Stomperudkarusellen innledet vårens løpskaruseller på Romerike med en 5 km (kontrollmålt) i Bingenrunden fra Sørum skole. I fint men kaldt vårvær var det 90 fullførende i karusellens 1. løp en halv gang mer enn i fjorårets løp da det var 68 deltagere.
Neste løp i Stomperudkarusellen arrangeres 9. mai fra Lørenfallet stadion.
Innbydelse
Da er det 9 km blandet underlag i Aasgaardsrunden (1,5 km for gutter/jenter).
Alle resultater klassevis (EQ Timing)
De raskeste på Sørum:
Topp 10 kvinner (22 deltagere): | |||||||||
1 | 762 | Silje Christiansen | Driv IL | K40-44 | 1 | 19:15.7 | |||
2 | 779 | Dorte Foss | Raufoss IL -Friidrett | K50-54 | 1 | 20:27.2 | |||
3 | 767 | K50-54 | 2 | 22:17.0 | |||||
4 | 708 | Elin Melberg | KLØFTA | K35-39 | 1 | 23:25.6 | |||
5 | 720 | Frøydis Øyen | Romerike Runners Team | K55-59 | 1 | 23:36.3 | |||
6 | 738 | Caroline Borgen | Spenst | K17-34 | 1 | 23:46.2 | |||
7 | 740 | Stine Nilsskog | Spenst | K45-49 | 1 | 24:00.9 | |||
8 | 706 | Gunhild Fretheim | BLAKER | K17-34 | 2 | 24:06.5 | |||
9 | 752 | Signe Stokstad Gillebo | Sørum IL | K35-39 | 2 | 25:02.5 | |||
10 | 763 | Inger Lund Mauseth | Sørum IL | K45-49 | 2 | 26:07.4 | |||
Topp 20 herrer (64 deltagere): | |||||||||
1 | 722 | Runar Sæther | Rye Sp.Kl. | M40-44 | 1 | 16:12.6 | |||
2 | 780 | Roger Thompson | Team Sportsmanden | M40-44 | 2 | 16:54.3 | |||
3 | 785 | Gunnar Skogan | Skjelstadmark IL | M45-49 | 1 | 17:35.1 | |||
4 | 735 | Ole-Martin E. Sandness | Ullensaker/Kisa IL | M17-34 | 1 | 17:36.0 | |||
5 | 723 | Ole Tobias Utne Bjerke | Sørum IL | M17-34 | 2 | 17:43.4 | |||
6 | 791 | M17-34 | 3 | 17:52.9 | |||||
7 | 715 | Fredrik Smith | Oslo Byggentreprenør A/S | M40-44 | 3 | 17:56.5 | |||
8 | 754 | Ole Jonny Delerud | Blaker IL | M35-39 | 1 | 18:06.9 | |||
9 | 787 | M50-54 | 1 | 18:10.4 | |||||
10 | 782 | M40-44 | 4 | 18:37.3 | |||||
11 | 772 | Trond Olav BERG | Bøler IF | M55-59 | 1 | 18:39.8 | |||
12 | 712 | Anders Horvei | Gjerdrum IL | M17-34 | 4 | 18:42.2 | |||
13 | 732 | Anders Brænna | Team Extra Lørenfallet | M17-34 | 5 | 18:49.9 | |||
14 | 786 | Øyvind Løvstad | Nes Ski | M17-34 | 6 | 18:55.9 | |||
15 | 702 | Thomas Skjærbekk | FJERDINGBY | M45-49 | 2 | 18:59.9 | |||
16 | 713 | Ola Stigum | Hvam IL / Elsikkerhet Norge | M35-39 | 2 | 19:14.7 | |||
17 | 758 | Frode Monsen | Team Sportsmanden | M55-59 | 2 | 19:44.4 | |||
18 | 775 | M55-59 | 3 | 19:51.2 | |||||
19 | 773 | Sigbjørn Høgne | Aurskog - Høland Friidrettslag | M40-44 | 5 | 19:53.4 | |||
20 | 778 | Stein Randby | Sørum IL | M50-54 | 2 | 19:57.9 | |||
Ungdomsklassene 1 km vei): | |||||||||
1 | 774 | Emilie Høgne | Aurskog - Høland Friidrettslag | J13-14 | 1 | 3:51.7 | |||
1 | 753 | Olav Gillebo | Sørum IL | G11-12 | 1 | 4:37.7 | |||
2 | 736 | Karoline Olstad Dahl | Sørum IL | J11-12 | 1 | 5:15.4 | |||
3 | 764 | Rita Lund Mauseth | Sørum IL | J11-12 | 2 | 6:08.5 |