Håkon Guldhaug, Knut Erik Nesteby og Steffan Repshus trillet likt over mål etter 36 km på raske stier i Elverum. De tre representerer henholdsvis Solør CK, Brumunddal SK og arrangørklubben Elverum SK, men delte seieren i beste lagånd som gode teamkompiser i Team Hedmark Terrengsykkel etter 1.18.56. Lagets hardeste konkurrenter for dagen var Kjell Karlsen, Kloppa Offroad Klubb og Morten Simoensen, Ullevål SK som kom inn 1.49 bak Team-trioen.
Kvinnenes oppgjør stod mellom Linda Treseng-Lien fra Ullensaker SK og Tone Kristin Larsen SPK Rye hvor det til slutt var bare seks sekunder som skilte i UCK-rytterens favør som kom inn på 1.35.06. Arrangørklubbens Heidi Kjernåsen Halbakken tok den "siste plassen på pallen", ca. seks minutter bak den suverene duoen.
Bildet: Håkon Marius Guldhaug tråkket til fra start og hadde en ledelse da feltet forlot området inne på Terningmoen med retning for raske "flytstier" i Grundsetmarka. (Foto: Bjørnar Grindvoll, Elverum Sykleklubb)
Reportasje på kondis.no fra Terningenrittet 2011:
Knalldebut for Terningenrittet
Se videoer og bilder på Elverums SK's nettsider
Alle resultatene
Søkbare resultater
Blogg on Terningenrittet 2012: Steffan Repshus
Østlendingen: Teamseier i Terningenrittet
Totalt for alle klasser var det 301 deltakere i rittet.
De beste i Terningenrittet 13.05.2012: | ||||
10 beste kvinner: | ||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Klasse |
1 | Linda Treseng-Lien | Ullensaker CK | 01:35:06 | K30-39 |
2 | Tone Kristin Larsen | SpKl. Rye Sykkel | 01:35:12 | K40-49 |
3 | Heidi Kjernåsen Halbakken | Elverum SK | 01:41:05 | K40-49 |
4 | Kari Mette Vika | Brumunddal SK | 01:43:37 | K40-49 |
5 | Lill Hege Bjørklund | Elverum SK | 01:44:35 | K40-49 |
6 | Solrun Flatås Risnes | 01:47:16 | K40-49 | |
7 | Inger Senderud | Jømna/Heradsbygd - Sykkel | 01:49:35 | K40-49 |
8 | Rønnaug T. Skille | Strandbygda IL | 01:50:35 | K40-49 |
9 | Liv Rognlien Østensen | CK Toten-Tråkk | 01:50:57 | K40-49 |
10 | Heidi Mosether | Strandbygda IL | 01:51:27 | K40-49 |
20 beste menn: | ||||
1 | Knut Erik Nesteby | Brumunddal SK | 01:18:56 | M30-39 |
1 | Håkon Marius Guldhaug | Solør CK | 01:18:56 | M30-39 |
1 | Steffan Hartz Repshus | Elverum SK | 01:18:56 | M40-49 |
4 | Kjell Karlsen | Kloppa Off Road Klubb | 01:20:45 | M40-49 |
5 | Morten Simonsen | Ullevål SK | 01:20:45 | M20-29 |
6 | Even Antonsen | Solør CK | 01:21:11 | M20-29 |
7 | Anders Stenbrenden | SpKl. Rye Sykkel | 01:21:23 | M30-39 |
8 | Frode Røsand | Jømna/Heradsbygd - Sykkel | 01:22:30 | M40-49 |
9 | Kenneth Valråmoen | Brumunddal SK | 01:22:30 | M30-39 |
10 | Stig Anders Stensby | Ottestad IL - Sykkel | 01:23:00 | M30-39 |
11 | Geir Treseng-lien | Ullensaker CK | 01:23:00 | M40-49 |
12 | Kjell Arild Lierhagen | Nes Sportsklubb - Sykkel | 01:23:01 | M40-49 |
13 | Pål Flattum | Toyota Fuiji Team | 01:23:26 | M17-19 |
14 | Lars Eftang | Ullevål Sykkelklubb | 01:24:56 | M30-39 |
15 | Ivan Karlshaugen | Solør CK | 01:24:59 | M30-39 |
16 | Johannes Hovde | Brumunddal SK | 01:25:32 | M30-39 |
17 | Magnus Kolstad | Solør CK | 01:25:33 | M20-29 |
18 | Hans Ivar Festad | Raufoss & Gjøvik SK | 01:25:45 | M30-39 |
19 | Helge Sveen | Elverum SK | 01:26:04 | M40-49 |
20 | Torgeir Bekkemoen | Solør Cykleklubb | 01:26:17 | M20-29 |
Alle klassevinnere: | ||||
Klasse (Distanse) | Navn | Klubb | Tid | |
K 11-12 (4,5 km) | Carina Sveen | Strandbygda IL | 00:15:27 | |
K 13-14 (6,0 km) | Thea Faråsbrenden Aasen | CK Toten-Tråkk | 00:18:16 | |
K 15-16 (21 km) | Vilde Aaseth | Ottestad IL - Sykkel | 01:15:42 | |
K 17-19 (21 km) | Marte Kjærnet | Romeriksåsen SK | 01:54:53 | |
K 20-19 (36 km) | Ada Helene M Grafsrønningen | Jømna/Heradsbygd - Sykkel | 02:04:32 | |
K 20-29 (36 km) | Linda Treseng-lien | Ullensaker CK | 01:35:06 | |
K 40-49 (36 km) | Tone Kristin Larsen | SpKl. Rye Sykkel | 01:35:12 | |
K 50-59 (36 km) | Heidi Grønvold Bøe | Jømna/Heradsbygd - Sykkel | 01:52:34 | |
M 11-12 (4,5 km) | Robin W Johnsen | Eidsvoll SK | 00:13:54 | |
M 13-14 (6,0 km) | Jørgen Andresen | Eidsvoll SK | 00:12:01 | |
M 15-16 (21 km) | Andreas Nygaard | 01:02:08 | ||
M 17-19 (36 km) | Pål Flattum | Toyota Fuiji Team | 01:23:26 | |
M 20-29 (36 km) | Morten Simonsen | Ullevål SK | 01:20:45 | |
M 30-39 (36 km) | Knut Erik Nesteby | Brumunddal SK | 01:18:56 | |
M 30-39 (36 km) | Håkon Marius Guldhaug | Solør CK | 01:18:56 | |
M 40-49 (36 km) | Steffan Hartz Repshus | Elverum SK | 01:18:56 | |
M 50-59 (36 km) | Olav Sveum | Raufoss & Gjøvik SK | 01:31:04 | |
M 60-69 (36 km) | Odd Stensby | Ottestad IL - Sykkel | 01:43:30 |