehammer S.K.
|
51:54.7
|
29.
|
Morten Linvollen
|
|
52:21.4
|
|
|
|
|
M5 Menn 50 - 59 år
|
|||
1.
|
Vidar Åsly
|
Ringebu-Fåvang
|
39:21.2
|
2.
|
Per Solbakken
|
Lillehammer Skiklub
|
42:24.8
|
3.
|
Knut Libakken
|
Redalen IL
|
42:50.6
|
4.
|
Egil Paulsrud
|
Gausdal
|
44:57.4
|
5.
|
Rune Edvardsen
|
Vegkontoret Bil
|
45:26.7
|
6.
|
Geir Jensen
|
Tele Bil
|
45:52.8
|
7.
|
Nils Jørgen Kristiansen
|
|
46:32.0
|
8.
|
Morten Thorsrud
|
Trofe AS
|
46:55.6
|
9.
|
Guttorm S Gunstad
|
Ernst & Young Bil
|
47:16.7
|
10.
|
Torbjørn Bjørnson
|
|
47:27.3
|
11.
|
Mikael German
|
LIK
|
47:46.9
|
12.
|
Jan Ingar Hagen
|
Vestringen
|
48:25.8
|
13.
|
Erik Skogestad
|
LS Bil
|
48:28.2
|
14.
|
Pål Hjorthol
|
LSK
|
48:51.3
|
15.
|
Arne Stonor
|
Søre Ål
|
49:13.3
|
16.
|
Bjørn Ola Foss
|
Gausdal FIK
|
49:34.3
|
17.
|
John Sylliåsen
|
|
53:58.8
|
18.
|
Leiv Roar Østerhagen
|
Vegkontoret Bil
|
54:16.3
|
|
|
|
|
M6 Menn 60 - 69 år
|
|||
1.
|
Eivind Nybakken
|
Ringebu/Fåvang
|
41:29.8
|
2.
|
Jon Krogsveen
|
Ringebu/Fåvang Skiklub
|
43:52.0
|
3.
|
Arne Brudal
|
Eidsiva Energi As
|
44:17.4
|
4.
|
Dag Amundsen
|
Ullensaker Kisa IL
|
44:50.1
|
5.
|
Agnar Skutbergssveen
|
|
45:25.9
|
6.
|
Einar Haugen
|
|
45:40.4
|
7.
|
Alfred Unosen
|
Rudsbygd IL
|
46:45.3
|
8.
|
Petter Marum
|
Lillehammer Skiklub
|
47:05.8
|
9.
|
Øystein Roland
|
Eidsiva IL
|
47:43.5
|
10.
|
Helge Leonardsen
|
|
52:49.9
|
11.
|
Otto Øye
|
Roterud IL
|
1:02:15.7
|
|
|
|
|
M7 Menn 70 år -
|
|||
1.
|
Åge Ludvigsen
|
Eidsiva
|
50:47.1
|
|
|
|
|
K0 Kvinner - 15 år
|
|||
1.
|
Mari Nordlunde
|
Lif
|
42:11.5
|
2.
|
Nora B. Apelgren
|
LIF
|
44:28.7
|
3.
|
Martine Korslund
|
Roterud IL
|
46:27.9
|
4.
|
Sigrid Linn
|
Follebu
|
48:15.9
|
5.
|
Inger Marit Linvolden
|
Roterud
|
50:16.3
|
6.
|
Karoline Bye Øren
|
Lillehammer Skiklub
|
57:22.1
|
7.
|
Stine Eggen Persson
|
Vingrom IL
|
57:23.4
|
8.
|
Andrea Freng
|
Brøttum IL
|
57:28.4
|
|
|
|
|
K1 Kvinner 16 - 35 år aktive
|
|||
1.
|
Sigrid Kleveland
|
LIF
|
46:07.1
|
|
|
|
|
K2 Kvinner 16 - 29 år
|
|||
1.
|
Stine Marie Borgen
|
Ren-Eng
|
48:14.1
|
2.
|
Karoline Bakken
|
|
49:29.0
|
3.
|
Kristine Alice Brendmo
|
Korgen
|
55:17.1
|
4.
|
Oda Hovsengen
|
|
55:33.2
|
|
|
|
|
K3 Kvinner 30 - 39 år
|
|||
1.
|
Reidun Karlsen
|
|
44:00.2
|
2.
|
Johanne Haugen
|
Lillehammer Ro Og Kajakk
|
47:40.9
|
3.
|
Marthe Tøsse Løvseth
|
Statens Vegvesen BIL
|
49:00.5
|
4.
|
Hanne Monica Storhagen
|
Lillehammer Ake Og Bob
|
49:25.0
|
5.
|
Astrid Smidesang
|
Rinna IL
|
49:48.8
|
6.
|
Eivor Løkken
|
|
56:01.9
|
7.
|
Hanne Pedersen
|
Rinna IL
|
1:05:48.4
|
|
|
|
|
K4 Kvinner 40 - 49 år
|
|||
1.
|
Liv Hilde Drugli
|
Lif
|
40:28.6
|
2.
|
Hege Skari
|
|
43:14.0
|
3.
|
Miriam Delphin Gulbrandsen
|
OSS BILL
|
44:37.8
|
4.
|
Kari-Anne Fredriksen
|
LS BIL
|
45:56.9
|
5.
|
Line Loen
|
Lillehammer Skiklub
|
47:12.8
|
6.
|
Marie Lundemo
|
SAS Skiklubb
|
48:46.1
|
7.
|
Pia Neegaard
|
Lillehammer Skiklub
|
50:31.9
|
8.
|
Irene Håbrekke
|
|
51:15.8
|
9.
|
Linda Breidablik
|
Lillehammer Skiklub
|
51:43.6
|
10.
|
Guri Owren
|
Vingrom IL
|
52:53.6
|
11.
|
June Olaussen
|
Friskis & Svettis Lhmr
|
53:19.0
|
12.
|
Mette Eggen
|
Vingrom IL
|
53:24.1
|
13.
|
Berit Svarstad
|
Lsk
|
56:19.1
|
14.
|
Kari Strand Båtnes
|
LSK
|
57:07.4
|
15.
|
Thea Strand Bjørnaa
|
Lillehammer Skiklub
|
59:42.3
|
|
|
|
|
K5 Kvinner 50 - 59 år
|
|||
1.
|
Brit Tofte
|
Søre Ål IL
|
41:01.7
|
2.
|
Anne Størmer Steira
|
|
44:58.4
|
3.
|
Oddveig Kvikne Dotterud
|
Lillehammer Skiklub
|
48:52.4
|
4.
|
Marit Valset
|
Lillehammer Skiklub
|
52:07.7
|
5.
|
Trude Schistad
|
Veiva
|
54:26.4
|
6.
|
Grethe Lindstad
|
Lillehammer Ski Klubb
|
56:07.1
|