Kondismedlem Sponset innhold
DSC_0212

Seier til Buer og Ludvigsen

May Britt Buer (bildet) var bare 10 sekunder bak kvinnerekorden og vant på 10.06, mens Thorbjørn Ludvigsen utklasset alle med tiden 8.22

 Det ble et meget spennende oppgjør i kvinneklassen mellom May Britt Buer fra Gular og Kirsten Marathon Melkevik fra BFG Fana. May Britt tok ledelsen tidlig iløpet med 10 sekunder til Kirsten og beholdt den helt til mål. Like bak jaget Kirsten for å hente de nødvendige sekundene. men måtte se seg slått og kommer inn på tiden 10.17. 

May Britt var strålende fornøyd med løpet sitt. -Jeg klarte å finne den perfekte utgangsfarten og avsluttet med høy fart. Et taktisk godt gjennomført løp av meg siden jeg var nervøs før løpet og møter sterk motstand av Kirsten. Elin Steinsbø Fylkesnes fra Bømlo Sykkelklubb blir bare bedre med årene og tok 3. plassen med 10.44

Thorbjørn Ludvigsen sto imot det store forventningspresset og klarte å komme inn på den gode tiden 8.22. Det er identisk med tiden fra ifjor, og nå er det den nye rekorden i løpet siden løypen er utbedret. Selv mener han løypen virker tyngre med grusen i starten. -Jeg gikk altfor hardt ut og fikk blodsmak i kjeften og stive bein med en gang. På slutten av løpet tapte jeg nok en del på den harde åpningen. Likevel gikk løpet over all forventning etter det store  mediepresset og tilhørende konkurransenerver de siste dagene.

På plass nr. 2 kom Vareggs Mats Mjøs Andersen med 8.43 mens Samnanges Joel Dyrhovden tok 3. plassen bare sekundet etter. 

Klassevise resultater av de beste nederst på siden. Alle bilder lagt ut.

Tekst og foto : Jørgen Pettersen

 
Thorbjørn Ludvigsen fra BFG Fana like før tretrappene og full kontroll på de
øvrige løperne. Det ble en meget tung avslutning for Thorbjørn etter å ha
åpnet knallhardt. Nå ser han fram til siste løpet i norgescupen og Oslos bratteste
neste helg.

 
Mats Mjøs Andersen fra arrangørklubben Varegg løper inn til en meget flott
2. plass på tiden 8.43.

 
  Joel Dyrhovden fra Samnanger IL med en sterk 3. plass på tiden 8.44
  Til kondis kan han fortelle at han ville prøve og vinne løpet med treningstider
  på 8.39 på mandagen og god form siste uker. Ble satt ut av et virus like før løpet
  og gjorde mitt beste etter forholdene. Joel er årets motbakkenorgesmester og
  nr. 3 i norgescupen sammenlagt. 

 

Stoltzekleiven opp - 24.09.11

Resultatliste Menn Løype: 1   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Ludvigsen,Thorbjørn BFG Fana 08:22 +00:00
2 Andersen,Mats Mjøs Varegg IL 08:43 +00:21
3 Dyrhovden,Joel Samnanger IL 08:44 +00:22
4 Kiserud,Yngve Mædicinernes Cyckelklubb 08:49 +00:27
  Haugsnes,Eirik Aktivitetshuset Finnsnes 08:49 +00:27
6 Skjeseth,Lars Skogn IL 08:55 +00:33
7 Eide,Erlend Eidsfossen Sykkel 09:01 +00:39
8 Bø,Tarjei Markane IL 09:02 +00:40
9 Iden,Gustav Norna Salhus 09:05 +00:43
10 Lie,Sturla Viking T & IF 09:06 +00:44

 
  May Britt Buer nærmer seg tretrappene og leder løpet. Hun vinner på ny pers
  med tiden 10.06 og bare 10 sekunder bak rekorden i kvinneklassen fra 2006.
  Nå gleder hun seg til siste løpet i norgescupen med Oslos bratteste til helgen
  og en velfortjent høstferie i Tyrkia.

 
  Kirsten Marathon Melkevik inn til 2. plass med tiden 10.17. Hun har løpt på
  9.58 fra før i 2006. Etter løpet forteller hun at det ble syke barn og litt feber
  på hennes selv i dagene før løpet. Ikke helt fornøyd idag men ser nå fram mot 
  Frankfurt marathon 30. oktober.

 

 
  Elin Steinsbø Fylkesnes fra Bømlo Sykkelklubb knaller til med ny pers og
  en sterk 3. plass i kvinneklassen. Tiden blir 10.44. Fra før vet vi at hun sykler
  fort også med en rekke seire i Bergen-Voss for kvinner.

 Stoltzekleiven opp 24.09.11

Resultatliste Kvinner Løype: 1    
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Buer,May Britt Gular 10:06 +00:00
2 Melkevik,Kirsten Marathon BFG Fana 10:17 +00:11
3 Fylkesnes,Elin Steinsbø Bømlo Sykkelklubb 10:44 +00:38
4 Amundsen,Jeanette Sprek og Blid Åsane 10:55 +00:49
5 Berge,Frida Strandebarm IL 11:11 +01:05
6 Drange Sletten,Sylvia DnB Nor Friidrett 11:25 +01:19
7 Svendal,Gro BFG Fana 11:35 +01:29
8 Kyte,Karoline Holsen Førde IL 11:40 +01:34
9 Nipen,Marit Gneist 11:51 +01:45
10 Bua,Maria Brubæk Molde Il 11:59 +01:53

 
   Flott driv over Jørgen Jensen Axelsen fra BFG Fana. kommer inn på sterke
  9.25 og en 16. plass totalt av over 5000 løpere. Jørgen har flere seire i
  vinterkarusellen og behersker nå også motbakkeløp.

 

 
   Christina M. Linde fra Varegg sliter seg opp på tiden 12.45 og en 30. plass
   i kvinneklassen totalt.

 

 
   Elise Orten fra IL Fri. Tiden idag blir på 12.05 og totalt en 12. plass for kvinner.

 

 
    Frank Aadland fra Åsane CK i klasse menn 55-59, får gode 12.10 og 9. plass
   i sin klasse.

 

 
   Geir Evensen fra Statoil Bergen BIL. Tidligere syklist for BCK og og vært med
  i Stoltzen siden 1983. Geir løper svært bra på tiden 11.28 og blir nr. 17 i sin
  klasse for menn 45-49. Pers på Stoltzen er 10.34 fra 1985. En sterk utforkjører
  på sykkel med gode tekniske egenskaper.

 

 

 
  Tore Mathisen fra Slingrepilten CKMM. Holder formen vedlike etter sykkel-
  karrieren som tempospesialist. Tiden på Stoltzen blir 15.07

 

 
   Torjus Larsen også fra Slingrepilten CKMM. Tidligere proffsyklist i ARD med 
  Tour De France vinner Greg Lemond. Tiden idag blir på 16.56

 

 
   Arnstein Hope også Slingrepilten CKMM. Sterk syklist fra Fana IL med svært 
   gode egenskaper som gaterittkjører. Vunnet mange løp som syklist på 80-tallet.
   Tiden idag blir på 13.50 i menn 45-49.

 

 
   Casper Stenersen i gutter 12-14 vinner sin klasse på meget sterke 9.45
   Løper for Team Stenersen. Svært mange gode løp av Casper dette året og
  sterke tider på ungutten i vinterkarusellen på 5 km.

 

   
  Sverre Slethaug fra BFG Fana inn til ny pers på 9.26 og vinner av menn 40-44. 
  Sverre ser fram mot vinteren og stå på ski i fjellet. Han er også på VM-laget  
  for Norge i ultrafjelløp.

 

 
   Ove Matland som er 8. ganger Bergen- Voss vinner på sykkel kan også 
  løpe fort i motbakke.  Tiden blir på 10.13 og nr. 2 i klassen 45-49. Sterkt.

 

 
   Terje Hordnes blir aldri gammel. Han vinner klassen menn  50-54 i Stoltzen
  på den gode tiden 10.32. Har vunnet Bergen- Voss på sykkel og syklet på 
  landslaget i en årrekke. Terje er bergens sprekeste 50-åring.

 

 
   Motbakkegeneralen Christian Prestegård klarer å få til et smil og tomlene 
  opp for kondisreporter. Tiden til Christian blir på gode 13.31 i menn 55-59.
  Like bak kjemper Gro Svendal og Jeanette Amundsen i kvinneklassen på
  topp 10 rangering. 

 

 
   Silje Stenersen på bare 11 år kommer opp på smellgode 11.05. og det ville
  gitt en 5. plass totalt i kvinneklssen. Hun vinner selvfølglig sin årsklasse på
  jenter 11-12 år. Løper for (dreamteam) Team Stenersen.

 

 
   Marthe Hjortland Hundhammer fra Norna-Salhus som nylig ble norskmester
  på UM-terrengløp for jenter 15 år. Tiden opp Stoltzen blir på 13.51 og 7. plass
  i sin klasse. Marthe løper godt på trening for tiden med 600 meter på bane 
 under 1.40. Dette er sterkt av henne som har vært skadet i nesten et år og nå 
 ser ut til å virkelig være i siget igjen. 
 

 

 
   Camilla Grieg fra Griegteam i klasse 45-49 for kvinner. Er fremdeles i god
   form og får tiden 12.58, det holder til en 6. plass i sin klasse.

 

 
    15 år gamle Gustav Iden smeller til med ny pers på tiden 9.05 og vinner av
   klasse gutter 15-17. Et utrolig talent som løper 10 km på 35. tallet og som
   er i norgestoppen på triathlon.

 

 
    Bente R. Midtun fra Osterøy IL holder virkelig koken i sin klasse kvinner 50-54.
   Tiden blir på sterke 13.02 og nr. 2 i sin klasse.

 

 
   Linn Seliussen fra Fana IL viser at hun kan motbakkeløp med tiden 12.40
   for jenter 12-14 år. Hun blir nr. 2 i sin klasse og fra før er hun i norgestoppen
   på flate løp.

 

 

 
   Kristian Ellertsen fra Fana IL Sykkel (tidligere team sparebankenvest rytter)
   får en god tid på 10.19 og 41. plass i sin klasse  menn 18-34.

 

 
   Lars Røttingen fra AXA Sportsclub kan løpe motbakke med tiden 10.07.
  Mange gode løp fra vinterkarusellen på 5 km.

 

 
   Sturla Lie (Viking) løper seg inn  på rankingen av de 10 beste med tiden 9.06

 

 
   Stefan Stairman Minten fra Tyskland sliter seg opp til toppen. I sin fangedrakt-
  lignende klær vekker han oppsikt. Men det går fort med denne svære karen
  og kommer inn på 15.40. Er nok i vektklasse +90 kg.
 

 

 
   Eirik Haugsnes fra Aktivitetshuset Finnsnes løper grisegodt på tiden 8.49
  Det blir belønnet med en 5. plass på rankingen av de store gutta. Gratulerer.

 

 
   Erlend Eide fra Eidsfossen Sykkel ser ut som han er på tur men det går 
   styggfort. Tiden blir råsterke 9.01 og nr. 7 totalt av alle. 

 

  
   Lars Kjeseth fra Skogn IL er virkelig i siget med tiden 8.55 og nr. 6 totalt.

 

 
   Oddbjørn Hjelmeseth løper for Aktiv Eiendomsmegling i klassen menn 40-44.
   Fremdeles i god form med tiden 9.46 og nr. 3 i sin klasse. - Helt topp å løpe 
  i Bergen, men er ikke fornøyd med tiden min. Jeg holder på med altfor mye 
  og da blir det slik. Jeg ser fram mot å tilbringe noen timer med min kone imorgen
  på Oslo maraton. 

 

 
   Tarjei Bø fra Markane IL, får tiden 9.02 og blir nr. 8 på rankingen totalt.

 

 
    Jeanette Amundsen fra Åsane (sprek og blid) får en ny 4. plass i kvinneklassen.
   Tiden blir på 10.55 og ny pers. Jeanette begynte for 4 år siden fordi en vennine
  ville "knuse henne opp Stoltzen". Siden dengang har hun trent som instruktør
  som spinning-step og andre former for innendørsaktiviteter. Dette er nok en av
  de sprekeste instruktørene i Norge, gratulerer.

 

 
   Pallen for kvinner med Elin Steinsbø til venstre, i midten May Britt Buer og ytterst til høyre Kirsten M. Melkevik

 
   Pallen for menn med Mats Mjøs Andersen til venstre, i midten Thorbjørn Ludvigsen og ytterst til høyre Joel Dyrhovden.

 

 
   Avslutter billedreportasjen med seiersklemmen fra mammaen til Thorbjørn Ludvigsen i  år som ifjor. Gratulerer.

 

Stoltzekleiven Opp 2011: Kvinner 55-59 år

[Gå tilbake til oversikten]

1. Åsta Hansen 12:53 Lundegrend
2. Anne Grete Haugen 12:57 Vossaalliansen
3. Liv Magnussen 14:25 Noteam
4. Grethe Indredavik 14:53 Per Indredavik (BFG-Fana)
5. Liv-Berit Berge 15:30 Hyllestad Il
6. Torill Refsdal Aase 15:45 Noteam
7. Sonja Solsvik 15:57 Tide Buss
8. Bente T Morvik 16:08 Melkesyre.no
9. Anne Mørch 16:28 Nordhordland Skiklubb
10. Grete C. Fosse 16:45 Tobil
11. Marianne Moe 16:56 Geilo
12. Oddny Espeland Ystanes 16:57 Voss Friidrett
13. Elin Rolfseng 17:01 Sprek og Blid Paradis
14. Wenche Kvamme 17:31 Tertnes
14. Berit Bølge Tysnes 17:31 Per Indredavik (BFG-Fana)
16. Turid Landsvik 17:36 SPARKJØP
17. Anne Wergeland 18:01 A Kameratene
18. Marit Helen Reknes 18:06 Noteam
19. Berit Glærum 18:07 Noteam
20. Anne-Christin Nøtsund 18:10 Kristian Gerhard Jebsen
21. Kari Helene Steinsland Langeland 18:59 Samnanger IL
22. Anne Sofie Paulsen 19:15 Bergen Kommune
23. Elin Kvinge 19:26 Apotek 1 Åsane
24. Kirsti Johnsen 19:35 Nera
25. Ida Ellegaard 19:41 Danmark
26. Sæbjørg Walaker Nordeide 20:05 Noteam
27. Margunn Sæther 20:17 -
28. Patricia Schreuder 20:23 FHI Bergen
29. Kristin Bjarkøy 20:27 -
30. Åse Sjåholm 20:49 Statoil Bergen BIL
31. Elin Darbo 21:44 -
32. Trude Rosmer 22:19 Ernst & Young
33. Heidi Tresselt 23:00 Petter Tresselt
34. Borghild Andersen 24:18 -
35. Kjersti Veiteberg Eide 25:26 Petter Tresselt
36. Målfrid Mehl 27:29 TAXI SPORT
37. Astrid Matland 30:34 Bymuseet
38. Gunhild Strand 37:06 Universitetet i Bergen
39. Elisabeth Henne 43:42 Noteam

Stoltzekleiven Opp 2011: Kvinner 75-79 år

[Gå tilbake til oversikten]

1. Else Gjesdahl Sørensen 23:32 Varegg IL
2. Ragnhild Hanstvedt 27:30 Mjøsdalen

Stoltzekleiven Opp 2011: Kvinner 70-74 år

[Gå tilbake til oversikten]

1. Elsa Svendal 18:47 Team Puma
2. Kari Totland Iversen 23:39 Noteam
3. Dagny Olsen 27:20 Noteam
4. Kirsten Barstad Ekeland 29:57 Haugesund Il
5. Nancy Skogseid 33:31 Hålandsdalen I.l.
6. Else Wiesener 33:32 Noteam

Stoltzekleiven Opp 2011: Kvinner 65-69 år

[Gå tilbake til oversikten]

1. Liv Astrid Losnegaard 13:21 BFG Fana
2. Halldis Marit Nagell-Dahl 16:35 Viking T & IF
3. Åse Bakken 16:41 Aktiv Eiendomsmegling
4. Tove Rutledal 19:53 Eivindvik IL
5. Randi Sylvia Børs 20:13 Noteam
6. Herborg Ninni Blakstad 20:42 Mjøsdalen
7. Turid Lid 21:32 Øystese IL
8. Johanne-Marie Erstad 23:39 Team Puma
9. Ingunn Iren Jæger 24:58 Statoil Bergen BIL
10. Turid Synnøve Thomassen 25:07 Noteam
11. Liv Midtbø 27:19 Statoil Bergen BIL

Stoltzekleiven Opp 2011: Kvinner 60-64 år

[Gå tilbake til oversikten]

1. Eva Nordal-Pedersen 13:58 Bergenslærerne
2. Sigrun Molland 14:23 AKS-77
3. Solveig Svardal 15:16 Eikefjord IL
4. Anne Kari Skøien 16:10 Varegg IL
5. Anne-Karin Longvastøl 16:31 Noteam
6. Bente Gjesteland 16:40 Noteam
7. Kari Storrø 16:52 Ask
8. Målfrid Fossum 16:58 Posten
9. Sissel Groven 17:12 Posten
10. Kari Rasmussen 17:26 Noteam
11. Gunilla Skutle Ølmheim 17:38 Hardanger Trening AS
12. Elin Heimnes 17:41 Ask
13. Bjørg Sandvik 17:53 HSI
14. Gerd Kongshavn 18:05 Mathopen IL
15. Anne Ytreland 18:17 Viking T & IF
16. Laila De Jonge 18:30 Bergen Kommune
17. Mary Torunn Bjørnås 19:59 Samnanger IL
18. Randi Kleppe 20:09 Osterøy IL
19. Sissel Agnete Erdal 20:52 Noteam
20. Drude Malmin 20:55 Noteam
21. Liv Simmenes 22:02 Osterøy IL
22. Bjørg Næss 26:13 Team Puma
23. Else Haukanes 36:29 Austevoll ik

Stoltzekleiven Opp 2011: Kvinner 50-54 år

[Gå tilbake til oversikten]

1. Marit Nipen 11:51 Gneist
2. Bente Midtun 13:02 Osterøy IL
3. Eva Fjærestad 13:05 Per Indredavik (BFG-Fana)
4. Eva Jellestad 13:10 -
5. Norunn Stavø 13:12 Florø T & I F
6. Anna Ersland 13:48 HSI
7. Irene Bakke 14:00 BCK (Bergen Cykle Klubb)
8. Marianne Alværn 14:14 IF...
9. Anne Tandberg 14:15 Per Indredavik (BFG-Fana)
10. Nina Dahl 14:26 Varegg IL
11. Marte Holm 14:31 -
12. Randi Trætteberg 14:43 Bergenslærerne
13. Siren Haugland 14:45 Viking T & IF
14. Bodil Hegg Bårdsen 15:03 Noteam
15. Siren Aase 15:11 Aase klanen
16. Solveig Svenheim Varberg 15:26 Bergen Triathlon Club
17. Ingunn Rikstad 15:37 Bergen Kommune
18. Else Hvattum 15:39 Kjelsås
19. Ingvill Skjerven 15:46 Rambøll
20. Kari Pedersen 15:49 Bergens Tidende
20. Lene Marie Sunde 15:49 Og Arkitekter as
22. Kari Huse 15:50 Stahl Heiser
23. Anne Berit Lønning 15:52 Noteam
24. Bente Krokeide 15:53 Krokeide
25. Hildegunn Flostrand 16:00 Stråleterapien
26. Mona Nærøy 16:06 Melkesyre.no
27. Kari Tysseland Lieng 16:09 Samnanger IL
28. Siv Anne Waage 16:12 Petter Tresselt
29. Anne Helen Eidsheim 16:13 AKS-77
30. Mette Rogne 16:18 Varegg IL

Stoltzekleiven Opp 2011: Kvinner 45-49 år

[Gå tilbake til oversikten]

1. Elise Orten 12:05 Fri IL
2. Hilde Alværn Løland 12:15 Sprek og Blid
3. Laila Unneland 12:24 -
4. Astrid Olafsdottir 12:42 Haukeland B.i.l
5. Turid Vrålstad 12:54 Varegg IL
6. Camilla Grieg 12:58 Grieg Team
7. Ina Aas 13:27 Martens
8. Marit Seim 13:30 Voss IL
9. Vigdis Houmb 13:32 DnB Nor Friidrett
9. Liv Hege Furnes Hilt 13:32 Viking T & IF
11. Linda S. Kalleklev 13:45 -
12. Torild Kveberg 13:47 Øystese IL
13. Gøril Undertun 13:49 Bergenslærerne
14. Bibbi Misje 13:52 Bergen Triathlon Club
15. Brith Line Øverland 13:58 Per Indredavik (BFG-Fana)
16. Eva Rønning 14:12 Varegg IL
17. Sissel Sveen 14:13 MOWINCKEL SHIP MANAGEMENT
18. Oddlaug Hoggen 14:14 Og Arkitekter as
19. Jannecke Monsen 14:15 Noteam
20. Tina Skudal 14:19 Reno Il
21. Anna Wathne 14:27 Asplan Viak AS
22. Sigrun Rekve 14:28 Voss Friidrett
23. Ane Kvaal 14:36 Politiet
24. Aud Skogen 14:37 Ask
25. Veslemøy Tveit 14:39 lm
26. Berit Kuvaas 14:40 Statoil Bergen BIL
27. Iren Frantzen 14:47 Kalandseid IL
28. Unni Strand 14:53 Aibel AS
28. Tone Johnsen 14:53 Team Oline
30. Anne Grete Grindedal 14:54 Per Indredavik (BFG-Fana)

Stoltzekleiven Opp 2011: Kvinner 40-44 år

[Gå tilbake til oversikten]

1. Kirsten Marathon Melkevik 10:17 BFG Fana
2. Jeanette Amundsen 10:55 Sprek og Blid Åsane
3. Gro Svendal 11:35 BFG Fana
4. Kari B. Trones 12:15 Politiet
5. Audil Kvåle 12:19 -
6. Christina Mckibben Linde 12:45 Varegg IL
7. Torun Inger Øvergaard Aarvik 12:52 Per Indredavik (BFG-Fana)
8. Hilde Fjellheim 12:56 Melkesyre.no
9. Inger Bjerga 13:02 Varegg IL
10. Gro Brodahl Frederich 13:03 -
11. Ruth Brusdal 13:17 Norengros K J Brusdal A/s
12. Svanhild Furuhaug 13:18 Askøy FK
13. Ingvei Seliussen 13:23 FHI Bergen
14. Margrethe Andersen 13:26 Noteam
15. Sophie Dedekam Kryvi 13:27 Nordnes Friidrett
16. Inger Gro Lien 13:34 Samnanger IL
17. Anette Fitje 13:38 Mjøsdalen
17. Sølvi Eldøy 13:38 BKK BIL
19. Janicke Larsen 13:46 Bymuseet
20. Benedicte Kristoffersen 13:49 Askøy sykkel og triathlonklubb
21. Gro Beret Heggernes 13:50 Team Koren
22. Janicke Agaberg 13:52 Varegg IL
23. Hanne Liland 13:56 Viking T & IF
24. Birthe Hestdal 14:01 Stoltzekameratene
25. Randi Nordås 14:08 Mjøsdalen
26. Hilde Troneng 14:13 Telenor/Telesport Bergen
27. Hanne Raadal 14:15 Halden SK
27. Berit Brusdal Havre 14:15 Norengros K J Brusdal A/s
29. Marianne Almli 14:18 Nordnes Friidrett
30. Guro Kristin Melve 14:24 Helse Bergen

[Gå tilbake til ov

Stoltzekleiven Opp 2011: Kvinner 35-39 år

ersikten]

1. Elin Steinsbø Fylkesnes 10:44 Bømlo Sykkelklubb
2. Torunn Aarøy 12:17 Bergens Tidende
3. Mona Sandmo Nilsen 12:47 Noteam
4. Hanne Thorsen 12:55 -
5. Tone Aarberg 12:58 Stråleterapien
6. Mette Kvarme 13:24 Melkesyre.no
7. Berit Kolltveit 13:29 Vik Il
8. Heid June Simonsen 13:33 Konkurransetilsynet
9. Mona Helen Vikøyr 13:46 RETAIL24
10. Silje Hjartåker 14:02 GC Rieber Aktiv
11. Siren Kristoffersen 14:04 Stoltzens Frustrerte Fruer
12. Manuela Haugland 14:06 Høgskulen I Bergen
13. Sølvi Nyvoll Tangen 14:07 Wikborg Rein & Co
14. Elin Tronstad 14:09 Åsane Cykle Klubb
15. Anita Hofstad 14:17 Handelsbanken
15. Grethe Jørgensen 14:17 Radøy IL
17. Ina Therese Marås 14:18 Bergen Energi
18. Janne Andvik 14:19 Noteam
19. Henriette Christie Ertsås 14:22 -
19. Anne Nordahl 14:22 SATS
21. Janicke Bakken 14:32 BKK BIL
22. Gøril Drægni 14:33 Berg-Hansen Reisebureau AS
23. Ingunn Bjåstad 14:37 -
24. Sølvi Abbedissen 14:40 -
25. Therese Sulen Kramer 14:41 BKK BIL
26. Kate Kollvangsnes 14:42 Norengros K J Brusdal A/s
27. Anne-Grete Andreassen 14:44 Fjellgeitene
28. Marianne Berg 14:46 Team Leiro
29. Mette Nygård Havre 14:51 Reno Il
30. Jannicke Larsen 14:54 Bobleklubben

Stoltzekleiven Opp 2011: Kvinner 18-34 år

[Gå tilbake til oversikten]

1. May Britt Buer 10:06 Gular
2. Karoline Holsen Kyte 11:40 Førde IL
3. Maria Brubæk Bua 11:59 -
4. Bertine H Færø 12:04 AKS-77
5. Ida Kjelkenes 12:06 Gular
6. Marianne Erdal 12:11 -
7. Elise Vikne 12:19 Osterøy IL
8. Cathrine Melau 12:21 Advokatfirmaet Rasmussen & Bro
9. Sara-Rebekka Færø 12:23 Eikanger IL
10. Line Fosse 12:40 Cowi
11. Caroline Christie 12:41 Sats Nestun
12. Beathe Tveita 12:43 StormGeo
13. Vibeke Raa 12:45 Noteam
14. Mia Iden Hellesen 12:49 BKK BIL
15. Charlotte Aarrestad 12:52 NHH - Stafkom
16. Maren Strandheim 12:56 Helse Bergen
17. Nina Helgaset 13:05 Voss Golfklubb
18. Bente Kristin Berg 13:21 Team Leiro
18. Makalari Myrtveit 13:21 Noteam
18. Sarka D Søderstrøm 13:21 Konkurransetilsynet
21. Kristine Solberg 13:23 Framo Engineering AS
22. Randi Hernes Tvilde 13:29 Voss Friidrett
23. Monica Tefre 13:30 Noteam
24. Hege Susanne Olsen 13:31 Mjøsdalen
24. Hilde Hovden 13:31 Aker Solutions BIL
26. Brynhild Berge Sjølingstad 13:32 StormGeo
27. Susanne Nysæter 13:34 Sats Nestun
28. Cecilie Alværn Wilhelmsen 13:36 Noteam
28. Solveig Lokøen Knudsen 13:36 Vestbotjenester AS
30. Marianne Landro 13:37 -

Stoltzekleiven Opp 2011: Jenter 15-17 år

[Gå tilbake til oversikten]

1. Frida Berge 11:11 Strandebarm IL
2. Stine Nes Mæland 12:07 Cowi
3. Ingvild Berlandstveit 12:53 Hålandsdalen I.l.
4. Solveig Torsvik 13:03 Kvam Langr. & Skiskytterklubb
5. Tine-Lise Kalleklev 13:49 -
6. Elin Hanevik 13:50 Fellseskjøpet Agri
7. Marte Hjortland Hundhammer 13:51 Norna Salhus
8. Janni Røssevold 14:22 Per Indredavik (BFG-Fana)
9. Marina Heggernes Jensen 15:03 Team Koren
10. Linnea Espevik 15:04 Nordnes Friidrett

 

Stoltzekleiven Opp 2011: Jenter 12-14 år

[Gå tilbake til oversikten]

1. Helene Solheim 12:23 BKK BIL
2. Linn Seliussen 12:40 -
3. Emilia Furnes Hilt 12:58 Hill Sportsdansere
3. Thea Johanne Slethaug 12:58 Per Indredavik (BFG-Fana)
5. Anniken Ravnå 13:07 Viking T & IF
6. Julie Sundstrøm 13:22 Delfana
7. Eva Charlotte Eiking 13:33 Viking T & IF
8. Amalie Olsen 13:41 Kyrkjebø Il
9. Kårhild Husby Nordstad 13:55 Varegg IL
10. Marie Myhrvold Seim 13:57 Team Koren

 


       
       
       
       
       

Stoltzekleiven Opp 2011: Menn 75-79 år

[Gå tilbake til oversikten]

1. Arne Hamarsland 16:50 Gular
2. Harry Tvedt 18:36 Gular
3. Arne Nymark 19:02 Gular
4. Per Einar Sønnesyn 22:21 Gular
5. Gunnar Bergman 23:31 Gular

Stoltzekleiven Opp 2011: Menn 70-74 år

[Gå tilbake til oversikten]

1. Per Vikane 15:01 Statoil Bergen BIL
2. Svein Raa 15:07 Fana IL
3. Sigurd Henriksen 15:17 Fri IL
4. Per Claussen 15:47 Team Claussen/IL JUTUL
5. Agnar Hopland 16:09 Austrheim IL
6. Ottar Austrheim 17:52 Austrheim IL
7. Oddbjørn Alstadsæter 18:08 Fauske IL
7. Rolf F. Olsen 18:08 Aase klanen
9. Jan Alfred Sørensen 18:32 Varegg IL
10. Rolf Mjøs 19:01 Gular
11. Magnus Elvik 20:15 Alverstraumen Cowboy`s
12. Helge Sølsnes 20:42 -
13. Kjell Sælensminde 20:56 Gular
14. Lars Håheim 21:21 Team Puma
15. Knut Paulen 23:37 Noteam

Stoltzekleiven Opp 2011: Menn 65-69 år

[Gå tilbake til oversikten]

1. Leif Molland 11:57 AKS-77
2. Lars Mathiesen 13:09 NHH SAM
3. Victor Ronald Larsen 13:22 Stahl Heiser
4. Rolf Johannessen 13:31 Varegg IL
5. John Bernes 13:47 Framo BIL
6. Bjarne Kalgraff 13:55 Noteam
7. Alf Marton Aksland 14:02 Haukeland B.i.l
8. Birger N. Hanstveit 14:23 Mjøsdalen
9. Per Brun Ellingsen 14:27 Conoco Phillips BIL
10. Alf Norman Tveit 14:32 Samnanger IL
11. Arne Risa 14:49 Gular
12. Torgeir Langhelle 15:10 BKK BIL
13. Steinar Tysse 15:11 Mjøsdalen
14. Svein Olaf Valdersnes 15:26 Veritas
15. Thor Thorsen 15:45 Gular
16. Normann Skjoldli 15:49 Frydenbø Sabb Motor AS
17. Truls Ingebrigtsen 16:14 NEI BIL
18. Tollak Sigve Hjelmervik 16:36 Noteam
19. Reidar Skjelde 16:58 Nera
20. Svein Steinsland 17:08 BKK BIL
21. Tore Jensen 17:18 Team Koren
22. Bjørn Thomassen 17:20 Bufetat
23. Hans Bjørn Kvalsvik 17:23 Florø T & I F
24. Martin Øverås 17:33 Svint I L
25. Arne Indredavik 17:34 Noteam
26. Stein Bjørlykke 17:36 HORDANE
27. Håkon Hauge 17:45 Ahlsell oil&gas/Rørkameratene
28. Karl Johan Reigstad 17:57 Archer løpe og sykkelklubb
29. Bjørn Skorpen 18:12 Norengros K J Brusdal A/s
29. Sverre Heggernes 18:12 Team Koren
31. Terje Singdahlsen 19:11 Tide Buss
32. Dagfinn Alstadsæter 19:22 Statens Hus BIL
33. Otto Færevaag 19:34 Team Koren
34. Kjell Follesø 23:37 Hordaveg
35. Hans Jacob Lund 26:12 Noteam
36. Tore Ramstad 26:43 Noteam
37. Åsmund Tveit 29:05 BKK BIL

Stoltzekleiven Opp 2011: Menn 60-64 år

[Gå tilbake til oversikten]

1. John Arild Andersen 10:40 NHH
2. Harald Simmenes 11:10 Osterøy IL
3. Per Øyvind Tveiten 12:06 Fana
4. Tore Tvilde 12:11 Voss Friidrett
5. Ove Rød 12:13 Melkesyre.no
6. Finn Gunnar Nielsen 12:24 Statoil Bergen BIL
7. Karl Vågstøl 12:33 AKS-77
8. Per Arne Steinstø 12:47 Telenor/Telesport Bergen
9. Jostein Buanes 13:04 Noteam
10. Rolf Kahrs Hansen 13:06 A Kameratene
11. Arild Birkeland 13:10 Tide B.I.L.
12. Eilif Villanger 13:13 Ask
13. Roger Larsen 13:23 BCK (Bergen Cykle Klubb)
14. Asbjørn Bakken 13:32 Aktiv Eiendomsmegling
15. Solberg John 14:03 Mjøsdalen
16. Knut Olav Kvinge 14:07 Toro
16. Oddvar A. Berntsen 14:07 Ask
18. Sverre Lier 14:13 Noteam
19. Odvar Holsen 14:30 Posten
20. Sigvard Tschudi Madsen 14:36 Avinor
21. Jon Bakke 14:43 -
22. Martin Brækhus 14:49 Noteam
23. Nordmark Per 14:59 -
24. Willy Olsen 15:04 Aktiv Eiendomsmegling
25. Harald Stein 15:17 Per Indredavik (BFG-Fana)
25. Asbjørn Handegard 15:17 Telenor/Telesport Bergen
27. Harald Abbedissen 15:20 BKK BIL
28. Frøystein Gjesdal 15:35 Varegg IL
29. Haakon Blaauw 15:40 Wikborg Rein & Co
30. Torkel Sjølingstad 15:43 Hyllestad Il
30. Jan Håkon Holgernes 15:43 Bergen Kommune
32. Knut Langeland 15:45 Samnanger IL
33. Svein Rolf Sundby 15:53 Bjerknes Senteret
34. Svein Austrheim 15:57 Viking T & IF
35. Vidar Olderkjær 16:00 -
36. Halvard Hammersland 16:06 Tide Buss
37. Inge Geithus 16:07 FHI Bergen
38. Bjørn R Larsen 16:09 Pilar
39. Even Engevik 16:27 Stahl Heiser
40. Nils Lauvås 16:35 Lindås IL
40. Torleif Heimark 16:35 Jæger
42. Atgeir Førde 16:46 Safari
43. Stein Haaskjold 16:48 Hansa
44. jakob aars 16:59 Konkurransetilsynet
45. Erling B Juvik 17:12 Ask
46. Ove Dyngeland 17:22 Brødrene Ulveseth
47. Erik Rasmussen 17:23 Rieber & Søn
48. Per Skogedal 17:28 Tide Buss
49. Unnvar Bakke 17:29 BKK BIL
50. Gunnar Bøe 17:41 Posten

Stoltzekleiven Opp 2011: Menn 55-59 år

[Gå tilbake til oversikten]

1. Einar Færø 11:19 Eikanger IL
2. Stein Nilsen 11:20 Ask
3. Klaus Nikolai Takle 11:23 Brekke IL
4. Axel Heienberg 11:33 Per Indredavik (BFG-Fana)
5. Rune Minde 11:36 BF BIL
6. Ivar Brandvold 11:47 Per Indredavik (BFG-Fana)
7. Frank Nilssen 11:52 Per Indredavik (BFG-Fana)
8. Vigleik Tysseland 12:08 Samnanger IL
9. Frank Aadland 12:10 Åsane Cykle Klubb
10. Aksel Øvsthus 12:12 Mjøsdalen
11. Magne Vikne 12:15 Archer løpe og sykkelklubb
12. Per Indredavik 12:20 Per Indredavik (BFG-Fana)
13. Tom Bjørseth 12:23 Lerøy Kajakklubb
14. Anders Boge 12:28 Fellseskjøpet Agri
15. Ludvig Tennebekk 12:29 Varegg IL
16. Torbjørn Krokeide 12:30 Krokeide
17. Åge Foss 12:34 Varegg IL
18. Einar Nystad 12:37 BKK BIL
19. Per Rune Sivertsen 13:01 BKK BIL
20. Dag Solheim 13:02 NEI BIL
20. Lysne Torbjørn 13:02 -
20. Bjørn Årseth 13:02 BKK BIL
23. Espen Bratberg 13:06 -
24. Jan Erik Stølen 13:07 Åsane Cykle Klubb
25. Stein Nysæther 13:10 Bulken IL
26. Tolleiv Haugland 13:21 Grieg Team
27. Arnfinn Austegard 13:24 Framo BIL
28. Arvid Morvik 13:28 Melkesyre.no
29. Christian Prestegård 13:31 IL Fanaråk / Kondis
30. Lars Gjerde 13:33 Strandebarm IL
31. Nikolai Kallas 13:35 Team Søyland
32. Kjell Herfjord 13:36 Per Indredavik (BFG-Fana)
33. Åge Nese 13:42 Siemens Oil & Gas
34. Morten Straume 13:43 Gular
34. Hermann Gerritsen 13:43 Bymuseet
36. Paul Chr Paulsen 13:45 Bergen Seilforening
37. John Grahl-Madsen 13:47 Fjellkameratene
38. Trond Sigurd Ellefsen 13:50 Telenor/Telesport Bergen
39. Jan Malmin Hansen 13:53 Aker Solutions BIL
40. Nils Magne Fjereide 13:54 Per Indredavik (BFG-Fana)
41. Bjørn Fjeld 13:55 Siemens Oil & Gas
41. Ole Bjørn Tysnes 13:55 Per Indredavik (BFG-Fana)
43. Arvid Netland 13:57 Nera
44. Bjørn Småland 14:01 BKK BIL
45. Geir Nese 14:04 Aibel AS
46. Steinar Røthe 14:07 Visma
47. Svein Rolf Nielsen 14:08 Yit Building Systems
48. Kjell Tore Andersen 14:12 -
49. Helge Njaastad 14:13 Stoltzekameratene
50. Svein Linga 14:14 Gular

Stoltzekleiven Opp 2011: Menn 50-54 år

[Gå tilbake til oversikten]

1. Terje Hordnes 10:32 Fana IL Sykkel
2. Brigt Strømmen 10:34 Fri IL
3. Oddvin Øygard 10:54 Jølster IL
4. Ove Årdal 10:56 Jølster IL
5. Martin Grahl-Madsen 11:12 Avinor
6. Arild Røen 11:13 Samnanger IL
7. Morten Sæter 11:21 Pitney Bowes Norge
8. Vidar Halland 11:22 Jølster IL
9. Olav Kvalheim 11:29 Noteam
10. Einar Bystøl 11:31 Voss IL
10. Roar Inge Hansen 11:31 StormGeo
12. Øystein Øvsthus 11:40 Mjøsdalen
13. Øyvind Frantzen 11:42 Kalandseid IL
14. Robert Meyer 11:43 CSC B.I.L.
15. Martin Madsen 11:44 Statoil Bergen BIL
16. Arne Wilhelm Knudsen 11:46 Vestbotjenester AS
17. Roar Teige 11:47 Noteam
18. Rune Hansen 11:48 CSC B.I.L.
19. Stein Kjetil Hefte 11:51 CK Henie
20. Bjørn Inge Grov 11:58 Sportsklubben Heros
21. Aage Aasen 12:01 Førde CK
22. Geir Tore Leversund 12:21 Eikefjord IL
23. Geir Solberg 12:22 Melkesyre.no
23. Helge Sandbrekken 12:22 CSC B.I.L.
25. Inge Boge 12:23 A2G BIL
26. Karl Erik Berge 12:24 Tun Media
26. Håkon Vestbøstad 12:24 Aker Solutions (ABS Stord)
28. Rune Opstad 12:25 Statoil Bergen BIL
29. Tore Eidsheim 12:27 Mjøsdalen
30. Arild Småge 12:30 Rådgivende Biologer
30. Jarle Gjerde 12:30 Melkesyre.no
32. Jan Ove Sagstad 12:31 Archer løpe og sykkelklubb
32. Bjørn Holo 12:31 Sweco
34. Dag-Arne Eide 12:36 Eidsfossen Sykkel
34. Rolf Vidar Leirvåg 12:36 Noteam
36. Jan Lambrechts 12:42 Kyrkjebø
37. Sveinung Kjellevoll 12:47 Åsane Cykle Klubb
38. Geir Atle Ersland 12:49 Centre for Medieval Studies
39. Ola Espelid 12:51 Veidekke BIL
40. Atle Austrheim 12:52 AKS-77
41. klaus Nyhammer 12:54 Knarvik Idrettslag
41. Karl- Alfred Arnesen 12:54 Noteam
43. Helge Flatebø 12:56 HORDANE
43. Hans-Aksel Fjelldal 12:56 Veidekke BIL
45. Jan Roald Hanstvedt 12:57 Mjøsdalen
46. Lars Boge 12:59 Fellseskjøpet Agri
46. Kjell Kandal Hansen 12:59 Aker Solutions BIL
48. Trygve Eriksen 13:03 Norengros K J Brusdal A/s
49. Sveinung Polden 13:07 -
49. Leiv Rune Vikne 13:07 Bergen Brannkorps

Stoltzekleiven Opp 2011: Menn 45-49 år

[Gå tilbake til oversikten]

1. Hermann Bruun 10:08 Bøler IF
2. Ove Matland 10:13 BCK (Bergen Cykle Klubb)
3. Bjørn Hølleland 10:23 Fana IL Orientering
3. Geir Øygard 10:23 Jølster IL
5. Kjetil Dyrvik 10:32 Vossar
6. Øystein Hanstveit 10:33 Mjøsdalen
6. Kjell Erling Mundal 10:33 Jølster IL
8. Skjalg Thorbjørnsen 10:48 Bergen Ck
9. Jan Rolland 10:51 Sprek og Blid Rosenkrantz
10. Anders Finne 10:53 Åsane Cykle Klubb
11. Oddvar Hanstveit 11:08 Mjøsdalen
12. Jarl Ove Humblen 11:13 Mathopen IL
12. Steinar Kålås 11:13 Rådgivende Biologer
14. Arne Instebø 11:19 Noteam
15. Arnfinn Rønneberg 11:25 Statoil Bergen BIL
16. John Olav Måge 11:27 Strandebarm IL
17. Geir Evensen 11:28 Statoil Bergen BIL
18. David Korneliussen 11:30 Melkesyre.no
19. Jan Hjemgaard 11:31 Tryg Forsikring
19. Lars Erlend Brattabø 11:31 Framo BIL
21. Bjarne Boge 11:36 Bergen Triathlon Club
22. Sjur Georg Mæland 11:39 Cowi
23. Kåre Førdestrøm 11:42 Fana
23. Tom Eirik Eikanger 11:42 Statoil Bergen BIL
25. Audun Bruflot 11:43 Noteam
25. Rolf Lohne 11:43 IKM Valves
27. Harald Valen 11:53 Varegg IL
27. Geir Kvamme 11:53 Nfoto.no
29. Jan Kjærner-Semb 11:56 Varegg IL
30. Bjørn Instanes 11:57 Cowi
31. Nils Ove Berge 11:58 Hardanger Trening AS
31. Arne Thorvik 11:58 Siemens Oil & Gas
31. Fred Runar Fjelltveit 11:58 Kalandseid IL
34. Sigurd Eikner 11:59 Fana IL Orientering
35. Kjell Øygard 12:06 Jølster IL
36. Ole Jostein Ressem 12:09 Telenor/Telesport Bergen
37. Sigve Eldøy 12:11 BKK BIL
38. Morten W. Omholt 12:12 Multiconsult BIL
38. Eirik Farestveit 12:12 Statoil Bergen BIL
40. Roar Misje 12:15 Grieg Team
41. Håkon Knudsen 12:20 Sparebanken Vest
42. Haarr Per Olav 12:22 Ganddal IL
43. Christian Irgens 12:23 Asplan Viak AS
44. Harald Olsnes 12:26 Fellseskjøpet Agri
45. Mats Bjånes 12:28 Framo Engineering AS
46. Trond Einar Martinsen 12:29 Sweco
46. Jan Terje Jordalen 12:29 Archer løpe og sykkelklubb
48. Øystein Andersen 12:32 Idrettslaget Innsats
49. Pål Sulesund 12:33 Nfoto.no
50. Sturle Drageset 12:35 Opptrekkeren

Stoltzekleiven Opp 2011: Menn 40-44 år

[Gå tilbake til oversikten]

1. Sverre Sletthaug 09:26 BFG Fana
2. Øyvind Tvedt 09:42 BFG Fana
3. Odd-Bjørn Hjelmeseth 09:46 Aktiv Eiendomsmegling
4. Øyvind2 Tvedt2 09:54 Archer løpe og sykkelklubb
5. Odd Arild Løseth 10:16 IL Høyang
6. Knut Erik Sørseth 10:30 Columbus IT
6. Ingvar Eiolf Skaar 10:30 Statoil Bergen BIL
8. Bjart Are Hellen 10:31 Rådgivende Biologer
9. Harald Ove Hauso 10:34 Varegg IL
10. Dyrkolbotn Roy 10:40 Mjøsdalen
11. Bjørn Årdal 10:49 Team Moses
12. Kent Sviggum 10:52 Avinor
13. Thierry Matthey 10:58 Gular
14. Tore Nymark 11:01 ABB
15. Arnstein Lofthus 11:04 Øystese IL
16. Kjetil Styrvoll 11:13 Sprek og Blid Os
17. Trond Midtkandal 11:14 Eidsfossen Sykkel
18. Nikolas Kallas 11:16 StormGeo
19. Axel Eikner 11:17 Fana IL Orientering
20. Ivar Austevoll 11:18 kysten
21. Årstein Svihus 11:20 BCK (Bergen Cykle Klubb)
22. Kjetil Forland 11:21 Petrolia ASA
23. Stig Solheim 11:22 Florø T & I F
24. John Fredrik Hatling 11:23 Per Indredavik (BFG-Fana)
24. Bjørn Bongom 11:23 Sparebanken Vest
26. Sjur Håvard Øygard 11:26 Kyrkjebø
26. Morten Seliussen 11:26 CellVision
28. Frode Langhelle 11:27 Archer løpe og sykkelklubb
29. Maarten Boting 11:31 Fjellgeitene
29. Sigve Stenersen 11:31 Team Stenersen
31. Per Joachim Tharaldsen 11:32 -
31. Bjarne Ludvigsen 11:32 Melkesyre.no
33. Hugo Jan Olsen 11:33 Telenor/Telesport Bergen
33. Gisle Clementsen 11:33 Archer løpe og sykkelklubb
35. Torstein Sørensen 11:36 -
36. Olav Benjaminsen 11:39 Bøffelklubben
37. Bjørn Ulvang 11:42 Tryg Forsikring
37. Svein Tore Tysseland 11:42 Samnanger IL
39. Birger Rye 11:43 Statoil Bergen BIL
40. Arild Boge 11:44 NLA Lærerhøgskolen
40. Karl Johan Watne 11:44 Framo Engineering AS
42. Rune Torgersen 11:45 Fana Fotball
43. Eivind Rauset 11:47 Eidsfossen Sykkel
44. Anders Røssevold 11:51 BFG Fana
44. Øystein Ringheim 11:51 Vossevangen CK
46. Helge Finne 11:52 Voss IL
46. Oddvar Moldestad 11:52 Politiet
48. Espen Claussen 11:53 Team Claussen/IL JUTUL
49. Knut-Terje Winther-Sørensen 11:54 Advokatfirmaet Rasmussen & Bro
50. Jarle Frederich 11:55 -

Stoltzekleiven Opp 2011: Menn 35-39 år

[Gå tilbake til oversikten]

1. Mats Mjøs Andersen 08:43 Varegg IL
2. Jon Meyer Tvinnereim 09:28 -
3. Lars Olaf Haaheim 09:30 Noteam
4. Claus Sellevoll 09:49 Norna Salhus
5. Atle Larsen Gerhardsen 09:55 BCK (Bergen Cykle Klubb)
6. Geir S Skaten 10:10 Gular
7. Ove Måge 10:13 Strandebarm IL
8. Simen Stensrud 10:16 Unilabs
9. Tor Utne 10:23 åsane ck
10. Håkon Landro 10:25 TeamLandro
11. Tore Instebø 10:28 BCK (Bergen Cykle Klubb)
12. Ståle Leiren 10:32 Team Leiro
13. Are Andresen 10:35 Team Leiro
14. Vegard Peikli 10:41 Sandnes IL
15. Espen Olsvik 10:50 nordhordland sykkelklubb
16. Ole Martin Saltkjel 10:52 DnB Nor Friidrett
17. Frode Vikebø 10:58 Havforskningsinstituttet
18. Thomas Martinsen 11:03 Noteam
19. Svein Inge Andersen 11:05 StormGeo
19. Thomas Andersen 11:05 Andersen Bygg
19. Rune Nygaard 11:05 Framo Engineering AS
22. Marius Heggholmen 11:06 Skandiabanken
23. Johnny Mostraum 11:07 Osterøy IL
24. Kjeitl Reisegg 11:08 -
25. Jonny Andersen 11:09 DnB Nor Friidrett
26. Gaute Åsebø 11:16 -
27. Øystein Pedersen 11:18 Aker Solutions BIL
28. Asle Jøssang 11:22 Statoil Bergen BIL
29. Mathias Davidsen 11:26 Bergen Triathlon Club
29. Morten Tronstad 11:26 Sats Sandsli
31. Ove Dalseid 11:27 Stråleterapien
31. Vidar Mallesvik 11:27 Team Moses
31. Hans Christian Tenol- Tuxen 11:27 -
34. Morten Kjønsberg 11:28 Gular
34. Jan Kocbach 11:28 Fana IL Orientering
36. Frank Vagstad 11:29 Viz Bil
37. Øyvind Kårbø 11:30 Archer løpe og sykkelklubb
37. Kenneth Skarstein 11:30 Statoil Bergen BIL
39. Lars Kokkin Christiansen 11:33 Team Proffen
40. Jarle Aadland 11:36 Melkesyre.no
41. Børge Sellevoll 11:37 Nordhordland BK
41. Christian Holter 11:37 Varegg IL
43. Kjetil Iden 11:40 AKS-77
43. Lars Engeli 11:40 Fjellgeitene
45. Knut Liseth 11:41 -
45. Morten Hilton Thomassen 11:41 Bergen Energi
47. Arve Åsnes 11:42 Noteam
48. David Osborne 11:43 Veritas
49. Ståle Furnes 11:45 Baune SK
50. Lars Måge 11:46 Strandebarm IL

[Gå tilbake til oversikten]

Stoltzekleiven Opp 2011: Menn 18-34 år

[Gå tilbake til oversikten]

1. Thorbjørn Ludvigsen 08:22 Melkesyre.no
2. Joel Dyrhovden 08:44 Samnanger IL
3. Yngve Kiserud 08:49 Mædicinernes Cyckelklubb
3. Eirik Haugsnes 08:49 Aktivitetshuset Finnsnes
5. Lars Skjeseth 08:55 Skogn IL
6. Erlend Eide 09:01 Eidsfossen Sykkel
7. Tarjei Bø 09:02 Markane IL
8. Sturla Lie 09:06 Viking T & IF
9. Asbjørn Berland 09:09 Samnanger IL
10. Stian Hovind-Angermund 09:17 Varegg IL
11. Lars Erik Skjervheim 09:18 Voss IL
12. Arild Een 09:23 Varegg IL
13. Halfdan E Færø 09:24 AKS-77
14. Jørgen Jensen Axelsen 09:25 Gneist
15. Hallvard Nilsen 09:28 Gular
16. Lorentz E. Linde 09:31 Viking T & IF
17. Sondre Sørheim 09:38 -
18. Ingebrigt Ølmheim 09:41 Kvam Langr. & Skiskytterklubb
19. Håvard Tømmerdal 09:45 Lilletjern IL
20. Bjørnar Sandnes Lillefosse 09:48 Strandebarm IL
21. Matias Oppedal 09:55 Per Indredavik (BFG-Fana)
21. Eirik Finne 09:55 Viking T & IF
23. Helland Kay-Arne Stein 09:59 Fusa SK
23. Ronny Børsheim 09:59 Fana Kajakklubb
25. Espen Roll Karlsen 10:00 Fana IL Orientering
26. Sjur Obrestad Gabrielsen 10:01 Vaulen OK
26. Odd Anders Grimsbø 10:01 Varegg IL
28. Thomas Solheim 10:05 Hardanger S K
29. Lars Røttingen 10:07 AXA Sportsclub
30. Vegard Furevik 10:11 TUC / Førde IL
30. Jan Robert Heiberg 10:11 Team Heiberg
30. Vegard Wergeland Hansen 10:11 NHH
30. Jo Harald Færø 10:11 Eikanger IL
34. Trygve Buanes 10:14 Viking T & IF
34. Sondre Tysseland 10:14 Samnanger IL
34. Ivar Haugen 10:14 Kristiansand Ok
34. Martin Finne 10:14 Korlevoll IL
38. Børge Leiren 10:15 Team Leiro
39. Asgeir Grøm Sæle 10:18 Statoil Bergen BIL
39. Sander Sekkingstad Terum 10:18 Aurland IL
41. Kristian Ellertsen 10:19 Fana IL Sykkel
42. Helge Simmenes 10:20 Noteam
43. Leiv Jakob Berstad 10:21 Statoil Bergen BIL
43. Fredrik Olsen 10:21 Handelsbanken
45. Niklas Revold Grønli 10:26 Mædicinernes Cyckelklubb
45. Sjur Moe Grevsgård 10:26 Geilo Idrettslag
47. Erlend Moster Knudsen 10:27 Bjerknes Senteret
47. Lars Jakob Nitter 10:27 Vik Il
49. Eirik Blomdal 10:29 Bergen Brannkorps
50. Svein Arne Haugen 10:30 Bjørn Il
50. Sigbjørn Reigstad 10:30 Archer løpe og sykkelklubb

Stoltzekleiven Opp 2011: Gutter 15-17 år

1. Gustav Iden 09:05 Norna Salhus
2. Sindre Østgulen Deisz 09:25 Varegg IL
3. Mikal Iden 09:47 Norna Salhus
4. Aleksander Claussen 09:54 Team Claussen/IL JUTUL
5. Einar Trefall 09:55 Eksingedalen-Modalen IL
6. Anders Strømblad Hansen 09:57 BFG Fana
7. Brage Ringheim Dybdahl 10:05 Ørnar Il
8. Aleksander Meyer 10:06 Norna Salhus
9. Magnus-Johan Færø 10:12 Eikanger IL
9. Rasmus Njølstad Vonen 10:12 Varegg IL
11. Thomas Netland 10:20 Hålandsdalen I.l.
12. Kevin Bolstad 10:22 Samnanger IL
13. Martin Femsteinevik 10:25 Hålandsdalen I.l.
14. Espen Nes 10:30 Per Indredavik (BFG-Fana)
14. Daniel Instanes 10:30 Cowi
16. Bjarte Fossedal 10:35 Varegg IL
17. Vegard Westergård 10:36 Varegg IL
17. Trond Erik Storebø 10:36 Melkesyre.no
19. Vebjørn Ljones Karlsen 10:37 Skjalg
20. Sondre Øvre-Helland 10:40 Viking T & IF
20. Olav Ekrheim 10:40 Fana IL Orientering
22. Per Ola Ottesen 10:43 Varegg IL
23. Erlend Gjerdevik Sørtveit 10:44 Fana IL
24. Kristoffer Tysseland 10:45 Samnanger IL
25. Martin Kaland Øvrehus 10:47 Fana Fotball
26. Kristian Stalheim 10:48 Åsane Cykle Klubb
27. Morten Aadland Fossmark 10:55 Samnanger IL
28. Eivind W Ånes 10:57 Fana Fotball
29. Sondre Dingsør Skogen 10:58 Bergen Turnforening
30. Aleksander Bøe 11:02 Fana IL Sykkel

 

Stoltzekleiven Opp 2011: Gutter 12-14 år

[Gå tilbake til oversikten]

1. Casper Stenersen 09:45 Team Stenersen
2. Stian Aarvik 10:17 Per Indredavik (BFG-Fana)
3. Andreas Rauset 10:26 Eidsfossen Sykkel
4. Øyvind Odland 10:33 NORE NESET
5. Jakob Eikner 10:36 Fana IL Orientering
6. Olvar Skagseth 10:45 Viking T & IF
7. Håkon Raadal-Bjørlo 10:57 Halden SK
8. Fredrik Øverland Hatling 10:58 Per Indredavik (BFG-Fana)
9. Markus Kjærner-Semb 11:02 Varegg IL
10. Sondre Vikøyr 11:08 RETAIL24
11. Magnus Njølstad Vonen 11:10 Varegg IL
12. Anders Sommer 11:12 Varegg IL
13. Kasper Rønning Komnæs 11:14 Varegg IL
14. Torbjørn Femsteinevik Stakseng 11:25 Øystese IL
15. karl jonas tronstad 11:28 Åsane Cykle Klubb
16. Erik Vevatne Øverland 11:34 Fana Fotball
16. Magnus Børslid 11:34 Løplabbet
18. Bjørnar Sæten 11:37 Voss Ssl
18. Eirik Rauset 11:37 Sandane turn og idrettslag
20. Oskar Bremar Pettersen 11:38 Kalandseid IL
20. Martin Tysseland 11:38 Samnanger IL
22. Joakim Iden 11:39 BKK BIL
23. Trym Helge Carlsen 11:40 Per Indredavik (BFG-Fana)
24. Snorre Frøyland 11:43 Bergen Triathlon Club
24. Andreas Torgersen 11:43 Fana Fotball
26. Tobias Nyborg 11:46 Voss Ssl
27. Sindre Arnestad 11:48 BKK BIL
28. Eskil Fosse 11:51 Varegg IL
29. Jakob Vahlin 11:54 Cowi
30. Rasmus Sætersdal 12:01 Viking T & IF

Stoltzekleiven Opp 2011: Gutter 10-11 år

[Gå tilbake til oversikten]

. Magnus Brekke 14:23 Viking T & IF
. Håvard Hjelmeland 12:50 Petter Tresselt
. Brage Leivestad 13:03 Åsane Cykle Klubb
. Ole-Henrik Strønen 15:13 Team Oline
. Ole Standal Barstad 17:28 Varegg IL
. Øyvind Kallestad 13:51 Radøy IL
. Benjamin Tharaldsen 11:58 -
. Henrik Helsengreen 14:55 Cowi
. Lars Hadler-Olsen 13:18 NORE NESET
. Sindre Olsen 13:04 Kyrkjebø Il
. Eirik Ytreland 19:39 -
. Tobias Sandmo Birkeland 15:35 -
. Erik Sallan 15:02 Austevoll Kraftlag
. Heine August Linga 15:26 Gular
. Heine Kjønås 15:47 Sogndal IL
. Petter Mossestad 14:29 Jæger
. Sindre Skar 13:08 Samnanger IL
. Eirik Finne 12:45 Voss IL
. Sjurd Pedersen 13:16 Hillkillers
. Oskar Moldestad 17:04 -
. Ørjan Ørjansen Solheim 13:40 Florø T & I F
. Johannes Steinsbø Fylkesnes 13:36 Bremnes IL
. Eirik Spangelo Haga 13:05 NORE NESET
. Fabian Filip Rimestad 12:40 Skandiabanken
. Knut Ravnå 13:09 Viking T & IF
. Henrik Ettrup Berger 13:53 -
. Egil Furnes 13:50 Baune
. Christian Dahle Lie 12:22 Askøy Distribusjon, Posten Nor
. Andre Jensen Ryland 18:45 Søvik Velforening
. Gard Østensen 13:01 Kråkenes IL
. Andre Seliussen 14:53 Fana IL