Hopp til hovedmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden
Sjøl om hun bare akkurat har fylt 21 år, så har Maiken Homlung Prøitz rukket å løpe for Norge i flere internasjonale mesterskap. Her ser vi henne under nordisk mesterskap i terrengløp i fjor høst der hun løp på det norske bronselaget. (Foto: Einar Børve)
Annonse
Annonse

Maiken Homlung Prøitz har U23-EM i Bergen som sesongens store mål

Hun har allerede klart kravet til U23-EM på to distanser, og sjøl om mange norske jenter jakter på de samme plassene, har Maiken Homlung Prøitz et godt håp om å være på plass i Bergen 17.-20. juli. 

Artikkelen fortsetter under annonsen


Du må logge inn for å lese denne artikkelen.

Er du ikke medlem?
Få digital tilgang for kun 10 kroner.

Bli medlem her!


Når du melder deg inn i Kondis, kan du velge mellom å tegne løpende månedlig medlemskap, medlemskap ut 2025 eller ut 2026. Velger du det siste inkluderer dette også et gavekort fra Löplabbet på 1500 kroner.

Logg inn som Kondismedlem:

Velg hvordan du vil logge inn. Har du fått ditt medlemsnummer kan du logge inn med medlemsnummeret og ditt postnummer: Har du ikke mottatt medlemsnummer enda? Logg inn med din ConnectID-bruker.

Løp

Del artikkelen