Kondismedlem Sponset innhold

Rita Nordsveen tok vandrepokalen

Det var strålende solskinn, tørr asfalt men bløte grusveier da det 32. Baksjøløpet i tråd med tradisjonen ble arrangert på Åbogen en uke før palmesøndag. Årets løp samlet totalt 637 deltagere hvorav 140 løp 11 km i konkurranseklassen. Totalvinner ble Sven Arne Gylterud fra Fossum IF på 37.50 tett fulgt av Lars-Olof Gävert fra Team SetSail på 37.56 med Per Erik Monsrud fra Oppstad IL som tredjemann på 38.36. Disse tre skilte seg tidlig ut fra det store feltet sammen med beste løper over 45 år, Ivan Chotov fra Kongsvinger som hengte seg på fra start.

15-åringen Elend Andreas Knutsen fra Magnor UL imponerte med en sterk 5. plass totalt som klar vinner av 15-17 årsklassen med 42.14. Like bak fulgte en annen "unggutt" som også i år sesongdebuterte i Baksjøløpet: Svein Arne Sølvberg fra Oppegård er fortsatt imponerende lettbeint og utholdende i sitt 64. år og løp runden på 42.32.  

Dameklassen ble vunnet på av Rita Nordsveen fra FIK Orion på 45.10 foran Camilla Hesbøl fra Skotterud med tiden 49.37. Det var Ritas første løp siden 50 km på Bislett 15. februar og en liten test på om kroppen igjen tåler hardkjøret som venter i VM 100 km i Italia 22. april.  

Bildet: Svein Arne Gylterud med førstepremie og sitt første napp i vandrepokalen i Baksjøløpet 

Samleside for Baksjøløpet

70 BILDER FRA ÅBOGEN

De beste i Baksjøløpet 25.03.2012:

         

Herrer:

       

Plass

Navn

Klubb

Tid

Klasse

1

Gylterud, Svein Arne

Fossum

37:50

Herrer 40-44

2

Lars-Olof Gävert

Team SetSail

37:56

Herrer 35-39

3

Monsrud, Per Erik

Oppstad IL

38:36

Herrer 18-34

4

Chotov, Ivan

Kongsvinger

41:17

Herrer 45-49

5

Knutsen, Erlend Andreas

Magnor UL

42:14

Herrer 15-17

6

Olsson, Lars

IF GØTA

42:24

Herrer 40-44

7

Langfoss, Kjell

Oppstad IL

42:29

Herrer 45-49

8

Sølvberg, Svein Arne

Oppegård IL

42:32

Herrer 60-64

9

Lande, Eivind

IL Skarphedin

42:45

Herrer 40-44

10

Krabseth, Thore Martin

Oppstad IL

43:18

Herrer 18-34

Damer:

       

1

Nordsveen, Rita

FIK Orion

45:10

Damer 40-44

2

Hesbøl, Camilla

Skotterud

49:37

Damer 18-34

3

Tangen, Signe Kvitlum

Kongsvinger

51:27

Damer 35-39

4

Grønnerud, Laila

Matrand

51:32

Damer 35-39

5

Strand, Gro Helene

Austmarka

52:52

Damer 18-34

6

Holmseth, Silvia

Trysilgutten

56:10

Damer 35-39

7

Hansen, Inger Helene

Grue

57:47

Damer 35-39

8

Holsether, Emilie

Magnor

57:48

Damer 18-34

9

Dæhli, Ingrid

Vestmarka

57:52

Damer 15-17

10

Enger, Mona S

Grue

58:19

Damer 60-64

11

Høiby, Nina

Kongsvinger Skøytekl.

59:44

Damer 18-34




Det 32. Baksjøløpet gikk i strålende vårvær på Åbogen. Her er det Morten Brænd fra Magnor som er på veg mot mål.


Ultraløper Rita Nordsveen hadde ingen problemer med å sikre seg sin tredje seier i Baksjøløpet.

 

Resultatliste Baksjøløpet 25.03.2012:
Klasse: Herrer - Under 15
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 481 Broen, Henrik KIL G14 50:28
2 64 Auestad, Einar Trolie KIL G14-1 52:05
3 60 Ruud, Preben KIL G14-1 53:34
4 59 Tørrisen, Jesper KIL G14-1 55:27
5 58 Valen, Magnus Dagfinnrud KIL G14-1 58:33
6 54 Aasum, Philip KIL G14-1 58:34
7 540 Anderssen, Erik Mathias Kongsvinger 1:00:14
8 429 Solberg, Mathias Overholdt Kongsvinger Skøyteklubb 1:02:56
9 66 Haga, Mikael Harbosen KIL G14-1 1:10:02
10 55 Blakset, Martin KIL G14-1 1:11:03
11 207 Høgberget, Even Hokkåsen 1:18:49
12 422 Røttum, Per Henry Kongsvinger Skøyteklubb 1:21:48
13 344 Solli, Iver Malmer Åbogen 1:28:59
Klasse: Herrer -15-17
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 154 Knutsen, Erlend Andreas Magnor UL 42:14
2 389 Ruud, Sindre KIL Toppfotball G16 45:04
3 387 Heimdal, Tommy KIL Toppfotball G16 45:54
4 160 Bakken, Christian Hesbøl Glåmdal Sykkel 53:40
5 390 Arnesen, Henrik KIL Toppfoball G16 53:42
6 391 Lea, Jonas KIL Toppfotball G16 54:17
7 392 Nygård, Ulrik KIL Toppfotball G16 55:49
8 544 Bråthen, Joakim Skotterud 56:32
9 546 Stenbråten, Viggo   56:33
Klasse: Herrer -18-34 Aktive
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 520 Monsrud, Per Erik Oppstad IL 38:36
2 156 Krabseth, Thore Martin Oppstad IL 43:18
3 310 Muhire, Samuel Oppstad IL 46:49
4 257 Hansen, Vegard Kongsvinger Skøyteklubb 47:17
5 542 Nilsson, Odd Martin Skotterud 47:17
6 9 Nilsen, Morten KONGSVINGER 48:48
7 262 Larsen, Øyvind Lia 49:15
8 34 Snare, Hans Kristian Granli 49:26
9 71 Sørli, Ole Martin Kongsvinger Skøyteklubb 49:44
10 73 Sørli, Torbjørn Kongsvinger Skøyteklubb 49:51
11 482 Lien, Ola Strand Kongsvinger 49:58
12 470 Hagerud, Jakob Kongsvinger 53:00
13 230 Nilsson, Jerry Magnor 54:45
14 541 Nilsson, Henrik Skotterud 56:07
15 447 Stein, Tom Erik Åbogen 56:08
16 535 Hamletsen, Odd Vegard Granli IL 56:28
17 25 Rønoldtangen, Ole Jonny Sander 57:06
18 448 Rudberg, Espen Magnor 59:35
19 146 Lund, Kurt Andreas Sandberg Oppstad IL 1:00:28
20 485 Tangen, Odd Magne Kongsvinger 1:07:07
Klasse: Herrer -18-34 Bedrift
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 384 Skymoen, Asgeir Statens Vegvesen Hamar 1:03:58
Klasse: Herrer - 35-39
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 712 Gävert, Lars-Olof Team SetSail 37:56
2 537 Hansen, Hans Christer Granli IL 44:04
3 525 Bonnerud, Martin Eidskog O-LAG 45:10
4 516 Holmen, Rune Halmsås OMEGN 47:06
5 418 Smedtorp, John Edmund Kvalø Kondis 49:20
6 116 Sætherlien, Jarle Magnor 50:05
7 441 Korsmo, Ole Morten Sagli Grus 52:31
8 110 Konterud, Odd Harald Konterud Transport AS 54:38
9 240 Grinden, Ronny Kongsvinger 55:53
10 2 Sørum, Morten Vilbo Gjerdrum Turbil 56:40
11 484 Sørensen, Odd Arne Kongsvinger 58:25
12 102 Martinsen, Rune Hamar 1:05:32
Klasse: Herrer - 40-44
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 517 Gylterud, Svein Arne Fossum 37:50
2 526 Olsson, Lars IF GØTA 42:24
3 538 Lande, Eivind IL Skarphedin 42:45
4 515 Nereng, Gjert Andre Gjøvik Skiklubb 44:18
5 68 Pedersen, Ole Ivar Norsk Virkesmåling 46:40
6 267 Øverby, Morten NOMCK 49:11
7 374 Ulfsbøl, Leif Tore Abas 53:15
8 531 Kristiansen, Jan Ove Kjelmyra IL 54:20
9 423 Røttum, Lars-Helge Kongsvinger Skøyteklubb 1:04:38
10 488 Tørrissen, Trym Kongsvinger 1:18:36
Klasse: Herrer - 45-49
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 458 Chotov, Ivan Kongsvinger 41:17
2 338 Langfoss, Kjell Oppstad IL 42:29
3 299 Paulsrud, Bjørn Oppstad I.F. 43:21
4 518 Olsen, Roger Moelven IL 43:39
5 519 Olsen, Jonny Moelven Byggmodul 46:53
6 410 Rismoen, Ole Inge Eidsiva BIL 47:18
7 268 Gjertvik, Roy Strømmen 47:50
8 534 Fjeld, Odd Uno Vestfjeld 49:22
9 513 Rud, Oleg Latvia 50:31
10 151 Snekkermoen, Tormod Glåmdal SK 52:10
11 476 Finnstuen, Runar Ssb BIL 54:01
12 337 Skyrud, John H. Kongsvinger 55:10
13 471 Hagerud, Geir Kongsvinger 56:31
14 523 Dæhli, Ragnar Vestmarka IL 57:33
15 135 Delbekk, Jarle Kongsvinger Skøyteklubb 1:02:38
16 7 Østvang, Kjell Arne Engerdal Sportsklubb 1:10:41
17 449 Løvbak, Per Olav SSB 1:17:31
Klasse: Herrer - 50-54
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 36 Bakken, Rolf FIK Orion 43:30
2 469 Hagerud, Trond Kongsvinger 53:21
3 280 Ludvigsen, Terje Roverud 58:12
4 67 Rustad, Sverre Raumnes & Årnes 58:20
5 72 Sørli, Ole Hermann Kongsvinger Skøyteklubb 1:01:18
Klasse: Herrer - 55-59
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 479 Bakken, Jan Erik Strandbygda Ski 43:48
2 532 Mellem, Ola Tromsdalen FRII 49:12
3 157 Øieren, Thor Øst.com 51:41
4 200 Lillenes, Geir Kongsvinger Skøyteklubb 53:11
5 521 Våla, Magne Skotterud 54:18
6 529 Brænd, Morten Magnor UL 54:53
7 415 Johnsen, Olav Martin Linge Team FRISKUS 1:00:38
8 177 Andersson, Stig Køla 1:11:12
Klasse: Herrer - 60-64
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 4 Sølvberg, Svein Arne Oppegård IL 42:32
2 74 Amundsen, Dag Ullensaker Kisa 49:36
3 527 Grønseth, Nils Erik Hamar IL 52:06
4 263 Bakåsmoen, Jan Erik Forestia b.i.l. 52:26
5 311 Hansen, Helge Granli IL 53:39
6 528 Nilsen, Knut Magne Hamar kommune 55:56
7 3 Sørum, Vidar Gjerdrum Turbil 56:56
8 118 Flobergsundet, Oddvar Hof 58:17
9 24 Hagen, Odd Arne Oppstad 1:08:49
10 126 Waalen, Kristian Tranby 1:12:26
Klasse: Herrer - 65-69
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 155 Hanssen, Jan Einar Moss Skiklubb 52:48
2 104 Martinsen, Arne Alfei Rudshøgda 59:55
3 315 Stemsrudhagen, Karl Arne Namnå 1:00:39
4 343 Johansen, Svein Erik Tobøl 1:00:45
5 522 Slartmann, Knut Magnor UL 1:01:20
6 6 Haugnæss, Jan Trysil Trekkhundklubb 1:02:21
7 5 Moren, Arne IL Trysilgutten 1:10:28
8 108 Tangen, Frode Skotterud 1:15:45
Klasse: Herrer - 70 år og eldre
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 167 Nyborg, David Kjellmyra 1:29:30
Klasse: Damer - 15-17
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 524 Dæhli, Ingrid Vestmarka 57:52
Klasse: Damer - 18-34 Aktive
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 273 Hesbøl, Camilla Skotterud 49:37
2 530 Strand, Gro Helene Austmarka 52:52
3 100 Holsether, Emilie Magnor 57:48
4 407 Høiby, Nina Kongsvinger Skøyteklubb 59:44
5 539 Kampen, Eline Tobøl 1:04:22
6 103 Martinsen, Siv Hamar 1:05:30
7 536 Løvbak, Sandra Gransbråten Oslo 1:07:03
8 432 Fossum, Camilla Brandval 1:22:04
Klasse: Damer - 18-34 Bedrift
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 385 Johnsen, Maria Therese Bersås Statens Vegvesen Hamar 1:15:36
Klasse: Damer - 35-39
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 109 Tangen, Signe Kvitlum Kongsvinger 51:27
2 101 Grønnerud, Laila Matrand 51:32
3 406 Holmseth, Silvia Trysilgutten 56:10
4 514 Hansen, Inger Helene Grue 57:47
5 495 Fiskerud, Stine Oslo 1:06:29
Klasse: Damer - 40-44
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 511 Nordsveen, Rita FIK Orion 45:10
2 269 Myhre, Trude Marie Elverum 1:07:06
Klasse: Damer - 45-49
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 243 Steinkellner, Alice Kongsvinger 1:01:27
2 33 Sem, Lisbeth Kongsvinger 1:11:00
3 300 Paulsrud, Aina Lundersæter 1:15:02
Klasse: Damer - 50-54
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 512 Håkensen, Randi Romerike Ultraløperklubb 1:04:01
2 313 Vangen, Lisbeth Kongsvinger 1:13:44
Klasse: Damer - 55-59
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 543 Gaustad, Randi Oppstad IL 1:10:00
Klasse: Damer - 60-64
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 412 Enger, Mona S Grue 58:19
2 15 Siljuberg, Randi Elverum 1:07:48
Klasse: Damer - 65-69
Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 1 Berger, Inger-Johanne Oslo Front Runners 1:23:38