I det fine vårværet var det mange som deltok i et lettløpt og variert skogsterreng øst for Fredrikstad. Her var det klasser og løyper for alle, løypelengder fra 1,6 km til den lengste på 4,9 km.

Best i seniorklassene D21 og H21 var det Marika Teini fra Kalevan Rasti og Aaro Aho fra Halden SK som var. 

Totalt stilte nesten 700 løpere til start.  
 

Marika Teini var best i D21. (Foto: Stein Arne Negård)

 

Aaro Aho vant H21. (Foto: Stein Arne Negård)

 

Variert terreng

Terrenget var som nevnt lettløpt og variert, med middels kupering. Åsene var stort sett nord-sør-gående, og med en god del berg i dagen. Enkelte partier var detaljrike. Det var et rikt stinett i løpsområdet. Målestokk 1:10000/1:7500 Ekvidistanse 5m og kartet var revidert i 2024.  

Samlingsplassen var på Begby barne- og ungdomsskole hvor det var toalett, salg av o-utstyr og kiosk. Start og mål var 600 meter fra samlingsplassen.  
 

Anne Hausken Nordberg ved brikkeavlesning. (Foto: Stein Arne Negård)

 

Startklare løpere. (Foto: Stein Arne Negård)

 

Ut fra start. (Foto: Stein Arne Negård)

 

Samlingsplassen på Begby skole. (Foto: Stein Arne Negård)


Se alle resultater her