(Tekst og alle foto: Stein Arne Negård)
Mange setter pris på dette tilbudet også denne sommeren, i år blir det arrangert etter gjeldende smittevernregler. Dette er fint tilbud for de som vil teste «sommerformen».
Totalt stilte 85 løpere til start, noen løp på enkeltstart, mens andre ble med på de forskjellige fellesstartene. Løypene var gaflet, så man måtte orientere selvstendig. Da det var flere grop-poster som var litt godt gjemt, førte det til litt bom for enkelte.
De to siste sommertreningene arrangeres av Vang OL onsdag 22.07 og onsdag 29.07 Info og påmelding i Eventor
Resultater Sommertrening 2 Hedmarken 08.07.202: |
||||
Arr.: Løten o-lag |
||||
Herrer lang
|
|
|
|
|
6 190 m
|
|
|
|
|
Plass
|
Navn
|
Organisasjon
|
Tid
|
Diff
|
1
|
Kenneth Bilstad
|
Vang OL
|
39.40
|
|
2
|
Lars Lien
|
Gjø-Vard OL
|
41.06
|
+1.26
|
3
|
Jon-Anders Bordal
|
Ringsaker OK
|
43.58
|
+4.18
|
3
|
Øyvind Lien
|
Gjø-Vard OL
|
43.58
|
+4.18
|
5
|
Henrik Bleken Rud
|
Vang OL
|
44.46
|
+5.06
|
6
|
Ole Kjell Langmyren
|
Lillomarka OL
|
47.36
|
+7.56
|
7
|
Annar Erlien Solerød
|
Gjø-Vard OL
|
48.04
|
+8.24
|
8
|
Sture Ottesen
|
Indre Østfold OK
|
48.27
|
+8.47
|
9
|
Nils Harald Staff
|
OL Toten-Troll
|
49.38
|
+9.58
|
10
|
Simen Smestad
|
Bækkelagets SK
|
50.55
|
+11.15
|
11
|
Michael Sætvedt
|
Snertingdal IF Orientering
|
53.06
|
+13.26
|
12
|
Harald Berge
|
Løten o-lag
|
55.45
|
+16.05
|
13
|
Trond Olsen
|
Løten o-lag
|
1.00.01
|
+20.21
|
14
|
Kristian Storsveen
|
Løten o-lag
|
01.09.2017
|
+29.37
|
15
|
Frode Bergersen
|
Hamar OK
|
01.11.2007
|
+31.27
|
|
|
|
|
|
Herrer mellom
|
|
|
|
|
4 650 m
|
|
|
|
|
1
|
Even Lien
|
Gjø-Vard OL
|
31.36
|
|
2
|
Øivind Frøisland
|
Vang OL
|
35.24
|
+3.48
|
3
|
Are Strandlie
|
Gjø-Vard OL
|
36.07
|
+4.31
|
4
|
Andreas Huber
|
Hamar OK
|
38.06
|
+6.30
|
5
|
Bjørn Steinbekken
|
Odal OL - Orientering
|
39.00
|
+7.24
|
6
|
Frode Ødegårdstuen
|
Snertingdal IF Orientering
|
39.08
|
+7.32
|
7
|
Øystein Amundrud
|
Stavanger Orienteringsklubb
|
39.11
|
+7.35
|
8
|
Stein Nordvi
|
Elverum OK
|
44.21
|
+12.45
|
9
|
Harald Østbye
|
Elverum OK
|
47.29
|
+15.53
|
10
|
Einar Lund
|
Hamar OK
|
47.54
|
+16.18
|
11
|
Even Erlien
|
Gjø-Vard OL
|
48.26
|
+16.50
|
12
|
Knut Haug
|
OL Vallset/Stange
|
48.27
|
+16.51
|
13
|
Odd Arne Blystad
|
Løten o-lag
|
48.47
|
+17.11
|
14
|
Erik Haugen
|
Ringsaker OK
|
49.01
|
+17.25
|
15
|
Hans A. Tingvold
|
Raufoss IL Orientering
|
49.52
|
+18.16
|
16
|
Knut Wikstrøm
|
Ringsaker OK
|
51.40
|
+20.04
|
17
|
Trond Feiring
|
Hamar OK
|
53.09
|
+21.33
|
18
|
Hasse Bergstrøm
|
Tyrving IL
|
53.39
|
+22.03
|
19
|
Tore Stenseth
|
Løten o-lag
|
57.18
|
+25.42
|
20
|
Odd Nysæter
|
Ringsaker OK
|
58.28
|
+26.52
|
21
|
Jørn Eugen Haslestad
|
Ringsaker OK
|
58.32
|
+26.56
|
22
|
Terje Malm
|
Hamar OK
|
1.01.00
|
+29.24
|
23
|
Helge Bjaaland
|
Heming Orientering
|
1.03.34
|
+31.58
|
24
|
Ola Brevig
|
Løten o-lag
|
1.17.08
|
+45.32
|
|
|
|
|
|
Herrer kort
|
|
|
|
|
2 790 m
|
|
|
|
|
1
|
Edvard Dahl
|
OL Vallset/Stange
|
35.08
|
|
2
|
Arne Arnesen
|
Hamar OK
|
37.32
|
+2.24
|
3
|
Einar Stensby
|
Løten o-lag
|
40.04
|
+4.56
|
4
|
Magne Smeland
|
Vang OL
|
41.18
|
+6.10
|
5
|
Odd Rise
|
Ringsaker OK
|
43.31
|
+8.23
|
6
|
Magne Johansen
|
Vang OL
|
45.28
|
+10.20
|
7
|
Hans Jørgen Røste
|
Ringsaker OK
|
52.52
|
+17.44
|
8
|
Sven Marken
|
Løten o-lag
|
57.44
|
+22.36
|
9
|
Halstein Ødegård
|
Løten o-lag
|
1.09.11
|
+34.03
|
|
|
|
|
|
Damer lang
|
|
|
|
|
6 190 m
|
|
|
|
|
1
|
Nina Smestad
|
Løten o-lag
|
1.01.19
|
|
2
|
Emma Bangstad Bergersen
|
Hamar OK
|
1.11.09
|
+9.50
|
|
|
|
|
|
Damer mellom
|
|
|
|
|
4 650 m
|
|
|
|
|
1
|
Emilie Westli Andersen
|
Løten o-lag
|
30.32
|
|
2
|
Anne Marit Bordal
|
Ringsaker OK
|
37.39
|
+7.07
|
3
|
Hege Solerød
|
Gjø-Vard OL
|
39.27
|
+8.55
|
4
|
Kjersti Rønning
|
Hamar OK
|
39.44
|
+9.12
|
5
|
Kristine Haanes Strandlie
|
Gjø-Vard OL
|
40.13
|
+9.41
|
6
|
Ingeborg Hasle Haslestad
|
Ringsaker OK
|
40.48
|
+10.16
|
7
|
Unn Mette Klopbakken
|
Snertingdal IF Orientering
|
40.55
|
+10.23
|
8
|
Tone Bleken Rud
|
Vang OL
|
41.04
|
+10.32
|
9
|
Eli Ringstad Lien
|
Gjø-Vard OL
|
41.29
|
+10.57
|
10
|
Vanja Staff
|
OL Toten-Troll
|
42.56
|
+12.24
|
11
|
Yngvild Malmo
|
Vang OL
|
45.40
|
+15.08
|
12
|
Wenche Bjørnstad
|
Ringsaker OK
|
53.51
|
+23.19
|
13
|
Mona Bugge Haug
|
OL Vallset/Stange
|
55.53
|
+25.21
|
14
|
Kristin Hasle Haslestad
|
Ringsaker OK
|
57.54
|
+27.22
|
|
|
|
|
|
Damer kort
|
|
|
|
|
2 790 m
|
|
|
|
|
1
|
Mina Bleken Rud
|
Vang OL
|
34.05
|
|
2
|
Kjersti Narum
|
OL Vallset/Stange
|
37.05
|
+3.00
|
3
|
Eiril Erlien Solerød
|
Gjø-Vard OL
|
37.45
|
+3.40
|
4
|
Anita Østgård Olsen
|
Løten o-lag
|
37.57
|
+3.52
|
5
|
Elisabet Høgset Rise
|
Ringsaker OK
|
43.42
|
+9.37
|
6
|
Rønnaug Sagbakken
|
Løten o-lag
|
51.29
|
+17.24
|
7
|
Inger K. Brøndbo
|
OL Vallset/Stange
|
59.25
|
+25.20
|
Kart og løyper i Livelox
Alle resultater