68 troppet opp i Våler for å ta trappene til toppen av Gjerdrumsbaken mandag kveld. Arne Laurits Rossebø Lie var raskeste mann på hjemmebane med 3.56, tre sekunder foran Vetle Løchting fra Strandbygda. Kaja Skarpnord vant jenteklassen på 5.16, fem sekunder foran 12-åringen Carina Sveen fra Strandbygda.
Det ble en trivelig kveld for Vaaler IF med over dobbelt så mange deltakere som i fjor da bare 32 stilte opp i den 800 m lange og bratte motbakkesprinten som avluttes med trappeløp til toppen av stillaset.
Samleside for Gjerdrumsbakken opp
Resultater Gjerdrumsbakken opp 06.05.2013:
Gutter og jenter født 2004 og senere
Plas Navn Klubb Tid
Johanne B. Midtstundstad (04) Vaaler IF
Østen B. Midtsundstad (04) Vaaler IF
Anne Marte Tangen Siljuberg
Henning Hauge (06)
Felix Stenseth Olberg (06)
Amund Vestby Kornstad (07)
Thomas Dalen (04)
Eline G. Rognerud (06)
Tilde Bogstad Martinsen (07)
Mathias Engebakken (04)
Eirik Larsen Gjerdrum (06)
Gutter 2003
Lars Larsen Gjerdrum, Vaaler IF 5.42
Sondre Bogstad Martinsen Vaaler IF 6.55
Joakim Dalen Vaaler IF 5.54
Einar Rognerud 5.40
Jenter 2003
Sigrid Svenkerud Vaaler IF 8.32
Nora Midtsundstad 6.21
Gutter født 2002
1 August Myrvold 5.20
2 Jens Svenkerud Vaaler IF 5.57
3 Iver Brovold Midtsundstad Vaaler IF 6.11
4 Ole Alvin Fagerli Korsmo 7.55
5 Ingemar Østberg Vaaler IF 8.13
Jenter født 2001
1 Carina Sveen Strandbygda IL 5.21
Gutter født 2000
1 Andreas Hansen Beck 4.52
2 Lars Rivenes Vaaler IF 5.44
3 Konrad Østeberg Vaaler IF 5.50
4 Johan Østertun Homlung Vaaler IF 6.03
5 Jan Emil Larsen 6.14
6 Erling Vestby 8.09
Jenter Født 2000
1 Viktoria Stenseth Olberg 6.00
2 Kristine B. Rossebø Lie Vaaler IF 9.25
Gutter født 1999
1 Sindre Vassdal Johannesen Strandbygda IL 4.04
2 Hermann Stensby Hernes IL 4.35
2 Kristian Fodstad Karlsen Strandbygda IL 4.35
4 Magnus Myrvold 4.51
Jenter født 1999
1 Hanna Midtsundstad Vaaler IF 5.34
Gutter født 1998
1 Karsten Østeberg Vaaler IF 6.04
Gutter født 1997
1 Vetle Negaard 4.19
Jenter født 1997
1 Cristina Sveen Strandbygda IL 5.33
Gutter født 1996
1 Vetle Løcting, Strandbygda IL 3.59
2 Sigurd Nymoen 4.51
Jenter født 1996
1 Kaja Skarpnord 5.16
2 Kristiane S. Sletten 5.56
3 Cecilie Enger Mehl 6.40
4 Anne Gundersen 6.46
5 Sofie Roko Kroksti 6.52
6 Elise Rognstad 7.15
7 Anna Martine Strand 8.38
Gutter født 1995
1 Even Hedstrøm 4.11
Jenter født 1995
1 Hanna Svenneby 6.08
2 Henriette Østby 6.29
3 Frøydis Dybendal 6.52
4 Martine Bye 7.15
Gutter født 1994
1 Arne Laurits Rossebø Lie Vaaler IF 3.56
Jenter 1994
1 Hedda Bye Foss 5.34
2 Mia Sletten 6.33
3 Line Rognstad 6.39
Damer Junior
1 Eline Sund 5.36
Damer senior
1 Marianne Risåsen 5.47
Menn veteran
1 Håvard Hauge 4.47
2 Christian Svenkerud Vaaler IF 4.51
3 Geir Sormbroen 4.57
4 Inge Martin Haaberget 4.58
5 Knut Arne Siljuberg 5.04
6 Haavard Midtsundstad Vaaler IF 5.05
7 Morten Haugmo MH bevaring 5.11
8 Bjørn Håkon Skjerpen 7.23
9 Halvor Svenkerud Vaaler IF 8.08