Torgeir Bekkemoen (Solør SK), Truls Johansen (JH Sykkel) og Tore Stengrundet (Engerdal SK) var de tre første over mål i Sundrunden etter fire runder fra Innbygda om Nybergsund. Ytterligere tjue ryttere kom inn under minuttet etter vinneren i det 55 km lange landevegsrittet.
Lill-Hege Bjørklund (JH Sykkel - bildet) var eneste kvinne i hovedfeltet og vant sju minutter foran Sissel Kulseth Østvold (Lillehammer CK).
Engerdal SK tok for øvrig seieren i fire av de åtte aldersklassene i rittet som hadde 52 aktive, hovedsaklig fra de mange aktive sykklelklubbene i distriktet.
Samleside for Sundrunden
Resultater Sund-Runden 29.05.2011: | ||||
Kvinner 40-49 år | ||||
Plass | N a v n | Klubb | T i d | Etter |
1 | Lill Hege Bjørklund | JH Sykkel | 1:27.04 | |
2 | Sissel Kulseth Østvold | Lillehammer CK | 1:34.04 | 07.00 |
3 | Leikny Solheim | Trysil SK | 1:49.02 | 21.58 |
4 | Liss Toril Lyseggen | Trysil SK | 1:50.53 | 23.49 |
Gutter 15-16 år | ||||
1 | Martin Opgård | Engerdal SK | 1:42.11 | |
Menn 17-19 år | ||||
1 | Johan Opgård | Engerdal SK | 1:26.57 | |
2 | Simen Torp Antonsen | JH Sykkel | 1:33.44 | 07.47 |
Menn 20-29 år | ||||
1 | Torgeir Bekkemoen | Solør CK | 1:26.24 | |
2 | Truls Johansen | JH Sykkel | 1:26.25 | 00.01 |
3 | Endre Sævig | JH Sykkel | 1:26.34 | 00.10 |
4 | Simen Nordal | Ottestad SK | 1:26.41 | 00.17 |
5 | Fredrik Mobæk | JH Sykkel | 1:26.55 | 00.31 |
6 | Ørjan Nordnes | - | 1:26.56 | 00.32 |
7 | Tor Kristian Hansen | Engens tutt og kjør | 1:27.51 | 01.27 |
8 | Håvard Hansgård | - | 1:29.02 | 02.38 |
9 | Joachim Nordnes | Trysil SK | 1:29.29 | 03.05 |
10 | Magnus Torp Antonsen | JH Sykkel | 1:29.44 | 03.20 |
11 | Ole Kristian Frydenlund | Engens tutt og kjør | 1:46.55 | 20.31 |
Menn 30-39 år | ||||
1 | Tore Stengrundet | Engerdal SK | 1:26.28 | |
2 | Odd Arne Ås | Stor-Elvdal SK | 1:26.54 | 00.26 |
3 | Kjell Vidar Brumoen | Lillehammer SK | 1:27.01 | 00.33 |
4 | Øystein Engen Rundfloen | JH Sykkel | 1:27.04 | 00.36 |
5 | Dag Rønningen | Trysil SK | 1:27.15 | 00.47 |
6 | Marius Lundby | Engerdal SK | 1:29.13 | 02.45 |
7 | Olve Norderhaug | Trysil SK | 1:37.37 | 11.09 |
8 | Trond Ås | - | 1:43.00 | 16.32 |
9 | Roar Hagen | Trysil SK | 1:48.12 | 21.44 |
Menn 40-49 år | ||||
1 | Bjørnar Johnsen | Engerdal SK | 1:26.47 | |
2 | Bjørn Grønvold | Stor-Elvdal SK | 1:26.56 | 00.09 |
3 | Kjetil Flenvold | Trysil SK | 1:26.57 | 00.10 |
3 | Tore Sandberg | Stor-Elvdal SK | 1:26.57 | 00.10 |
5 | Geir Øvergård | Trysil SK | 1:27.06 | 00.19 |
6 | Thorbjørn Lyseggen | Trysil SK | 1:27.16 | 00.29 |
7 | Martin Lutnes | Trysil SK | 1:28.29 | 01.42 |
8 | Anders Hagen | JH Sykkel | 1:29.50 | 03.03 |
9 | Ingar Sundet | Stor-Elvdal SK | 1:29.51 | 03.04 |
10 | Hans Rydje | Trysil SK | 1:43.53 | 17.06 |
11 | Finn E. Graff | Trysil SK | 1:44.02 | 17.15 |
12 | Roy Bakken | Trysil SK | 1:44.06 | 17.19 |
Menn 50-59 år | ||||
1 | Egil Rognstad | Solør CK | 1:26.56 | |
2 | Knut Ellingsberg | Drøbak SK | 1:27.17 | 00.21 |
3 | Kai Østvold | Lillehammer CK | 1:29.45 | 02.49 |
4 | Bjørn Holmseth | Trysil SK | 1:29.52 | 02.56 |
5 | Knut Holmseth | Trysil SK | 1:30.32 | 03.36 |
6 | Jan Erik Bakken | JH Sykkel | 1:33.42 | 06.46 |
7 | Odd Magnar Opgård | Engerdal SK | 1:33.52 | 0656 |
8 | Magne Dagfinn Kvilten | Engerdal SK | 1:34.00 | 07.04 |
9 | Torfinn Sandbakk | Engerdal SK | 1:37.54 | 11.58 |
10 | Jan Sævig | Trysil SK | 1:42.53 | 15.57 |
11 | Oddbjørn Løberg | Trysil SK | 1:48.12 | 21.16 |
Menn 60-69 år | ||||
1 | Fredrik Lamo | Torshov SK | 1:26.53 | |
2 | Bjørn Nysæter | Trysil SK | 1:43.09 | 16.16 |