Med lite vind og ikke spesielt kaldt, var det ganske bra forhold i Bingenrunden på Sørum lørdag. De raskeste tapte nok likevel noen sekunder på at det stedvis var noen glatt.
Ole Petter Fjeld var helt suveren, men var han ikke fornøyd.
- Dette var ikke veldig bra. Før løpet var målet å komme godt ned på 15-tallet, men det gikk ikke i dag. Det løsnet litt rundt 3 km, men alt i alt er jeg ikke veldig fornøyd, fortalte han til Kondis etter løpet.
Bak den klare vinneren var det hard kamp om de neste plassene med Glen Røisgard, Lørenskog CK som den sterkeste på 17.19. Deretter fulgte Robert Hansen, Storgaten BIL og Roger Thompson, Driv IL Friidrett bare to og fire sekunder bak.
Marte Pedersen, Storgaten BIL var med 19.06 18 sekunder raskere enn Pernille Karlsen Antonsen, SK Vidar. Silje Christiansen, Driv IL Friidrett var tredje dame under 20 minutter med fire sekunders margin.
Dorte Foss, Raufoss IL Friidrett og Bjørn Tore Gullord, Lørenskog IL var lørdagens beste løpere i klasser over 50 år med henholdsvis 4. og 5. beste tid totalt på 20. 53 og 18.13.
Lørenskog FIL hjemmeside
Samleside for løp på Romerike 2016
Alle foto: Bjørn Hytjanstorp
Trioen som gjorde opp om plassene 2 til 4 (fra v.) Glen Røisgard, Robert Hansen og Roger Thompson.
Bjørn Tore Gullord har årets 5. beste tid på 5 km i 50-årsklassen i år med 17.24 i Fornebuløpet. Det ble 18.13 og en ny klasseseier under de vinterlige forholdene på Sørum.
Pernille Karlsen Antonsen ledet an blant jentene fra start men ble til slutt nr 2 med 19.24.
Kristian Brenni perset i den kontrollmålte 5 kilometeren med 19.09 til tross for tre fotballkamper i beina! Kristian spiller nemlig på EIFs G16-lag, og før løpet i Sørum hadde han spilt inne-KM i LSK-hallen.
Marte Pedersen lå på 2. plass fra start og holdt rutinert distansen og vant på 19.06.
Tre klassevinnere på rekke og rad: Teodor Hansen (M12-13), Lars Sverdrup-Thygeson (M55-59) og Kjetil Brynildsen (M45-49).
Rune Holmen ble 3. mann i M40-44.
Bjorn Lauglo foran Silje Christiansen tidlig i løpet. I mål ble det rett under 20 blank på Silje og rett over for Bjørn.
Ole Jakob Michelsen leder an en gruppe med løpere og avanserte i feltet og inn på 19.41.
Asbjørn Oppegaard og Dorte-Foss fører an i neste gruppe.
Resultater Vinterkarusellen 2.løp Sørum 12.11.2016:
Ny resultatliste pr 14.11:
Kvinner 12-13 | ||||
1 | Ida Christiansen Engen | Enebakk IF | 23:49 | |
2 | Thea Christiansen Engen | Enebakk IF | 28:22 | |
3 | Sofia Kolseth | NOTEAM | 44:07 | |
Kvinner 14-15 | ||||
1 | Pernille Karlsen Antonsen | Sk Vidar | 19:24 | |
2 | Anne Gine Løvnes | Romerike Friidrett | 21:22 | |
Kvinner 18-19 | ||||
1 | Loise Mogstad-Allum | NOTEAM | 22:08 | |
Kvinner 20-22 | ||||
1 | Oda Lægran | SK Vidar | 21:21 | |
Kvinner 23-34 | ||||
1 | Marthe Pedersen | Storgaten BIL | 19:06 | |
2 | Helene Lillekvelland | FFI BIL | 27:49 | |
Kvinner 35-39 | ||||
1 | Anne Andersen | Sløyfa | 21:08 | |
2 | Hege S Bue | NOTEAM | 29:40 | |
Kvinner 40-44 | ||||
1 | Silje Christiansen | Driv Idrettslag - Friidrett | 19:56 | |
Kvinner 45-49 | ||||
1 | Monica Sannerud | Raumnes & Årnes IL | 23:00 | |
2 | Randi Frøyland | NOTEAM | 23:09 | |
3 | Monica Nyheim | Bil Ahus | 23:10 | |
4 | Siri Anne Mørk | Gjerdrum IL | 24:51 | |
Kvinner 50-54 | ||||
1 | Dorte Foss | Raufoss Friidrett | 20:53 | |
2 | Anne Myhr | SK Vidar | 21:40 | |
3 | Ingjerd owren | Statsbygg Bil | 23:16 | |
4 | Karianne Tangen | Fürst BIL | 26:09 | |
Kvinner 55-59 | ||||
1 | Kari Elisabeth Oustad | Bil Ahus | 26:40 | |
2 | Mari-Anne Egge Ranheim | Romerike runners team | 29:36 | |
3 | Kari Jensen | Romerike runners team | 29:57 | |
4 | Mette Tandberg | NOTEAM | Fullført | |
Kvinner 60-64 | ||||
1 | Torill Bergland | Høvik JOGG | 24:27 | |
2 | Elisabeth Skaret | NOTEAM | 25:57 | |
3 | Inger Aamodt Berg | Høvik JOGG | 26:03 | |
4 | Anne Karin Brandt | Privat | Fullført | |
Kvinner 65-69 | ||||
1 | Inger Berntzen | Fet Friidrettsklubb | 26:47 | |
Kvinner 75-79 | ||||
1 | Signy Henden Rustlie | Lørenskog FIL | 33:01 | |
Menn 12-13 | ||||
1 | Teodor Hansen | Storgaten BIL | 19:35 | |
2 | Nikolai Solum | SK Vidar | 21:26 | |
Menn 14-15 | ||||
1 | Kristian Brenni | Privat | 19:09 | |
2 | Sander Myhre Sauge | Aurskog Høland Triatlon | 21:00 | |
3 | Tage Pedersen | NOTEAM | 26:09 | |
Menn 16-17 | ||||
1 | Magnus Sedinussen | NOTEAM | 18:58 | |
2 | Njål Pedersen | NOTEAM | 19:21 | |
Menn 20-22 | ||||
1 | Ole-Petter Fjeld | TFIK | 15:53 | |
Menn 23-34 | ||||
1 | Glen Røisgaard | Lørenskog CK | 17:19 | |
2 | Andres Gulliksrud | Team Bjerkrheim | 19:12 | |
3 | Anders Brænna | Extra Lørenfallet | 19:36 | |
4 | Rolf Sindre Johanssen Libakken | NOTEAM | 19:38 | |
5 | Ole Jakob Michelsen | NOTEAM | 19:41 | |
6 | Bjørnar Hornnes | Vik IL | 20:41 | |
7 | Tobias Lillekvelland | FFI BIL | 20:45 | |
8 | Erik Andrè Kristiansen | Extra Lørensfalle | 20:48 | |
Menn 35-39 | ||||
1 | Øistein Olsen | Lørenskog Friidrettslag | 18:51 | |
2 | Bent Ulseth | Aurskog-Høland Triatlon | 19:46 | |
3 | Steinar Lund | Bjørklangen SF | 19:55 | |
4 | Magnus Søby Markus | Høland IL | 22:15 | |
5 | Lars Gøran Back | NOTEAM | 22:17 | |
6 | Stian Svendsen | Høland IL | 22:24 | |
7 | Arnold Slåen | Aim Norway | 29:54 | |
Menn 40-44 | ||||
1 | Robert Hansen | Storgaten BIL | 17:21 | |
2 | Roger Thompson | Driv Idrettslag - Friidrett | 17:23 | |
3 | Rune Holmen | Halmsås og Omegn Skilag | 19:40 | |
4 | Per Ivar Hoelsengen | Raumnes & Årnes IL | 21:51 | |
5 | Steinar Wølner | NOTEAM | 22:20 | |
6 | Christian Andersen | Team Andersen | 23:45 | |
7 | Morten Vilbo Sørum | Raumar | 28:40 | |
Menn 45-49 | ||||
1 | Kjetil Brynildsen | Lørenskog Friidrettslag | 19:27 | |
2 | Morten Gammelsæter | Oppegård Bil | 20:12 | |
3 | Jørgen J Kind | Afsk | 20:16 | |
4 | Torfin Olsen | Romerike runners team | 21:12 | |
5 | Tor Edvin Hoelsengen | Raumnes & Årnes IL | 21:52 | |
6 | Sverre Waagø | Emilstugan O2 snapper Liga | 24:44 | |
7 | Raymond Røren Pedersen | NOTEAM | 26:12 | |
8 | Ståle Murud | Kløfta | 29:41 | |
Menn 50-54 | ||||
1 | Bjørn Tore Gullord | Lørenskog Friidrettslag | 18:13 | |
2 | Steinar Lien | Oppegård IL | 20:30 | |
3 | Einar Karlsen | Romerike runners team | 20:53 | |
4 | Michael Floater | OSi Friidrett | 21:01 | |
5 | Børre Olsen | Driv | 21:05 | |
6 | Dag Frode Bjerke | NOTEAM | 21:28 | |
7 | Lasse Finstad | Asko | 21:30 | |
8 | Pål Lampert | Romerike runners team | 21:48 | |
9 | Knut Ove Woldvik | Kløfta IL | 23:17 | |
10 | Kåre Chr. Olsen | A-K maskiner | 23:43 | |
11 | Tormod Allum | LHL-Helse | 29:57 | |
12 | Oddbjørn Homstvedt | NOTEAM | Fullført | |
Menn 55-59 | ||||
1 | Lars Sverdrup-Thygeson | Høvik IF | 19:00 | |
2 | Tor Ivar Hvam | Kløfta IL | 21:20 | |
3 | Torbjørn Torbjørnsen | NOTEAM | 21:23 | |
4 | Øyvind Huse | NOTEAM | 22:48 | |
5 | Ole Solberg | NOTEAM | 24:00 | |
6 | Dag Sundet | Nittedal IL | 24:18 | |
7 | Knut Engen | Nes O-lag | 25:23 | |
8 | Tor-Henning Lindhart | NOTEAM | 29:50 | |
9 | Modolv Ranheim | Romerike runners team | 30:58 | |
10 | Kjell Martinsen | Skedsmo Kommune | Fullført | |
10 | Kåre Svensson | UIO BIL | Fullført | |
10 | Åge Jensen | Romerike runners team | Fullført | |
Menn 60-64 | ||||
1 | Steinar Skaar | Løpsklubben 1814 BIL | 19:50 | |
2 | Asbjørn Oppegaard | Aurskog - Høland Friidrettslag - | 20:44 | |
3 | Gaute Bakken | NOTEAM | 21:37 | |
4 | Leif Damsgård | FFI Bil | 22:18 | |
5 | Stein T Dahl | Elixia | 22:19 | |
6 | Jahn Bakke | Sats | 22:28 | |
7 | Marino Jon Øien | BILpost | 23:11 | |
8 | Ketil Stølen | SINTEF | 24:15 | |
9 | Peder Back | NOTEAM | 24:17 | |
10 | Ove Aastorp | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 24:20 | |
11 | Thor Larsen | NOTEAM | Fullført | |
Menn 65-69 | ||||
1 | Bjørn Lauglo | Stovnerkameratene | 20:11 | |
2 | Tor-Arne Stenhaug | Romerike runners team | 20:53 | |
3 | Arne Johansen | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 21:34 | |
4 | Ivar Egberg | Blaker IL | 22:46 | |
5 | Arild Tormod Syversrud | Arcus Bil | 23:35 | |
6 | Rolf Meek | Romerike Friidrett | 23:52 | |
7 | Bjørn Knudsen | Stovnerkameratene | 24:03 | |
8 | Gunnar Fredrik Aasgaard | Lørenskog FIL / Kommune BIL | 24:46 | |
9 | Per Johan Dulsrud | Romerike runners team | 27:43 | |
10 | Jørn M Bakken | Høvik JOGG | 27:51 | |
11 | Alf-Steinar Lamo | RRT | 29:40 | |
12 | Dag Erichsrud | IL i BUL | 32:39 | |
13 | Asbjørn Ringstad | Lørenskog FIL | Fullført | |
13 | Vidar Sørum | Romerike runners team | Fullført | |
Menn 70-74 | ||||
1 | Kjell Jonhaugen | Nittedal IL | 22:13 | |
2 | Arne Ingelsrud | Oslo Sporveier | 24:07 | |
3 | Gunnar Lauritz Pedersen | Lørenskog Friidrettslag | 24:28 | |
4 | Vidar Rognerud | Raumnes&Årnes | 25:57 | |
5 | Odd Arne Døskeland | NOTEAM | 26:24 | |
6 | Ole Jonny Sørensen | Hadeland Friidrettsklubb | 26:53 | |
7 | Arne Luke | Ull/Kisa | Fullført | |
Menn 75-79 | ||||
1 | Petter Kildal | Haga IF | 26:58 | |
2 | Per O. Anthonsen | Nittedal IL | 29:27 | |
3 | Henning Høgheim | Ull/Kisa | 31:15 | |
Menn 80-84 | ||||
1 | Olav Linde | NOTEAM | Fullført |