Dorthe var helt overlegen blant kvinnene med en margin på 2:02 til Aslaug Tveit på 2. plass. Tom Arild Sandbakk hadde på si side en margin på 15 sekuner til Thomas Skjærbekk.
Det var 53 deltagere på 9 km i tillegg til 10 løpere i gutte/jenteklassene som løp 1,5 km.
STOMPERUDKARUSELLEN 36. ÅRGANG
4 løp i perioden 14. april - 8. september.
Neste løp fra Lørenfallet idrettsplass tirsdag 25. august.
Klasser for voksne og egne kortere løype for gutter/jenter 11-16 år.
Innbydelse
Samleside for løp på Romerike 2015
Her finner du link til innbydelse, resultater og reportasjer for løpene på Romerike i 2015
(og tidligere år).
Her finner du link til innbydelse, resultater og reportasjer for løpene på Romerike i 2015
(og tidligere år).
Klassevis resultater: EQ timing
Resultater fra 2. løp:
Aasgårdrunden 9 km kvinner | ||||||||
1 | Dorte Foss | Raufoss IL -Friidrett | 00:40:17.2 | K45-49 | 1 | |||
2 | Aslaug Tveit | Sørum IL | 00:42:19.9 | K40-44 | 1 | |||
3 | Reidun Tveit Sund | FETSUND | 00:43:39.8 | K45-49 | 2 | |||
4 | Frøydis Hallstensen Øyen | FJERDINGBY | 00:44:33.0 | K50-54 | 1 | |||
5 | Siv Randby | Sørum IL | 00:45:01.8 | K40-44 | 2 | |||
6 | Trine Høiseth | Sørum IL | 00:50:55.6 | K45-49 | 3 | |||
7 | Karina Øyen | Blystadlia | 00:51:41.0 | K17-34 | 1 | |||
8 | Astrid Skedsmo | Auli | 00:56:32.5 | K17-34 | 2 | |||
9 | Heidi Kristin Bolstad | Sørumsand | 00:57:19.5 | K45-49 | 4 | |||
10 | Silje Møllegaard | Blaker | 00:58:04.2 | K17-34 | 3 | |||
Trude Essie Ask | Ullensaker/Kisa IL | fullført | K60-64 | |||||
Wenche Haga | Peppes Pizza | fullført | K70-74 | |||||
Aasgårdrunden 9 km menn | ||||||||
1 | Tom Arild Sandbakk | Team Tertitten | 00:34:20.7 | M50-54 | 1 | |||
2 | Thomas Skjærbekk | Oslo Kommune Bil | 00:34:35.2 | M40-44 | 1 | |||
3 | Ole Johnny Delerud | Blaker IL | 00:35:11.1 | M17-34 | 1 | |||
4 | Knut Dæhlen | Aurskog - Høland FIL | 00:35:54.7 | M40-44 | 2 | |||
5 | Pål Simonsen | Jessheim | 00:36:34.6 | M55-59 | 1 | |||
6 | Audun Audunsen | SØRUMSAND | 00:37:19.0 | M17-34 | 2 | |||
7 | Stein Randby | Sørum IL | 00:37:27.5 | M45-49 | 1 | |||
8 | Fredrik Dahl | Sørum IL | 00:37:54.0 | M17-34 | 3 | |||
9 | Tor-Arne Stenhaug | Romerike Runners Team | 00:38:59.8 | M65-69 | 1 | |||
10 | Christophe Tanguy | Rainpower Norge AS | 00:39:29.3 | M55-59 | 2 | |||
11 | Thomas Danielsen | Sørum kommune | 00:39:34.6 | M40-44 | 3 | |||
12 | Steinar Løvstad | Team Terttiten | 00:41:15.2 | M50-54 | 2 | |||
13 | Lars Tallhaug | Blaker IL | 00:41:52.7 | M50-54 | 3 | |||
14 | Sigmund Jensen | LILLESTRØM | 00:42:07.6 | M60-64 | 1 | |||
15 | Runar Lie | Sørum IL | 00:42:17.2 | M35-39 | 1 | |||
16 | Vidar Fjelltun | Romerike Runners | 00:42:19.5 | M40-44 | 4 | |||
17 | Tor-Henning Lindhart | Oslo | 00:43:00.0 | M55-59 | 3 | |||
18 | Ole Jakob Michelsen | SKBIL | 00:43:24.3 | M17-34 | 4 | |||
19 | Erik Stræde | Sørum IL | 00:43:37.5 | M50-54 | 4 | |||
20 | Leif Hagen | Årnes | 00:45:02.3 | M50-54 | 5 | |||
21 | Arne Langseth | Aurskog-Høland Friidrttslag | 00:45:42.0 | M60-64 | 2 | |||
22 | Jan Sagsveen | Sørum IL | 00:45:43.5 | M60-64 | 3 | |||
23 | Per Johan Dulsrud | Romerike Runners Team | 00:47:04.3 | M60-64 | 4 | |||
24 | Ove Aastorp | KLØFTA | 00:47:19.7 | M55-59 | 4 | |||
25 | Joshua Paul Schmidt | Sørum Sjakklubbs Ungdom | 00:48:31.3 | M17-34 | 5 | |||
26 | Harald Stokstad | Sørum IL | 00:49:05.7 | M65-69 | 2 | |||
27 | Trond Løfsgaard | Sørum IL | 00:49:16.7 | M60-64 | 5 | |||
28 | Ragnar Møllegaard | Sørum IL | 00:49:45.0 | M60-64 | 6 | |||
29 | Ole Jonny Sørensen | Hadeland Friidrettsklubb | 00:49:48.1 | M65-69 | 3 | |||
30 | Erik Holt | Fet Friidrettsklubb | 00:50:26.1 | M65-69 | 4 | |||
31 | Kenneth Johansen | Kenjo byggservice AS | 00:50:29.8 | M35-39 | 2 | |||
32 | Petter Kildal | Haga IF | 00:51:17.9 | M70-74 | 1 | |||
33 | Trond Skedsmo | KLØFTA | 00:52:42.1 | M65-69 | 5 | |||
34 | Ivar Egeberg | Blaker IL | 00:53:00.0 | M65-69 | 6 | |||
35 | Bjørn Skeie | FFI | 00:53:01.8 | M55-59 | 5 | |||
36 | Gunnar Nordhus | AKS-77 | 00:54:50.8 | M65-69 | 7 | |||
37 | Leif Hestvik | Sørum IL | 00:56:10.2 | M65-69 | 8 | |||
38 | Jostein Øysæd | Blaker | 00:57:30.2 | M17-34 | 6 | |||
39 | Kristian Roaldstveit | Hurdal IL | 00:58:30.4 | M75+ | 1 | |||
40 | Henning Høgheim | Ullensaker/Kisa IL | 01:02:04.7 | M75+ | 2 | |||
Torleiv Flystveit | Sørum IL | fullført | M65-69 | |||||
Jenter og gutter 1,5 km | ||||||||
1 | Berit Horvei | Gjerdrum IL | 00:07:54.0 | J15-16 | 1 | |||
1 | Ole-Martin Evensen Sandness | Sørum IL | 00:05:25.7 | G15-16 | 1 | |||
2 | Amund Tveit Andresen | Sørum IL | 00:05:30.4 | G15-16 | 2 | |||
3 | Anders Horvei | Gjerdrum IL | 00:06:00.9 | G13-14 | 1 | |||
4 | Stig Fjelltun | Bingsfoss Sykkelklubb | 00:06:17.1 | G15-16 | 3 | |||
5 | Erik Kragseth Nygård | Sørum IL | 00:06:18.4 | G13-14 | 2 | |||
6 | Marcus Lie | Sørum IL | 00:06:22.9 | G13-14 | 3 | |||
7 | Sverre Randby | Sørum IL | 00:06:46.8 | G15-16 | 4 | |||
8 | Mads Koritov | Skedsmo Skiklubb | 00:07:21.4 | G11-12 | 1 | |||
9 | Sondre Tømte | Sørum IL | 00:08:22.8 | G11-12 | 2 |