STEIN ARNE NEGÅRDS BILDEGALLERI MED 238 BILDER
Stein Arne Negårds video fra Gåsbu Myr & Mote:
Lørdag sto 43 løpere i langløypa i bunnen av Lierberget i uvisshet om hva de skulle gjennom på 10 kilometer med myr og mote til målgang på Gåsbu Langrennsarena. Løpsleder Tommy Olsen hadde bløte minner fra to dager før, men heldigvis for deltagerne hadde nær 20 grader og endel vind tørket opp underlaget en god del.
Først opp de 415 trappetrinnene var Mjøsskiløper Håvard Hovde i suveren ledelse foran Espen Rusten og Lars Bovold. Marit Østvang var først oppe blant jentene - og hun ble der! Håvard derimot måtte smake den offensive åpningen og ble snart tatt igjen av seniorene Espen Rusten og "utholdenhetsmaskinen" Per Christian Lysaker Torgersrud, Team Parkettpartner
Etter å, ha holdt følge hele løypa, rykket Per Christian i egga før stadion og fikk en luke som han holdt inn på tiden 48.38. På suveren andreplass fulgte Espen Rusten fra Rena som ikke reiste tomhendt tilbake da han ble dagens vinner av klatreprisen for herrer! Tredjemann i mål ble unge Petter Vangen Lunåsmo fra Tynset og deretter kom juniorløpere på rekke og rad.
Blant damene var Marit Østvang suveren, og en tid på 58.58 er sterkt av NTG-eleven fra Tolga som også har har vist at hun en sterk løper i Ren-Eng-farger i år.
Hamar Sommerski
Marit Østvang, NTG-L/Tolga IL i tet på toppen av Lierberget. (Foto: Stein Arne Negård)
Resultatliste Gåsbu Myr og Mote 08.08.2015: |
|||||
J 9-10 år | |||||
Plass | Navn | Klubb | St.nr. | Tid | Etter |
Holtet, Thea Martinsen | Vang Sklf | 1 | |||
Nilsen, Ella | Vang Sklf | 13 | |||
Stensby, Maja M | Hamar SK | 2 | |||
G 9-10 år | |||||
Flagstad, Torjus | Vang Sklf | 18 | |||
Kvarstad, Henrik | Hamar SK | 3 | |||
Lillejordet, Jonas Lidahl | Vang Sklf | 4 | |||
J 11-12 år | |||||
1 | Ellinor Bårdseng | Vang Sklf | 15 | 13:29 | 00:00 |
2 | Selma Lindstad Børresen | Ottestad IL | 16 | 14:12 | 00:43 |
3 | Guro Lilleby | Vang Sklf | 38 | 21:19 | 07:50 |
4 | Amalie Aalstad | Vang Sklf | 39 | 21:27 | 07:58 |
G 11-12 år | |||||
1 | Jørgen Kvarstad | Hamar SK | 19 | 12:28 | 00:00 |
2 | Johannes Lindberget | Vang Sklf | 21 | 15:53 | 03:25 |
3 | Lars Wiken | Vang Sklf | 20 | 16:59 | 04:31 |
J 13-14 år | |||||
1 | Emma Bangstad Bergersen | Hamar SK | 25 | 11:53 | 00:00 |
2 | Mille Eide Nyhus | Ottestad IL | 23 | 12:27 | 00:34 |
3 | Dina Lidahl Lillejordet | Vang Sklf | 22 | 12:55 | 01:02 |
4 | Mathilde Skoglund Østvold | Vang Sklf | 17 | 13:42 | 01:49 |
5 | Tiril Flagstad | Vang Sklf | 24 | 13:56 | 02:03 |
G 13-14 år | |||||
1 | Embret Svestad-Bårdseng | Bækkelagets SK | 30 | 10:41 | 00:00 |
2 | Magnus M Stensby | Hamar SK | 29 | 10:58 | 00:17 |
3 | Erlend Andersen | Åslia Skilag | 31 | 11:00 | 00:19 |
4 | Ludvig Baksjøberget | Vang Sklf | 26 | 11:26 | 00:45 |
5 | Even Bordal | MjøsSki | 27 | 11:50 | 01:09 |
6 | Simen Brustad Lund | NOTEAM | 40 | 13:25 | 02:44 |
7 | Brage Sømoen | Vang Sklf | 28 | 18:51 | 08:10 |
J 15-16 år | |||||
1 | Anna Bårdseng | Vang Sklf | 34 | 12:16 | 00:00 |
G 15-16 år | |||||
1 | Simen Krogstie Bjørgan | Nordbygda/Løten Ski | 37 | 09:59 | 00:00 |
2 | Sigurd Rustad | Vang Sklf | 35 | 10:11 | 00:12 |
3 | Johannes Wiken | Vang Sklf | 36 | 12:59 | 03:00 |
K 17-20 år | |||||
1 | Marit Østvang | NTG-L/ Tolga IL | 105 | 58:58:00 | 00:00 |
2 | Kristine Slokvik | Ottestad IL | 101 | 01:09:58 | 11:00 |
3 | Christina Sveen | Strandbygda IL | 102 | 01:13:42 | 14:44 |
4 | Mathilde Bangstad Bergersen | Hamar SK | 104 | 01:14:39 | 15:41 |
5 | Agnes Lindstad Børresen | Ottestad IL | 32 | 01:15:48 | 16:50 |
6 | Madeleine Nilsen Austad | Mogutten IL - Ski | 106 | 01:21:21 | 22:23 |
7 | Martine Slokvik | Ottestad IL | 107 | 01:23:53 | 24:55 |
M 17-20 år | |||||
1 | Petter Vangen Lunåsmo | Tynset IF | 123 | 50:48:00 | 00:00 |
2 | Sigve Smedshammer | Tynset IF | 126 | 52:35:00 | 01:47 |
3 | Fredrik Helgestad | Hamar SK | 124 | 52:47:00 | 01:59 |
4 | Anders Nyaas | Tynset IF | 115 | 52:57:00 | 02:09 |
5 | Erlend Kvittum Nytrøen | Tynset IF | 112 | 53:16:00 | 02:28 |
6 | Johannes Bordal | MjøsSki | 121 | 53:32:00 | 02:44 |
7 | Jonas Strøm Scheie | Vang Sklf | 125 | 54:46:00 | 03:58 |
8 | Even Lindstad Børresen | Ottestad IL | 113 | 55:45:00 | 04:57 |
9 | Eirik Nordaas | Strandbygda IL | 118 | 55:55:00 | 05:07 |
10 | Kristian Larsen | MjøsSki | 140 | 56:01:00 | 05:13 |
11 | Håvard Hovde | MjøsSki | 109 | 56:04:00 | 05:16 |
12 | Ole Andreas Grøtting | Hernes IL | 127 | 56:07:00 | 05:19 |
13 | Ivar Jevne Arnesen | Hamar SK | 120 | 56:53:00 | 06:05 |
14 | Bård Eskil Bjørndalen | Magnor UL | 117 | 57:18:00 | 06:30 |
15 | Lars Kringlebotn | Ottestad IL | 119 | 59:15:00 | 08:27 |
16 | Sverre Bang Støeng | Hamar SK | 116 | 01:02:45 | 11:57 |
17 | Oskar Kjonerud-Waage | Ottestad IL | 122 | 01:06:27 | 15:39 |
DNF | Lars Bovold | Østby IL | 111 | ||
DNF | Per Ola Flaten Bredvold | Brøttum IL | 110 | ||
K 21-39 år | |||||
1 | Ellen Merethe Schjelderup Skarpsno | Alvdal IL | 128 | 01:07:52 | 00:00 |
2 | Ingrid Marstein | NOTEAM | 143 | 01:23:46 | 15:54 |
M 21-39 år | |||||
1 | Per Christian Lysaker Torgersrud | Team Parkettpartner | 141 | 48:34:00 | 00:00 |
2 | Espen G. Rusten | Rena | 133 | 48:45:00 | 00:11 |
3 | Halvor Korbøl Thoner | Slåstad IL | 132 | 53:25:00 | 04:51 |
4 | Simen Engebretsen Nordli | Vang Sklf | 131 | 56:28:00 | 07:54 |
5 | Sindre Rønning | Fossum IF | 134 | 01:09:27 | 20:53 |
6 | Stian F. Nielsen | NOTEAM | 142 | 01:11:36 | 23:02 |
M 40-49 år | |||||
1 | Jon Anders Bordal | MjøsSki | 144 | 56:47:00 | 00:00 |
2 | Hans Tore Riibe | Hamar SK | 135 | 57:32:00 | 00:45 |
3 | Thorbjørn Netteland | Nordbygda/Løten Ski | 136 | 01:00:58 | 04:11 |
4 | Ole Christian Bang | Hamar SK | 137 | 01:08:40 | 11:53 |
K 50 og over | |||||
1 | Anne Guri Jevne | Hamar SK | 139 | 01:05:17 | 00:00 |
2 | Kjersti Rønning | Hamar SK | 138 | 01:08:11 | 02:54 |