Odd Erlend Hansen Berg, Grue IL (bildet) vant Sørfjellrunden i Hof søndag 15 sekunder foran klubbkameraten Even Langseth Berg og 15-åringen Andreas Rivenes, Vaaler IF. Lin Iren Sætre, Hernes IL var 45 sekunder foran Våler-jenta Ingrid Urdal (nå Høybråten & Stovner).
Det var også de to totalvinnerne som sikret seg Østlendingens bergpris undevegs i løpet. 67 aktive og 14 trimmere fullførte den 20. utgaven av turrennet med start og mål ved Hofferbua på Vestmarka i Hof. Gruesokningen Bjørn Skyrudsmoen jubilerte sammen med arrangørene Hof-Åsa IL og deltok i Sørfjellrunden for 20. gang.
Samleside for Sørfjellrunden
Østlendingen: - Det kunne gått mye verre
- Hunder i løypa er et problem
RESULTATLISTE SØRFJELLRUNDEN 30.01.2011: | |||||
Startnr. | Nr | Navn | Klubb | Ant.år | Sluttid |
Klasse : K 26-30 | |||||
4 | 1 | Ingrid Urdahl | Høybråten & Stovner | 1 | 1.12,38 |
Klasse : K 31-35 | |||||
9 | 1 | Anne Marte Hals K | Snasne Skisneller | 1 | 1.28,46 |
Klasse : K 36-40 | |||||
14 | 1 | Lin Iren Sætre | Hernes IL | 3 | 1.11,23 |
Klasse : K 66-70 | |||||
27 | 1 | Marie Louise Svevad | Hernes IL | 2 | 1.34,55 |
29 | 2 | Marit Bjørnson Barkbu | Skarnes IL | 6 | 1.43,01 |
K 61-65 | |||||
122 | 1 | Bjørg Guri Kildahl | Fet Skiklubb | 1 | 1.34,32 |
Klasse : G 15-16 | |||||
32 | 1 | Andreas Rivenes | Vaaler IF/ Team Solør ski | 1 | 1.01,35 |
33 | 2 | Andreas Nygaard | Kjellmyra IL/Team Solør Ski | 1 | 1.14,09 |
34 | 3 | Jørgen Hågensen | Åsbygda IL | 1 | 1.20,19 |
35 | 4 | Hans Martin Bue | Kjellmyra IL | 1 | 1.50,45 |
Klasse : M 17-20 | |||||
41 | 1 | Odd Erlend Hansen Berg | Grue IL | 2 | 1.01,20 |
40 | 2 | Jonas Amundsen | Nes Ski | 1 | 1.01,37 |
39 | 3 | Odin Gundersen | Kjellmyra | 2 | 1.07,53 |
Klasse : M 21-25 | |||||
49 | 1 | Even Langseth Berg | Grue IL/Team Solørski | 2 | 1.01,35 |
50 | 2 | Even Antonsen | Solør CK | 2 | 1.06,18 |
51 | 3 | Kristan Myhre Hellerud | Lillehammer Skiklubb | 3 | 1.08,25 |
47 | 4 | Mats Emil Sand | Galterud IL | 3 | 1.08,49 |
48 | 5 | Mathis Gjermshus | Grue IL | 1 | 1.08,56 |
Klasse : M 26-30 | |||||
60 | 1 | Petter Leistad | Vaaler IF | 4 | 1.03,35 |
57 | 2 | Lars Ove Thoresen | Østmarka IL | 1 | 1.03,37 |
59 | 3 | Peter Rapstad | Rustad IL | 1 | 1.10,17 |
58 | 4 | Erik Konttorp | Flisa IL | 1 | 1.21,02 |
Klasse : M 36-40 | |||||
81 | 1 | Bjørn Erik Risebrobakken | Eidsvold VærksSskiklubb | 2 | 1.01,34 |
80 | 2 | Runar Sannerud | Hurdal IL | 1 | 1.07,42 |
82 | 3 | Rune Holmen | Halm.& Omegn Skikl. | 4 | 1.12,44 |
79 | 4 | Dan Egil Aurland | Kjellmyra | 1 | 1.16,00 |
77 | 5 | Asgeir Lium | Icopal BIL | 3 | 1.20,41 |
Klasse : M 41-46 | |||||
91 | 1 | Ole T Fodstad | Eidsvold verks Skiklubb | 1 | 1.03,38 |
93 | 2 | Mads Hansen-Møllerud | Grue IL | 8 | 1.07,00 |
95 | 3 | Halvor Brustad | Fenstad Skiklubb | 6 | 1.08,04 |
90 | 4 | Øyvind Solli | Fet Skiklubb | 1 | 1.10,20 |
94 | 5 | Geir Asbjørn Kvisler | Namnå IL | 2 | 1.18,26 |
Klasse : M 46-50 | |||||
120 | 1 | Morten Sundby | Halmsås og Omengn | 3 | 1.06,41 |
103 | 2 | Rune Engebråten | Halmsås & Omegn Skil. | 4 | 1.07,25 |
105 | 3 | Lars Hansen-Møllerud | Grue IL | 5 | 1.07,32 |
102 | 4 | Per Ivar Svartholt | Moelven Våler BIL | 4 | 1.10,40 |
96 | 5 | Ingvald A Håberget | Hernes IL | 2 | 1.11,58 |
121 | 6 | Egil Rognstad | Kjellmyra IL | 2 | 1.12,00 |
101 | 7 | Oddgeir Stensby | Halmsås & Omegn Skil. | 5 | 1.18,26 |
83 | 8 | Per Arne Aas | Fet Skiklubb | 1 | 1.18,41 |
100 | 9 | Bjørn Erik Sandnes | Odal Svømmeklubb | 1 | 1.20,27 |
99 | 10 | Erik Berg | Grue IL | 7 | 1.21,31 |
97 | 11 | Morten Holt | Grue IL | 2 | 1.21,52 |
104 | 12 | Runar Finnstun | Espa IL | 3 | 1.24,42 |
98 | 13 | Robert Grønvold | Grue IL | 1 | 1.34,39 |
Klasse : M 51-55 | |||||
118 | 1 | Tore Gresmo | Hof IL | 19 | 1.06,17 |
115 | 2 | Harald Håkenrud | IL Mogutten | 11 | 1.07,15 |
113 | 3 | Otto Grafsrønningen | Hernes IL | 2 | 1.08,01 |
114 | 4 | Geir Hammer | Grue IL | 9 | 1.09,58 |
116 | 5 | Per Erik Fosheim | Hamar skiklubb | 1 | 1.11,24 |
112 | 6 | Reidar Svenson | Skarnes IL | 5 | 1.12,46 |
119 | 7 | Tor Strand | Fenstad ski kl. | 12 | 1.13,49 |
117 | 8 | Tormod Leistad | Vaaler IF | 3 | 1.15,32 |
Klasse : M 56-60 | |||||
139 | 1 | Morten Brænd | Magnor UL | 14 | 1.13,00 |
138 | 2 | Erik Nafstad | Fet Skiklubb | 1 | 1.22,56 |
140 | 3 | Bernt-Johan Strand | Eidsvoll Værk skikl. | 7 | 1.26,04 |
Klasse : M 61-65 | |||||
159 | 1 | Olaf Knai | Hurdal IL | 4 | 1.12,24 |
150 | 2 | Edgar Snekkerhaugen | Kongsvinger IL | 15 | 1.13,11 |
151 | 3 | Steinar Østerhagen | Åsbygda IL | 3 | 1.14,11 |
149 | 4 | Willy Fengsrud | Vaaler IF | 1 | 1.14,12 |
147 | 5 | Leif Komperudsbråten | Åsa IL | 17 | 1.24,18 |
148 | 6 | Jarle Busterud | Hernes IL | 2 | 1.54.12 |
Klasse : M 66-70 | |||||
157 | 1 | Håkon Svendsen | Kongsvinger IL | 2 | 1.19,02 |
156 | 2 | Harald Johansen | Åsbygda IL | 2 | 1.23,11 |
158 | 3 | Oddvin Sneli | Hamar Skiklubb | 5 | 1.24,18 |
Klasse : M 71- 75 | |||||
168 | 1 | Ola Svenneby | Vaaler IF | 12 | 1.23,26 |
167 | 2 | Martin Hansen Møllerud | Grue IL | 5 | 1.30,29 |
TRIMKLASSE 10 km | |||||
205 | Jo Inge Kordal | Åsa/Hof | 1 | Fullført | |
206 | Ole Martin Søbakk | 2 | Fullført | ||
207 | Oda Martine Kordal | 1 | Fullført | ||
208 | Ine Gulbæk | 1 | Fullført | ||
209 | Torill Konttorp | 1 | Fullført | ||
210 | Cecilie Bøckmann Olsen | Fredrikstad | 1 | Fullført | |
TRIMKLASSE 23 km | |||||
223 | Aleksander Myrholen | 1 | Fullført | ||
224 | Ingar Myrholen | 4 | Fullført | ||
225 | Bjørn Rune Nordtorpet | Kjellmyra IL | 1 | Fullført | |
226 | Bjørn Skyrudsmoen | Grue IL | 20 | Fullført | |
227 | Per Morten Krogstie | Flisa IL | 2 | Fullført | |
228 | Steinar Banken | Åsa/Hof | 19 | Fullført | |
229 | Jarne Harry Holen | Sørskogsbygda IL | 14 | Fullført | |
230 | Nils Hagen | Hamar Skiklubb | 17 | Fullført |