Ren-Engs Tessa den Heijer perset med hele ti sekunder da hun løp 3000 m på 9.45.03 på Stampesletta på Lillehammer lørdag. Det er bare 4/100 fra kravet til U20 EM i Eskilstuna for den norsk-nederlanske 19-åringen. Ida Meli Narbuvoll sikret Ren-Eng dobbeltseier med på 9.53.07.
Av andre lokale topprestasjoner på distanseløpene under Veidekkelekene tar vi med seier til Mari Robøle Lien, Hamar IL på 5.03.33 på 1500 m i J-15 og Sigurd Frengstad, Kvikne IL som med 1.33.09 i G-13 hadde søndagens beste tid på 600 m. På 3000 m løp alle tre Orion-løperne sub-8.50 med 15-åringen Petter Myhr som den den aller beste med 8.48.40 som er under kretsrekorden for både 15- og 16-åringer.
Sindre Løchting, IK Tjalve var suveren på 800 m med 1.53.43, mens Ren-Engs Emil Oustad sesongdebuterte med 3. plass på 1.57.83.
Alle resultater fra Veidekkelekene 2015
Hedmark-resultater i Veidekkelekene 18.-21.06.2015: |
|||
Torsdag | |||
G-15 1500 m | |||
Plass: | Navn: | Klubb: | Resultat: |
1 | Andreas Vangsnes | Ålesund FIK | 4,17,79 |
5 | Petter Martinus Ellingsbø | FIK Orion | 5,01,87 |
6 | Lavrants Kongssund | Moelven IL | 5,05,07 |
G-17 1500 m | |||
1 | Jon Rolf Skamo Hope | Hyen IL | 4,12,99 |
2 | Ole Flatebø | Veldre Friidrett | 4,15,44 |
J-14 1500 m | |||
1 | Tale Bruheim Breding | Verdal Friidrettsklubb | 4,45,50 |
7 | Karen Myklebust | Hamar IL | 5,13,41 |
8 | Ida Benjaminsen | Veldre Friidrett | 5,13,94 |
J-15 1500 m | |||
1 | Mari Robøle Lien | Hamar IL | 5,03,33 |
J-18/19 1500 m | |||
1 | Clara Sagnes Wågan | Namsen Friidrettsforening | 4,49,71 |
2 | Emilie Fossumstuen Grøterud | Moelven IL | 4,51,22 |
4 | Marit Østvang | Ren-Eng, FIK | 4,53,86 |
MS 1500 m | |||
1 | Jørgen Frost Bø | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 3,52,15 |
3 | Even Brøndbo Dahl | FIK Orion | 3,58,89 |
12 | Petter Myhr | FIK Orion | 4,06,62 |
15 | Odd Gundersen Sagbakken | Ren-Eng, FIK | 4,11,28 |
Lørdag: | |||
KS 3000 m | |||
1 | Tessa den Heijer | Ren-Eng, FIK | 9,45,03 |
2 | Ida Meli Narbuvoll | Ren-Eng, FIK | 9,53,07 |
MS 3000 m | |||
1 | Jørgen Frost Bø | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 8,25,56 |
6 | Petter Myhr | FIK Orion | 8,48,40 |
7 | Anders Søgnebotten Lang-Ree | FIK Orion | 8,48,85 |
8 | Even Brøndbo Dahl | FIK Orion | 8,49,05 |
13 | Odd Gundersen Sagbakken | Ren-Eng, FIK | 8,55,05 |
Søndag: | |||
G-10 600 m | |||
Ole Emil Sjøli | Moelven IL | 1,58,93 | |
Erik Frengstad | Kvikne IL - Friidrett | 2,08,02 | |
Sander Hagen | Moelven IL | 2,08,02 | |
Lion Wijman | Ren-Eng, FIK | 1,59,80 | |
G-12 600 m | |||
1 | Trym Fjøsne-Hexeberg | Nittedal IL | 1,42,71 |
4 | Milan Spijker | Ren-Eng, FIK | 1,46,13 |
5 | Vegard Ranestad | Hamar IL | 1,55,56 |
12 | Håkon Mathias Dalen Øverhaug | Hamar IL | 2,16,13 |
G-13 600 m | |||
1 | Sigurd Frengstad | Kvikne IL - Friidrett | 1,33,09 |
5 | Håvard Bentdal Ingvaldsen | Moelven IL | 1,45,74 |
J-12 600 m | |||
1 | Christina Osnes-Ringen | Vidar, Sportsklubben | 1,42,81 |
13 | Dina Lidahl Lillejordet | Hamar IL | 2,03,04 |
15 | Ingeborg Hasle Haslestad | Moelven IL | 2,09,26 |
16 | Karina Hagen | Moelven IL | 2,13,61 |
J-13 600 m | |||
1 | Pernille Karlsen Antonsen | Vidar, Sportsklubben | 1,37,31 |
14 | Astrid Grønbakken | Moelven IL | 2,02,63 |
G-15 800 m | |||
1 | Andreas Vangsnes | Ålesund FIK | 2,04,25 |
5 | Simen Syversen | FIK Orion | 2,10,06 |
9 | Ådne Frengstad | Kvikne IL - Friidrett | 2,17,92 |
10 | Lavrants Kongssund | Moelven IL | 2,20,34 |
G-16 800 m | |||
1 | Ivar Espenes | Strindheim il | 2,00,67 |
9 | Amaru Wijman | Ren-Eng, FIK | 2,09,05 |
16 | Sverre Grønvold | Ren-Eng, FIK | 2,16,20 |
G-17 800 m | |||
1 | Jørgen Høiden | Fredrikstad IF | 2,00,75 |
7 | Ole Flatebø | Veldre Friidrett | 2,04,45 |
13 | Martin Grønvold | Ren-Eng, FIK | 2,20,85 |
J-14 800 m | |||
1 | Tale Bruheim Breding | Verdal Friidrettsklubb | 2,19,56 |
8 | Karen Myklebust | Hamar IL | 2,25,91 |
Gro-marit Storinset | Kvikne IL - Friidrett | DNF | |
J-15 800 m | |||
1 | Josefine Tomine Eriksen | Larvik Turn og IF | 2,13,43 |
5 | Hanne Myhr | FIK Orion | 2,29,12 |
J-17 800 m | |||
1 | Caroline Foss Høistad | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 2,18,98 |
2 | Marte Lier | Moelven IL | 2,20,90 |
J-18/19 800 m | |||
1 | Clara Sagnes Wågan | Namsen Friidrettsforening | 2,16,61 |
2 | Emilie Fossumstuen Grøterud | Moelven IL | 2,16,74 |
KS 800 m | |||
1 | Ania Zielinkiewicz | Lillehammer IF | 2,12,15 |
2 | Mathilde Myhrvold | Raufoss IL -Friidrett | 2,13,57 |
7 | Tessa den Heijer | Ren-Eng, FIK | 2,16,72 |
MS 800 m | |||
1 | Sindre Løchting | Tjalve, IK | 1,53,43 |
3 | Emil Oustad | Ren-Eng, FIK | 1,57,83 |
12 | Fredrik Myrvang | FIK Orion | 2,01,05 |