Øivind Bjerkseth fra Asker CK var raskest i det 41 kilometer lange Einarittet på ny løyperekord, 1.27.23, tett fulgt av fjorårsvinner Carl Fredrik Hagen fra Team Oslo Sportslager og med Ola Nilstad fra Milslukern Pro Cycling/Ottadalen SK ca. minuttet bak.
Linda Treseng-Lien fra Ullensaker CK var raskeste dame på tiden 1.47.53, med Guro Grøneng fra Romeriksåsen Sykkelklubb og Heidi Kjernåsen Halbakken fra Elverum Sykkelklubbi underkant av ett og to minutter bak.
Det var 194 som startet i Einarittet inkludert ungdomsrittet. I tillegg var det rundt 40 barn som deltok i barnerittet som innledet rittet 1. pinsedag.
Einarittets nettsider
Søkbare resultater
De beste i det 4. Einarittet 27.05.2012: | ||||
10 beste kvinner | ||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Klasse |
1 | Linda Treseng-Lien | Ullensaker CK | 01:47:53 | K 30-39 |
2 | Guro Grøneng | Romeriksåsen Sykkelklubb | 01:48:45 | K 30-39 |
3 | Heidi Kjernåsen Halbakken | Elverum Sykleklubb | 01:49:37 | K 40-49 |
4 | Siw Elin Weideborg | Brumunddal SK | 01:55:19 | K 40-49 |
5 | Gina Elisabeth Mathisen | Hadeland CK | 02:01:57 | K 20-29 |
6 | Marianne Harviken | Jømna/Heradsbygd-Sykkel | 02:11:19 | K 40-49 |
7 | Mette Tomter Andresen | Land CK | 02:12:23 | K 40-49 |
8 | Merehe Vedal | Toten-Kranken CK | 02:12:42 | K 30-39 |
9 | Merete Dagsgard | 02:12:49 | K 30-39 | |
10 | Brit Einseth | Raufoss & Gjøvik SK | 02:12:55 | K 40-49 |
20 beste menn | ||||
1 | Øivind Bjerkseth | Asker CK | 01:27:23 | M 20-29 |
2 | Carl Fredrik Hagen | Team Oslo Sportslager | 01:27:31 | M 20-29 |
3 | Ola Nilstad | Milslukern Pro Cycling/Ottadalen SK | 01:28:24 | M 20-29 |
4 | Geir Treseng-Lien | Ullensaker CK | 01:28:25 | M 40-49 |
5 | Kjell Karlsen | 01:29:30 | M 40-49 | |
6 | Pål Flattum | Toyota Fuji Team | 01:29:37 | M 17-19 |
7 | Vidar Mehl | Toyota Fuji Team | 01:29:40 | M 20-29 |
8 | Jørn-Henrik Thoresen | Østmarka IL - Sykkel | 01:29:41 | M 30-39 |
9 | Bjørn Erik Tokerud | Raufoss & Gjøvik SK | 01:29:44 | M 30-39 |
10 | Tor-Atle Fuglerud | Raufoss & Gjøvik SK | 01:29:52 | M 30-39 |
11 | Hans Ivar Festad | Raufoss & Gjøvik SK | 01:30:41 | M 30-39 |
12 | Lars Erik Koritov | Stovnerkameratene - Sykkel | 01:33:05 | M 40-49 |
13 | Christian Amdahl | Glåmdal SK | 01:33:47 | M 20-29 |
14 | Ronnie Frydenlund Hansen | Raufoss & Gjøvik SK | 01:33:52 | M 30-39 |
15 | Frode Røsand | Jømna/Heradsbygd - Sykkel | 01:34:00 | M 40-49 |
16 | Roar Sollie | Raufoss & Gjøvik SK | 01:36:54 | M 30-39 |
17 | Rune Buer Johansen | Ottestad IL - Sykkel | 01:37:14 | M 30-39 |
18 | Øyvind Hasli | Eina Sportsklubb - Sykkel | 01:37:15 | M 20-29 |
19 | Knut Hoelsæter | Eidsvoll SK | 01:37:17 | M 30-39 |
20 | Wegar Løkken | Raufoss & Gjøvik SK | 01:37:42 | M 40-49 |