Foto hvis ikke annet er sagt: Jan Ringheim
Tore Stakkevold løper inn til noe som må være den mest overlegne seieren noen sinne i Åsaneløpet. En del av byns faste løpere prioriterte nok Løvstakken opp, som dessverre kolliderte med Åsaneløpet i år.
Sprek professor: Svenske Linda Gröning er jusprofessor på UIB, løper for Gular og trenes av Kjell Karstensen. Hun vant halvmaraton på 1:35:55
Christina Ellefsen Hopland (til venstre) og Kjersti Fresvik ble henholdsvis nummer en og to i den raske femkilometersløypa. Tidene ble 17:25 og 17:44.
Jonas Gjesdal fra Varegg stormer i mål til seier på femkilometeren, tiden ble 15:23 og et halvt minutt margin til Anders Staude på andreplass.
De tre beste damene på halvmaraton: Fra venstre nummer to Tone Raaen, vinner Linda Gröning og nummer tre Sølvi Abbedissen.
De beste resultatene (foreløpige)
Halvmaraton kvinner | |||||
Rank | Name | Club | Class | Time | |
1 | Grøning Linda | Gular | K40-44 | 1:35:55.3 | |
2 | Raaen Tone | Nordhordland Tingrett | K35-39 | 1:37:51.8 | |
3 | Abbedissen Sølvi | TERTNES | K35-39 | 1:38:02.8 | |
4 | Fosse Line | ULSET | K30-34 | 1:40:12.5 | |
5 | Vangen Randi Helene | NESTTUN | K50-54 | 1:41:33.1 | |
6 | Landro Cecilie | Norna-Salhus IL | K20-24 | 1:46:10.7 | |
7 | Klokset Inger Johanne | Spirit Stavanger FIK | K45-49 | 1:46:13.0 | |
8 | Larsen Tove | TEAM TCB | K45-49 | 1:46:39.0 | |
9 | Espeseth Judith | Norna-Salhus IL | K40-44 | 1:47:45.0 | |
10 | Lundekvam Kari | DNB | K50-54 | 1:47:59.6 | |
Halvmaraton menn | |||||
Rank | Name | Club | Class | Time | |
1 | Stakkevold Tore | BERGEN | M30-34 | 1:15:59.1 | |
2 | Matre Eirik | Åsane CK | M40-44 | 1:24:16.2 | |
3 | Hornæs André | NESTTUN | M30-34 | 1:24:29.3 | |
4 | Færø Helge | Fil Aks-77 | M55-59 | 1:24:37.4 | |
5 | Klanderud Tore | Varegg Fleridrett | M45-49 | 1:24:51.8 | |
6 | Drotningsvik Lucas | KNARREVIK | M25-29 | 1:26:02.1 | |
7 | Olsen Reidar | Loddefjordløperne | M45-49 | 1:26:25.1 | |
8 | Eidsheim Bjørnar | EIKANGERVÅG | M45-49 | 1:26:29.5 | |
9 | Vestvik Morten | Spirit Stavanger FIK | M50-54 | 1:27:04.0 | |
10 | Jensen Kjell Sture | Team Skeisvang | M45-49 | 1:27:13.5 | |
5 kilometer kvinner | |||||
Rank | Name | Club | Class | Time | |
1 | Ellefsen Hopland Christina | Varegg Fleridrett | K18-19 | 17:25.7 | |
2 | Fresvik Kjersti | Gular | K20-24 | 17:44.7 | |
3 | Thomassen Pernille | Bergen Løpeklubb | K45-49 | 18:28.9 | |
4 | Lindstad Silje | Norna-Salhus IL | K18-19 | 18:58.9 | |
5 | Kristiansen Ingrid | TERTNES | K20-24 | 19:01.9 | |
6 | Trösse Christiane | Gular | K30-34 | 19:27.7 | |
7 | Verhofstad Maike | Fil Aks-77 | K16-17 | 19:52.7 | |
8 | Nyland Guro Ekroll | Gular | K20-24 | 20:10.1 | |
9 | Henriksen Adele | GODVIK | J12-13 | 20:15.8 | |
10 | Seliussen Marie | Gneist | J12-13 | 20:16.4 | |
5 kilometer menn | |||||
Rank | Name | Club | Class | Time | |
1 | Gjesdal Jonas | Varegg Fleridrett | M18-19 | 15:23.6 | |
2 | Staude Anders | Gular | M30-34 | 15:53.6 | |
3 | Hisdal Robert | Bergen Løpeklubb, Team Straume Forum | M35-39 | 16:00.9 | |
4 | Andresen Trygve | Varegg - Fjellgeitene | M35-39 | 16:10.5 | |
5 | Bratlie Andreas | Varegg Fleridrett | M25-29 | 16:13.1 | |
6 | Vik Bjarte | Osterøy IL | M45-49 | 16:15.7 | |
7 | Tvedt Jørgen | Norna-Salhus IL | M20-24 | 16:18.6 | |
8 | Rusten Lundberg Bjørn | Norna-Salhus IL | M20-24 | 16:31.4 | |
9 | Thorn Vetle Bergsvik | Norna-Salhus IL | M16-17 | 16:55.1 | |
10 | Seliussen Morten | Gneist | M40-44 | 17:01.0 |